Joseph Barbera ápr. 11. 09:24:21 Előzmény Bonitó
(67/87)
Kedves Bonitó, én még nem fikcióztam. :-) Magam a B oldalon játszom már, úgyhogy egy multifokálissal nézem a világot, viszont a kritikus szemüvegem egyre gyengébb, ahogy megyünk előre az időben. :-)))
Bonitó ápr. 10. 17:24:56 Előzmény Joseph Barbera
(66/87)
" Tegnap lemaradtam egy részről, úgyhogy most pótolom, hogy teljes legyen az analízis. :-)))))) "

Várom az "analízist," kíváncsi vagyok rá?! (Annál is inkább, mert úgy fikciózom, hogy egy fiatal és egy klasszikus koru korosztály "analizálgat" itt, igen jó összhangban?!)
Bonitó ápr. 10. 17:19:01
(65/87)
A tegnapi epizód, az " Enci show " címet viselte! már minde😮😂
Enikőről már mindent elmondtam, elfogytak a szavak!  Amikor kiderült, hogy felhívta Andrást, hogy alhat-e nála, ez már mindennek a csimborasszója volt. Csak a ballada sorai jutottak, "Szó bennszakad, hang fennakad, lehellet megszegik...."  Pétert ismét megsajnáltam!

Feltűnt, hogy amikor a többi páros jó dolgokat osztott meg a nagytudású szakemberekkel, Enci fejét pásztázta a kamera, és a rosszindulat netovábbja volt az arcára írva. Ó Te Szűzmaaaariaaa!
Addig amíg a jólelkű Gergő, szívből örült ezeknek a pozitív változásoknak, különösen Laciék bologságának, örömének, addig Enikő fejét már nem is minősítem!
( Laci tegnap nagyon "cuki" volt még nekem, a nagyinak is! 😮😉
 
Nagyon sok negatívumot írtam Petráról a műsor elején. Talán azért mert leginkább a nevetése zavart. Most viszont  mára már megkövetem őt, és megsüvegelem azt a hatalmas konfliktustűrést, amit mutatott!  Legalább annyira, mint Gergő tűrőképességét, humorát, jó lelkét. 
Ezeknek az ellentéte pont Enikő! Annyira bután hisztizik, hogy a nála sokkal értelmesebb, intelligensebb Pétert jogossan akasztja ki. Úgy láttam már Péternek nemcsak a türelme, hanem az okos észérvei is elfogytak. Szinte már okafogyottá is váltak. Node nem csoda, hiszen még Bodroska,  a szakember is feladta! Reménytelen esetnek tarva ezzel Enikőt?! De egy tuti, hogy ez nő bután hisztis!
És bizony a nőknél ez az egyik legrosszabb kombináció. 😯

Végül pedig csak azt hajtogatom most, hogy Peti egy nagyon faxa gyerek vagy! Dobd ki légyszi, légyszi Encit! Vagy, ültesd fel a perkátai vonatra! 
Egyébként, ha a mai adás is Enciről fog szólni, bizisten mondom néktek, a tévém veszélyben vanl😂
Joseph Barbera ápr. 10. 08:43:41 Előzmény Bonitó
(64/87)
Enikő a klasszikus aranyásó jól bemutatható példánya. Semmihez nem ért, ehhez képest markánsan pozitív az önértékelése, azt hiszi csinos, pedig egy kis tubi (aki, ha nem figyel magára, erősen elhízik amajd a változókorban), de ez sajnos csak a kisebbik baj. Mindig mondom, hogy az edukáció milyen fontos. Tanulatlan, önismerete, önkritikája nulla, és mások hátán szeretne felkapaszkodni. Tipikusan buta, hisztis, és valóban, az ilyenektől mentsen meg mindenkit a sors. Egy szerencséje van csupán, hogy ő a legfiatalabb mind közül, talán, ha idejében arculcsapja a sors, még nevelhető.
Őszintén nem is értem, hogy 35-50 éves emberek mit keresnek ilyen műsorokban? Hol van az egzisztenciájuk, családjuk stb. ? Olyan, mintha egy társadalmi palettát mutatna meg, ami egészen siralmas az értékrendszert tekintve. (Sehol szóba sem kerül egy valódi téma, egy könyv, egy film, egy idézet...és csak a "hogy nézel ki" a legfontosab paraméter.)
Valóban eltörpül a kis szarkeverő csaj mellett a szerintem enyhén borderline Bogi, és a végletekig nárcisztikus, nulla empátiával rendelkező Andris is. Peti viszont határozottan értelmesnek tűnik, és sajnos az ilyen nyugis, normális fickók szokták első körben kikapni a legnehezebb hiszterikákat amire apám mindig azt mondta anno, hogy "na, az ilyen nőket nem szoktuk feleségül venni, hanem csak..."
Egy szempontból viszont hiteles a produkció: mindenki pszichológiai eset, tehát egyértelmű, hogy a "szakemberek" őket választották ki, és viszonylag képernyőképesek, jól dirigálhatóak is. A szakemberek mondjuk számomra olyanok, mint a soket emlegetett "brit tudósok".
Tegnap lemaradtam egy részről, úgyhogy most pótolom, hogy teljes legyen az analízis. :-))))))
Bonitó ápr. 09. 13:42:13
(63/87)
A közös estét és a vacsorát teljesen tönkretette Enikő hisztije!
Már az első perctől szimpatikus páros volt az övék. A műsor felétől Enikő kiesett nálam a pikszisből, ami a viselkedését illeti. Most már ott tartok, hogy jobban zavar ez nő, mint az elején Petra, aki úgy röhögött, hörögve, mint a Horthy kancája! És! Lassan már sajnálom Petrát, a minősíthetetlenül viselkedő András miatt. Még a sokszor szedálatlan Boginál is jobban zavar ez a 23 éves, buta, a szavakat rosszul használó, állandóan ágáló sötét Enikő! Ma Pétert is megsajnáltam.
Tudjuk, hogy senki sem hibátlan! Tudjuk, hogy nem vagyunk egyformák, de azért mindennek van határa. Enikő mellett, még amerikás Csabi sem idegesít már, aki az exéért nyafogott az elején. Enikő magaviselete már polgárpukkasztó! Elég volt ez két-három hét, hogy ez nő megmutassa, hogyan lehet elveszíteni egy jóravaló férjet?!

Munkanélküliként, hogy nem dolgozik Enikő, unalmába cseszegeti Petit. Fuss! Peti Fuss! Menekülj, ez egy hisztis, ostoba 3,14@ elől! Arról már nem is beszélve, hogy unalmában rögtön írogat a szégyentelen, az ecsetfejű Andriskának! És mindennek a csimborasszója, hogy a három nagy tudású, agyon képzett ilyen-olyan szakember, még talán Peti ellen beszélt az előzetesben??!! Meg András is, mert ő " jól " megszakértette a házasságukat, hogy aszongya, hogy "Peti egysíkú!" Anyám borogass! Még a nagyik is százszor jobb pszichológusok és párterapeuták. Azonnal cseréljük le a 3 bohócot a nagyikra! Most!

Egyébként nem értem, hogy Enikő miért feltűnősködik állandóan? Egy borzasztó rosszindulatú nő, aki már-már rosszul van a féltékenységtől! És attól is, ha más pároknak valamiben is sikerélménye van. Egy roppant nárcisztikus nő, hiszen saját hibáit vetíti a férjére, szerintem. Minél többet iszik, annál rosszabb a helyzet. Ilyen nővel bárhol, bármilyen társaságban kellemetlen és szégyen.

No de ez az Enci ha olyan messze lakna, mint amilyen sötét, sose érne haza! Eklatáns példa erre, a három színű kocka meséje Andrásnak. Irigylem aki értette, hogy mit akart ezzel mondani, üzenni Andrisnak?! Azt sem értem, ha Enikő ilyen butuska, akkor hogyan tudja immáron sokadszorra maga köré bolondítani a társaságot?! Mert ezt tette tegnap is!

Egyébként, már a "Házasodna a gazda" c. realityben is hasonló módon viselkedett. Vince gazdával! De végül is eljutott Spanyolország csodálatos tájaira. (Akkor nem volt nagy távolság neki Erdélybe utazgatni??) Most Péterrel is csodaszép tájakon jártak nászúton. Munkahelye nincs, butaság a köbön, és bejárja lassan majd a fél világot?! (Persze ha teheti, hülye lenne ha nem tenné, akkor meg mégsem olyan tyutyuka??) Ráadásul úgy követelőzik, mintha minden telet a Maldív Szigeteken, a nyarat meg a Toszkanában a szőlőskertjükben töltötte volna. ( És ahogy láttuk, a Papa házából kiindulva a Tavasfürdo is luxus volt.)

Az előzetesben Péter szeme tiszta könny volt. Laci pedig elrohant, ahogy ültek a "vallató díványon." Vajon mi történt?!
Joseph Barbera ápr. 08. 21:16:27
(62/87)
Úgy tűnik, most kezdek igazán belendülni. Ahogy haladunk előre a részekben, úgy mélyülnek a dolgok, pont úgy, mint egy igazi kapcsolatban. Lehullanak az álarcok, kiderül, ki a normális felnőtt, és ki az, aki száraz, manipulatív, gerinctelen és még számos sérülések mentén kialakult rémület. Szóval remek bepillantani ezekbe a macska egér harcokba, egy igazi pszichológiai tanulmány...
jesolo ápr. 01. 20:58:37
(61/87)
Jézusom, ettől a Bogitol kirazza az embert a hideg. Fogalma sincs róla, milyen borzalmas nőszemély, nem csoda, hogy a szulei nem akartak szerepelni, ezt a nőt nem lehet felvallalni. Emlekeztek, az eskuvon tökéletesnek titulalta magát? Mi kellett ahhoz, hogy egy lány ilyen iszonyatos természetű legyen?
Bonitó ápr. 01. 11:34:22
(60/87)
Ha " megfeledkezem" arról, hogy ez show egy licensz alapján készült és egy forgatókönyv szerinti párkereső realityt nézek, akkor az alábbiakat gondolom az eddig látottak alapján:

János és Kornélia
Már az első perctől kezdve Kornélia részéről unszimpátia jelentkezett János felé. Közölte, hogy az internet bizonyos platformján már "ismerkedtek," és már ott sem tetszett neki a férfi. És abban a pillanatban le is járatta őt. Tovább ezt a show minden jelenetében mantrázta. (Nem is értettem, miért mondott igent?! Jaa, de értem, a pénzért!) Tény, hogy az eddig látottak alapján János egy kibírhatatlan kategória, de nekem Kornélia is nagyon antipatikus!
Továbbá úgy gondolom, hogy ha már igent mondott a fentiek ellenére, akkor ötven év felé járva, már viselkedhet egy kicsit kedvesebben, intelligensebben is. Szerintem.
A héten a feladatuk az "igen féle játékban", hogy teljesíteni kell a pároknak egymás kéréseit. Kíváncsi vagyok, hogy János vajon mit fog kérni?! Illetve már tudom is! Amit mindig!" Csókot! Csókot! (Sosem lesznek egy pár!) De ötven akárhány évesek létére, úgy viselkednek komolyan, mint két óvodás!

Laci és Helga
Helgának első percben Laci szakálla okozott gondot. (És még az, hogy vidéki..)
Az eddig látottak alapján ők a legszimpatikusabb páros. Az egymás iránti viselkedésük alapján a legmagasabb intelligenciával rendelkeznek. Laci az "igen" héten teljesítette Helga minden kérését.
(Én is szívesen láttam volna Laci arcát "szőrtelenül.")

Geri és Bogi
Ebben a kapcsolatban Bogi a már-már toxikusnak is mondható személy. Még a három "szakember" is próbálta fülön fogni a viselkedése miatt. Nála fő az "intelligencia" hangsúlyozta??! Rá is szólt Gerire, hogy illetlenül ül a vacsora asztalnál?! Mire ő ezekután, "nagyon intelligensen" bekapta tövig a kést, majd nyalogatta! Majd a pszichológusok előtt a "vallató kanapén" is úgy ült, mint egy "úrinő!"
Az "igenféle játékban" már ők is voltak. Aki látta látta, aki nem, az nem, de én sem koptatom Bogi miatt a klaviatúrát! Geri viszont a nyugalom szobra, és úgy láttam sokan dicsérik, még a "szakemberek" is. Viszont az előzetesek alapján, mintha már neki is elfogyott volna a türelme?! Úgy érzem jogosan!
(Amit mások megállapítottak Bogiról, nekem is tetszett.:
"Bogi Kovács Ági, Risztov Éva és Baukó Éva szerelem gyereke!") 😮😂

András és Petra
Andrásnak is már az első blikkre unszimpatikus volt Petra. Aki már az esküvőn jól beivott és állandóan nevetett. De mit nevetett??!! Röhögött! Hörgött, még a levegőt is furcsán vette! ?! Borzasztó!
De az is borzasztó, ahogy és amilyen méla undorral kezeli András a helyzetet. Amikor hozzáköltözött Petra, legszívesebben kivágta volna állatostól, kalitkástól. Már az elejeén megmondta, hogy ő egy szőke, kék szemű feleségjelöltet várt. Érdekes, amikor a párok találkoztak az ismerkedési vacsorán, még sem szőke hölggyel, hanem Hildával cserélt telefonszámot??!! A taplón viselkedő férj, azzal indokolta viselkedését Petrával kapcsoatban, hogy:
" Nem akartam, hogy megszeressen, mint embert?!" 😮😠" Lehet, hogy senki nem is fog megszeretni András! Viszont, Petra is igazán kiállhatna már végre magáért! Ne csak röhögjön, mint Horthy kancája!

Csaba és Gyöngyi
Már az elején nem értettem, hogy ez az "amerikás" Csaba, mi a fenéért jelentkezett ilyen "lelkisérülten" ebbe a párkereső műsorba?! Főleg, ha még nem tudta elengedni az exét? Sőt, nem is akarja, bevallása szerint! És ezt mantrázza állandóan Gyöngyinek. Nem is teljesítette a kérését, az "igen féle" játékban!
Kíváncsi vagyok, hogy Gyöngyi, mint feleség mit fog kérni Csabától?! Ettől a felfújt hólyagtól?! (Egyébként a "tudományos" alapon dolgozó három szakember helyében, és Gergőt és Gyöngyit hoztam volna össze!)

Péter és Enikő
Elsőre szimpatikus párosnak tűntek. Bátran felvállalták, hogy ők bizony már "elhálták" a nászéjszakát.
A "lakva ismeri meg az ember egymást" elv alapján azonban én is változtatok a véleményemen!😮
Mert Enikőnek egyre rosszabb, hisztisebb, butább, erőszakosabb és tudálékos oldala jött elő.
(És nekem már a "Házasodna a gazda" c. műsorban sem azt az énjét hozta, amit vártam!) Peti viselkedése visszafogott. Úgy látom, hogy ő nagyon ad arra, hogy a kamerák és a nézők előtt a külvilágnak megfelelően viselkedjen.
Kíváncsi vagyok hogyan folytatódik az "igen féle" játék, de Enikő már így is, úgyis pottyan ki a kosaramból.
jesolo ápr. 01. 09:22:36
(59/87)
Valóban, aki jelentkezik egy ilyen műsorba, számolnia kell egy halom kötelezettséggel. Nem kell azt várni, hogy az esküvői csóktól rögtön házastársak lesznek. Egyikben sincs egy körömpiszoknyi kompromisszumkészség, piszok önző mind. Elfelejtik, hogy akkor találkoztak először és ismerkedniük kellene, nem felhánytorgatni, hogy végül is a feleségem vagy. Bár a nő is leszállhatna már az internetes előzményről. A fiatalok első szexe is korán volt még, bármennyire is szimpatikusak egymásnak. Az állandóan piszkálódó piszkafát is nehéz lehet elviselni, ő beszél eleganciáról és stílusról? Mintha hercegi palotában nevelkedett volna. A fekete nőszemély meg az állandó vihogásával és károgó hangjával őrületbe kergethet bárkit. Az a baj, mindegyik nagyra van magával, a másikra keni a hibákat, de önvizsgálatot egyik sem tart és a "szakemberek" sem sokat segítenek. Mind bent fog ragadni a maga elefántcsont tornyában és csodálkoznak, hogy megint nem sikerült. Ajaj!
Bonitó márc. 30. 18:56:26
(58/87)
A "Házasság első látásra" c. reality show-ról már írtam lentebb, amikor elindult a műsor.
Tudjuk, hogy hat férfi és hat nő házasodik össze, hogy az anyakönyvvezető előtt találkoznak először a forgatókönyv szerint. Azóta követem a sorozatot.
A házasságkötés után a hat pár nászútra ment, nagyon szép tájakra. A nászút után, el kellett dönteni, hogy kinél lakjanak?! Majd pár nap után volt egy közös ismerkedő parti, ahol találkozott a hat pár.
Igen érdekes volt ez az ismerkedés! Most majd olyan hét következik, ahol teljesíteni kell a férj, illetve feleség kérését. (Amit az eltérő habitusú embereknek, házasság ide-, vagy oda teljesíteni kell/kellene.)
Vannak akik szimpatikusak. Van ahol csak a férj, vagy feleség. Nekem nem tetszik a három szakember/pszichológusok, ahogy összepárosították a párokat. Tehát van vélemény, de mivel a fórum nagyon inaktív volt a sorozat indulásánál, nem láttam értelmét megosztani véleményemet a párokról.

Egyébként, aki nézi a műsort, az nem azt figyeli, hogy ez most "kamu" vagy nem?! Szórakozni szeretne, és nem azt kutatja a kritikus szemüvegén át, hogy nem létezik, hogy most találkoznak, hogy ez csak kitaláció?! Hanem azt nézi, amit lát a képernyőn és azért nézi, mert kíváncsi erre a showra, a kimenetelére, magára a sztorira. Hiszen bármelyik sorozat, akár ha színészek is játsszák, van egy forgatókönyve, és a színész is egy szerepet játszik, mint a civil szereplők.

Egyébként, aki nézi a műsort az tudja/tudjuk, hogy ez a sorozat is egy licenc szerződésen alapuló párkereső reality műsor. És ezekből a reality műsorokból rengeteg van, ízlés szerint lehet belőle válogatni, szerintem.
Igen, ez a sorozat is egy show műsor! Amit a nézők szórakoztatására találtak ki. Még akkor is, ha ezek a párok a végén az életben sosem lesznek házasok. De mindezek, azaz a látottak tükrében elmondhatjuk véleményünket arról, amit látunk?!
Hiszen a világ bármely szegmensét nézzük, már minden megrendezett körülöttünk. Miért is ez a reality lenne a spontán kategória?! Nem igaz? Felfoghatom úgy is, hogy ez egy "mese." Csak úgy mondom.
Koós Ildikó márc. 30. 15:15:18 Előzmény blaha60
(57/87)
Mint mondta, szereti az eleganciát.
Koós Ildikó márc. 30. 15:12:40
(56/87)
Sziasztok!
Bennem is felmerült, hogy egy amatőr színészekkel forgatott műsor. De tekintsünk el ettől.
Szerintem már a válogatásnál hibáztak a szakemberek.
András nem is akar komoly kapcsolatot, csak szerepelni akart.
Hilda és Csaba még nincs túl, nem zárta le az előző kapcsolatát.
Bogi, vagy egy hatalmas hisztérika, vagy tényleg egy lelkileg súlyosan sérült ember, de akkor nem itt, hanem kezelésen kellene lennie. A párosok másik tagjával szemben így nem tartom fair-nek.
De én nem vagyok tanult szakember a témában, csak hétköznapi, átlagos szemmel így látom.
Köszönöm, hogy elolvastátok a véleményem!
omama2 márc. 29. 15:41:39
(55/87)
Beigazolódik a mondás: Lakva ismerszik meg az ember 🤣. Ha már belementek ebbe a Zsákbamacska játékba , akkor tűrjék el a következményeket. Szerintem egyetlen pár sem marad együtt !!!!!!
napraforgó márc. 29. 07:08:46
(54/87)
Ezek a szereplők most eljátszák, hogy most látják először egymást és kamu az esküvő is??? mert nem tudom elképzelni, hogy ép elméjű ember valódi házasságot köt látatlanba.
Kommentátor márc. 28. 22:01:02
(53/87)
Hú mennyi ellenszenves sutyerák. Való világ szereplő színvonal. Némelyiknek már a látványától hányingerem van. Amúgy a többség ismerős innen-onnan. Konkrétan nem tudom melyiket hol láttam, de a többség már szerepelt valamilyen valóság showban. Mondom ezt úgy, hogy amúgy nem nagyon szoktam ilyeneket nézni. Fizetett statiszták, akik minden ilyen műsorba elmennek szerepelni.
A műsor csúcspontja az volt, amikor a csajt elvitték jósnőhöz, aki megállapította, hogy több előző életükben voltak már egy pár, csak ott ő volt a fiú, a srác meg a lány 🤣
etikett1 márc. 27. 11:57:13
(52/87)

Bogi kioktatja Gerit, hogy ne tegye a könyökét az asztalra, nem illik, majd csutkáig lenyalja a kést, azt sem illik. Azt hiszem ő volt, aki rágóval a szájában az esküvőn megjelent, úgy szóltak neki, hogy köpje ki. Gyáá
pkovaks márc. 25. 23:42:51
(51/87)
Gratulalunk a piszologusoknak, MINDEGYIK LÖKJE KI A HAJSZALRUGOT A NAGYMUTTERJABOL ugyanis nagy nehezen sikerult nekik összehozni az ABSZOLUT NEM ÖSSZEILLÖ PAROKAT ! ...es ezert meg penzt is kaptak a TV-töl...CSÖRÖG A KASSZA !
Kivancsian varjuk hogy ebböl a 6 parbol hany marad egyutt a musor utan es hany mondja a vegen hogy kalap-kabat majd lelepnek ? ! ? !
Bogi mondja a csavonak hogy vegye le a karjat az asztalrol majd utana a csaj lenyalja kajakra a kest... Öcsem, egyik paros nagyobb klinikai eset mint a masik, ne csodalkozzanak ha idaig egyedul voltak mert senki epeszu nem akar foglalkozni a szabadidejeben az apoltakkal ! ! !
1/10
blaha60 márc. 25. 19:42:22 1/10
(50/87)
Érdekes színjátszó műcsajok !!
10/10
ZolyMontana márc. 23. 20:17:15 10/10
(49/87)
Nekem tetszik ez a műsor. A házasság első látásra nagyon szórakoztató
Mangetsu márc. 22. 18:28:24
(48/87)
Mi a nyeremény? Ha bevállalják, akkor mit kapnak?😂😂
Mikor lesz a finálé? Mennyi részből áll ez a roppant szórakoztató műsor?