RobertDowneyJr 2009 júl. 23. - 19:13:50
(83/243)
Egyetértek, nekem ez az utolsó elõtti a listámon, nekem valahogy a Titkok Kamrája nem jött be..
6/10
ffixer 2009 júl. 23. - 18:23:51 6/10
(82/243)
Szerintem ez az eddigi leggyengébb. Még a gyerek harryt bírtam, érthetõek voltak a cselekvései, addig itt egy potter tök kiszámíthatatlan, és hülye. Ráadásul a film is elég unalmas... 6/10
Naphinel 2009 júl. 22. - 13:12:50
(81/243)
Szerintem is ez a legjobb rész. Sötétebb, izgalmasabb, és jó, hogy a szereplõk nem kicsik már.
És Harrynek itt a legjobb a haja, a többiben elcs.szték! Nem tudom, hogy mit nem értenek azon, hogy KÓCOS!
SeriousStan 2009 júl. 22. - 12:53:10
(80/243)
Eddig ez a legjobb rész,fõként Sirius alias Gary Oldman miatt.Jó végre nem gonosz szerepben látni.
10/10
blanka1028 2009 jún. 29. - 09:51:04 10/10
(79/243)
Én azt mondom hogy eddig ami megjelent filmbe ez a legjobb rész közülük!!!!
10/10
De Goey 2009 máj. 10. - 09:25:52
(78/243)
:D
Kay007 2009 ápr. 05. - 18:55:08
(77/243)
Nekem ez a kedvenc részem,de az 1 is nagyon tetszett...:)
De Goey 2009 márc. 15. - 18:38:25
(76/243)
Szerintem is ez a legjobb bár az idõnyerõvel ennyi erõvel bármelyik Voldemort tettet meglehetett volna elõzni.
9/10
brigittalino 2009 márc. 13. - 19:55:01 9/10
(75/243)
Nekem a második rész tetszett a legjobban utána ez!! Nagyon megfogott az a rész amikor visszamentek a múltba:D
10/10
elvin 2008 dec. 27. - 01:03:28 10/10
(74/243)
Szerintem egyértelmûen ez lett a legjobb film!!! Az elsõ két filmhez képest tényleg több dolog maradt ki a könyvbõl de épp annyi hogy a film ettõl még nagyon izgalmas maradjon! Az új rendezõ Alfonso Cuarón egyszerûen fantasztikus, annyira eltalálta a tökéletes harry potter stílust! Az elsõ két film is jó és könyvhûek de kicsit langyos lassú filmek. Ez a film viszont nagyon pörgõs és folyamatos! A film az eddigiekhez képest sötétebb de emellett vannak világos és napsütötte jelenetek ugyhogy a megvilágosítás egyszerûen tökéletes!!! A film zenéje baromi jó nem mintha az elõzõ kettõ rosszabb lenne, John Williams 4ever!! Õ a legjobb zeneszerzõ a világon! A vizuális effektek is tudtak még bõven fejlõdni. Csikócsõr és a dementorok egyszerûen tökéletesek! Összességében ez a legjobb Harry Potter film ez nem vitás! csak a hp rajongóknak mint és is el kell egy kicsit különítenünk a filmet és a könyvet!
farzso 2008 szept. 03. - 15:22:45
(73/243)
Az elmondottakhoz még hozzátennék valamit. Egyszer olvastam egy interjút, ami Tóth Tamás Boldizsárral (aki nem tudná,a HP könyvek és filmek fordítójával) készült. Ebben elmondta, hogy a 3. filmtõl kezdve nyilvánvalóvá vált, hogy az alkotók többé már nem mozgó képeskönyvet akarnak készíteni, hanem filmet.
Hát, ezt könnyû megérteni, elvégre az elsõ két rész valóban mozgó képeskönyv volt, ami nagyjából megõrizte az eredeti mû szellemiségét, és csak itt-ott változtatott (igaz, néha elég gyengén) valamit. A harmadik filmtõl kezdve már alig érzõdik valami az elsõ két rész hangulatából. Szerintem, a rendezõváltások mellett ez is nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a filmek színvonala folyamatosan romlott. Egyet kell tehát ebben értenem a fordítóval (bár, õ azt is elmondta, hogy neki a 3. film a kedvence.)
De Goey 2008 aug. 28. - 12:25:21
(72/243)
Igen ez nekem is feltûnt!
farzso 2008 aug. 26. - 13:08:06
(71/243)
Ja, és még valami! Amint mondtam már, a Kövér Dáma portréja ebben a filmben egy lépcsõsor tetején van, és hogy maga a Dáma sem úgy néz ki mint azelõtt. Ehhez még hozzátenném, hogy nem is úgy nyílik a festménye, mint az elsõ filmben. Emlékeztek?
Az elsõben a kép a keretével együtt kifelé nyílt, így téve szabaddá az utat. Itt viszont a vászon nyílik csak meg, az is befelé. Hát hogy is van ez? Az elsõ év óta átalakították a Dáma portréját?
És hogy jön ide az éneklõs poén? A filmben azt mondják, hogy minden évben azzal az üvegrepesztõ éneklésével bosszantja õket, de az elsõ filmben nem csinált ilyet. A második filmben vette fel ezt a szokást, csak épp nem mutatták? Lehet, hogy ez a film szempontjából vicces és ügyes ötlet, de a teljes sorozatéból ostoba melléfogás.
Gabi'91 2008 aug. 21. - 23:00:18
(70/243)
Az elsõtõl az utolsó szóig egyet értek azzal mit írtál.
A filmek olyan fontosságú információkat hagynak ki a cselekménybõl, hogy számomra (imádom a könyveket, többször is elolvastam mindet) élvezhetetlenek.
Voltak olyan jelenetek, ahol szinte sírva röhögtem - nem csak ennél, a többinél is - a borzalmas megoldások miatt. A negyedikbõl én nagyon hiányoltam a házimanókat is, ami majd késõbb fontos is lesz (ld 7. könyv).
De ez már nem fog változni, ettõl függetlenül meg fogom nézni a filmeket, de nem vagyok/leszek tõlük elragadtatva...
De Goey 2008 aug. 21. - 19:16:01
(69/243)
Igen Hagrid kunyhója nekem is feltûnt,az elsõ 2 részben a tiltott rengeteg szélén van,a 3.ban pedig egy dombon.
farzso 2008 aug. 21. - 18:02:06
(68/243)
Én nagy Harry Potter rajongó vagyok, a könyvsorozat mellett a következõ filmeket is nagy lelkesdéssel vártam és várom most is. A harmadikkal is így voltam annak idején, bár egy kicsit csalódtam benne. Hogy mivel is volt bajom nekem:

1. A Szellemszálláson Remus és Sirius nem meséli el Harryéknek, hogyan lettek animágusok, és mi történt velük diákkorukban. Ez nagy baj, mivel ennek a késõbbiekben még lesz jelentõsége, így azonban úgy tûnik, a további filmekbe már nem igen eshet már szó róluk (ha mégis így lenne, az már nagy gond lenne, mert aki nem olvasta a könyvet, nem fogja érteni a cselekményt.)
2. A filmben nem magyarázták el, hogyan született a Tekergõk Térképe. Ezért, aki nem olvasta a könyvet, nem fogja tudni, ki azok a Tekergõk (Holdsáp meg a másik 3), így nem tudja õket hová helyezni, pedig ennek is fontos szerepe lesz.
3. A film elején, mikor Harry megérkezik a Foltozott Üstbe, Cornelius Caramel azt mondja neki: "Holnap, visszautazol a Roxfortba". Mivel a Roxfort Expressz aug. 31-én indul, ebbõl arra lehet következtetni, hogy Harry aug. 30-án szökött meg hazulról (ellentétben a könyvvel, ahol aug. elején). Ez így nekem elég pontatlan és szakszerûtlen megoldásnak tûnik, mivel a film elején nem úgy tûnik, mintha Harry eltervezte volna, idén hogy jut vissza a Roxfortba. (Csak annyit látunk, hogy a Roxmorts-i engedélyét akarja aláíratni, ám nem tûnik úgy, mintha megbeszélte volna Vernon bácsival, hogy kiviszi õt az állomásra). Így viszont úgy látszik, csak a Marge nénivel történt balesetnek "köszönheti", hogy visszatérhet a Roxfortba. Ezt elégé elbénázták az alkotók, megoldhatták volna úgy is, hogy Harry aug. elején érkezik a Foltozott Üstbe, és ott tölti a szünidõ hátralévõ részét. Úgy ahogy a könyvben is tette, csak nem mutatják be, mit csinált a nyár utolsó heteiben.
4. Az is problémás számomra, hogy a harmadik részben bizonyos szereplõk, és helyszínek nem úgy néznek ki, mint az elsõ 2 részben. Pl. Hagrid kunyhója és a fúriafûz (amirõl szintén nem derül ki, mi is volt a rendeltetése) nem ott állnak, mint azelõtt. Mintha a táj azóta megváltoztatta volna önmagát. Aztán, a Kövér Dáma portréja, amely az elsõ részben egy folyosó végén volt, itt egy lépcsõ tetején van. (Átépítették a kastélyt?) Aztán, a Kövér Dáma, és a Foltozott Üst kocsmárosa nem úgy néz ki, mint az elsõ részben. A Dáma fiatalabb lett, a kocsmáros, aki az elsõ részben öregember volt, itt Quasimodo szerû kis púpos szörnyeteggé változott. Flitwick professzor (aki már kevesebbet szerepel) öreg törpébõl sötéthajú fiatal törpe férfi lett (ez leginkább az ötödikben látszódik). Mindezt csak azért mondtam el, mert ha egy filmbõl több rész is készül, az egyes részekben a szereplõknek, helyszíneknek mindig ugyanígy kell kinézniük, még akkor is, ha a rendezõt vagy a stáb valamelyik tagját azóta le is cserélték. Mert hát a harmadiktól kezdve sajnos ez a helyzet, és ez is oka a sorozat színvonalának csökkenésének.
bobo3 2008 aug. 10. - 11:33:00
(67/243)
REMUS LUPIN 4ever! ***spoiler***Szemét J.K. KINYÍRTA!
10/10
Vicaevi78 2008 ápr. 30. - 23:48:15 10/10
(66/243)
Nekem tetszett a film, de én az összes Harry Potter könyvet és filmet imádom, bár nagyon nehéz vissza adni az igazi varázslatot, amit az ember olvas a könyvekben, szerintem hatalmas tehetség J. K. Rowling.
Nagyon hálás vagyok neki, hogy megírta és megosztotta velünk ezt a varázslatos történetet :)
kiralygomba 2008 ápr. 08. - 20:25:43
(65/243)
-Figy! 2x történik ugyanaz az esemény, ugyebár, csak más szemszögbõl, ergó a két esemény azonos, tehát nem lehet küldönbség! Akkor mégis miért van különbség? Mert erre nem figyeltek a készítõk...
-Amúgy a lényeg, hogy nem derül ki semmi a szarvasról, meg a 4 tekergõrõl...stb. a filmben, ami pedig nagyon fontos lenne!
-Még egy kritika: sztem nagyon el lett cseszve az a vérfarkas... egy normál farkasra kéne hasonlítania (a könyvben is írja), mégis inkább vmi deformált, csupasz ember-mutáns! >(
lau94 2008 ápr. 06. - 10:40:22 Előzmény De Goey
(64/243)
háát ha te mondod... én nem emlékszem de már csak azért is megnézem:P:D