szevia 2008 júl. 22. - 14:35:06 Előzmény napraforgó
(6/46)
Videomagnó!
offtopic
perry 2008 júl. 22. - 07:06:21 Előzmény napraforgó
(5/46)
Nekem van egy öreg vhs készülékem azzal szoktam filmeket felvenni.:)
napraforgó 2008 júl. 21. - 15:41:14
(4/46)
Na ezt a filmet most sem fogom látni. Miért van az, hogy normális filmet csak délben, vagy éjfélkor adnak? (Pláne éjjel 1.20-kor)Én délben dolgozok, éjjel meg alszom. Este meg nézhetjük a sok gagyit.
perry 2008 júl. 16. - 21:15:08 Előzmény eugénia22
(3/46)
Számomra kevesebb volt a "szufla" a filmben mint a 120 perc mozi idõ, ez még önmagában nem is lenne baj , de Karády saját maga által jól felépített legendája - Garbói stílusjegyeket hordozva - is kevésnek tûnik ahhoz a pluszhoz mely megemelné a filmet.
Pedig a lehetõség adott, Bacsó, Vukán és a szereplõk, valamint a Karády misztikum.
Természetesen a távozás körülményeirõl is megszámlálhatatlan mendemonda kering évtizedek óta.Köztudott, hogy Karády már a maga korában is legendának számított.
G.Dénes György "Zsüti" legendás dalszerzõ, és mûfordító is, sokan mai napig sem tudják, hogy sok magyar számnak vélt dalt Õ fordított olyan zseniálisan , hogy úgy gondoljuk ezek honi szerzemények.
Az viszont, hogy a film 10 betétdala közül mindössze 2 íródott Zsüti szövegeire az kissé félre viszi a film hitelét.
Pedig olyan dalokat köszönhetünk neki mint a
"Csinibaba," a "Megáll az idõ," vagy a "Járom az utam." és ezek kortalan slágerek.
A Hamvadó cigarettavég egy nézhetõ mozi, kevés korhûséggel és összegyömöszölt stíluskavalkáddal.
Kár. Mert ebben a remek alaptörténetével rosszul sáfárkodó moziban nagyon jó képességû színészek léphettek föl, akik – szerepeik megíratlansága, összeférceltsége miatt – sajna csak pontszerûen, nem folyamatokban, hanem csak egyes jelenetekben gondolkozva voltak képesek domborítani. Nagy-Kálózy Eszter még így is megkapóan sokszínû, hiteles; szépen énekel, mozgása, kézjátéka, mimikája plasztikusan kidolgozott: párducos nõstény, de érzékelteti azt is, hogy olyan "kanca", aki csak ritkán és nehezen betörhetõ. Rudolf Péter halványabb Süti félhálás szerepében, nyilatkozatiban a filmrõl így vall:....." a színésszel nem mindig közölte a rendezõ, mit is kell játszania". Ugyanez talán fokozottabban áll az Újszászyt adó Cserhalmi Györgyre; felületesen megírt figurája miatt csak rutinból dolgozhatott. Ám hogy egy jelentõs színész tapasztalata mire képes, azt szépen mutatja a megismerkedési vacsorajelenet: Cserhalmi két perc alatt, három nyakmozdulattal bemutatja, hogyan lesz a félszeg, szögletes katonából ugrásra kész szexuális tigris.
Ha csalódunk egy filmben, általában elszomorodunk; ám most szerencsénk van, hisz könnyedén vigasztalódhatunk: ha nem tetszett a Hamvadó cigarettavég, hallgassuk meg a számot Karády Katalin egyik zseniális lemezén. A dal – ellentétben a filmmel – valóban egy korszak bámulatosan érzékletes summája.
eugénia22 2008 ápr. 23. - 14:40:15
(2/46)
Jó film.Jó,hogy a daloktól, nem lett musical hangulata.A Hamvadó cigarettavég címû dal,nagyon jó,nem is értem miért, nem lett legjobb betétdal.A szíészekrõl Nagy-Kálózy Eszter egyik jelenetben elég jó volt,a másikban idegesítõ.Rudolf Péter is egyik jelenetben, jó volt, a másikban idegesítõ.Cserhalmi nulla volt az eljén,de utána jobb volt kicsit.De miért tartják olyan nagy színésznek? Itt, nem volt annyira jó.A többiek, olyan közepesek voltak.Jó,hogy a díva vonal után belekerülünk a háborúba.Csak azt, nem értem,hogy Katusnak,és Rudolf Péter karakterének miért kell találkoznia? Mert, nem lesz köztük románc.Ez a film,nem egy nyálas romantikus maszlag,amit megfûszereznek rossz humorral.Kiakar hozni, egy érzést a nézõbõl,és ki is hozza,legalábbis belõlem kihozta, és ezért tetszett.Nagy- Kálózy viszont, nagyon jól énekelte a Hamvadó cigararettavéget.Kicsit hosszú,de nem zavaró.A helyszínnek,jelmezek stb, nagyon jók,és sok van.Ez sokat nyom a filmmen.Összeségében egy jó,és mélynek mondható filmrõl beszélünk,amit érdemes megnézni.És, jó ötlet volt a Hamvadó cigarettavég címnek.Azt hiszem ennyit akartam.
Brambilla 2007 júl. 17. - 17:32:44
(1/46)
Nagyon jó film, a szereplõk közül csak Cserhalmi nem tetszett annyira.