Téma: Hannibal

ceia 2012 aug. 12. - 20:25:04
(195/295)
Na, még ilyen leszólást sem olvastam Jodie Fosterrõl, hogy Julianne Moore "nála jóval intellektuálisabb"? meg "tenyeres-talpas". Eltekintve attól, hogy õ az egyik legjobb (ha nem a legjobb) színésznõ, azért a megjelenése a film forgatása idején még igenis kellemes volt.. Ha Moore jobban tetszik mint nõ, az egy dolog, de amiket írtál, szerintem nem igazak Fosterre. Moore is jól játszott, de az elsõ rész, és az elsõ Clarice is jobb volt!
olahmiki1959 2012 aug. 12. - 18:25:11
(194/295)
Ebben a filmben egy emlékezetes jelenet van, amikor Hannibal felnyitja a Ray Liotta által játszott fickó koponyáját, és egy kis darab agyat megsüt a serpenyõben.
Egyébként meg sem közelíti a "Bárányok hallgatnak" címû filmet, amelyik gyakorlatilag tökéletes remekmû.
Ez a film ahhoz képest közel sem olyan feszült, idõnként még a történet sem teljesen világos, itt-ott zavarossá válik, nem is beszélve az operatõr kapkodó, idõnként már a láthatóság határán mozgó, inkább akciófilmekhez illõ stílusáról, amely sokszor majdnem élvezhetetlenné teszi a film befogadását.
Megint bejött az a régi törvény, hogy amikor - valószínûleg anyagi haszon reményében - elkészítik egy kitûnõ film folytatását, akkor a második, vagy a további részek meg sem közelítik az elsõ rész minõségét.
Nagyon kevés példa van arra, - talán a Terminátor I-II, a Nyolcadik utas- sorozat elsõ és második része tartozik ide, - amikor a folytatás is jó. De még ezeknek a harmadik ill. negyedik része is már jóval gyengébb, mint az eredeti klasszikus.
Emlékezzünk arra, hogy a Predator folytatása közepes, a Cápa további részeire a kutya sem emlékszik, a Jurassic Parkkal ugyanaz a helyzet, a zseniális Féktelenül második része is felejthetõ, és még lehet sorolni a példákat.
A Hannibált egyszer meg lehet nézni, összességében elmegy, de semmi különlegeset ne várjunk tõle.
Ridley Scott-tól többet vártam volna...
5/10
Deidara91 2012 júl. 19. - 00:54:07 5/10
(193/295)
Na végre eljutottam ehhez a filmhez is, de õszintén nagyon nm jött be. Írtó sok logikátlanság van benne. Pl a végén hogy a jó életbe szökött meg a fickókám, amikor már hallani lehetett hogy kint vannak a zsaruk és a helikopter. Túl hosszú volt a film, tele rengeteg felesleges dologgal. Sir Anthony Hopkins alakítása jó, de ez édes kevés ehhez a filmhez. Egyszerûen unatkoztam, és talán ez volt az egyik legfõbb negatívum.
3/10
puding6 2012 ápr. 04. - 23:38:31 3/10
(192/295)
SPOILER

A rendõr ahogy megtudta kivel van dolga egybõl fegyvert foghatott volna rá és letartóztathatta volna, ahelyett hogy az ujjlenyomattal bohóckodjon. Több jutalmat is kapott volna érte. Innentõl kezdve nálam már komolytalan volt a film, hiába Hopkins remek játéka.

A legvégén pedig a keze helyett levághatta volna a láncot is. Ha a csontot ketté tudta vágni jó esélye lett volna a lánccal is....

Gyengébb szereposztással ez a film bukás lett volna az tuti.
o-l-i 2012 febr. 22. - 08:19:21 Előzmény arjoco
(191/295)
Zseniális film, anyagok közt kelme! Kronológiai sorrendben megnéztem a Hannibál filmeket, és szerintem ebben teljesedik ki Lecter doktor úr karaktere. Hopkins mester annyira hiteles, hogy a való életben sem mernék egy szobába tartózkodni vele. :)
Julianne Moore is remek, mint mindig. 10/10 nálam.
arjoco 2011 szept. 21. - 22:32:33 Előzmény horas
(190/295)
Hát, szerintem csak te látod így... Nincs igazad semmiben sem, mert a legnagyobb színészt próbálod lejáratni...
proskit 2011 aug. 20. - 02:49:53
(189/295)
Végül is közbejöt egy kis "privát program", úgyhogy nem tudtam elkezdeni megnézni. Mindegy, gondoltam, ha már ráhangolódtam, akkor némi késéssel megnézem DVD-rõl. Aztán végül a Vörös sárkány-t tetem be a lejátszóba. Feltehetõleg ezen fogok elaludni. De majd holnap délután megnézem a végét.
ChelseaForce 2011 aug. 19. - 21:33:05
(188/295)
Bár a nagy Hannibal alakítását a Sir-nek, "A bárányok hallgatnak" filmet ez nem veri, de a Sir itt is nagyot játszik, mint MINDIG!
proskit 2011 aug. 19. - 20:09:14
(187/295)
Nagyon jó film. Hopkins (itt is) zseniális.
Krájcsek 2011 aug. 19. - 17:02:39
(186/295)
Ridley Scott az egyik kedvenc rendezõm.Ez az egy filmje van amit nem szeretek.
Egyszerûen gusztustalan(Jodie Foster azzal a lendülettel ahogy elolvasta dobta is vissza a forgatókönyvet) és Moore egy rossz vicc Foster után.
horas 2011 aug. 15. - 22:29:14 Előzmény miénkittatér
(185/295)
Ez a film, átvitt értelemben, még csak egy szimpla dugás sem, de még egy gatyán keresztüli dörzsölésnek sem mondható. :) persze csak szerintem ;)

van egy-egy sokkoló rész benne, de hiányzik, az igazi izgalom és feszültség belõle. Az elsõ résznél a végén a képernyõre van tapadva az ember, és együtt lélegzik Starlinggal. Itt ettõl rettenetesen távol állunk. Szerintem.
Ford Mustang 2011 aug. 14. - 01:49:53
(184/295)
A Bárányok hallgatnak százszorta jobb. Számomra ez egy nem igen jó film.
miénkittatér 2011 aug. 14. - 00:09:27
(183/295)
Az "igazi cselekmény" az orgazmus amit unalmasnak írsz az meg az elõjáték. Ha azzá tennéd amit írsz ,akkor csak egy szimpla "dugás" lenne ez a film:) Persze csak szerintem...
horas 2011 aug. 13. - 23:43:42
(182/295)
Lényegesen gyengébbre sikerült mint az elsõ rész. A titokzatosnak és mûvészinek igyekvõ hangulat inkább unalmas és fárasztó egy idõ után. Túl lassú a film, és kevés az igazi cselekmény. Julianne Moore szerintem szörnyû rossz választás volt, a férfias, merev és hajlíthatatlan FBi ügynök szerepében, az embernek inkább az jut az eszébe róla, hogy 3 percnél tovább ne menjen a napra mert csúnyán meg ég a bõre, és egy lépcsõn való futás után elered az orra vére. Engem helyenként, kimondottam irritált.

A darálós részek jók, csak hatalmas az ûr közöttük, és jószerivel semmi sem történik. A sztorin gyúrni kellett volna, és Hannibalnak szerintem kellett volna találni egy vetélytársat, ellenfelet. Starlinggal lényegében már nem is egymás vérére hajtanak, Mason Verger pedig, nem ellenfél a tolókocsiból, teljesen lepusztítva, kicsonkolva. A középkorú esetlen, cigarettázó kopó, szintén nem ellenfél. Kellett volna egy "Cyrus a Vírus" típusú zseniális elmebeteg, akit valahogy összefüggésbe kellett volna hozni Hanniballal.

Így elég kevés dolog történik a filmben, és számomra nem menti meg a gyönyörû Firenze és Antonhy Hopkins szokásos vegytiszta és elegáns alakítása sem. Amíg az elsõ klasszikus és 10+, addig ez egy erõs 7es.
arcansas 2011 aug. 13. - 21:30:18
(181/295)
Hú de jó,hogy ma leadják a tvben :))))) Megnézem,már alig várom:))))

Kedvenc jelenetem,mikor hmmm: "zene füleimnek" vagy valami hasonló szöveget mond az a bizonyos .. :) 10/10
offtopic
sofi 72 2010 dec. 06. - 23:00:49
(180/295)
Jól tetted, hogy megtetted. Nem szoktam darabokban, én végignézem 1x,aztán két nap múlva megint és utána megint. Sokszor kívülrõl mennek a dialógusok.:) Nem hiába. Az ismétlés a mániám!!!:)) Így vagyok a kedvenc filmjeimmel.
Ha újra nézed az elsõt, már nem lesz olyan kemény, mint anno elõször nézve. Nekem legalábbis nem volt az. Attól függetlenül még mindig jó!!
Moor-t a "Rövidre vágva" óta szeretem. Fostert, meg már nem is tudom mióta.
Szerintem nem érdemes õket összehasonlítani. Külön-külön jók. Kész.:))

Az utolsó mondatod mögötti érzéseket teljesen átérzem és megértem...!!:DD
filmbarbár 2010 dec. 06. - 21:56:52 Előzmény sofi 72
(179/295)
Nos, végig néztem. Nem egyvégtében, hanem többször újra kezdve, darabokra szedve. Kiemelkedõ filmeknél ez a szokásom, jól elszórakoztat. Elég nehezn indult be a dolog, mivel rosszul emlékeztem: ez nincs meg nekem DVD-n, csak egy tömörített MP+ fájl-t találtam angol hanggal feliratok nélkül! Hegyeznem kellett a fülemet, de megérte.

A jó szövegkönyvön és a fantasztikus látványok mellett, elképesztõ színész alakítások vannak valamennyi fõszerepben!! Az elsõ részt nagyon régen láttam, jó lenne most újranézni. Julianne Moore-t összevethetném Jodi Foster-rel. Moore valami ritka kimagaslót nyújtott mint Starling FBI ügynök, Foster--re már nem emlékszem.

Na és a vége! Az utolsó vacsora, az tényleg élmény a javából. Micsoda remek beszédek peregnek az alatt.

Magasan a kedvencem:
'Paul barátunk ezt a részt itt nem fogja hiányolni. Ez felelõs a jó modorért.' És nyiszzzzzzzz!!!!!!!
Aztán kivezetik Paul-t a gyerekasztalhoz, minthogy nagyon rosszul viselkedett. :D

Különös, hogy egy olyan elvetemült fickó mint H. Lecter ennyire megvesse a durva lelkû és nyelvû embereket. Tudod, valahogy mégis meg tudom érteni õt. Sõt, egyre jobban. :DDDD
offtopic
sofi 72 2010 dec. 05. - 20:21:30
(178/295)
Jól teszed, ha azt teszed.....nézd meg, szerintem semmi használható nem lesz ma este!!??
Szerintem ez a film még felnõtt fejjel is igazán rémisztõõõõ:))) Én még le is halkítom, hogy a gyerkõcök még a hangokat se hallhassák!!!!

Én is véletlenül vettem észre, hogy lesz. Lehet, hogy leadják az összeset belõle hetente???
Szívesen a linkeket. Jobb is, hogy itt említed...(ott valahogy túl sokan lettünk egyszerre)!! Tetszett, hogy ugyanazt mondta, amit én korábban írtam. Lehet, hogy végül a "hitetlenek" számára is igazi "BIZONYÍTÉKRA" bukkantam??:)))))))
offtopic
filmbarbár 2010 dec. 05. - 20:07:10
(177/295)
Nem tudtam hogy tegnap ment. Én nem maradnék le róla, csak elõ kell vegyem a DVD-t. Talán épp ma, feltéve ha már nincs kiskorú ébren a nappaliban.

Nagyon jó volt az a két link. Akkor most inkább itt köszömöm meg Neked egy örök klasszikus 'horror' topikjában, és nem odaát a 'Vihar a biliben' nevezetûben. :)))

Majd lehet benézek az Anthony Hopkins topikba is. :)
sofi 72 2010 dec. 05. - 19:51:29 Előzmény filmbarbár
(176/295)
Hát igen, ezt!!!! Sajnálom is, hogy lemaradtam az elejérõl!!
De hát tudod, hogy van: elõször a kötelesség és csak utána a szórakozás!!:)))) Meg aztán a két linkkel szórakoztam....csak úgy repült az idõ...:DD

Megértelek a galmabokkal. A többirõl nem is beszélve...:))) Félelmetes a fickó!!!!