2/10
offtopic
zs9302 2010 febr. 01. - 16:28:14 2/10
(111/191)
Persze, hogy nem.
2/10
zs9302 2010 febr. 01. - 16:27:55 2/10 Előzmény DarkGirl
(110/191)
Ez több megfontolást kíván, az értékelés. :D
10/10
Vadasanad teve 2010 febr. 01. - 16:12:12 10/10
(109/191)
Mindenki csak isteníti azt az Avatárt..., pedig annyira azért nem jó.
3/10
Tihuana 2010 febr. 01. - 11:38:46 3/10
(108/191)
Te nem az Avatarra ültél be véletlenül? :)
10/10
aestus 2010 febr. 01. - 01:05:58 10/10
(107/191)
Kellemes meglepetésként ért a film. Számomra az év egyik legjobb alkotása. A látvány önmagáért beszél, nem kell tovább ragozni, az apa-lánya párbeszédek kellõképp élettel teliek, morbidak és humorosak, a történet, bár túl sok fordulatban nem bõvelkedik, de jól felépített és logikus. Még Dodó Kacsa is kifogástalanul hozza a nem túl okos, cinikus, narkós liba szerepét.
8/10
DarkGirl 2010 jan. 29. - 07:08:30 8/10
(106/191)
Szerintem annyira nem rossz ez,tartalom alapján jónak tûnik.
tymo95 2010 jan. 28. - 12:04:07
(105/191)
http://www.blikk.hu/blikk_sztarvilag/oriasi-bukas-halalra-iteltek-kernek-filmjet-2009607

És még Dobó Kata egy interjúban arra a kérdésre válaszolva, mennyi nézõvel lenne elégedett, így válaszolt: 50.000

Jósasszony nem lesz belõle, az tuti!!!
mindscream 2010 jan. 28. - 11:13:42
(104/191)
Kíváncsi vagyok a filmre. Szerintem a trailer meg a plakát szokatlanul igényes.
A forgatókönyvtõl kicsit tartok...
Kulcskészítõ 2010 jan. 27. - 09:57:00
(103/191)
Egyébként legalább február elsõ feléig kellett volna várni a premierrel, részben a januári pangás, részben pedig az Avatar és a Sherlock Holmes miatt. Amit korábban írtam, Hollywoodban is tudják, nem véletlen, hogy március-április egyfajta határvonal, utána sokkal több film jön, mint az év elején.
Egy-két tv spot se ártott volna, ezzel már karácsony elõttõl bombázni kellett volna a közönséget, interjúk helyett pedig - a film jellegébõl adódóan - egy 15-20 perces, hatásos werkfilm is kell, (kellene), kevés szöveggel, sok filmrészlettel, a szereplõk narrációjával, és olyan átvezetõ képsorokkal (szintén a mûfajból adódóan sötét tónusú, árnyalt képekkel) amilyeneket pl. dvd-k fõmenüjében látunk. Mivel ez 90%-ban a kész film részleteibõl épül fel, alig kerül valamibe.
Megint csak a mûfaj jegyeibõl adódóan két mozielõzetesre van szükség. A premier elõtt 3-4 hónappal egy rövid, alig 1 perces, hosszú snittekkel gyártottra, ami semmit nem mutat meg, jóformán elég, ha csak egy néhány mondatos párbeszédbõl áll, a végén az effektekkel megszórt (kés, véres víz stb.) fõcímmel. Ez hatásos mézesmadzag, amire késõbb ráépülhet a normál elõzetes.
És ami nagyon fontos: a dialógusok. Egy ilyen filmnek nem szabad a káromkodásra építenie. Lehet benne egy-kettõ, de az a lényeg, hogy a szereplõk mondatai úgy pattogjanak oda-vissza, mint a pingponglabda, azonnal legyen hatás és ellenhatás, ütõs, késõbb akár idézhetõ mondatokkal. Egy ilyen filmet úgy kell forgatni, mint egy színházi darabot, elsõsorban a szereplõk közti viszonyt kell kidomborítani, és a késõbbi dolgokat (megvilágítás, aláfestõ zene stb.) kell erre ráépíteni, nem fordítva. Az atmoszféra itt legalább annyira múlik a karaktereken is, mint a vizuális hatásokon.
Mindent egybevetve szerintem a Halálkeringõ azért nem rossz próbálkozás arra, hogy majd késõbb valami igazán hatásos szülessen, de azon még dolgozni kell. Eg vígjátékot (by Pataki) különösebb felhajtás nélkül el lehet adni, de vannak bizonyos mûfajok, amik sokkal több munkát igényelnek.

Ja, most már várom a filmesek munkaajánlatát... így látatlanban rájuk zúdítottam mindent, ami eszembe jutott, szerintem többet mond, mint egy önéletrajz :-)))
Kulcskészítõ 2010 jan. 27. - 09:33:33 Előzmény marky
(102/191)
Kösz marky. Konyítok kicsit a dologhoz, mégsem szólhatok bele semmibe, mert nekem nincs jóbarátom, nagybácsim stb. arrafelé, ahol ezek az izék készülnek.
marky 2010 jan. 26. - 23:24:49 Előzmény Kulcskészítõ
(101/191)
Kulcskészítõ "barátom" zseniálisan megfogalmazta 4 pontban azt, hogy ez a film miért életképtelen.
2/10
Charles Foster Kane 2010 jan. 26. - 19:32:20 2/10
(100/191)
Milyen mûfajra gondolsz? Remélem nem thrillerre. Ha azt vársz, akkor ez csak is bukó lehet.

Amúgy azon is gondolkodtam, hogy mennyire játszik szerepet, hogy rosszul lett pozicionálva a film. Az elõadás, amin én voltam, pl. csak fiatalok voltak (csúnyán végignevették, fõleg az erõlködött káromkodásokat). Nem tudom ez mennyire jellemzõ egyébként, de azon a vetítésen ez volt a helyzet. És azt gondolom a plakát alapján egy tökös thrillert vártak, ami helyett kaptak egy nagy adag nyafogást. Van más réteg, aki erre fogékonyabb. Rájuk kellett volna játszani, ha már mindenképp ezt a filmet akarták moziba keríteni.

Mert ezzel az erõvel élhet a minden plakátra meztelen nõt elv. Igaz, hogy az nincs benne, de legalább bemész a filmre. Nem hiszem, hogy ez a jó megközelítés.
1/10
kukacfej 2010 jan. 26. - 19:10:56 1/10
(99/191)
"Mit szeretnél? Hogy valaki odafönt megmondhassa, hogy melyik mûvész kaphat, és melyik nem kaphat NKA-pénzt? És ki fogja eldönteni? Te?"

Ja még erre hadd reflektáljak: AZt szeretném, hogy a filmgyártás ugyanúgy mûködjön mint Amerikában. Legyen egy üzleti befektetés. Az állam ne adjon egy fillért se!

Csináljanak saját pénzbõl, 30-40 millából meg szponzorokból reklámfelületért, és ha meghaladja a 100 ezer nézõt akkor már nyereséges vállakozás.

MOst az megy, hogy megkapják a százmilliókat (nem a Halálkeringõ) és lenyúlják a felét és tök mindegy hányan nem nézik meg a filmet, már kaszáltak.

Ha nem lenne állami támogatás, akkor 30x meggondolnák mit forgatnak a gyártók.
1/10
kukacfej 2010 jan. 26. - 19:07:31 1/10
(98/191)
Jogos! A Halálkeringõ nem állami pénz nyúlás, inkább általánosságban beszéltem a magyar filmekrõl.
Sigfried 2010 jan. 26. - 18:32:43
(97/191)
Már elhatároztam, hogy felfüggesztem magam, mint rendszeres kommentelõ, de emellett sajnos nem tudok elmenni. Ez az "én adóforintjaimból" tipusú szöveg egy gyakran visszatérõ ostobaság itt a port.hu-n.
Mit szeretnél? Hogy valaki odafönt megmondhassa, hogy melyik mûvész kaphat, és melyik nem kaphat NKA-pénzt? És ki fogja eldönteni? Te?
Volt már olyan történelmi idõszak, amikor kipróbálták ezt a fajta kultúrpolitikát, de szerencsére nem jött be.
Én tökéletesen értem, hogy dühös vagy, és ezért minden egyes fórumból szeretnél kihozni egy kis szaftos kormány fikázást, de ha utána néznél, hogy a költségvetés hány százaléka jut kultúrára, rájönnél, hogy ennél akadnak sokkal alkalmasabb fórumok is az "adóforintjaid" siratására.
A Halálkeringõ nem egy újabb férresikerült állami beruházás!
Filmhonlapok 2010 jan. 26. - 15:26:09
(96/191)
A film honlapja részt vesz a port.hu/filmhonlapok oldalon elérhetõ PORT.hu Filmhonlap Versenyen 2010. január 28. - február 8. között.

Szavazzatok és írjatok véleményt ti is!
misimaci 2010 jan. 26. - 15:07:04
(95/191)
Ez egy halál*ar film volt,anullálta a hazai (ál)szocio-drámákat.Akkor is ha szerzõ film, ha kamaradráma. Filmklubbokba, filmesztétika-órák utáni zártkörû "nagyon-elvont-értelmiségi-vagyok"fogyasztóknak, ultra-sznoboknak való, de a mai kommercizálódott "A"-s flmek közé bûn betenni, arcátlan provokáció. Rossz választás, rossz helyszíneken (plázák) rossz idõpontokban (konkurens filmek).a rendezõ, a forgatókönyvíró, az operatõr kísérlezetten otthon, de ilyen élményt nagyközönségnek ne nyújton!!
Kulcskészítõ 2010 jan. 26. - 12:06:09
(94/191)
kukajfej, igazad van.
Egyébként Pataki Ági producer is jó fej. Azt mondta, Magyarországon csak vígjátékot lehet forgatni, ha bevételt akarunk.
Ebbõl is látszik, hogy akinek isten pénzt adott, észt és tehetséget nem. Ha Pataki Ági igazi producer lenne (nem csak a pénze tette volna azzá), akkor tisztában lenne vele, hogy:
- Olyan "nehézbombázók" árnyékában, mint pl. az Avatar, nem mutattunk be egy relatíve kisköltségvetésû filmet, hanem megvárjuk, amíg az éppen aktuális gigafilm elvonul.
- Januárban csak a várható nagy durranásokat tûzzük mûsorra, mert az ünnepek után ilyenkor a legvékonyabb az emberek pénztárcája.
- Ha nem promózunk egy filmet, miért várjuk, hogy tóduljanak rá? Márpedig a Halálkeringõnek gyakorlatilag nulla reklámkampánya volt.
- Az emberek jó része unja már, hogy mindig ugyanazt a 10 arcot látja minden filmben.

Én azért remélem, hogy nem csak az igénytelen Szuperbojz-féle vadmarhaságokra vevõ a nép.
1/10
kukacfej 2010 jan. 26. - 10:09:53 1/10
(93/191)
Ba.Da makogta: "Szmámomra ez csak egy dologról tanúskodig; nagy-nagy adag naívitásról... Ezeknek az embereknek egyértelmûen fogalmuk sincs arról, hogyan és milyen feltételekkel készül el egy film ma magyarországon, és itt nem a pénzre gondolok... De persze folytassuk csak, és álljuk útját bármiféle kitörési kísérletnek, jó magyar szokás szerint."

Ki állja útját?? Pont, hogy senkinek nincs annyi vér a pucájában, hogy útját állja ennek a kollektív bûnözésnek, ami MO-n folyik filmgyártás címen.
Meg miért lenne naív(!!) Charles az alapján amiket mond? Nem vesz be minden szarságot, mint az átlag magyar nézõ, meg nem fog lelkesen tapsikolni dilettánsoknak. Mint ahogy én se.

Továbbra is az én adózott pénzemet bohóckodjátok el, úgyhogy elvárom, hogy szórakoztassanak.
2/10
Charles Foster Kane 2010 jan. 25. - 22:08:28 2/10
(92/191)
Félreértettél. Az ír ide, aki akar. Én arra céloztam (ezekszerint nem elég eredményesen), hogy egy-két ember úgy gyanítom, érintett a filmben. Nem elsösorban rád gondoltam. Azt tartom szánalmanak, ha valaki álnéven véd valamit, amiben érintett. Joga van védeni, de vállalja az érintettségét. Ba.Da-val kapcsolatban komoly megérzésem van, hogy ez a helyzet. De ha nincs köze a filmhez, akkor ez rá nyilván nem vonatkozik.