9/10
technokrata 2012 jan. 30. - 08:50:20 9/10
(210/250)
Én azt gondolom, hogy baromira nem az a lényeg ebben a filmben, hogy ki érti meg egymást és ki nem. Még az sem teljesen fontos, hogy melyik országban mi történt anno, miután a film eleve kitaláció. Persze attól nyilván lehettek volna pontosak a történelmi jelentõségû dolgok, de ennek a filmhez baromira nem sok köze van, lévén nem egy történelmi dokumentumfilmrõl beszélünk. (Amikor egy kórházas filmet néz az ember, ott sem tudja, hogy jó gyógyszerekrõl, vagy kezelésekrõl van-e szó.)
Ami egyébként a filmet illeti: szerintem remek elõzményfilm. Izgalmas, pörgõs és az ember az empátiának köszönhetõen még valamilyen szinten meg is érti az átalakulást. Nekem nagyon tetszett, de a fentiek tükrébe a világ összes filmébe bele lehetne kötni és maximum 2-es osztályzatra értékelni.
2/10
mazzacane 2011 dec. 10. - 16:23:27 2/10
(209/250)
A legszebb egyébként a Litvániában angolul kiírt "sing" felirat. A rendezõ tényleg ennyire hülye, vagy minket néz annak?
2/10
mazzacane 2011 dec. 10. - 16:15:47 2/10
(208/250)
A film valószínûleg olyan -általam eddig ismeretlen-korban játszódik, ahol a II. világháború országhatárok éltek, ám a Bábel tornyának építése még nem kezdõdött el. Így remekül megérti egymást a német és orosz katona,a franciáknál Lechter vagy a japán rokon. Borzalmasan gyenge produkció.
ReignMan 2011 nov. 03. - 08:50:57 Előzmény sinell
(207/250)
Nem lett volna rossz film, a történet is kerek, csak az egész túl hollywoodi. Olyan nagyon mûvér íze volt az egésznek, igazi érzelmek nélkül.
sinell 2011 okt. 11. - 17:18:00
(206/250)
Idõ közben rájöttem, hogy te valószínûleg a történési sorrendre gondolsz, és akkor viszont egyetértek veled.


A film szerintem jó - bár közel sem olyan finom és borzongató, mint a "késõbbi" Hannibál történetek. Na dehát fiatal, és még közel sem olyan kifinomultak az eszközei, mint idõsebb korára. ;-)

Két gondom volt mindössze a filmmel: Szerintem az eleje, amikor a Hannibált motiváló cselekmény (a húgával) zajlik, kissé el lett nagyolva. Én több félelmet-borzongást és kínt várnék el - nem a történetben, hanem a vásznon. Akkor érthetõbb volna a reakciója- így olykor kissé öncélúvá teszi ez a hiányosság Hannibal cselekedeteit. A srác remek színész, azt sajnûlom, hogy a fizimiskája kissé kevésbé hasonlít Hopkins arcformájára, mert akkor talán könnyebben azonosítottam volna a késõbbi sorozatgyilkossal.
Különben nem volt neház elvonatkoztatni a Hopkins játszotta figurától, én elhittem neki Hannibal Lecter fiatalkori alakját.
:)
sinell 2011 okt. 11. - 14:32:54 Előzmény Ágyús
(205/250)
Szerintem meg a Vörös Sárkány (ha ezt tekinted harmadiknak) messze a legkommerszebb, leggyengébb Hannibal film az összes közül.

Errõl azt kell eldönteni, hogy elhiszed -e, hogy így született Hannibal Lecter, a pszichopata sorozatgyilkos, vagy sem?

A film technikai kérdései megint más lapra tartoznak, de azt is meg lehet vitatni, nyilván, és meg is kell.
magyar krokodil 2011 ápr. 14. - 18:32:12
(204/250)
szerintem ez egy jó közepes film, sõt végülis tetszett. viszont szerintem nagy hiba volt a Hannibál sorozatba keverni. egy mezei filmként sokkal jobb lenne. bár ez talán egyéni ízlés dolga. én Hannibált egy csendes õrültnek képzeltem, aki pszichopatának született. nem illik hozzá ez a történet. nem hiszem el neki, hogy õ a fiatal Hannibál.
5/10
pelu 2011 febr. 25. - 11:27:11 5/10
(203/250)
Nem is tudtam, h az öreg Lecter kontaktlencsét viselt öreg korában. :D Még ekkora bakit.

A film pedig átlagos. Túl van pontozva...
3/10
Pityesz89 2010 szept. 08. - 12:25:47 3/10
(202/250)
Nekem egyáltalán nem tetszett a film, a történet itt-ott jó, de amúgy unalmas nagyon, teljesen másabb, mint a Hannibal trilógia.
1/10
888 2010 aug. 31. - 18:16:50 1/10
(201/250)
Hmmm itt 8.2 a film értékelése az imdb-én 6 Valóban egy közepes film. Olyan a történet, mintha egy bekattant Eli Wiesenthal lenne a föszereplõ. Vagyis Hannibal a nácik miatt lett gonosz. Hát ettõl egy kicsit fantáziadúsabb is lehetne a story. Jobb lett volna ha nem nézem meg a filmet, mert csak mítosz romboló volt számomra.
9/10
táltosviziló 2010 aug. 10. - 23:47:05 9/10
(200/250)
Szerintem zseniális lett, utóbbi 4 napban egymás után néztem meg a Hannibal filmeket és szerintem tökéletes, komolyan. Még annak is utánajártam, hogyan nézett ki a nagyon fiatal Hopkins, és tényleg hasonlít Gaspardra:). Továbbá remekül elcsípte Gaspard Hopkins jellegzetes akcentusát, amitõl az egész sorozatban rázza a hideg az embert.
És én nem hiányoltam a megmondó Hannibalt ebbõl, hiszen itt még fiatal volt és bosszúéhes, a késõbbi filmekben azért eltelt 40 év kb. ehhez képest. Úgyhogy szerintem teljesen helytálló, hogy még bosszúból öl és hogy tapasztalatlan.
tetszett!
Leroux 2010 júl. 13. - 17:02:49
(199/250)
Peter Webber ebben a filmjében azt mutatja be, hogyan is lett Hannibal Lecterbõl kannibál. Természetesen Thomas Harris regényébõl. Szerintem ez egy nagyon jól sikerült kis film, aki még nem látta, feltétlenül nézze meg, mert megéri.
2/10
Semprini 2010 júl. 05. - 13:00:37 2/10 Előzmény Vadrenalin
(198/250)
"Ha nem lenne mögötte a többi film, akkor ez sokkal ütõsebbnek tûnne. Nem hasonlítgatnánk a fõszereplõt Hopkinshoz "
Teljesen rosszul látod: Ha nem lenne a többi film, akkor ez el se készült volna! Ugyanis akkor nem lenne mihez KÉPEST Hannibal Lecter elõéletét taglalni, így meg ott van mögötte a legenda, Sir Anthony kultikus alakításával, úgyhogy van mit alulmúlni.
3/10
Heisenberg 2010 júl. 05. - 08:15:35 3/10
(197/250)
Minden lehetõség meg lett volna rá hogy egy nagyon jó filmet készítsenek, kár hogy az egészet tönkretették már az elején a hamis propaganda történelemórával.
Crazy Horse 2010 jún. 10. - 20:44:13
(196/250)
OK :) de abban úgy látom mégis egyetértünk, hogy nem passzol elég jól a többi részhez, ahol Hopkins a fsz.
Ja a szamurájkardos bosszúálló Hannibálon én is furcsán néztem...
8/10
Vadrenalin 2010 jún. 10. - 19:01:47 8/10 Előzmény Crazy Horse
(195/250)
Én ezt pont fordítva gondolom: Ha nem lenne mögötte a többi film, akkor ez sokkal ütõsebbnek tûnne. Nem hasonlítgatnánk a fõszereplõt Hopkinshoz (azt a szintet tényleg nem éri el, de attól még õ is remekül játszik), nem tûnne olyan erõltett hülyeségnek, amikor magára próbálja azt a szájkosarat (aminek a késõbbi filmben már van létezõ oka, hogy rárakják), és nem néznénk olyan furcsán a szamurájkardos bosszúálló Hannibálra, aki szerintem önmagában jó karakter lenne, de nem a késõbbi filmekkel összehozva. Egyébként az évszámokat nézve az jutott eszembe, hogy az író kb. akkor kezdhette ennek a könyvnek a megírását, amikor a mozik leghangosabb sikere éppen a Kill Bill volt - talán ennek köszönhetjük ezt a vonalat. :-)
8/10
Cerberosz 2010 máj. 27. - 21:01:12 8/10
(194/250)
Az elsõ három részhez nem ér fel, de meg kell hagyni, nem rossz. Érdekes, és lenyûgözõ történet, egy kis II. VH-val és kedves kelet harcmûvészettel (mely mostanság igen felkapott) megspékelve!

10/8
psytrance 2010 máj. 27. - 20:26:16
(193/250)
Igazából a Thomas Harris-szel van a baj. Gyakorlatilag beleszeretett a hõsébe (van ilyen íróknál elõrehaladott korban)! Az szinte már mindegy hogy hagyta, hogy az egykori mítoszából egy szoft tinédzser-vámpír-szamuráj-Párizs-l'amour filmet dobjanak haveri alapon össze, mások is szeretik a pénzt. A baj azzal van, hogy az Embervadászban még meglévõ nagyon komoly és kikezdhetetlen humanizmusát és pszichológiai felkészültségét mellyel a 80-as évek kibírhatatlan erõszakhulláma ellen emelte fel a szavát, az évek során szépen lecserélte egyfajta sértett hülyegyerek horror-rajongó attitûdre, sõt, már a Bárányok...-ban is drukkolt kicsit Lecternek, hogy aztán a Hannibalban gyakorlatilag szobrot emeljen neki, és ennél az új opusnál sem hazudtolja meg magát szinte érezzük, hogy õ maga jobban izgul a kis és kamasz Hannibal Lecterért, hogy nehogy véletlen kiheréljék mielõtt tömeggyilkos válik belõle mindenki nagy örömére, mint a nézõk (azok alszanak). Hanibal Lecterre Graham mondja meg a tutit az Embervadászban: "Maga õrült". Itt meg arra turbózzák fel a nézõket, hogy full ez a normális, amit a növendék Lecter csinál. Azért ennyire nem kéne hajtani, a végén még úgy érezzük hülyére vesznek minket. Szóval nem rossz a film, csak a gesztus undorító és alattomos. Inkább nézze meg mindenki még egyszer az Embervadászt.
10/10
Teddybear0 2010 márc. 16. - 18:25:14 10/10
(192/250)
Kicsit olyan hiányérzete van az embernek hogy nincs benne Sir Anthony Hopkins, bár vitathatatlan hogy nem lehetett sajnos beleépíteni, ettõl függetlenül 10/10.
Sliyu 2010 márc. 13. - 22:19:41
(191/250)
hát nekem is ez tetszett a legjobban. végre egy film amit jól megcsináltak a könyvbõl!! pontosan ezt vártam! jó volt! :) csak rövid... :D