1/10
oncogito 2011 dec. 10. - 22:38:46 1/10
(171/191)
Egyébként a film pocsék, még a hozzászólásokhoz írni is hasznosabb idõtöltés, mint ezt a közönséges marhaságot nézni.
1/10
oncogito 2011 dec. 10. - 22:37:26 1/10
(170/191)
Ha már itt élsz és magyar vagy, akkor a magyar szokásokon ne csodálkozz.
A helyesírást nem lehet elfelejteni annak, aki birtokában volt. A szavakat igen, de a helyesírást nem.
Szóval inkább köszönd meg a kiigazítást és ne sértõdösködj.
Idehaza szokás kinevetni a külföldit is, ha töri a magyart, miközben alig tudnak páran más idegen nyelven beszélni.
Lehet, hogy ahol eddig éltél külföldön, nem volt gond, ha helyesírási hibákkal írtál fórumon, itthon inkább jobb, ha megtanulod, ha eddig nem sikerült.
offtopic
Ezüstliliom 2011 dec. 10. - 22:20:14
(169/191)
A külföldön élõké egy speciális eset, és a fórumozók nem tudhatják, hogy ki jár ebben a cipõben. Általánosságban - a Hozzád hasonlókat kivéve - az ember elvárná a jó helyesírást.
Rebbeka 2011 dec. 10. - 21:43:38
(168/191)
Nem ertem mi ez a magyar szokas, hogy a helyesirasba kot bele mindenki, minden oldalon. Ha valaki nem el sokaig Magyarorszagon es nem ir magyarul, esetleg ritkan beszel valakivel magyarul, az kovet el hibakat a helyesirasban.
Ez nem jelenti azt, hogy valaki elfelejtett magyarul. En nem szoktam a j es ly hasznalataban hibazni, de amikor visszajottem es hsz-t irtam rendszeresen a "lesz szot" lessz-nek irtam, hogy csak egyet emlitsek. Az is elofordult, hogy egy-egy szo nem jutott azonnal eszembe. Megjegyzem a tesom is hibatlanul akcentus nelkul beszel magyarul, de az o helyesirasa botranyosan rossz lett. Igaz nem is ir senkinek, tehat nem hasznalja a magyar irast.
Azt is megjegyzem, hogy a mai napig hol ilyen, hol olyan nyelven gondolkozom, annak ellenere, hogy egy ideje visszajottem es itt lakom.
1/10
offtopic
ceia 2011 dec. 10. - 18:20:21 1/10
(167/191)
És szinte mindben ott van a Kern..
1/10
ceia 2011 dec. 10. - 18:19:01 1/10
(166/191)
Az utóbbi években csak úgy özönlöttek a pocsék magyar filmek. Erre van pénz?
9/10
zolee65 2011 dec. 10. - 17:40:33 9/10
(165/191)
Szerintem egy jó film. 9/10
jani.ferenc3 2011 dec. 10. - 14:47:39 Előzmény IIIdOMINOIII
(164/191)
Nemtudomka!! elelyén 2x, valyon, telyesen, aszt, ez már nem elírás, helyesen írni nem tudsz.
zaxam 2011 dec. 10. - 13:40:08 Előzmény IIIdOMINOIII
(163/191)
az "elelyén", mi???
azt adom... így már tudom, mire véljem a felmagasztaló kritikádat.
1/10
oncogito 2011 dec. 10. - 10:45:54 1/10
(162/191)
A magyar történelmi filmek készítõi és szereplõi kihaltak, ilyet egyhamar nem fogunk csinálni.
Krimi? Thriller? Ehhez nem is konyítunk. Ezeknél rosszabb már csak a régi filmek újrafeldolgozása.

Az egyetlen, amiben elfogadhatók (no, jónak éppenhogy csak nevezhetõ) az a vígjáték, esetleg mesefilm.
A legjobbak meg a rajzfilmekben - de attól tartok, ebben is már csak a múlt nagyjai miatt.

Úgyhogy nálunk nem lenne szabad filmeket csinálni, mert az csak tragikomédia.
Színvonal az kb. a "valóságsók" szintjén.
Idõpocsékolás.
1/10
Ford Mustang 2011 dec. 10. - 04:31:47 1/10 Előzmény CsizmásPandúr
(161/191)
Egyetértek. Borzasztó egy katyvasz film.
CsizmásPandúr 2011 dec. 09. - 17:02:23
(160/191)
Magyar film, és thriller, ó Isten, ha vagy (nem hiszem) mit vétett a magyar nép, hogy ilyet kell néznie ?? Könyörgöm, felejtsük el a magyar filmeket, és ajánljuk fel jótékonysági célokra, pl. környezetvédelem.
10/10
afelhasználónévmárfoglalt 2011 márc. 22. - 00:00:13 10/10
(159/191)
EDIT: Lemaradt a mondat vége bocsi "Különösen az izgalmas jeleneteknél amiket végre nem a nyugati tendencia szerint rommávágott képekkel hanem folyamatosan mozgó "életre kelõ" kamerával és sok hosszú snittel oldottak meg."
10/10
afelhasználónévmárfoglalt 2011 márc. 21. - 23:57:29 10/10
(158/191)
Nekem a trailer és a kismillió lehúzó kritika elég volt ahhoz, hogy ne nézzem meg, de végül beadtam a derekam és arra jutottam, hogy itt az ideje sokkal kevesebb figyelmet fordítani a port-os illetve imdb-s pontokra. Mert való igaz, hogy láttunk már jobb forgatókönyvet, de számomra a néhol tényleg fájdalmasan bugyuta diaológokat levéve nem volt idegesítõ. A karakterek sem tûnnek nekem erõltetettnek, pár embertõl olvastam lejjebb, hogy sem Dobó Kata sem Kern András nem jött át mint kõkemény zsaru, de a filmnek az a lényege, hogy már bõven nem kõkemény egyik sem maximum annak akarnak látszani amit maradéktalanul hoztak is (ez a bugyuta dialógokra ill. a "tényleg ilyen rossz apa voltam" jellegû hulladék mondatokra nem vonatkozik az nem az õ hibájuk). És ami az igazán fontos és bevallom ebbõl a szempontból nagyon elfogult vagyok az az operatõri munka! Már a tény, hogy egyáltalán van, egyszerûen nem bírom felfogni, hogy a hazai, de sok esetben a külföldi filmeknél miért nem lehet használni azt a rohadt kamerát? Azért van! Különösen az izgalmas jeleneteknél amiket végre nem a nyugati tendencia szerint rommávágott képekkel hanem folyamatosan mozgó "életre kelõ" kamerával és sok hosszú snittel. A színvilágra és a díszletre ugyanez vonatkozik, hogy végre használták, éltek vele, teremtettek egy világot ami a filmnek a sajátja és nem egy szponzor által elõre összedobott színtelen szagtalan lakás! Asszem ennyi. Elsõ felindulásból 10/10-et adtam rá azóta kicsit alábbhagytam, de a 8/10 az jár. Szerintem
8/10
h.tibi91 2011 márc. 21. - 01:32:13 8/10
(157/191)
Nem izgalmas, nem pörgõs, mégis jó. Az elején az az érzésem támadt, hogy már megint leakarnak egy nagy világlátást nyomni a torkomon, és tulajdonképpen már megint csak mûvészkedünk és túlbonyolítunk mindent. Kicsit tovább haladva örömmel tapasztaltam, hogy igenis szól valamirõl a film, még ha eléggé le is lett sarkosítva az egész. Adatokat nem tudok, de szerintem nem egy egetverõ költségvetésbõl készült a film, ám ez mégsem látszik rajta. Kicsit szokatlan a felsõ kamera, és az hogy mintegy a díszletbe benézve láthatjuk a filmet.
A rendezés tetszik, megfog, ahogy az idõsíkokon ugrál ide-oda.
A végén szerintem a túlzott feszültségkeltés, a képkockák egymás utáni gyorsan váltakozása és ismételgetése kicsit sok volt.
Sajnálom, hogy ma már minden magyar filmet a pia, cigi, drog és az obszcénség keretével akarnak eladni. Engem nagyon zavart a folyamatos káromkodás, ennyiszer és ennyire egyfolytában azért nem igen káromkodik senki a való életben.
Mindenesetre azt remélem, hogy igazából nem ennyire szerencsétlenek, és esetlenek a kommandósok itt Magyarországon, nem ilyen bambán és logikátlanul derítenek fel egy helyet.
Mindenkinek ajánlom, aki szeretne egy elgondolkodtató, de mégsem sok(k) magyar filmet látni, vagy kíváncsi milyen Kern András, mint nyomozó-bûnsegéd.
8/10
1/10
Pamukkale 2011 márc. 11. - 13:54:39 1/10
(156/191)
Nem Tudom Ti mit néztetek , de szerintem se elgondolkodtató se izgalmas NEM VOLT ez a Film!!!! Abban egyet értek , hogy nem egy szokványos történet de semmi különös! Úgy hogy max:2 .
8/10
Lympha 2011 márc. 03. - 23:29:54 8/10
(155/191)
Szerintem jó film, nekem tetszett, de... (és valószínû, hogy ezért mások utálni fognak, hogy itt kötözködöm :-)
Spoiler!
Csak nekem volt furcsa a végén, hogy Elza kihívja a rendõröket, a kollégája persze fel is ismeri a számát, erre megjelennek a kommandósok, majd lassan szobánként járják végig a lakást - bár így mûvészibbre sikeredett a bevonulásuk...
10/10
Kurama 2011 febr. 27. - 12:37:54 10/10
(154/191)
Remek magyar film 10/10
Rusty és hercegnõm alakítása kiváló!
10/10
IIIdOMINOIII 2011 febr. 27. - 11:35:48 10/10
(153/191)
Elõjáróban annyit : Én nemtudom láttam -e valaha ilyen profi és ennyire minõségi magyar filmet.

Az elelyén egy kissé nehezen vettem fel a film ritmusát , talán az a zsigeri elõítélet miatt ami az elmúlt években produkált magyar alkotások miatt alakult ki bennem : No nézzük de úgysem lesz jó, megint egy úlyabb szánalmas próbálkozás az élvezhetõ filmélmény megteremtésére.
Úgy a 20. perc körül tûnt el az ellenálás, és olyan szinten belemerültem a történetbe hogy egy pillanatig sem tudtam unatkozni , vagy a hibákat kutatni.

Ugyanez volt a helyzet a szereplõkkel kapcsolatban is, Katától nemvártam semmit hisz eddigi alakításai telyesen értékelhetetlenek voltak, Kernrõl pedig aszt gondoltam hogy egy unalmas ,kiégett színész , aki nemtud már semmit sem olyan igazi átéléssel elõadni.
Szintén a 20. perc körül felejtettem el a színészekkel kapcsolatos elõítéleteimet , mivel mindketten bebizonyították jóval több van bennük mint gondolnánk.

A díszlet is nagyon rendben volt , nemlehet rá egy rossz szavunk sem , ahogy a filmezésre sem (itt azért megjegyzem hogy volt egy pár idegesítõ kamera mozgás, de ez minimális hiba százalék).

Nekem a törénetvezetés is tetszett , volt egy csomó váratlan fordulat amire nem számítottam.Persze sokak szerint már az elelyén rálehet jönni a "poénra" , de csak az alap tényre, miszerint valaki meghalt( hisz tele van a lakás vérrel), de az hogy valyon mi történt és hogyan egészen az utolsó jelenetekig rejtve marad.

HoolyWood-i látványvilág , egyedi és zord hangulatú kelet-európai történettel.

Le a kalappal , csak így tovább, ez a járható út nem az Üvegtigris 125

Értékelés: 10/8
csikospeter 2011 febr. 23. - 10:45:26 Előzmény Darkcomet
(152/191)
Szerintem a film legnagyobb hibája, de ez nem is a film hibája, hanem a terjesztõké, hogy rosszul sorolták be mûfajilag, ha az ember egy thrillerre számít, persze, hogy nem tetszik neki, mert ez nem egy thriller(legalábbis szerintem, vagy ha igen, akkor annak tényleg rossz) viszont egy érdekes fekete humorú eégszen furcsa családi drámának kifejezetten szórakoztató fura és érdekes. Ha valaki hozzám hasonlóan szereti a feszült thrillereket, innen közelítse meg, és nem fog csalódni. Ez egy fekete humorú érdekes hangulatú magyar dráma. Szép munka. Ja, és Dobó Kata nagyon cuki, további ilyen fura filmszerepeket neki, és minden magyar színésznõnek!