Téma: Halálhajó

pozsizsuzsi 2008 júl. 01. - 02:00:56
(13/113)
:)))
Én a kizökkent világnál tapasztaltam meg szóról szóra - ill. szóról kussra - ugyanezt.
És, Sam Neillt nagyon bírom.
10/10
Lbándi 2008 júl. 01. - 00:01:42 10/10
(12/113)
Ja,és ezt a filmet is DVD-n,házimozin kell nézni.Akkor az igazi a hatás.
10/10
Lbándi 2008 jún. 30. - 23:57:25 10/10
(11/113)
Én annó a Kossuth kamaratermében láttam.Szokás szerint beült egy csapat "jópfa" hülyegyerek,ment a film elején a huhugás,meg a többi barmkodás.
Aztán eltelt pár perc és olyan kussban ült mindeki,hogy csak na.
A film végéig síri csend volt a teremben.
Nekem nagyon tetszik,van egy"feeling"-je.Szerintem jó kis mozi.
szikra 2008 jún. 30. - 18:21:07 Előzmény Tenebra Mors
(10/113)
Pont én is így éltem meg amikor elõször láttam.A takaró alól sem mertem kinézni és még elaludni sem mertem.2 havonta leadják,de minek?Ijesztõ és hátborzongató film.Pont erre lenne igény?Rossz érzéseket ébreszt minden jóérzésû emberben.
8/10
Tenebra Mors 2008 máj. 26. - 00:07:11 8/10
(9/113)
Uh, ez a film 8D. Vagy 4-5 alkalommal láttam már, direkt éjszaka lestem meg, hogy még nagyobb hatása legyen. Engem kevés dolog tud befosatni filmben, sõt, ma már szinte nincs is ilyen, de ez a film képes volt rá. 16 évesen láttam elõször, de agyilag kész lettem 8D. Paul W.S. Anderson alapvetõen egy ZS-kategóriás rendezõ (bár a Resident Evil még mondható is valamilyennek - fõleg Mila és Michelle miatt 8D), de ezt valahogy nagyon eltalálta. Sztori valóban nincs, de hatás. Kemény. Ahogy alább is írták, pont az benne a félelmetes, hogy a gonosz egy megfoghatatlan dolog. Pont attól rémísztõ számomra, hogy a hajó a "felfoghatatlanban", a "megmagyarázhatatlanban" járt. Igaz, így egy kicsit, utólag, "megbarátkozva" a filmmel kissé "mesésebb" azáltal, hogy a XXII. századba helyezték az egészet. Számomra nagyobb hatása lett volna még ennél is, ha egy egészen közeli idõbe helyezik (mondjuk 2010-es évekbe), és ezt az egészet jobban racionalizálják. Sõt, én még amolyan "Blair Witch"-es cuccot is belevittem volna. Bár lehet, hogy ekkor már nézhetetlenül félelmetes lett volna az egész. Mindenesetre a Pokol ebben a tálalásban valahogy nagyon "ütött" nálam. Semmi fantasy, semmi szépítés: ahogy Sam Neil is mondta a filmben: "a tiszta Káosz". Az. Semmi lángoló Sátán, meg felmitizált jelleg. Itt a nagybetûs GONOSZ van a háttérben, ami hideg, olyan, mint az Ûr, ami felemészt, ami nem kegyelmez az embernek. Leírhatatlan borzongás az, ami eme filmmel hatalmába kerített. Belegondolni, hogy milyen lehet "odaát", mikor testünkkel kerülünk bele a Pokolba. Csak körülírni tudom, de tényleg rohadtul "bekajáltam", hogy eme frázissal éljek.
Pedig tényleg lehet réseket találni rajta, de érzelmileg nagy hatása van, ami elnyomja azt is, hogy "történet" igazából nem nagyon van, s az egész csak egy sci-fi-horror igazából, egy film. De mégis a sötét, komor, gépies-gonosz képi világgal, és az emberi "tehetetlenség" megjelnítésével nálam nagyon hatott. Ma már persze nem ijedek meg tõle, de akkoriban, mikor elõször láttam, napokig nem tudtam aludni sem, annyira beparáztatott 8D.
Ja, meg Sam Neil jól nyomja ebben is. S itt nagyon is illik rá a "sam" (szem) - Bocs 8D.

8/10
StJust 2007 jún. 17. - 21:55:12
(8/113)
Rettegés,rettegés,rettegés,de mitõl,meg hova,meg még lenne csomó kérdésem.A félelemkeltés sem önmagáért kell,hogy legyen,itt pedig nagyon ezt érzem.Szerintem még az alkotók elõtt is rejtély,hogy mitõl ez a nagy félelem.
9/10
Newcastle United 2007 febr. 04. - 16:03:16 9/10
(7/113)
Háát...:)
9/10
Newcastle United 2007 febr. 04. - 13:54:41 9/10
(6/113)
Ez már egy kicsit beteges nálad...
kékharisnya 2006 okt. 17. - 17:35:38
(5/113)
Dettó.Én is moziban láttam annó...és utána még lifteznem is para volt, pedig már láttam néhány horrort.
Mostmeg...na mindegy.
9/10
Newcastle United 2006 okt. 17. - 11:15:16 9/10
(4/113)
Sam Neill jó volt benne. Még fiatalon láttam elsõnek a filmet a moziban, akkor eléggé megborzongatott, ma már azért nem. Erõs közepes.
x-tro 2006 okt. 16. - 19:33:41
(3/113)
Ha felkészült lennék tudnám melyik klasszikus filmnek (wsternnek vagy horrornak) a scifi-környezetbe helyezett rimékje ez... vagy nézzem meg és rájövök?
:P
lo1 2006 okt. 16. - 17:09:02
(2/113)
Sajnos, egyszer megnéztem. A sci-fi-hez semmi köze. Úgy értem, hogy a tudományos-fantasztikus mûfaj alapvetõ kellékei hiányoznak belõle. Ez egy ûrhajóban játszódó horror. Aki szereti nézni, ahogy emberek különféle trükkös és borzongatóbbnál-borzongatóbb módon halnak meg, annak tetszeni fog.

Ha jól emlékszem, történet semmi, vagy ha van is, arra már egyáltalán nem emlékszem. De a lényeg tényleg azon van, hogy pusztulnak egymás után az ûrhajósok.
kékharisnya 2006 okt. 16. - 16:11:57
(1/113)
Hát ettõl tuti megállna a pici szíved.Überbrutálfélelmetes.Az benne a legrémisztõbb, hogy megfoghatatlan, elpusztíthatatlan, láthatatlan a Gonosz...nem is igazán meghatározható.