olahmiki1959 2012 ápr. 19. - 23:22:19 Előzmény drProktor
(300/400)
Elég ritkán fordul elõ, hogy ellentmondj saját magadnak, de ez most üdítõ kivétel.
Minden jobboldalit, pláne jobboldali szavazót, - alsó hangon több millió embert - eleve antidemokratának nevezni, ez mondjuk eleve f*szság, - mondanám, ha ilyen stílust megengednék magamnak. De ez nem én vagyok.
Maradjunk abban, hogy voltak már jobb napjaid is, ez talán nem tartozik közéjük.
A mi kis vitánk, vagy töprengésünk arról szól, hogy olyan közt.elnököt kellene választani, akit mindenki elfogad. Ha Iványit nem fogadja el a jobboldal, akkor nem jöhet szóba. Teljesen mindegy, hogy milyen vélt, vagy valós emberi erényei vannak.
Fél ország, vagy csak az egyik politikai oldal által preferált jelöltek nálam eleve kiesnek a pikszisbõl.
Ezért nem jó jelölt Áder, - ahogy én ezt el is ismertem, - mert a baloldal, illetve az ellenzéki pártok összessége nem fogadja el. Ettõl kezdve túl van tárgyalva a dolog.
drProktor 2012 ápr. 19. - 22:50:50 Előzmény olahmiki1959
(299/400)
Szerintem is.
Pont úgy, mint Iványi, még a tevékenységük is gyakorlatilag ugyanaz.
Kozma szerencséje, hogy római katolikusként teszi, amit tesz,
nem protestáns kisegyháziként. Így a Ficesz nem meri belevájni az odvas fogait.
Persze ez nem különösebb szerencséje Kozmának, csak az lenne, h
a versenyeznieük kellene Iványival a közt. elnökségért. Ez végül is akkora nonsens,
hogy nem is érdemes szót vsztegetni rá.

Érdekes, hogy a jobboldali gyúlölködés mennyire sürüsödik,
ez természetes is a következõk miatt: ha valaki demokrata,
fotos neki a demokratikus jogállam, hát kénytelen legalább a száját tépni miatta,
erre persze a jobboldal lekárogja, hogy baloldali rendezbvényeken vesz részt,
de hát nem tehet mást, ha egyszer a jobboldal veszélyezteti a jogállamot,
nem vehet részt jobbos rendezvényen.
Pl. mit keresne egy Iványi a "békemeneten"?
Végsõ érvként hozod föl, hogy pl Iványit a jobboldaliak nem fogadnák el.
Az egész akadémikus vita, de ki nem szarja le antidemokraták véleményét
egy demokratikus tisztségrõl?
olahmiki1959 2012 ápr. 19. - 05:09:32
(298/400)
Iványi hiába tudna felülemelkedni a politikai elõéletén, ezt még akár el is hiszem, de a mi kettõnk véleményétõl függetlenül az ország, az emberek, a választók egy nagyon jelentõs része, vagy ha tetszik, a jobboldal nem fogadná el.
Makariosz érsekre valamennyire emlékszem, a 60-as években párszor mutatta a tv, fekete ruha, fekete fejfedõ, jellegzetes görögkeleti szakáll, meghatározó alakja volt akkoriban a görög belpolitikának. Ennyi maradt meg bennem.
A mostani német elnököt el is felejtettem, õ valóban lelkész volt "elõzõ életében".
Nekem viszont, most hogy egyházi személyiségekrõl beszélgetünk, eszembe jutott még valaki. (Abban szinte biztos vagyok, hogy nem fogadná el a jelölést, tehát a neve csak teoretikusan merült fel).
Kozma Imre atya, a Máltai Szeretetszolgálat vezetõje. Tudtommal õ aztán tényleg soha nem nyilvánult meg politikai kérdésekben, és mindenki tiszteli azokért a hatalmas erõfeszítésekért, amelyeket a vezetése alatt álló szervezet az évek alatt tett, akár a külföldi természeti katasztrófák helyszínére elindított segélyszállítmányokkal, akár az itthoni bajok esetén, vagy a határon túli magyarok megsegítése alkalmával.
Viselkedése, rendkívül rokonszenves személyisége, emberi tartása õt valóban alkalmassá tenné erre a posztra.
Szerintem.
dantonb 2012 ápr. 19. - 00:42:10
(297/400)
A nyugati lapok szerint Áder egy politikai dinoszaurusz,amagyar keljfeljancsi:)
drProktor 2012 ápr. 19. - 00:37:40
(296/400)
Kénytelen vagy ellentnondani nekem, hát persze!
Iványi biztos, hogy nem baloldali, annyiszor volt jobboldali rendezvényen, mint Áder baloldalin,
s úgy mondta el a magáét, ahogy Áder.
Erre persze gondolhatod, hogy igyanaz zöldben, mint Áder barnában. De nem így van,
mert Iványi képes lenne fölülemelkedni a politikai elõéletén, ahogy Göncz is megtette,
Áder a büdös életben soha.
És Áder eleve levizsgázott(rosszul!) demokratizmusból, amikor belerondított Sólyom megválasztásakor a titkos választásba, értelemszerûen ilyen fõben járó hibát nem tudsz Iványiról

Azt gondolom, te se vagy azért mai csirke(kiskakas, na!):
talán te is emlékezhetsz Makariosz érsekre, aki Ciprus elnöke volt,
amikor Ciprus független lett.
Ja, és már ne feledkezzek meg a legfrisebbrõl,
akivel különben is éppen eleget példálóztak (persze hiába!) Schmitt esetében is,
az új mémet elnök is egyházi személy, ha jól rémlik, lelkész, a
ki most lett példasszerú AngelaMerkel-i önkorlátozással német elnök,
hirtelen nem jön elõ a neve.
olahmiki1959 2012 ápr. 18. - 18:40:19
(295/400)
Most kénytelen vagyok ellentmondani neked. Iványi Gábor tevékenysége minden pillanatában kinyilvánítja és érezteti a mérhetetlen ellenszenvét a jobboldallal szemben. Ami talán még nem is lenne túl nagy baj, de ez az ellenszenv odáig megy, hogy azokon a nagygyûléseken, ahol eddig felszólalt, nem mulasztotta el kinyilvánítani ezt az érzést.
Ráadásul eddig kizárólag baloldali rendezvényeken, gyûléseken szólalt fel, tehát egyértelmûen egy irányba húz. Ami megint csak nem probléma, hiszen mindenkinek joga van állást foglalni politikai vagy közéleti kérdésekben, de így semmiképpen nem fejezheti ki, nem képviselheti a politika felett álló személyiség képét, ami egy közt.elnök esetében alapkövetelmény kellene hogy legyen.
Abban meg nem vagyok biztos, legalábbis nem tudok róla, - ha te igen, légyszíves segíts ebben, - hogy egyházi személyiség bárhol a világon, vagy hozzánk közelebb, Európában, betöltött-e valaha köztársasági elnöki posztot.
Az biztos, hogy te is meg én is, töprengünk, tökölõdünk, törjük az agyunkat, és ha megfigyeled, egyszerûen nem tudunk olyan jelöltet mondani, ha megfeszülünk, akkor sem, aki mindenki számára nyugodtan, vita nélkül, egyértelmûen elfogadható lenne.
Ez a mostani közéletünk egyik legnagyobb tragédiája, egyben leglesújtóbb szegénységi bizonyítványa.
drProktor 2012 ápr. 18. - 17:17:25
(294/400)
Bár, ha belegondolok, lehet, Iványi mégis elvállalhatta volna, harcos alkat.
Na, akkor persze nem lenne olyan egyértelmûen vége a demokratikus jogállamnak, mint így.
Tkp. ha õt jelölte volna OV, akkor ezzel tanúsította volna, hogy mégis demokrata államférfi.
Lehet, ez lett volna az "utolsó exit"
drProktor 2012 ápr. 18. - 17:10:14 Előzmény olahmiki1959
(293/400)
Szerintem, a baloldal(az ellenzék) egyáltalán nem is jelölt senkit
(ez következik a roppant demokratikus alaptörvénybõl,
amelyet bizonyára lázas számolgatás közepette fogalmazott az europid jogtudós Szájer,
hogy pont 78 képviselõ kelljen ahhoz, hogy egyáltalán jelöltállításról lehessen álmodozni
- éljen és virágozzék a demoktatikus fülkeforradalom és a NemzetiEgyüttmûködés
még annál is demokratikusabb rendszere.

Én különben nem értettem egyet Sólyom fölmerülésével, ezt valahol írtam is,
teljsen alkalmatlan, pártos személy volt. A legkevésbé sem tartom viszont problématikusnak,
hogy Mesterházi fölvetette a nevét. Tanulni kellene a népség-katonaságnak demokráciát,
amivel ebben az esetben együtt jár, hogy egy politikus megváltoztatja a vélményét,
amnnyiben változnak a viszonyok.
Az biztos, hogy Ádernél õ is csak jobb lenne,a demokrácia szempontjából.
Én még mindig ott tartok, hogy az a fontos. Az egyetlen fontos!
Különbem, ahol írtam, hogy Sólyom téyleg rosssz jelölt lenne, ott említettem IványiGábort.
Abban biztos vagyok, hogy tökéletes Elnök lenne,
Persze, ha esze van, föltehetõleg el se vállalta volna.
olahmiki1959 2012 ápr. 18. - 04:16:53
(292/400)
Tudtam, éreztem, hogy nem fogom megúszni, de igazad van. Vállalnom kell a szavaim következményét, és mondanom kell valamit. (Ebben is különbözöm a balosoktól, hogy én vállalom a következményeket. Haha!).
Megpróbálom humorosra venni a figurát, aztán vagy bejön, vagy nem.
Az elmúlt nyolc évben - de ez nem jó. Méltatlan lenne hozzám, ha elkezdenék eemúútnyócévezni, meg nem is lenne igazságos.
Kövér László egy ideig képben volt, azután ugrott, de sajnos Áder János - ami a köztársasági elnöki posztot illeti , - semmivel sem jobb választás. Még ha emberi kvalitásait tekintve ég és föld a két ember, - Áder javára persze, - akkor sem.
Lehet magyarázni, hogy majd ilyen lesz, meg úgy fog mûködni, meg ha közt.elnök lesz, felül fog emelkedni a pártpolitikán, - az egyébként még meg is történhet - akkor sem lehet egy pártvezetõségi tagot, aki jó darabig a Fidesz vezérszónoka, ügyvezetõje volt, közt.elnöki posztra jelölni.
Én nem tudom, miért történik az, hogy a Fidesz - úgy tûnik - nem képes tanulni a hibáiból, és miért nem hallgat azokra, akik figyelmeztetni szeretnék, de ez van.
Én valamilyen tudóst, köztiszteletben álló jogászt, akadémikust, professzort jelöltem volna, akivel kapcsolatban legalább a remény meglenne, hogy esetleg elfogadják a többi pártok, semmiképpen sem egy vezetõ fideszest.
Magunk között, azért a baloldal által jelölt emberekre sem lehet azt mondani, hogy politikai szempontból semlegesek lennének, ilyen értelemben tehát sok különbség nincs.
Talán Sólyom László a kivétel. Az õ újbóli megválasztásával megnyugodhatnának a kedélyek, még azzal a pikantériával együtt is, hogy annak idején pont az az MSZP nem szavazta meg, amelyik most buzgón ajánlja. De ezen már túl vagyunk.
Az biztos, hogy Ádert már most sem fogadja el senki a másik oldalon, még a Jobbik sem. (Pedig mindig azt mondjátok, hogy a háttérben együttmûködnek. Itt most feketén-fehéren bebizonyíthatnák, hogy ez tényleg így van. És ezek szerint nem).
Ádernek tehát kutya nehéz dolga lesz, ha beiktatják. Köztársasági elnökként valószínûleg állandó célpontja lesz a vicceknek, karikatúráknak, gondolom, már most lázasan keresnek vele kapcsolatban bármilyen kompromittáló dolgot, adatot, átnézik az életrajzát, tanulmányait, politikai karrierjét, magánéletét, hátha találnak valamit.
Ha még a végén kiderül, hogy a bajuszát Charles Bronsontól plagizálta, akkor tényleg tökön szúrom magamat.
dantonb 2012 ápr. 17. - 23:05:49
(291/400)
Orbán soha nem hátrál meg soha nem korrigál semmit,simán nekimegy ajéghegynek is,mert pszichikai sérült.Ráadásul véleteklenül sincs soha egy becsületes jó gondolata.
drProktor 2012 ápr. 17. - 23:01:00
(290/400)
Havas egy kritikán alulian kétségbe ejtõ tahó.
Ennek megfelelõen a mûsor kezd leülni, egyre unalmasabb.
Már, ha viszonylag érdekes embereket hoz is hoz össze, egyre szürkébb.
drProktor 2012 ápr. 17. - 22:58:00 Előzmény olahmiki1959
(289/400)
Hát OláhMiki:
"Ha a Fidesz zsinórban elköveti még egyszer ugyanazt a hibát,
- nem tanulva a Schmitt ügybõl, - és továbbra sem hallgatja meg
a többi párt véleményét az új közt.elnök megválasztásakor,
akkor azt már tényleg nem lehet kimagyarázni"

Ekkor annyira szivembõl szóltál, hogy el sem akartam hinni.
De mivel biztos voltam abban, hogy mit lép a Fidesz,
már elõre elkészítettem ezt a kérdést:
Na, most mi a véleményed?
dantonb 2012 ápr. 17. - 21:49:30
(288/400)
Ez a Havas annyira hülye hogy az félelmetes,ráadásul ahülye emberek tipikus nagyképüségével és lehurrogó stílusával próbálja a hülyeségét palástolni.
drProktor 2012 ápr. 13. - 01:26:49
(287/400)
Pont 1 hete, április 6-án.
dantonb 2012 ápr. 12. - 22:59:27
(286/400)
Mikor dobta be ,mert már kb egy hete gyurcsányék, a DK Iványit javasolja.Egyébként kizárt természetesen hogy bejöjjön.
drProktor 2012 ápr. 12. - 22:52:15 Előzmény dantonb
(285/400)
Bizony így van!
Bár idõközbn olvastam MihancsikZsófiát a Galamuson, s megfogalmazta,
amit csak érzek Mesterházival kapcsolatosan, akinek nem kellett volna Sólymot emlegetnie,
ezzel a tréfálózással legalizálja a Fidesz ûzelmeit.
Azt írja(Mihancsik), hogy
„(…)önmagának eddigi szakmai és emberi teljesítményével tekintélyt szerzett ember legyen,
akinek megbízhatok az értékítéletében, a tartásában, abban,
hogy átlátja maga körül a világot, hogy képes nem a párterõviszonyok
és -rokonszenvek szerint értékelni a világ jelenségeit,
és konkrét ügyekben képes és mer szembemenni bárkivel, ha a meggyõzõdése úgy kívánja.
Sólyom László nem ilyen ember.”
Bizony igaza van.
Mesterházy tkp. hülyeséget beszélt de még csak megközelítõleg sem azért,
amiért Havas féle taplók leugatják.
Egyébként Mihancsik bedobott egy nevet, teljesen veszélytelenül, nyilván: IványiGábor.
Uramisten, dejó lenne!!!
10/10
J 2012 ápr. 05. - 21:07:03 10/10 Előzmény Kowaxos
(284/400)
Akkor úgy látszik nem csak én vettem észre.
dantonb 2012 ápr. 04. - 20:51:08
(283/400)
"demokratikus körülmények között teljesen normális és elfogadható,
ha egy politikai erõ(vagy vezetõje) véleményt változtat a körülmények változásával"

Meg is lehetne fordítani Havas óbégatását,hogy a szocik anno nem szavazták meg Sólyomot,mégpedig azzal,hogy a Fidesz megszavazta anno Sólyomot,sõt meg is választatta ,akkor hogy hogy most nem jó nekik? Nóóóómális??
dantonb 2012 ápr. 04. - 19:27:44
(282/400)
Aki kirobbantotta a Schmitt ügyet arról semmit nem tudunk,akár még az is lehetett ,aki anno összeollózta a kisdoktorit.tehát nem tudjuk hogy baloldali é az illetõ.Hogy abaloldal kritizálta elsõsorban Schmittet elvtelen mindent aláírásáért ,az meg szomorú a jobboldalra nézve ,amelyik el tudott tekinteni az ország érdekétõl és tapsolt a demokrácia akadálytalan felszámolásához.
Sajnos az un jobboldalra egyáltalán nem jellemzõ a konzervatív jobboldali értékek tisztelete és képviselete,és a baloldalnak is lenne mit megszívlelni az igazi baloldaliság tananyagából.Ezzel együtt nem tennék egyenlõségjelet a demokráciához való viszony miatt sem.
dantonb 2012 ápr. 04. - 19:18:35
(281/400)
Hát igen talán tényleg nincs kiszolgálóbb ,de olyan van ,aki még Schmittnél is jobban köthetõ a Fideszhez ha az elõéletét megnézzük.