bree-gee 2008 febr. 07. - 16:46:42
(88/2408)
Amúgy az, hogy hûen követi a film cselekménye a könyvet, az írónõnek is köszönhetõ, aki csak így adta el a jogokat anno.
De aztán mi történt nem tudom.Nekem a 4 filmtõl olyan érzetem volt, mint ha elszabadultak volna az alkotók.Az 5. rész pedig egyenesen borzasztó volt.
könnycseppek 2008 febr. 07. - 16:45:58
(87/2408)
Igen, ezt direkt figyeltem, hogy vajon a film hogyan követi a könyvet:-)
...és itt egy újabb lényeg: filmen általában nem lehet visszaadni egy könyv hangulatát, eseményeit, mert van, hogy épp a fantázia szab határt (nem lehet vizulizálni, ami a könyvben van -bár a mai világban a technika is sokat feljõdött), illetve a film nagyon hosszú lenne, ha minden szálat követni akarnának (ez történt a többi HP-filmmel is).
könnycseppek 2008 febr. 07. - 16:41:12
(86/2408)
Értelek és részben megértelek, mert valóban a sok film és tévé elnyomhatja az olvasási kedvet, de nem véletlenül írom feltételes módban, de szerintem az sem feltétlenül lenézendõ, ha valaki nem szeret olvasni.

Egyébként a példádban nekem épp az a lényeg, hogy lehet, hogy nem írják, le hogyan ölik meg egymást, de azért az mégiscsak más, mint mondjuk kihányni valamit, ami max. undzsi, de valahol természetes.
bree-gee 2008 febr. 07. - 16:34:57
(85/2408)
Semmi gond:)!
Amúgy egyetértek!A különbözõ részek különbözõ korosztályoknak szólnak.Én egyébként könyv párti vagyok általában:)
A kedvenc könyveim megfilmesítései soha nem tetszettek igazán.Úgy látszik szeretek ragaszkodni a saját fantáziám szülte szereplõkhöz.:)
De a 3. részig egész jól ragaszkodtak HP-nél a könyvhöz.
Gonda 2008 febr. 07. - 16:33:05
(84/2408)
Sajnos nem mindenki elõbb oldassa és aztán nézi. Remélem most tényleg csak a felnõtt emberekrõl beszélünk. Én nem láttam, csak egy kis részt a bemutatóból és van benne egy rész, amikor elvarázsolja az egyik fiú a másikat, hogy az hánnyon ki egy marék meztelen csigát és az látszik a filmen, hogy kijön a szájából 10 meztelen csiga. A mesében csak az van, hogy a sárkány fejét levágta a királyfi. Írja ezt Benedek Elek és az összes magyar népmese. A könyvben meg még azt is részletezi az írónõ, hogy gyöngyözött a homloka, meg hogy csikart a hasa, összegörnyedt, stb.
könnycseppek 2008 febr. 07. - 16:29:34
(83/2408)
(bocsi, elírtam: bree-gee...:-))
könnycseppek 2008 febr. 07. - 16:25:54 Előzmény Gonda
(82/2408)
Ha elõbb olvassa, azután nézi, akkor a fantázia is elõbb van (ha van), ráadásul ezt az összes megfilmesített mesére és nem mesére is el lehetne mondani.

Én pár éve olvastam el (felnõtt fejjel), mert annyit hallottam róla, hogy kíváncsivá tett és... egyszerûen faltam a lapjait, mert olvasmányos. Az más kérdés, hogy ha mélyebbre mész, elég durva, ha egy gyereknek iylen borzalmakkal kell szembenéznie, de végülis a mesékrõl és az abban foglalt borzalmakról külön lehetne beszélni (ugye, bree-dee;-)).
Amúgy a Harry Potter már rég nem kisgyerekeknek való, max. az elsõ két (három) rész.
bree-gee 2008 febr. 07. - 16:25:43
(81/2408)
Szerintem baromira nincs rászorulva arra a pár dollárra:))
Gonda 2008 febr. 07. - 16:24:16
(80/2408)
Én szeretném tudni,hogy valóság-e?
bree-gee 2008 febr. 07. - 16:22:13
(79/2408)
Nem tudom igaz-e, de amit egy ilyen mûsorban hallasz, az nem biztos hogy 100% valóság..Sõt...
Gonda 2008 febr. 07. - 16:20:49
(78/2408)
Nem tudom. A TV2, vagy RTL klubbon volt egy este. Nem tudom miben. Olyan mûsorban, ahol sztárok életét beszélik ki.
bree-gee 2008 febr. 07. - 16:19:44
(77/2408)
Hol?
Gonda 2008 febr. 07. - 16:18:14
(76/2408)
Igazából engem sem a pénze érdekel, hanem hogy azt hallottam róla, hogy 6 dollárért árulja a gyerekeknek az aláírását.
bree-gee 2008 febr. 07. - 10:45:21
(75/2408)
Hát, erre muszály volt reagálnom!

A hozzászólásod elsõ felével nem nagyon lehet vitatkozni, mert ezek tények.
Viszont, hogy a "könyv sem valami jó" - ezzel nem értek egyet.
Én olvastam az összeset, és tetszett.Mondom ezt úgy, hogy én nem ezt a fajta könyveket szeretem.Az elsõ könyvet például azért olvastam el, mert állandóan azon vitatkoztak az emberek, hogy "káros a gyerekre vagy nem káros a gyerekre" ez a könyv, "mert hogy boszorkányok vannak benne meg sötét mágia".Nem értettem, hogy hogyan lehet ekkor képtelenséget állítani.Szinte minden mesében vannak ilyen elemek.
Szóval elolvastam, tetszett, és utána sorra a többit is.
Ha más érdeme nem is lenne a könyvnek, csak az, hogy egy csomó gyereket és felnõttet vett rá az olvasásra, már akkor megérte megírnia!
És, hogy gazdagabb, mint a királynõ?Kit érdekel?
Azt hallottad, hogy lopta az ötletet?Mondj egy ennyire sikeres könyvet, amit nem gyanúsítanak meg ezzel!(Pl. a Da Vinci kódról is mondták)
Gonda 2008 febr. 07. - 10:29:52
(74/2408)
Ezzel a filmel ölik meg a gyerekek fantáziáját. Nem ugyanaz olvasni valamit és nem ugyanaz nézni. Az elsõ esetben belül,a bensejében keletkeznek a képek, csak azt képzeli el magának a gyerek, ami el tud viselni. Például ha az van leírva, hogy megölte a királyfi a sárkányt, akkor nem képzeli el azt, hogy közben a szemét kiszúrta és az kifolyt, hanem csak annyit, hogy a királyfi (a jó), megölte a sárkányt (a gonoszt)(Tehát nem fordítva.) A filmmel külsõ képeket vesznek magukhoz. Amit más valaki elképzelt (a rendezõ). Csakhogy a gyerek az gyerek. A felnõtt ember felnõtt ember. Nem mindenki tud ugyanannyit elviselni. A gyerekek jók. Eredendõen, mert jónak születik minden ember, csak elromlik az õt ért negatív hatásokra.
Egyébként a könyv sem valami jó. Azt hallottam, hogy az ötletet is mástól lopta az írónõ. Olvastam az 1. kötetet. 2 középiskolás AMERIKAI banda harcol egymással: a nagy, erõs fiú, az iskola nagylegénye mondja a kis nyeszlet okostojásnak, hogy ha nem készíted el holnapra a leckémet, a fejedet a WC kagylóba nyomom, vagy a papám, aki a környéken a legerõsebb és leggazdagabb elintézi a te papádat. Szerintem az eredeti ötletben nem volt ilyesmi, de az írónõ hozzátette a maga fantáziáját.
Azt is olvastam róla, hogy gazdagabb a királynõnél is és hogy 6 dollárért adja az autogrammját a gyerekeknek.
Tohsaka Rin 2008 febr. 05. - 17:42:27
(73/2408)
:)
Tohsaka Rin 2008 febr. 05. - 17:42:06 Előzmény mandina
(72/2408)
:)
mandina 2008 febr. 03. - 03:30:09
(71/2408)
hat, probaltam, de nem tudtam. lehet csak en vagyok blfsz ;]
fotellako 2008 febr. 02. - 21:03:02
(70/2408)
nem lehet visszamondani az elõjegyzést? o.O
gemini22 2008 febr. 02. - 20:57:13 Előzmény csiperke
(69/2408)
Én az angolból csak részeket olvastam, meg nem vettem, mert hát 6-7 ezer forintot nem adok ki egy regényért. :) De olvastam egy 'nyersfordítást', talán azt, amit te is említettél, szerintem nagyon jó. Persze, vannak benne elírások (?), nyelvtani hibák, de nem rossz. Ettõl függetlenül is várom a hivatalos kiadást, mert úgy az igazi, ha a befejezõ részt is feltehetem a polcomra. :))