Sigfried 2010 jan. 25. - 21:49:14
(91/191)
"Én meg azt tartom szánalmasnak, hogy emberek jönnek fel ide, akiknek érdekes módon ezzel a filmmel kapcsolatban van elsõ megnyilvánulásuk..."

Nem teljesen értem ebben mit tartasz szánalmasnak, és hogy milyen alapon szánalmashoz le engem valaki, aki szemlátomást meg nem értett zseninek hiszi magát, és a port.hu-n éli ki esztéta hajlamait.

Egyébként, ha nagyon érdekel, azért néztem fel az oldalra, mert méltatlannak találtam, ahogy ezt a filmet lehúzták és érdekelt a közönség véleménye is.
Ne haragudj, nem érzem úgy, hogy nekem bármilyen kötelezettségem lenne egy chat-falon. :D
A hozzászólásaid számából és stílusából az persze kiderül, hogy neked ez a felület szent, hiszen te itt "publikálsz"...
Én viszont nem, úgyhogy azt hiszem részemrõl ennyi...
Sigfried 2010 jan. 25. - 21:12:44 Előzmény Charles Foster Kane
(90/191)
Luft... :D
De hiszen én csak szimplán lesznoboztalak!
Ba.Da 2010 jan. 25. - 18:16:32
(89/191)
Na pont ebbõl látszik, h fingod nincs a dologról.
2/10
offtopic
Charles Foster Kane 2010 jan. 25. - 15:35:39 2/10
(88/191)
-megnyilvánulásuk
2/10
Charles Foster Kane 2010 jan. 25. - 15:35:02 2/10
(87/191)
Én meg azt tartom szánalmasnak, hogy emberek jönnek fel ide, akiknek érdekes módon ezzel a filmmel kapcsolatban van elsõ megnyilvánulásuk (és utolsó), miközben komoly rálátásról tanúskodik a megnyilvánulásuk. Nem volna ildomos bemutatkozni?

Visszatérve a filmre. Én az elején leszögeztem, hogy leginkább forgatókönyvírói szempontból közelítem meg a dolgot. Nem mondom, hogy a dologra nem tett rá a rossz színészi játék, de még ha ezt levesszük, akkor is baromi gyenge. Mondom, belemehetünk a dologba. De lentebb pontokba szedve már jeleztem, hogy mi a problémám - kb. minden az alapkoncepciótól eltekintve. Ez egy amatõr film, a könyvet tekintve. Néha más tekintetben is. A látványvilágtól meg én nem szarok be, mert van Vegasos tapasztalatom, kb. abban is meg lehet ezt csinálni normális bevilágítás, meg kamera mellett. (Azzal pl. nem volt igazából gond.)

Továbbá, ha nagyon keresni akarom a pozitívumokat, akkor tetszett a kameramozgás, amikor egymás ellen nyomoztak. Meg a körözés, amikor bent volt a mosdóban Elza (hû, a neve is tetszett, még valami!). De pl. a végén a kameramozgás finoman szólva idegesítõ. Ha feltétlenül öt percig akarnak körözni a kamerával, akkor legalább legyenek benne vágások, amivel belassítják, felgyorsítsák, darabolják. Mert így konkrétan beszédültem.

De jó forgatókönyvvel ez a cucc, 10/7 is lehetett volna. De rossz forgatókönyvbõl egyszerûen nem lehet jó filmet csinálni, akármennyire megfeszülnek.

És még valami. Hagyjuk már ezt a Magyarországon hogyan készülnek a filmek, meg hogy ki a naiv. Van "elképzelésem", hiszed vagy sem. Addig viszont pont l*szarom, amíg olyan filmek el tudnak készülni, mint A nyomozó, vagy a Taxidermia. Nem kell a kifogásokat keresni. Gyenge lett, ennyi. Legközelebb más forgatókönyvíróval kell dolgozni. Meg nem "elsõ magyar thrillert" kiáltani, amikor egy túleffektezett kamaradrámáról van szó.
Ba.Da 2010 jan. 25. - 15:09:41 Előzmény Charles Foster Kane
(86/191)
Üdv! Elég szánalmasnak tartom, ahogyan egyesek védik kultúrsznob véleményüket, és objektív igazságként próbállják beállítani meglehetõsen szubjektív és szûk látókörû véleményüket. Szmámomra ez csak egy dologról tanúskodig; nagy-nagy adag naívitásról... Ezeknek az embereknek egyértelmûen fogalmuk sincs arról, hogyan és milyen feltételekkel készül el egy film ma magyarországon, és itt nem a pénzre gondolok... De persze folytassuk csak, és álljuk útját bármiféle kitörési kísérletnek, jó magyar szokás szerint. Nehogy már jóindulatú tanácsokkal segítsük az eféle kezdeményezéseket, inkább fikázzunk - abban úgyis jók vagyunk -, mégha megpróbáljuk mérhetetlen filmtörténeti tudásunk mögé bújtatni is azt, és látszólagos épkézláb magyarázotokkal alátámasztani vélt igazunkat. Ne már... Tényleg ezt akarjuk? Hát, ez esetben forogjunk csak tovább magunk körül... Gratulálok hozzá! ;)
2/10
Charles Foster Kane 2010 jan. 25. - 11:47:20 2/10
(85/191)
A forgatókönyvíró blogja az bulvársajtó, grat géniusz. És hadd mondjak el valamit, alkotás szempontjából nem véletlenül szempont a mû háttere. Valószínûleg jártál iskolába, ott tanultál azokról az emberekrõl, akik csináltak ezt-azt. Na, õk az alkotók.

Lásd Szabó István - õ is az. Eddig követhetõ, ugye? A nemi életét vontam be az érvelésbe, ember? Gondolkozz már, mielõtt írsz. Egyedül a magánéleti hátterét emeltem be, ami tágítja a perspektíváját az "elemzésnek". Mivel nem elhanyagolható tényezõ, hogy az alkotó, aki ezt a forgatókönyvet írta, be van rágva az apjára. (Képzeld, ezt saját maga írja le a blogjában, nem a Story közölte címlapon.) Ez a szemét apaalak egyértelmûen sértettségbõl fakad, ami finoman szólva sem tett jót a cuccnak.

Hozzátenném én egy-két elmondása alapján, meg, hogy "sokkal jobb, mint a trailer", POZITÍV elõítélettel ültem be. Így is nagy bukta volt. De nagyon szívesen ízekre szedem neked a forgatókönyvet elejétõl a végéig, ha még mindig meg vagy róla gyõzõdve, hogy akinek nem tetszett, az egy elõítéletes, szemellenzõs barom.
10/10
fafacsabi 2010 jan. 24. - 23:02:10 10/10
(84/191)
Nemár az Avatarral hasonlítsuk már össze a filmet. Nem ez volt életem legjobb filmje, de nem is úgy ültem be rá. Lehet, ha arra készülök, hogy ez lesz a nagy dobás, zokogva jövök ki csalódva a világ filmiparában.

De én nem vagyok az a nagy bulvárolvasó szerencsére, ezért sikerült elõítéletmentesen megnéznem, anélkül, hogy Dobó kata nemi élete, vagy a forgatókönyvíró blogja befolyásolt volna.

Szóval maga a filmélmény, az a másfél óra amíg néztem nem is gondolom, hogy kidobott idõ lett volna. Ne tessék már kicsinyeskedni, és a médiára hallgatni!
donatg 2010 jan. 24. - 22:52:46
(83/191)
Azért szerintem kicsit próbáljunk elszakadni a bulvár sajtótól a film megítélése szempontjából! Az ilyen Origo-s vélemények, ahol a fele se igaz alapon írkálnak az olvasóközönség kedvét keresve, kicsit gyenge értékeket képvisel.

Nézhetõ a film, és mivel mindenki megosztja véleményét, én is megindoklom.

Én nagyon jó látványvilágot fedeztem fel. Tetszett, ahogy tálalták a lakást, és ahogy ez kapcsolódott a hangulathoz. Tetszett, hogy nem a megszokott világot kaptuk, és tetszett, hogy nem egy tömegfilm lett.

Kérem a kést a hátamba...
2/10
Charles Foster Kane 2010 jan. 23. - 23:27:14 2/10 Előzmény Sigfried
(82/191)
Tudod, amit szeretsz, az bizony érzelmeket vált ki. Ez van.

Amit meg a filmtörténet néhány ismert alakjáról idehordtál, eléggé nagy luft. Mivel kizárólag Truffaut-ról mondtam, hogy neki sikerült. Nos, ez egyúttal azt is jelenti, hogy pl. Godard sértett önérzetéröl árulkodó filmeit sem tartom jónak. Egyszerüen arról van szó, hogy ami ennyi embernek sem sikerült, azt ilyen kis tehetséggel kár is feszegetni.
Sigfried 2010 jan. 23. - 22:03:19
(81/191)
Azért te is elég zakkant lehetsz, ha ennyire felhúz egy rossz filmélmény, pláne ebben az "erõs" itthoni mezõnyben. :D

Vannak dolgok, amit csat Truffaut-nak, Godard-nak, Fellini-nek, Brgman-nak és a mozi többi "szent tehenének" szabad? Helyben vagyunk. Pont ez* a sznob, regresszív konzervativizmus köti gúzsba SZFE-t, és az egész itthoni filmipart.

* = az "ez" kifejezést Joseph Heller, Valami történt c. regényébõl idéztem [kb] ...
2/10
Charles Foster Kane 2010 jan. 23. - 20:44:47 2/10
(80/191)
Jah és még valami. Ki találta ki, hogy ez egy THRILLER? Jó ég!!

Azokat a filmkritikusokat még beültetném a btk elsõ két évfolyamára, vagy nem tudom, megnézetnék velük egy-két thrillert. Ez egy szerzõi film, ha nagyon zsánerhez akarjuk igazítani, akkor kamaradráma. Ennyi. Mi a "jó büdös f*sz sz*r" (filmbõl idézve (kb)) köze van ennek a thrillerhez?
2/10
Charles Foster Kane 2010 jan. 23. - 20:27:56 2/10
(79/191)
Már sikerült valamennyire lehiggadnom. Hozzáteszem nem volt könnyû. Nem tudok visszaemlékezni most olyan filmre, ami ennyire kihozott mostanában a sodromból.
Ez a film egyszerûen MINÕSÍTHETETLEN.

Na persze, ezt én úgy mondom, hogy fõként a forgatókönyvre koncentrálok, de a rendezés sem remekelt. Értelmetlen, már-már kísérleti filmes bevágások, rossz ritmus, sok gyenge beállítás. De azért ebben csak simán gyenge volt, a pocsék szót már azt hiszem erõsnek érezném a rendezést illetõen.

Viszont Szabó Istvánnak valószínûleg ez volt az utolsó lehetõség, amit adtam. Felháborító, amit összehordott. Persze, hosszútávon számomra hasznos, mert rengeteg hiba tûélesen látszik, gyakorlatilag az összes elkövethetõ hibába beleveri a nézõ orrát. Nincsenek karakterek, történet, feszültség, tartalom, hitelesség. Szabó István - ahogy a blogjából kiderül - megsértõdött az apjára. Fogta magát, és írt egy filmet. Nekem is lelépett az apám, mégsem venném a bátorságot, hogy egy ilyen gyenge produkcióval fárasszam a közönséget. Nem saját sértettségeink kiélésérõl szól a film, hanem arról, hogy bemutassuk, szerintünk milyen az élet, a világ, vagy annak egy szelete, ezt pedig lehetõleg érdekesen, szórakoztatóan. Én mindig azt mondom, hogy sértettségbõl még csak Truffaut-nak sikerült jó filmet csinálni. Más ne próbálkozzon ezzel.

Ha valaki nem érzi magát felkészültnek az élményre, kérdezzen, beavatom néhány "csodás" részletbe, de magamtól nem szívesen megyek bele, mert megint felzaklatom magam. 10/2
Sigfried 2010 jan. 22. - 18:18:37 Előzmény ernesztin
(78/191)
Engem csak az zavar, hogy te nem a filmrõl beszélsz!
Kafkával dobálózol, és olyan elvekrõl beszélsz, amelyeknek egy része kifejezetten kártékony a mozi kultúrára – értem ez alatt az összes alkotói skatulyát – más említett mozis elveid pedig azonnal relevanciájukat vesztenék a jelen film esetében, ha nem csak a trailer alapján ítélnéd meg azt. A magyar filmek trailerei legendásan rosszak, és férrevezetõek, ez alól a Halálkeringõ sem kivétel. Ha az utóbbi idõk egyik legjobban sikerült magyar filmjét, a Nyomozót, a trailere alapján ítélném meg, azt mondanám, az egy pocsék ritmusú, olcsó poénokkal tûzdelt hitvány b-mozi.
A Halálkeringõ forgatókönyve szempontjából engem egyáltalán nem érdekel, hogy a film írója mekkora gyökér. Nem õ lenne az elsõ mûvész aki egy kiállhatlan arrogáns f*szkalap, ennek semmi köze ahhoz, hogy mennyire ír jól, vagy rosszul. A történelem tele van kibírhatatlan hisztérikus személyiségekkel, akiknek nem szívesen lennék még a szomszédja sem, de ettõl függetlenül zseniálisak, mint pl. Pablo Picasso. [Természetesen ezzel nem akarom Szabó Istvánt zsenikkel egy lapon emlegetni, de ahhoz volt elég tehetsége, vagy mázlija, hogy egy korrekt közönségfilmet írjon. Azt pedig, hogy mennyire szimpatikus, jelen esetben lesz*rom.]
Le merem fogadni, hogy az a fajta ember vagy aki órákig tud beszélni a bulvár média kártékony hatásairól, és lám most te sem az alkotásról beszélsz, hanem az alkotóról.
Beszéljünk a filmrõl, ami nem gyõzöm hangsúlyozni egy zsánerfilm! Tehát kezeljük helyén a filmet, az alkotók életét, és könyörgöm, szerencsétlen Kafkát is.
Valor 2010 jan. 22. - 16:57:58 Előzmény Charles Foster Kane
(77/191)
Egyet értek veled. Ma Magyarországon van jó forgatókönyvíró, de még nagyítóval sem lehet rábukkanni. Sajnos. Errõl ankétot lehetne szervezni. Nekem pontosan a magyar filmes mentalitással, a leragadt, fantáziátlan, egyszerû felfogással van a problémám. A másik baj, hogy ezt senki nem érti. Amikor errõl beszélek, a nagy filmes "szakemberek" összefogva szavaznak ellenem. Itt van a probléma gyökere. Csak egy gondolat. A MAFILM-nek van egy csodálatos, kültéri, felépített, középkori helyszine. Miért nem használjuk ki? Erre még egyetlen találkozón sem tudott senki sem választ adni, csak kitérõ, értetlenkedõ tekintettel néztek rám. Ennyi. Amíg nem lesz egy gyökeres változás a filmiparban, addig ilyen minõségû filmeket kapunk. Persze ez az alkotás már üde színfoltja a magyarságnak, azt azért gyorsan tegyük hozzá. A mélypont nálam a Szuperbojz.
Aki jó író, az írjon Amerikába vagy Angliába. Ott élvezik és értik a filmkészítést.
Nálunk a filmipar a béka legalsó testrészénél tart, és ez most sem pénz kérdése. Lásd Paranormal Activity...:-)
Szóval igazat adok neked. Öröm számomra, hogy valaki látja a helyzetet. Végre!!!!
2/10
Charles Foster Kane 2010 jan. 22. - 15:56:22 2/10
(76/191)
Hát itt az lenne a poén, hogy elírták a nevét. Amúgy a köztudatba bekerülésnek sok módja van, de a bulvár a leggyorsabb. :)
3/10
Tihuana 2010 jan. 22. - 15:47:11 3/10 Előzmény ernesztin
(75/191)
Hû, én is beleolvastam a blogba: tényleg ráférne egy szakember a 'mûvészúrra'. Éppen azt ecseteli büszkén, hogy írtak róla a Story-magazinban. Ezek után nem értem, miért sír, hogy ignorálja a szakma. Szánalmas. :)

http://szaboistvan.blog.hu/2010/01/22/keleb_lettem
offtopic
ernesztin 2010 jan. 22. - 12:13:29
(74/191)
Nagy levegõt vettem és végignéztem....fájt. Ilyesmire végképp nincs szükségem, és nem érdekel, milyen jól oldják meg a szinkront, korrektek-e a kameramozgások, vagy milyen a zene. Az mások dolga. Ez a fószer ír, tehát részérõl a szöveg, a sztori a lényeg, és a kisfilm még inkább meggyõzött, hogy a fickó zakkant. Lehet, hogy vannak ötletei, de akkora a zûrzavar és szellemi sötétség a fejében, ami tönkreteszi. Elõször is kéne egy épkézláb világkép, egy élhetõ rendszer, mert jelenleg csak valami elmebajos gyûlölet tölti ki. Az pedig NEM MONDANIVALÓ. Szóval egyetértünk: nem közöl semmit. Vagy ha mégis, arra kár ennyi pénzt és energiát elpocsékolni. Képtelen értelmezni a világot, képtelen valamiféle rendszert, bármilyen mélységet megmutatni, a lét szövedékét, törvényeit feltárni meg ilyesmi. Nem csodálnám, ha egyetértene azzal, hogy milyen nagyszerû esztétikai élmény volt a WTC összedöntése. Bár lehet, hogy mégsem osztaná ezt a véleményt, mert egyáltalán nem is érdekli az esztétika. Minek is az.
2/10
offtopic
Charles Foster Kane 2010 jan. 22. - 10:54:13 2/10
(73/191)
Figy, ez attól eltekintve, hogy baromság, nem vészes. :D

Mondjuk én nem szeretem, ha egy kísérleti filmbe történetet erõszakolnak, mint itt. Illetve bazi sok volt a klisé...

Viszont a szinkron jó, a kameramozgások korrektek, meg az a madaras rész tök jó. Elég ütõs a látványa, több ilyen kellett volna. Jah, és a zene is korrekt.

De hogy nem szól semmirõl, miközben nagyon akar szólni, az biztos.

Egyébként szerintem sincsenek jó forgatókönyvírók Magyarországon. Vagy lehet, hogy vannak, csak nem tudunk róluk, vagy már mind kimentek. Nekem van ismerõsöm, aki most Angliában adott el egy könyvet. Beszéltem vele, és azt mondta, hogy a forgatókönyvírásnak egy aranyszabálya van:

"Magyarországon NE!"

A baj az, hogy a producereknek fingjuk nincs arról, hogy mi a jó forgatókönyv, így meg hiába is írnának nekik, mert nem fogják fel.
offtopic
ernesztin 2010 jan. 22. - 10:40:20
(72/191)
:)) Áááá, ez semmi ahhoz képest, ahogy József Attilát szaval, sõt: ez még annál is betegebb: http://www.youtube.com/watch?v=gfCT9ExQkl4 én két percig bírtam, aztán elkapcsoltam; van néhány hasonló agymenés felrakva. A magam részérõl egyelõre lemondok Pete Goodman lelkiségének moziban történõ feltérképezésérõl. Õ egy sivatagi õserdõ; leginkább doktor Csernus hiányzik az életébõl. Szerintem félelmetes, hogy annyira nincs épkézláb forgatókönyv(író), hogy már pszichiátriai betegek agyrémeit is megfilmesítik...:(