BBali06 2013 dec. 14. - 11:13:19
(247/307)
És hogy borkasztik mellé álljak....

A zene egyértelmûen bulizene, ezen talán senki sem vitatkozik. 21.századi. A film is 21. századi, de a környezet, amiben Rowling megteremtette a HP világot, egyáltalán nem az. Aki csak körülnéz a filmben, és könyvolvasás közben (ha volt ilyen...), és jó a fantáziája, mit képzel el/ mit lát? Középkori kastély, ahol nincsenek a 20.század végén, 21.században ismert kütyük. TV, rádió, számítógép, késõbb internet, okostelefon...

Még a szünidõben, amikor nem a ,,szórakozásfullasztó" kastélyban vannak, akkor sem a ,,modern" világban élnek. Ugyan Dursley-éknél van TV meg ezek, de például az Odú engem a középkori filmekben egy vidéki tanya szerepével is egyenértékûvé léphet.

Amit ellenpéldaként fel lehet hozni, hogy Celestina Maggica révén tuti volt zene a Varázsvevõbe is, de nem emlékszem és nem is hiszen, hogy Rowling ilyen zenét akart volna. Pörgõs, de nem disco.
borkasztik 2013 nov. 25. - 15:11:57
(246/307)
*ezzel
borkasztik 2013 nov. 25. - 15:10:40 Előzmény KurtWagner
(245/307)
Nem ezt a pár másodperces résszel volt a baj. Ha csak ez lett volna alegkissebb baj én örültem volna a legjobban. Ez csak egy kiragadott momentum volt a filmbõl ami illúzió romboló volt. De még sorolhatnám.
Én csak azért emelem ki ezt a rész mert emlékszem anno mikor a moziban néztem kínomban, azt se tudtam merre nézzek ennél a jelenetnél ,nagyon rosszúl esett látni ezt a jelenetet ami annyira nem oda illõ volt.
9/10
horipapa. 2013 nov. 01. - 20:56:09 9/10
(244/307)
Filmben szerintem ez a rész a legjobb.
KurtWagner 2013 nov. 01. - 19:10:56 Előzmény borkasztik
(243/307)
"Ugyan már rockzenekar a bulin meg stb xD Nagyon kényelmetlenül éreztem magam a film alatt anno."

Érdekes, hogy egy csomóan ezt a pár másodperces momentumot róják fel a filmnek, de könyörgöm a Walpurgis lányai a könyvben nem egy rockbanda, nem õ játszik a könyvben a bálon? Jó talán túl nagy hangsúlyt kapott az a kis jelenet, de ha már ismert zenészeket nyertek meg a szerepre, gondolom nem akarták hagyni kárba veszni a pénzt...
5/10
offtopic
ceia 2013 nov. 01. - 17:15:10 5/10
(242/307)
LOL
5/10
ceia 2013 nov. 01. - 17:14:21 5/10
(241/307)
Részrõl részre rosszabb. Tulajdonképpen csak az elsõ (két?) rész tetszett. Amikor még bájos mesefilm volt, nem horror.
Következõ címnek javasolnám: Harry Potter és a Pedellus Éthordója, vagy Harry Potter és a Postás Biciklije.. :P
borkasztik 2012 dec. 20. - 13:22:30
(240/307)
Én ebben a részben csalódtam a Félvér herceg után a legjobban. Igaz a Félvér herceg felülmúlhatatlanul rossz lett, de ez is közelített hozzá. Persze csak filmben :)
Na tényleg, számomra ez a rész borzalmas volt, az elsõ fele még tetszett is, de aztán teljes káosz. Ugyan már rockzenekar a bulin meg stb xD Nagyon kényelmetlenül éreztem magam a film alatt anno. A 3 próba közül egyedül az elsõt dolgozták ki becsülettel a többit szépen elsunnyogtak. Az elején a Kviddics meccset is belehetett volna mutatni legalább egy 1 percbe, nem csak simán átugrani és mivel lett volna hosszabb attól az egy perctõl :)
Kár hogy az egész sorozat nem egy Peter Jacson féle kaliberû rendezõt kapott, aki hozzá hasonlóan kellõ alázattal és részletességgel dolgozta volna ki ezt a könyvsorozatot, mert sokkal ütõsebb és érdekesebb is lehetett volna minden. Nagyon sok lényeges dolgot ferdítettek el és hagytak ki.
BBali06 2012 nov. 30. - 18:55:26
(239/307)
Igen, az a Dumbledore kitörés röhejes volt, pont két hete néztem meg ezt a részt újra és 10-edszerre sem értem, mi ez az egész. Flernek is valami bombacsinos csajnak kellett volna lennie, ehhez képest nem estem bele, pedig a szõkék az eseteim. (xd)
Krum szerintem el lett találva. Ralph Fiennes meg zseniális színész, már az Anyeginben is imádtam, annak ellenére, hogy itt majdnem mindenki ,,ellene van", aki nézi a filmet.
SPOILER.
Én azt sajnálom, hogy nem pontozták õket, és a harmadik próba elõtt csak úgy kijelentették, hogy Cedric és Harry vezet holtversenyben. :) Pedig nem telett volna sokba. És észrevettétek a bakikat, amikor Madam Maxime-ról forgattak? Néha olyan érzésem volt, mintha csak egy bábu állna a helyén. (pl: mikor húzták a sárkányokat)
SPOILER VÉGE
És igen, a sárkány eredetileg erdélyi volt, de rájött, hogy Erdélyt már említette, mint külön kviddics válogatott, így áttért a magyarra.
8/10
axis85 2012 nov. 20. - 15:56:56 8/10
(238/307)
SPOILERT TARTALMAZHAT

Nekem kicsit csalódás volt ez a film, pedig könyvben talán ez a kedvencem. A sárkányos rész szerintem túl hosszúra lett nyújtva, és jó pár fontos részt kihagytak, ami talán belefért volna, ha ez a jelenet hû a könyvhöz. Persze értem én, hogy kell a nézõközönségnek az akciódús jelenet, de a könyvben én ezt nem érzékeltem ilyen jelenõs eseménynek. (Pl. nem szabadul ki a sárkány, és garázdálkodik az iskola tetején, mint a filmben)

Szerintem sok karaktert nem sikerült eltalálni:
Ami nagy fájdalom volt nekem, az Viktor Krum karaktere. A könyvben: "Háta görbe, válla csapott volt,s csámpásan, kissé totyogva járt." "sárgás-fakó bõrû,barátságtalan tekintetû, sûrû fekete szemöldökû" "nagy, hajlott orrú"
Egy nagyon jól kitalált karakter, a filmben pedig sikerült egy izomagyú szépfiút kreálniuk szegénybõl.

Fleurnak kivételesen szépnek kellett volna lenni (mivel van benne véla vér), és gõgösnek, aki fennhordja az orrát, ehhez képest helyeske, csinoska, kicsit inkább félszeg, mint pökhendi.

Mr Kupor meg egy karót nyelt, fegyelmezett, pedáns illetõ helyett, az idegösszeomlás szélén álló, paranoiás lett.

Azt meg csak halkan merem megkérdezni, hogy mi volt az az idegbajos Dumbledore féle kirohanás a trófeateremben?

Hogy mondjak pozitívumot is, Rita Vitrol karakterét jól eltalálták, ugyan olyan idegesítõ, mint a könyvben, és Rémszem mordon (Vagy is az õt játszó Ifjabb Kupor)is remekre sikeredett. A temetõi jelenet is nagyon jó lett, nem utolsó sorban Ralph Fiennes zseniális alakítása miatt.

Mindent összevetve, én ennek a filmnek 8-csillagot adok, mert azért így is szerettem. :)
Fenrirson 2012 nov. 09. - 13:32:20
(237/307)
At összes része közül talán ez a legjobb:Mindemellett talán a könyvben is ezt olvastam ki legtöbbször.Egyébként igaz az,hogy Harry elsõ ellenfele a próbákon,a magyar sárkány eredetileg erdélyi lett volna?
Fenrirson 2012 nov. 09. - 13:30:01 Előzmény agarik
(236/307)
xd
agarik 2012 nov. 02. - 21:28:23
(235/307)
Ha jó, ha nem jó, mi itt a keresztény Európában nem nézzük. Mert Harry Potter varázsló, tehát gonosz és máglyán kellene elégetni ha valódi volna xD
BBali06 2012 máj. 28. - 11:33:40
(234/307)
Rita Vitrol.
Happy Father 2012 máj. 20. - 12:48:14
(233/307)
Hány/inger:(
Happy Father 2012 máj. 20. - 12:47:05
(232/307)
Jah és azt a banyát aki berángatta Happyt (Harryt) abba a szekrénybe hogy interjút kérjen tõle... Szerintem
õ tõle irtózom...
Happy Father 2012 máj. 20. - 12:43:19
(231/307)
Értékelésem: 10/9 de azért nekem egy kicsit homályos...:(
Happy Father 2012 máj. 20. - 12:39:22
(230/307)
Ez a film jó... Olvastam is már a könyvet.
ennyi baromságot... 2012 ápr. 17. - 19:57:42
(229/307)
Aham.
Egyébként azok a dementornak nevezett izék, meg a vérfarkassá váló Lupin prof... hát nem tudom... én még úgy nõttem fel, hogy ezek horrorfilmbe való elemek. :)
BBali06 2012 ápr. 17. - 19:51:01
(228/307)
Lumpsluckra gondolsz.

Szerintem a harmadik rész egyáltalán nem horror, az inkább a negyedikre illik. Egyébként lehet hogy csak én vettem észre, de az ötödik rész vége, és a hetedik olyan sötét, hogy DVD-rõl alig látni, ha meg átjavítom a kontrasztot, a világos részeket nem látni. Gratulálok ezekhez.