Téma: Harag

Lordius 2014 nov. 08. - 18:06:30 Előzmény Hohenstaufen
(118/418)
Hát azért a Tigris leszedett pár amcsi tankot mielõtt harcképtelenné tették.
offtopic
Sz Peter 2014 nov. 08. - 14:47:42
(117/418)
Az M4A3E8-as? :)
Egy Firefly talán.
HunGarvey 2014 nov. 07. - 23:42:22
(116/418)
Ma láttam ezt a filmet nem akció film hanem sokkal inkább dráma (nem erre számítottam de pozitív meglepetésként ért). Nagyon tetszett a rengeteg korhû felszerelés és fegyver sajnos ezek nem jellemzõek a háborús filmeknél. Lehet azon vitázni hogy a shermanok túl sok találatot bírtak ki a német pak40-esektõl(gyak. az összes tankelhárító ágyú ez volt a filmben), de azért azok se vitték már annyira jól a késõi M4A3-as szériához(mint az összes tank a filmben) tartozó döntõt páncélzatú tankokat szembõl. A tigrises párharc már viszont annyira nincs rendben ugyanis az M4A3E8-as (mint a Fury) tank elvileg szembõl (kb 500m-rõl) simán áttudta ütni a Tigrist a hagyományos páncéltörõ löszerével. A végsõ csata érdekes igen a gyalogság szinte tehetetlen egy páncélossal szemben ha nincs elég tankelhárító fegyverük és a Panzerfaust se old meg mindent. A "Rambo" jelenet meg tényleg nem kellet volna a végére.
Továbbá tetszett a rengeteg követet utalás Pitt válán a 2. páncélos divíziónak a szimbóluma + felsorolva hol harcoltak eddig. Falasie zseb említése igaz név nélkül, vagy az utalás a Malmedyi mészárlásra (az SS utálata ide vezethetõ vissza). A jenkik se szépek meg jók több hadifoglyot kivégeznek a fehér foszfor élõ erõ elleni használata is háborús bûn(bár hogy az volt-e ekkor a füst gránátban az jó kérdés). Vagy a legvége amikor a szerencsétlen Normannal közlik hogy õ egy hõs
cellasto 2014 nov. 06. - 23:51:19
(115/418)
+1

egyetértek
a1771231 2014 nov. 06. - 23:04:08
(114/418)
Áruld már el, mi az hogy odamegyünk ölni???? Semmiféle ilyen nem hangzik el a filmben, hogy ez szép és jó. Nem értem, de mindegy gyártsál összeesküvés elméleteket, téged biztos megnyugtat. De ha már itt tartunk, mitõl is lenne ez primitív "amerikai" fölfogás???? Mi mi a francot kerestünk a Don nál???? Vagy mi is Amerikaiak vagyunk???? :D
Askaw 2014 nov. 05. - 17:58:14 Előzmény PzZoll
(113/418)
Én is pak 40-nek láttam. Lehet benéztem, de tuti nem vadász párduc volt.
Askaw 2014 nov. 05. - 17:54:27 Előzmény ADIZS
(112/418)
Két láda panzerfast, ládánként 3 db. Tehát 6. De a katonák vállán is volt legalább ugyanennyi. Szóval kb 12 db. Egyet sikerült is használniuk...
a1771231 2014 nov. 03. - 21:47:32
(111/418)
Már bocs de nettó hülyeség amit írsz. Mi az, hogy "amerikai gyilkosság propaganda". Azt hiszem azt a témát boncolgatja, ami MINDEN egyes háború MINDEN résztvevõjére igaz. Legyen az orosz, német, magyar vagy akár hottentotta. Az ember maga a legnagyobb létezõ bûnt követi el, öl. Ha nem teszi Õ hal meg. Ezt most így a számítógép közül az ember persze nyugtázza, hogy a háború ilyen, de ha a valóságban éli át, nem egészen így reagál. Brad Pitt egy háborús bûnöst alakít ,a mi felfogásunk szerint, de ahogy nagyapám mondta, ezt csak olyan ember itélheti meg, aki maga is átélt ilyet. Mi nem. Aki meg itt politizál meg propagandázik, az semmit nem tanult a történelembõl. Az nézzen magába.
9/10
petikee69 2014 nov. 03. - 17:52:54 9/10
(110/418)
Végre egy normális háborús film! A forgatókönyv vacak és viszonylag kiszámítható, illetve egyéb problémák is vannak itt...például egy 5 fõs csapat, akármilyen kemény fiúkból is áll, nem tud feltartóztatni több száz, jól képzett SS-katonát, valamint azt se értettem, hogy a csata közepén hirtelen miért lett éjszaka...értem én, hogy jó sok füstgránátot dobáltak szét, de szerintem túlzottan sötét lett. Mindazonáltal a színészi játék kiváló és a film annyira jól mutatja be a háborús légkört, az atmoszférát, hogy el tudok ezek felett a dolgok felett nézni. Brad Pitt zseniális és ez a Lerman-kölyök is érti a dolgát. Csak ajánlani tudom mindenkinek! :)
8,5/10
offtopic
Sz Peter 2014 nov. 02. - 20:10:33
(109/418)
"normális szétverni a fejét"?

Szerintem meg nem az. A filmben szereplõ Aldo és bandája csak egy irreguláris, háborús bûnös partizáncsapat volt.
Mellesleg a Halál 50 órája-ban is fals volt pl a malmedyi mészárlás bemutatása mert az sem úgy történt.
offtopic
Sz Peter 2014 nov. 02. - 19:35:01
(108/418)
Mert a Becstelen Brigantikkal mi volt a problémád?
Ott egyik oldal sem volt jobb mint a másik.
8/10
Catharin 2014 nov. 02. - 19:01:35 8/10
(107/418)
Ez egy egész jól sikerült film. Aki még nem látta moziban annak nyugodtan tudom ajánlani. Egész realisztikusan ábrázolja a háborút a csatákat,kivéve a film vége felé. Ott sajnos van egy nagyon gagyi jelenet, az a szuper hõs Rambo féle ...de a legvégére kompenzálják. Úgyhogy összességében megéri megnézni ,kivételesen nem éreztem úgy,hogy kidobott pénz volt elmenni a moziba. 8/10
Da Silva 2014 nov. 02. - 13:25:13
(106/418)
Igen a görögök és Zrínyi is hõsies csatát vívtak ahol elesetek viszont nem szabad elfelejteni hogy õk a saját földjükön harcoltak a saját hazájukért itt viszont pont ellentétes a helyzet..

A film pedig feltehetõleg azt szerette volna bemutatni hogy ezek a katonák bizony félnek és élni szeretnének és maga Brad Pitt és elmondja hogy õ csak szeretné életben tartani az embereit és a befejezés pedig pont ennek mond ellent mert ha ez igaz lenne ak szépen elhúztak volna a fenébe és nem áldozták volna fel magukat egy kersztezõdés miatt és ez az amikor a nagy amerikai küldeteéstudat felülemelkedik a józan gondolkodáson és fejjel rohan bele a hõsies halálba -.- értelmetlenség és ellent mond a film korábbi állításaival de ha mondjuk David Ayer kicsit többet dolgozik a forgatókönyvön ak úgy gonodolom sokkal igényesebb befejezést kaptunk volna.
offtopic
Sz Peter 2014 nov. 02. - 08:59:53
(105/418)
"mert nem öntömjénezõ, mindig a másikat gonosznak és gyengének vagy éppen hülyének beállító"

Mondjuk a "Ryan...."-ben pont nem ez volt. Mindkét oldalon bemutatott jót/rosszat.
Hohenstaufen 2014 nov. 02. - 06:08:28
(104/418)
Én a Ryan közlegény megmentése óta nem nézek amerikai háborús filmet, mert nem öntömjénezõ, mindig a másikat gonosznak és gyengének vagy éppen hülyének beállító propagandafilmre vagyok kíváncsi, amerikai részrõl szuperhõsökkel, végtelen felsõbbrendû fölényeskedéssel és arroganciával, amelyekkel most már az egykori német nácikat is lekörözik. Szóval a Ryan-ben nálam két jelenet csapta ki legfõképp a biztosítékot. Az egyik, a gonosz német katona életének megkímélése, aki késõbb újra felbukkan harcosként, fogságba esik, felismerik, de most már nem kegyelmeznek neki. Ehhez a hatásvadász marhasághoz még csak kommentár sem kell. A másik: szinte vígjátéki paródiába illõ volt, amikor a Ryan-ben egy SS ellentámadás során ki mászik elõ a rozogának tûnõ tank tornyából? Egy lepukkant, vén, szemmel láthatóan alkoholista, életunt és gyûrött arcú, megfáradt színész, SS harckocsizó tisztet alakítva. Mondanom sem kell, hogy a valóság egészen más volt. Ez egy fiatal, rámenõs gárda volt, szigorú felvételi követelményekkel (kezdetben már egy rossz fog is kizáró ok volt). Huszonéves fõtisztek és lovagkeresztesek jelelmezték a csapatot. Továbbá emlékeztetnék arra, hogy 1944 végén az Ardennekben 3 napra válságba került a nyugati front, Churchill táviratozott az oroszoknak, hogy hozzák elõrébb az offenzívájukat keleten, szóval az SS az utolsó pillanatig veszélyes, harcedzett és fanatikus ellenfél volt, ezt el kell becsületesen ismerni. Szóüval amikor a filmbeli SS bénázásáról olvastam, velük szemben pedig az egy darab Sherman hõsiességérõl, és fõleg, hogy egy Tigris is képbe kerül ... hát azért álljon már meg a menet, jó? Szóval az USA ne fárasszon már bennünket a háborús propagandájával, a történelemhamisításaival, meg a másikat gyámoltalan hülyének vagy kõgonosznak beállító kisded, átlátszó és szánalmas, leegyszerûsítõ játékaival! Maradjunk abban, hogy az oroszok nélkül a szövetségesek nem sokra mentek volna, de két fronton hosszú távon nem lehetett ellenállni, e veszély kiküszöbölése Clausewitz egyik tantétele volt korábban. A legjobb háborús filmeknek az Ellenség a kapuk elõtt-öt, valamint a Das Boot-ot tartom. Az amerikai háborús filmgyártás produkcióinak legtöbbjét én puszta drámai paródiának tartom.
10/10
hunor16 2014 nov. 01. - 15:44:46 10/10
(103/418)
Ez a film nagyszerû én imádtam az elejétõl a végéig, és hogy az elõttem elhangzottakra reagáljak:

A lövedék a sherman ferde páncéljárol le tud pattanni pláne hogy a filmben a szélét találja el a frontpáncélnak.

A tigris fordíthatta volna a testét de 15 méterrõl szembõl is át tudja lõni egy sherman.

Az amerikai küldetés tudatról megy annyit hogy a lehetetlen megcselekedése a hazáért nem elõször fordul elõ a történelemben pl:Thermopülai csata de hogy a magyar történelmet nézzem ott van Szigetvár vagy Drégely vára .Ezek szerint Zrínyit vagy Szondit is az amerikai küldetéstudat halytotta a nagy sz*rt a védelem volt a feladatuk és ezt kellet csinálni. A filmben is tartani kellet a keresztezõdést és kész. A film pedig jó és pont!
6/10
Ferrrrri 2014 nov. 01. - 10:25:11 6/10
(102/418)
Azoknak üzenem, akik a szereplõgárda és a háborús kategória miatt egy izgalmas kalandfilmre számítanak, hogy ez a film nem az.

A film végén szinte némán távozott a terembõl a tömeg...
offtopic
Sz Peter 2014 nov. 01. - 10:00:48
(101/418)
"igen kevés II. világháborús film van összességében"?

Akkor neked elég komoly lemaradást kell még behoznod. ;)
10/10
hrrtyy 2014 nov. 01. - 01:34:16 10/10
(100/418)
A legjobb II. világháborús film a Das Boot után. Mondjuk igen kevés II. világháborús film van összességében. Viszont az utolsó fél óra a film önmaga paródiája lesz, ez az amerikai küldetéstudat hogy "végre kell hajtani a lehetetlennek tûnõ parancsot mert megköveteli a haza"
A lövedékek hangja gyönyörû, fõleg az AP lövedékek. Moziban kell látni ezt a filmet.
Da Silva 2014 okt. 31. - 19:08:40
(99/418)
Tegnap megnéztem a filmet és több sebbõl is vérzik mégis azt kell hogy mondjam az igényesebb háborús filmek közé tartozik gondolok itt pl.a csatajelenetkre és itt is kiemelném a a tigris tankos jelentet ami merem állítani az egyik legrealisztikusabb jelenet amit valaha láttam háborús filmben..feszült és mesterien megrendezett csatajelenet én legalábbis teljesen átéreztem azt a félelmet és stressz helyzetet ami eluralkodott a szereplõkön mikor meglátták hogy mivel is állnak szemben de a többi csatajelenet is elég magas színvonalú kivéve az utolsót ami egy unalomba fulladó esztelen mészárlás és ez egyben a leggyengébb pontja is a filmnek..nem akarok spoilerezni de az utolsó fél órában a film gyakorlatilag pofán röhögi saját magát valamint végtelenül cliches is..összességében a Harag egy korrekt háborús film és szerintem aki szereti ezt a témát annak érdemes megnéznie mert az akciók izaglmasak és realisztikusak a párbeszédek meg kellõen nyersek és életszagúak a rendezés is a helyén van a forgatókönyv is jó egy darabig aztán alábbhagy a lendület és a végére sajnos érdektelenségbe süllyed a film ami nagyon kár érte mert akár egy kult háborús film is vélhatott volna belõle..én a magam részérõl 10/6-ot adnék a filmre