Téma: Hannibal

10/10
flower951 2013 máj. 24. - 14:47:04 10/10
(72/232)
teljes mértékben egyet értek. teljesen felesleges hasonlítgatni. Szerintem Mikkelsen is zseniális és mr Hopkins is az. Meg itt egy kicsit lassabban bontakoztak ki a dolgok az elején és dr Lectert sem ismerjük ki olyan gyorsan. ez azért is jó mert közben gondolkodik az ember. legalább is én biztosan.
zampano 2013 máj. 24. - 14:08:28
(71/232)
Borzalmasan rossz ez a sorozat. Mads Mikkelsen alakításából hiányzik az a fanyar humor és csak villanásnyi gesztusokban kifejezett perverzitás, amelyek Hopkins játékát annyira szórakoztatóvá tették.
10/10
flower951 2013 máj. 24. - 13:09:34 10/10
(70/232)
Én úgy tudom h erre az oldalra a rajongók meg az olvasók küldik be a cikkeket.
De kár is erre több szót fordítani, majd kiderül hamarosan h mi lesz a sorsa. Legkésõbb az évadzáró után.
10/10
flower951 2013 máj. 24. - 13:04:33 10/10
(69/232)
én még nem láttam a feliratra várok :) de már nagyon nézném! =)
meg én csak azért írtam h sztem nem hivatalos mert a hannibal facebookján a rajongók sem tudják még hangsúlyozom h az amerikai rajongók h most elkaszálták-e vagy sem. pedig ha vkik akkor õk elsõként megtudnák.
10/10
flower951 2013 máj. 24. - 12:55:56 10/10
(68/232)
Ha jól tudom az nbc megvárja az elsõ évad végét és csak utánna dönt majd a sorsáról. Én még semmi hivatalosat sem olvastam azzal kapcsolatban h kaszálnák. És azt figyelembe véve h a 8. rész milyen izgi volt és a 9. is annak ígérkezik, mert szerintem a többi ink csak bemelegítés volt, h meg tudjunk ismerkedni mindenkivel, még látok esélyt a folytatásra. Meg egy ilyen kis pletyka oldal cikkére nem nagyon adnék...mert azért tudnak ott hülyeségeket összehordani.
Szal én azt mondom reménykedjünk, h az amcsiknak meg jön az esze! :)
9/10
_Freddy_ 2013 máj. 24. - 10:14:51 9/10
(67/232)
A Hannibal-t nem kaszálták el! :D Csak nem döntöttek még a sorsáról. :) Szóval még van remény, hogy lesz 2. évad.
axis85 2013 máj. 21. - 23:19:44
(66/232)
Nem hiszem hogy lehetne egyáltalán még egy bõrt lehúzni Dr. Lecterrõl. Már feldolgozták a gyerek és kamaszkorát, az elfogása utáni idõszakot, a szökését, az azt követõ idõszakot, ezzel a sorozattal pedig a bebörtönzése elõtti aktív sorozatgyilkos éveit...ezek után max. a haláláig bekövetkezõ idõt lehetne bemutatni, de az már kiütné nálam is a biztosítékot. Bár, azt hiszem a könyvekben tovább vezetik az életet (az égiek kegyelmezzenek nekünk).
10/10
flower951 2013 máj. 21. - 22:26:36 10/10 Előzmény Kovács kolléga
(65/232)
Azért errõl a történetrõl még egy mozifilmet csinálni akármennyire is szeretem már tényleg sok lenne. Szerintem itt a sorozatban jobban bele tudunk látni Hannibal életébe, érzésvilágába, amire egy film lehet h kevés is lenne, nem tudnánk úgy megismerni. És Mads tényleg agyon jó színész ha jól tudom mindig forgat valamit. Keress rá a filmjeire majd meglátod. :)
10/10
flower951 2013 máj. 21. - 22:21:31 10/10
(64/232)
Ezekrõl a háttér dolgokról nem is tudtam. Érdekes. Köszi h megosztottad velünk. :) És igen a dialógusokra nagyon érdemes oda figyelni mert sokszor hatalmas igazságok rejtõznek bennük. És itt most lényegtelen, hogy azt egy jó vagy egy rossz karakter mondja. Sok ilyennel találkoztam már. Én személy szerint nagyon fontosnak tartom azt, hogy egy szereplõ mennyire tud kibontakozni egy film vagy egy sorozat közben és hogy a karakterek milyen jellem fejlõdésen vagy éppen vissza csúszáson mennek keresztül. De ezeket a "divatból nézem az ilyeneket nézõk" nem veszik figyelembe, sõt sokszor észre sem veszik. Számukra tényleg csak a vér az ami úgymond fontos.
axis85 2013 máj. 21. - 21:07:29 Előzmény flower951
(63/232)
Hannibal és Buffalo Bill karakterét több a valóságban is létezõ sorozatgyilkosból gyúrta össze az író (ha jól emlékszem, Bill karakterének fõ ihletõje egy olyan sorozatgyilkos, aki évekig rabolt el nõket, lenyúzta az arcukat és azokat hordta), és rengeteg idõt töltött kutatással, többek között az FBI nem kis közremûködésével. A gyilkos elmék stábjával is folyamatosan együtt dolgoznak valódi bûnügyi profilozók, hogy minél hitelesebb bûnözõket hozzanak létre. Persze ezzel nem azt mondom, hogy nem az idegborzolásra játszanak ezek a sorozatok, és azt sem, hogy azért nézik az emberek, hogy tanuljanak az emberi elmérõl, de ettõl még elgondolkoztató lehet a téma, és adhat egy (persze popularizált és erõsen hatásvadász)képet az eltorzult emberi lelkekrõl. Amúgy a Bárányok hallgatnakban sem (és ennél vagy más hasonló sorozatoknál sem) a véres részek amik számomra érdekesek, hanem a dialógusok.
zampano 2013 máj. 21. - 14:39:48
(62/232)
Robert Maudsley nevû ma is élõ, brit sorozatgyilkos ihlette Thomas Harris Lecter dr.-át. Na õ tényleg egy igazi szörnyeteg, és már nem fog kijönni élve a börtönbõl.
Kovács kolléga 2013 máj. 21. - 14:21:02
(61/232)
Ha Mikkelsen olyan jól játssza a szerepet, akkor miért nem csinálnak vele egy mozifilmet?
9/10
Kütyüfüggõ 2013 máj. 21. - 10:42:00 9/10
(60/232)
http://aztadom.co/wp-content/uploads/2013/05/58.jpg

Dr. H. Lecter étkészlete :)

A fene, hogy nem folytatják....pedig nagyon jó.
Az amcsikon meg se lepõdöm, a sok agyatlan valóságshow, meg egyebek, azok mehetnek....
stanmore 2013 máj. 21. - 00:25:14
(59/232)
Hát Hitchcok klasszikusát nemsokan tartják hülyeségnek ,mert még ma is borzongást okoz a nézõnek és odaszegezi a székhez,míg tudod ki kiváncsi arra ,aki már felnõtt egy kicsit, hogy pl mitõl lesz a doktor egy bélkidöntõ abberált idióta ?
Annyira hülyeség az egész, hogy az már nevetséges.A karrakterek sematikusak kb mint egy naív mesében ,de a mesék legalább nem gyomorforgatóak,hanem megvan amaguk bája ,ami ezekrõl a filmeknek nevezett hatáésvadász fércmûvekrõl nem mondható el.Ez a film is abba a sorba illik mint a láncfûrészes daraboló vérfröcsögõ marhaság,vagy a Rémálom az Elm utcában ,bár azannak a sztorija nem ennyire silány mint a Hannibálé.
Nos valóban nem nézem ezeket,csak az alapfilmet láttam ,ami elég is volt pláne ha majdnem mindig igaz, hogy egy egy alaptörténetrõl aztán tíz bõrt próbálnak lehúzni ,amely bõrök egyre silányabbak ,és itt még az elsõ is az.Úgyhogy köszi a jótanácsot de magamtól sem nézek ilyen gagyit.
10/10
flower951 2013 máj. 21. - 00:19:01 10/10
(58/232)
De végül mindegy is, mert nem vagyunk egyformák és mindenki mást szeret. A lényeg h elfogadjuk azt amit a másik szívesen néz stb.
10/10
flower951 2013 máj. 21. - 00:15:11 10/10
(57/232)
Nekem meg pl pont a Pszicho tûnt úgy mond hülyeségnek. Bár mondjuk én nem értem, hogy mivel normálisabb egy olyan történetet átélni...De ha láttad volna a Hannibal ébredése c filmet akkor tudnád h a doki miért lett az ami. Ami meg a sorozatot illeti szerintem egyáltalán nem ötlettelen és a nézõk nagy része is így gondolja. Tényleg egyszerû ne nézd ha zavar. És az, hogy mi okoz izgalmat a nézõnek az nagyban függ a történettõl és a kivitelezéstõl is. Ebben a sorozatban én egy nagyon jó történetet is látok, h Hannibal hogyan és meddig tudja titokban tartani azt hogy õ micsoda és hogy egyáltalán kicsoda valójában. És ehhez a történetnek pluszban ott vannak a remek karakterek és a jobbnál jobb színészek.
stanmore 2013 máj. 21. - 00:10:24
(56/232)
Igazad van hogy a valóságshowk is gagyik,de almát körtével nemigazán lehet összevetni,és az is igaz hogy nekem az eredeti elsõ Hannibal film pont elég volt ebbõl a mûfajból.Én azt betegesen perverznek és agyamentnek gondolom,a nézõ végletekig való idegtépésére.Ha ezt jelenti az igényesség ,akkor igazad lehet ,de szerintem az többet kívánna ,pl egy jó fordulatos történetet,átélhetõ reális karraktereket,és mindazt ami egy jó filmet jellemez.Anthony Hopkins alakítása csak kozmetikázza a szellemtelen és öncélú sokszor gusztustalan idegtépést és a tébolyodott irrealitású és idõnként sötétbuta filmbeli szereplõk asszisztálását a hatásvadászathoz.
stanmore 2013 máj. 21. - 00:00:00
(55/232)
Hát nem hinném hogy ezekbõl a filmekbõl hiteles választ lehet kapni ,hogy kibõl miért lesz gyilkos, pláne ilyen abberált.Inkább a pszichiátriai szakkönyvekhez kéne fordulni.Ezek a filmek inkább idegborzolóak ,ami persze nem tragédia ,mert vannak ennek a mûfajnak klasszikusai mint a Pszicho pl,ami nem csak öncélú perverz idegtépés,hanem átélhetõ történet,ami nem próbálja az egyéb gyengeségeit,ötlettelenségét azzal eltakarni.És igen ma már egy késes mészárlás mint amit a Psicho egyébként remekül ad elõ ,nem okoz elég nagy izgalmat a nézõknek,ezért kell ezt a perverzitásig fokozni.
axis85 2013 máj. 20. - 23:19:48
(54/232)
Nem gondolom, hogy az emberek elsõsorban a brutális képsorok miatt nézik a sorozatgyilkosos/nyomozós sorozatokat, inkább az érdekli õket, hogy milyen indokból követ el valaki ilyen szörnyûségeket. Egy normál ember számára ez felfoghatatlan. Másrészt viszont igazad van abban, hogy az ingerküszöb ma már nagyon magas, és nehéz átlépni.
10/10
flower951 2013 máj. 20. - 22:18:12 10/10
(53/232)
nem tudom mi bajuk van az embereknek...de azért ha belegondolsz ez sokkal de sokkal igényesebb mint a sok xar valóságshow...de javíts ki ha tévedek! A megoldás meg részedrõl egyszerû...ha zavar ne nézd. ;)