Téma: Harag

8/10
cdavid3 2014 okt. 31. - 09:15:58 8/10
(98/418)
Ja és elfelejtettem, hogy nekem 10/8-at megér simán! ;)
3/10
Vendresz 2014 okt. 31. - 01:28:54 3/10
(97/418)
Ez a film önmaga paródiája, szörnyû otromba hõs jelenetekkel. A feláldozhatók sorozat 2 és 3 része legalább szórakoztató hogy elpoénkodnak benne... Egy Rambó megteheti, pláne ha vele van a terminálor is. De A Fury nem Rambó filmnek készült. A rendezõ a háború szörnyû valóságát tûzte ki célul bemutatni. Hát nem sikerült... És Brat Pitt nem Rambó. Szörnyû klisékkel és túlzásokkal, az elsõ tizenöt perc teljesen el ragadott, és fantasztikusra sikeredett, már kezdtem egy nagyon jó filmnek elkönyvelni a maga kategóriájában.. ami megpróbálja Visszaadni mindazt a szörnyûséget ami a harctéren várva, vagy váratlanul megtörténhetett. Gondolok itt amikor a bokorból kilövi pár gyerekk az egyik Shermant egy pillanat alatt, utána egy jól elkapott lelki drámával a kis újonc felé, hogy hát bizony itt lõni meg ölni kell... Aztàn elindul a film egy lejtõn, otromba bénaságokkal, (pl: mezõn az álcázott tankelhárítók halàl bénák, városos jelenet), és megérkezik a gödör legaljára, amikor a kb. 200 SS katona Délutántól éjszakába nyúlóan nem bír el egy mozgásképtelen Shermannel. Ráadásul szakaszosan mint a zombik szembõl futnak neki az egyetlen mûkõdõ géppuskának lemészároltatni magukat... A film szerintem hypergagyira sikerült. Hatalmas csalódás. Egy Sólyom Végveszélyben-hez képest említésre sem méltó...
10/10
Phenomenon 2014 okt. 30. - 23:57:59 10/10
(96/418)
Nekem ma sikerült a filmet megnéznem, és ahogy vártam nagyon jól sikerült. Izgalmas perceket tud okozni a film a nézõknek. Visszarepítve a világháborúba, annak szörnyû valós világát mutatja be. Csak ajánlani tudom. 10/10
a1771231 2014 okt. 30. - 22:02:47
(95/418)
Szóval megnéztem a filmet, és szerintem zseniális. Az meg hogy egyesek minden mögé ideológiát gyártanak/képzelnek, csak õket minõsíti. Mégis mit kellett volna??? A németek megnyerik a háborút??? Hát nem így történt, akkor meg mégis mit várnak ezek az emberek. Arról nem is beszélve hogy az amerikaiak sem túl pozitívan voltak bemutatva. Talán mert a film nem is a németekrõl/amerikaiakról szólt, hanem egész egyszerûen emberekrõl????
A Tigris téma, meg unalmas. De ha már itt tartunk.
1. Ha jól emlékszem 3 vagy 4 Sherman rohanta le a Tigrist - ez reális
2. Ha a lövedék ferdén érkezik, teljesen mindegy hány méterrõl lõtték ki lepattanhat - ez is reális
3. A Tigris a testét nem mozgatta, csak a tornyát. Mondjuk a németek hibát követtek el - tehát ez is reális
4. A végsõ jelenet. A páncélököl is csak közelrõl volt hatásos, és szintén merõlegesen kellett érkeznie a páncélzatra, ezt akkora ködben, amit a ködgránátokkal csináltak, elég nehéz kivitelezni - tehát még ez is lehet reális
5. Ha a gyalogságnál, nincs páncéltörõ fegyver, akkor pedig semmit nem ér a harckocsi ellen. És itt ez történt. Kilötték a páncélöklöket, és annyi - azt hiszem ez is elfogadható
A film nem konkrét megtörtént eseményt dolgoz fel, de a háború zûrzavarában akár meg is történhet. Értse már meg mindenki - ha nem jött volna le a filmbõl - nem az ügyesség, az okosság, a képzettség határozza meg fõként, hogy ki éli túl, hanem a szerencse.
Az ilyen a Németek jobb katonák voltak, mint az amerikaiak idiotizmust, meg el kell felejteni. Vitatkozzon arról az aki nem nyugszik bele a történelembe. De ez a film, nem errõl szólt.
Nálam 10/10
9/10
offtopic
ADIZS 2014 okt. 30. - 15:41:50 9/10
(94/418)
Én is gondoltam, hogy felhozom példának a Halál 50 óráját, ahol a gyerek is látja, hogy a német tankok nem túl "autentikusak". De inkább nem tettem.

Blake11, ilyen jellegû film van német oldalról is, pont az említett halál 50 órája, vagy a Bukás. Egyébként most elkezdtem nézni egy 3 részes német minisorozatot, Unsere Mütter, unsere Vater, szerintem itt is be lesz mutatva a háború vége német oldalról, de még nem értem a végére, szóval nem vennék rá mérget és ez is mostani film.

Sz Peter: könyvet is írhat bárki, ahogy Wikipédiát is szerkeszthet bárki. Csak mondom. Ha megfelelõen kis szögbõl találnak el valamit, akkor kb még egy autóról is lepattanhat akármekkora páncéltörõ lövedék. Errõl meg egy ennyit. Törõdj bele, hogy csak téged zavar ez.
9/10
Dyrtyho 2014 okt. 30. - 00:24:45 9/10
(93/418)
Ma megnéztem ezt a filmet a Sugár Moziba, és azt kell mondjam, hogy tényleg elég erõteljes a mondanivalója, nem hiába hogy Pitt nem engedi a gyerekeinek megnézni. Tudom-tudom, ezt a témát már sok más alkotás feldolgozta, megcsinálta, de nem ilyen képivilággal, és félre értés ne essék, most nem az amcsikat akarom védeni, meg nem is a németeket. De ez a film megpróbálja valamennyire vissza adni azt tényt, hogy a németek egyáltalán nem voltak szentek, sõt...undoritó az hogy 8-10, vagy 12 éves gyerekeket beállitani a hadseregbe, hogy "itt van fiam a gépfegyver, lõjj le mindenkit aki csak él és mozog", amelyik gyerkõc meg nem akart beállni harcolni, azt meg felakasztották. A másik meg, miért olyan hihetetlen hogy 1 tankban lévõ legénység megtizedeli a 200-300 fõs német zászló alj felét ? Ha van elég lõszered, fegyvered, és tapasztalatod, akkor lehetséges, de ahogy a film is mutatta, de egy idõ után, sajnos a túlerõ gyõz. Mellesleg pedig, egyik alkotás se képes vissza adni, azt a hangulatot és nyers véres valóságot ami valójában volt a világ háború alatti idõkben, minden film egy picit ki van színezve, hogy a nézõ jobban élvezze az akciót és a pörgést. Szóval szerintem ezt a filmet mindenkinek látnia kell, hogy picit tisztábban legyen a történelem pici darabkájával. 9 Pontot adok rá.

9/10
offtopic
Sz Peter 2014 okt. 29. - 21:10:56
(92/418)
Ki fikázta "A" filmet? Ami mellesleg nagyon jól meg lett csinálva (a korábbi, hasonló témájúakhoz képest), kivéve azt a szemet szúró jelenetet.

Mellesleg az, hogy anno Pershing harckocsikkal helyettesítették a királytigriseket, sem volt véletlen.
Összesen az egész világon létezik belõlük nyolc darab és azok sem mûködõképesek. ;)
SpencerBarnes 2014 okt. 29. - 18:57:49
(91/418)
Lentebb a filmrõl szóltam, ( kihagytam a mesteri fényképezést! ) de most hogy végig olvastam ezt
a gyerekes vitát ami itt folyik, komolyan, aki fikázza, annak ajánlom a halál 50 órája c. filmet, ami bár KULT
film, kérem szépen, hogy is néznek abban ki a tigris2 harckocsik? Most akkor azt a filmet is el lehet kezdeni ilyen alapon fikázni nem?
Most meg ilyen hülyeségeken megy a vita hogy a tigrisnek miért csak a tornya fordult, és nem az egész
Például azért, mert elõzõ este lerészegedett a kezelõje a sok kiosztott piától, és nem volt magánál. Ennyi
SpencerBarnes 2014 okt. 29. - 18:46:31
(90/418)
Minden kockája aranyat ér, nálam vetekszik a Ryan-el
És végre nem hulivódi maszlag a vége se
1/10
blake11 2014 okt. 29. - 18:16:37 1/10
(89/418)
Szerintem egy újabb kihagyott ziccer lesz a film. Egy ilyen jellegû sztori pont, hogy német vonalból lenne érdekesebb, mármint abból a szempontból. Egy háborúban persze mindenkinek rossz, de azért az arányosságot figyelembe véve... De értem én Brad szeretne Clint Eastwood lenni.
offtopic
Sz Peter 2014 okt. 29. - 14:53:29
(88/418)
Ha te szentírásnak veszed amit a Wikipédián olvasol, tedd.
Nem rajtam fognak röhögni érte, az biztos. :)

Egyébként nem arról volt szó "miért nem találják el a Shermanokat" hanem, hogy mikor eltalálták közvetlen közelrõl, lepattant róla a lövedék. Látom, érvek nélkül csak kiforgatni tudod a leírtakat.
9/10
offtopic
ADIZS 2014 okt. 29. - 13:33:17 9/10
(87/418)
Tudtam, hogy elõ fog jönni ez a "Wikipédiát mindenki szerkesztheti" szöveg :) Éreztem. Tudod mit, ne küld el a könyvet, mert nagyon nem érdekel. Ment a rinya, hogy miért nem találják el a Shermanokat, hát azért mert nem lehet normálisan lõni Tigrisbõl menet közben, gyanítom ha gyakran csinálták volna ezt, szépen tönkre is megy a tank. Nem akarsz elmenni filmes producerekhez katonai szakértõnek és tanácsadónak? :D
offtopic
Sz Peter 2014 okt. 29. - 09:44:06
(86/418)
Nem én tudom jobban, hanem ez a szakkönyv ami nem olyan komolytalan mint a bárki által - pontatlanul -szerkeszthetõ Wikipédia.
(ha gondolod elküldöm, pdf-ben csak 58 MB) ;)

És még egyszer leírom, hogy megértsd: a lövegstabilizálás hiánya csak annyit jelent, hogy mozgás közben a távoli célokat nagy valószínûséggel elhibázta és nem azt, hogy a KwK 36-ot ekkor nem lehetett elsütni.
bynowsky 2014 okt. 29. - 08:13:30
(85/418)
Ügyi vagy!
9/10
offtopic
ADIZS 2014 okt. 28. - 19:57:48 9/10
(84/418)
Ajánlom az "offtopic elrejtése" nevû gombocskát. Nagyon hasznos ám :) Mellesleg ezt is offtopicba kellett volna küldened, ez a lényege. Jaj de megmondós kedvemben vagy ma, ejnye.
bynowsky 2014 okt. 28. - 18:52:18
(83/418)
Nagyokosok!
Miért nem csináltok magatoknak egy privát fórumot? Vagy esetleg beszéljétek meg privátban, hogy mejikõtök nagyobb király a harctéri tudományokban!
Gondoltam megnézem milyen véleménnyel vannak a nézõk a filmrõl. Ehelyett önjelölt szakértõk magasszintû vitáját olvasgathatom normális hozzászólások helyett! Tiszta dedó!
Tisztelet a kivételnek.
9/10
offtopic
ADIZS 2014 okt. 28. - 09:56:30 9/10
(82/418)
Péter, Péter, ha okoskodsz, akkor legalább a saját csapdádba ne essél és olvasd végig :)
"A toronyforgatás legalább fele sebességû a még használhatónak, de az ideálishoz képest inkább a negyede, ezt az ellenséges harckocsik gyakorta kihasználták. A lövegstabilizálás hiánya miatt csak álló helyzetbõl tüzelhetett."

És akkor most jön az, hogy te jobban tudod mint a Wikipédia. *sátáni kacaj* Legközelebb álljon le veled vitázni az, akinek Béla az anyja.
offtopic
Sz Peter 2014 okt. 28. - 08:49:41
(81/418)
Mondtam én neked , hogy olvass figyelmesebben. :)

Az csak a harctéri szabályzatban (Merkblatten) volt elõírva, hogy "A löveggel csak álló helyzetben lehet lõni."
(mint ahogyan az is, hogy minden megállást mûszaki átvizsgálás kellett volna kövessen)

Ez nem azt jelentette, hogy a Tigris csak állóhelybõl volt képes tüzelni. ;)
9/10
offtopic
ADIZS 2014 okt. 27. - 22:50:42 9/10
(80/418)
Jaj ecsém, én nem fogok megint leállni veled vitázni... Ez egy valóban amatõr dolog, de gondolták a készítõk, hogy a nézõk 99,99%-a nem ekkora Tigris-mûszerész, mint te vagy és nem fogja õket zavarni. Érdekes módon egy másik filmnél (Jenkikapitány 2), egyáltalán nem zavartak az ennél kb 20x nagyobb blõdségek és lódítások. Egyébként akkor mondok én is egy ilyen hibát, ami nekem feltûnt: a Tigris a filmben menet közben lõ... pedig ilyet a valóságban nem tudott. A Tigris csak állóhelybõl volt képes tüzelni. Remélem most még több szõrszál áll fel a hátadon. Csókolom.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Panzerkampfwagen_VI#A_l.C3.B6veg_h.C3.A1tr.C3.A1nyai
Sz Peter 2014 okt. 27. - 18:19:18
(79/418)
Ha már válaszolsz egy kommentre, azt nem ártana végigolvasnod. ;)
Egyébként errõl a "vicces" jelenetrõl van szó:
http://index.hu/kultur/cinematrix/2014/10/20/tank_harckocsi_brad_pitt_shialabeouf_harag_fury_video/

Az is marhaság, hogy elsõre nem lövi keresztül a Sherman-t kb 10 méterrõl (amit 1000 méterrõl is tud a Tigris).
Viszont az még nagyobb, hogy mikor mögé kerülnek, csak a Panzer tornya fordul, a harckocsi nem. Ilyet még a legzöldfülûbb harckocsizó sem tenne.