Téma: Hasutasok

7szünyü 2009 ápr. 06. - 04:54:49
(79/99)
Most akkor zsinnyegtetünk, vagy nem zsinnyegtetünk?! ;-)))
mulao 2009 ápr. 06. - 03:01:41 Előzmény Karolka
(78/99)
Végre valaki!:) Tényleg jó film,én jókat röhögtem rajta.
Karolka 2009 ápr. 05. - 13:28:43
(77/99)
Ez egy iszonyat brutál film! :D:D:D
Erzsike közkincs!:P ennyi...
10/10
Hilaryfan17 2009 márc. 31. - 11:56:57
(76/99)
0/10
mulao 2009 márc. 31. - 09:27:38
(75/99)
Hát én, csak ezt tudom elmondani,errõl a filmrõl:


Valamikor leadták tv-ben,akkor az elejét sem tudtam végignézni.De most karácsonyra megkaptam a DVD-t.És megnéztem és tetszett,talán, mert agymenés volt.Aztán a családommal is megnéztem és jókat röhögtünk rajta.Olyan magyar film volt,amit a nõvérem is végig bírt nézni és tetszett neki,meg röhögött rajta.És csak, jól oda kell figyelni a sok hülyeségre.A bátyámnak is tetszett.A legjobb jelenet mikor többüket egy valaki megveri!:)
És a színészválasztás is nagyon jó,meg jó a színészijáték is jó,sõt nagyon jó.Külön, nem akarok senkit kiemelni,mert akkor mindenkit kéne.A végét viszont nem értettük,hogy mi az a befejezés,azt talán elis rontották.Ennyi,azt hiszem legalábbis.
toyotakacsa 2009 márc. 06. - 23:37:00
(74/99)
Na ezt kár volt megnézni.
"színes magyar vígjáték, 82 perc"
A poénokat nagyon jól eldughatták, mert én még csak el sem mosolyogtam magam.
Aki annak idején pénzt adott erre hogy moziban megnézze, azt nagyon tudom sajnálni.
Pard 2008 dec. 29. - 10:57:40 Előzmény nézõ1
(73/99)
Sasjna ezzel én is pont így jártam. nagyon ritka, hogy egy filmet nem nézek végig, de ez egy a kevesek közül. Persze lehet, hogy ez is érdem...
nézõ1 2008 márc. 25. - 23:56:17
(72/99)
Legutoljára teenager koromban jöttem ki egy három órás szamuráj filmrõl, amelyben Tamagocsi Yamamoto nézett negyed órán keresztül a messzi távolba és nagyon komolyan vívódott a lelkével.
Nos, a Hasutasok volt a második ilyen férc munka... De biztosan jól megszedte magát minden alkotó rajta. Amennyiben valaki keres operatõrt ilyen jól fizetõ melóhoz, szívesen elmegyek és még a nevemet sem kell kiírni a stáblistára.
NIG 2008 márc. 20. - 18:20:40
(71/99)
Ez a film valóban kritikán aluli...
Egy barátom ajánlotta,hogy nézzem meg.Kérdeztem,hogy milyen a film,õ azt mondta,hogy nézzem meg,nem akarja elõre lelõni a poént.
Miután megnéztem,megkérdeztem,hogy milyen "poén"ról beszélt?Erre a nagyszerû válasz:"Én végig kínlódtam magam a filmen,gondoltam neked is menjen el másfél óra a semmire az életedbõl :)"
Nos ez a film tényleg ennyit ér :S

Korábban volt,aki azt írta,hogy "ilyenek a magyarok" Nos akkor inkább a Moszkva tér címû filmet tudom ajánlani,az jobban tükrözi "az ilyenek vagyunk" hangulatot szerintem.
sushi 2008 márc. 18. - 00:47:13
(70/99)
Erzsike az közkincs...ennyi:D...
peca1000 2008 márc. 17. - 23:48:28
(69/99)
Én is végignéztem, és csak néztem hülyén, hogy ez mi? Egy érthetetlen baromság, hasonlóan a 2 "értelmes" úriember korábbi filmjéhez a Zsigulihoz. Szõke kapitány inkább jóárasitson a UPC-nél Dr. Badárral, azon legalább röhögök. De ezen.... Kínomban legfeljebb
1/10
Tsepy 2008 márc. 17. - 20:29:59 1/10 Előzmény kekeoififi
(68/99)
Örülök, hogy még valaki végignézte. :)

Én is átküzdöttem magam az alkotás minden egyes percén.

Igazad van: nem trágya. Az legalább a földnek jó. :D
1/10
Tsepy 2008 márc. 17. - 20:26:50 1/10
(67/99)
Nem az ujjamból szoptam:
innen 62 milla (a lista alján):
http://www.magyar.film.hu/object.f5606380-3f94-4512-b81b-ff404d148b8e.ivy

itt 130, néhány forrás megjelölésével:
http://port.hu/pls/w/GENERAL.article?i_area_id=2&i_article_id=8674

Igazad van, nem csak állami lé, az RTL Klub is beszállt egy jó adag pénzzel:

"Mint megtudjuk, a Hasutasok költségvetése alacsony, 130 millió forint (az MMK és az RTL Klub állta a túlnyomó többségét), ami a korábbi Szõke-filmekhez képest magas összeg, sikerült is. Igyekeztem olyan lehetõségeket teremteni, hogy Szõke beleszagolhasson egy kicsit a professzionális filmkészítésbe." - meséli Sándor Pál, aki még hozzáteszi, hogy a film hazai viszonylatokban már-már botrányosan gyorsan állt össze: "Halkan merem csak mondani, de mindössze háromnegyed év telt el az ötlet és az elsõ forgatási nap között. Néha még ilyenek is elõfordulnak itt Magyarországon, hogy könnyen összejön egy film!"
(http://www.moziplussz.hu/cikk.php?id=378)


Professzionális filmkészítés? Mindössze 3/4 év kellett ehhez a múlhatatlan remekmûhöz?

Röhög a májam! :DDDD
Vikke 2008 márc. 17. - 14:10:41
(66/99)
Kritikán alúli.
Egyszerûen szégyen egy ilyenre idõt és pénzt pazarolni. Ez minden csak nem film. Körülbelül az utolsó félóra az amikor már valami cselekmény kezd kirajzolódni elötte semmi, de a film elejétõl végéig semmitmondó üres, unalmas és trágár. Mint álltalában a magyar filmek. Ha ezt mondjuk egy külföldi meglátja az jön le neki, hogy a magyarok parasztok, ostobák, értelmileg visszamaradottak.
Gratulálok az alkotóknak ehez a remekhez.
0/10
u.i:(Pompás idõzítés a márc. 15.-e fõmûsoridõ grat. RTL klub)
Ugek 2008 márc. 17. - 12:39:22
(65/99)
Sorry, még valami!
Ezt kívánja ma sajnos MO-n a közvélemény, idáig süllyedtünk!
Ha ez a kultúra, ez közvetít értékeket, köszönöm, én nem kérek belõle!
Nagyon el vagyok szomorodva, hogy értékes, jobb sorsra érdemes alkotóknak ez hoz "megbecsülést-sikert"!
Számomra ez szégyen, -dagályos szöveg!- a mûvészet sárba tiprása!
Ugek 2008 márc. 17. - 12:31:42
(64/99)
Talált, süllyed!
Külön öröm, hogy alapos tudásanyag alapján szültett meg ítéleted!
Ugek 2008 márc. 17. - 12:28:43 Előzmény _cola_
(63/99)
Köszi jól esett!
Na nem hanyatt, hanem a megértés!
Írjál bármirõl, ami érdekel, megtiszteltetésnek veszem
-akár privit is-!
kekeoififi 2008 márc. 17. - 12:13:18
(62/99)
Nos...nem akartam elhamarkodottan ítélni, bár felettébb gyanús volt, hogy csak negatív véleményeket olvastam, egyetlen pozitív sem akadt. Mindegy, meg akartam várni, amíg megnézem a filmet, és aztán nyilatkozni elfogottság nélkül. Na szóval, kendõzetlen leszek, vagyis õszinte. Nagyon sok jó magyar film van mondjuk az elmúlt 30 évbõl a legtöbb, de régebbrõl is akad, lásd Latabár Kálmán, Kabos Gyula...stb.
A 60-as 70-es években Dajka Margittal a Fekete Macska, a Bors Antal Imrével, Bujtor Istvánnal, Sztankay Istvánnal, a Tüskevár Bánhidi Lászlóval, a 80-as években a Kern-Bujtor filmek, késõbb Koltai Róbert filmjei egészen napjainkig.
És ezek csak szemelvények, ettõl is több világrengetõ magyar film létezik, némelyik az Oscart is megérdemelné.

Ez a Hasutasok film egy sz.rfolt, azért nem trágya, mert az hasznos a mezõgazdaságban.
Ez a film lerontja az összes eddig megszerzett elismerést világszinten.
Szõke András néhány évtizede már alkotott kiemelkedõt még Fábry Sanyival, azt egy napon se lehet említeni ezzel.
Nem tudom mi történt vele, nem hinném, hogy "kiégett" volna. Nem tudom menni költséget fordítottak rá, de akármilyen keveset, az több attól, hogy lehetett volna egy kis jóakarattal élvezhetõ filmet alkotni, valami olyat, amit azelõtt. Ha a Jancsó rendezte volna, akkor nem zavarna, mert az õ filmjei túl intellektuálisak, ergo tele van káosszal és érthetetlenséggel, csak õ érti.
Szõke Andrástól viszont nem ezt várná az ember.
Inkább kétszer vagy hûromszor annyi idõt fordított volna rá, hogy jól átgondolja, és olajozottan menjen minden, mint ilyen pocsékul kiadni a kezébõl. Tele van dramaturgiai hibákkal is. Csak egyet megemlítek.
Van az, amikor Csenge az állomásfõnök fiával összebarátkozik. Egyik pillanatban még egy szürke szoknyában van, a következõ képen már egy másik tarka öltözetben virít, anélkül, hogy valami átvezetés lett volna.
Persze van olyan, hogy apró dolgokat a nézõ képzelõerejére bíznak, de nem szeretem, ha találgatni kell. Mindenesetre annyit kellett volna minimum beletenni, hogy elmond egy mondatot: "Most megyek és átöltözöm, várj meg itt, jó?"
Aztán a fiú vagy megvárja, vagy követi, vagy nem tudom. De nem keletkezett volna ez a foghíj. A másik amit már mások is felvetettek, a hangzavartól alig hallani, vagy sehogy, hogy mit beszélnek, vagy ha nem tartja fontosnak a kedves rendezõ, akkor halkítsa le addig, menjen a háttérben, és addig beszéljen egy narrátor vagy csak adjon zenét, nem tudom, számtalan ötlettel lehetne színesíteni, ami nem kerül külön költségbe.
Szintén másik, hogy nem tetszik, hogy annyira eröltetetten majmolja az Üvegtigrist. Mert az volt elõbb, és abban kezdõdött el ez a stílus, hogy néha megszakítják a jelenetet egy-egy szereplõ önálló monológjának erejéig.
Ott sokkal humorosabb volt, mai napig az.
Szóval összefoglalva az egész film egy innen-onnan összerakott, elkapkodott semmi, nulla. Komoly erõfeszítésembe került, hogy végigvárjam, és ne kapcsoljak el.
Persze, hogy valami bátorítót is mondjak, Madonnával is elõfordult, hogy a "Die another day" a "Halj meg máskor" csúfosan megbukott.
Nem egy filmrõl kell megítélni, sem elítélni valakit. Viszont gyorsan ki kellene javítani egy olyan mestermûvel, ami feledteti ezt a pacát a magyar filmek listáján.
Valami átütõ, vizuális effektekkel teli, színes, értelmes, pontról pontra átvezetett mûre gondolok. A legismertebb magyar szereplõkkel, és telistele humorral. Az üvöltözés fél óráig meg az összevisszaság csak arról tesz tanúbizonyságot, hogy a rendezõ vagy az író vagy mindkettõ nem tudja, hogyan folytatódjon a cselekmény. Márpedig az efféle sosem lesz jó film.
kisGabi 2008 márc. 17. - 12:06:57
(61/99)
"Fogadok egy ziziben, hogy ebbõl a pénzbõl össze lehetett volna hozni mondjuk egy fordulatos és szórakoztató ismeretterjesztõ filmet a négyes metró építésérõl (vö. "Gigantikus építmények", asszem a Discovery adja a sorozatot)". - ez nagyon jó! :DDD

Amúgy Brody fõnökasszonynak üzenem: már hárman vagyunk :)
Josh75 2008 márc. 17. - 07:35:44
(60/99)
Belenéztem tényleg sz-r volt.Szerintem még a 3,1 is sok.