offtopic
Dantes 2010 jan. 20. - 17:04:49
(13/53)
Igen, mert ha már elkészült egy képzeletbeli filmvilág, azt nem lehet lerombolni, és átírni. Vagyis átlehet, csak éppen, ilyen szar lesz a végeredmény.
Bigpapa 2010 jan. 20. - 16:49:26
(12/53)
Hát pont ez az!:)) Nekem is egybõl a csillagok Háborúja ugrott be. :))) Eredetileg nekünk a 4. rész volt az elsõ.Ott vége van úgy, hogy szétlõtték a halálcsillagot,de csillagról menekülve Leila megcsókolta Lukeot.Akkor mi még nem tudtuk,hogy tesók.Õk sem.:)És Vége.Aztán jön a Birodalom visszavág,ahol nem történik semmi kettejük között.
De mondjuk egy alternatív folytatásban Luke megkeféli Leiat a Hoth bolygón.Leia terhes lesz :))) A Jediben már van két gyereke és minden úgy történik,ahogy eredetileg láttuk,majd Luke zavartan benyögi neki, hogy amúgy õk testvérek :))))
Aztán kijön az eredeti folytatás,ahol minden úgy van, ahogy eredetileg megszoktuk.De mi láttuk, hogy Luke és Leila hancúroztak a Hoth-on :)
Ez sem nagyobb hülyeség,mint amit a mi torkunkon akartak lenyomni a sok hegylakóban.
Én is imádom a hegylakó feelinget és a sorozat is pár rész kivételével nagyon jó,de nem hiszem, hogy mi lennénk a nagyobb idióták :)
Dantes 2010 jan. 20. - 16:04:32
(11/53)
Igen, igen igen, Csak éppen a film borzasztó nagy hülyeség. Ha már az idiótáknál tartunk, fura, hogy te aki nagy hegylakó rajongónak tûnik, neked az nem baj, hogy Connor meghal. Miközben, Connor az egyetlen. Az utolsó halhatatlan. Akkor mégis, hogy halhatott meg?

Ezenfelül, a film harmatgyenge egyébként is. Messze nincs olyan mint a korábbi három rész.

Szembe megy, az elsõ filmekkel. Ez olyan, mintha valaki készítene egy olyan Csillagok Háborúját, amiben Darth Vader nem Luke apja! Egyszerûn ilyet nem lehet tenni.

A történet is gyenge volt, az ellenség is, sehol sincs az elsõ rész gonoszához képest.
Az egész filmnek az a lényege, hogy a sorozat sikerén felbuzdulva, akartak belõle még pénzt csinálni. Csak éppen olyan lett, mint a sorozat a rosszabb napjain.
10/10
offtopic
Ayrton Corvus 2010 jan. 20. - 13:25:46 10/10
(10/53)
Meg se lepõdök, hogy erre a fórumra is nagy kvalitású idióták írtak. Sajnos! Igaz Magyarországon a Highlander rajongói kör egyenlõ a nullával, nem, úgy, mint más normális európai országban. Magyarországot, az amerikai debilitás jellemzi. Annak idején a kretén amerikaiak a Hegylakó elsõ részénél nem tudták felfogni a flashbackeket, ezzel szemben Európában egybõl kultfilm lett. A második részbõl jó néhány változat készült, de az utolsó 2004-es speciális változat, a korábbi változatokat elfelejti az emberrel, megmentették a Hegylakó 2-t. A harmadik rész, ahol Peter S. Davis és William Panzer csak a háttérbõl figyelt, hiszen õk akkor a sorozattal voltak elfoglalva, elég kis pénzbõl készült, de remek hangulata van. Mario Van Peebles és Mako szerepeltetése remek húzás volt, a Skóciában leforgatott jelenetek 15 év után is nagyon jól mutatnak, a zenéje a Bonny Portmore, pedig késõbb a sorozat és a negyedik rész alappillére lett.
Highlander - Endgame
Elõször 99-ben hallottam, hogy készül a negyedik film Adrian Paul és Christopher Lambert fõszereplésével, akkor még Highlander - The Search of Connor, majd Highlander - World Without End néven szerepelt végül Highlander - Endgame lett belõle. Egy valamire való Hegylakó rajongó, mint jómagam arra vágyott, hogy újra együtt láthassa Connort és Duncant, hiszen csak a sorozat elsõ részében szerepeltek. Elõször 2001 februárjában láttam elõzetest a német pro 7 csatornán. Mit ad isten áprilisban megérkezett Miskolcra is a film, elmegyek egy gyalázatos multiplexbe, ahol egy szánalmas minõségû kópiát leadtak, de nem az volt a probléma, a film mindössze 82 perc hosszú volt, elvileg a mozi 88, a rendezõi 96 és az újravágott 100 perc hosszú. A filmnek nem volt eleje, Duncan és Connor beszélgetése lemaradt, ami egy laikusnak nem sokat mond, de egy hegylakó rajongónak szerintem ez nagyon fontos, a film vége is hiányzott, de ha jól tudom ez az eredeti moziváltozatba se volt benne.
Douglas Aarniokoski remek rendezõ, igaz látszik a munkáján a tisztelgés Russell Mulcahy elõtt, megpróbálta vissza adni az elsõ rész romantikus világát, ami sikerült. A drámaiságra azonban sokall nagyobb hangsúlyt fektetett. Christopher Lambert óriásit nõt a szememben, hiszen egészen más halhatatlant játszik, mint amit az elsõ három részben megszoktunk tõle. Adrian Paul hozta a legjobb formáját, hiszen ez élete szerepe. Bruce Payne egyszerûen zseniális magasan a legjobb negatív szereplõ. A temetõbeli pszichikai hadviselést tanítani lehetne, érdemes angolul nézni a filmet, igaz Helyei László elég jól szinkronizálta, de még se adja vissza Bruce Payne játékát. A sorozatból Peter Wingfield és Jim Byrnes szerepeltetése remek húzás volt, szintúgy az elsõ részbõl jól ismert Sheila Gish és Beatie Edney. A flashbackek nagyon jók, sajnálom, hogy a filmet a Dimension nem engedte Skóciában forgatni, kivéve a légi felvételeket. Utólag nyugodtan kijavíthatták volna a hátteret Connor mögött, amikor leszúrja a kardot Heather sírjára, mert elvileg mögötte szikláknak kellett volna lennie. A végsõ csatánál 9 év elteltével se értem, miért kellett a rendezõnek egy jelenetsort kétszer beletennie.
Akció jelenetek szenzációsak aki fogott már kardot életébe, az tudja, hogy ez nem játék. Adrian Paul és Donnie Yen jelenetei nagyon jól sikerültek. Duncan és Connor csatájába sajnos észrevehetõ egy látványosabb jelenetnél Lambertet dublõr helyettesíti, hát õ is megöregedett, a korábbi részeknél bevállalósabb volt.
Duncan és Connor csatájának vége, szerintem minden érzõ hegylakó rajongóból, minimum könnyeket, de valószínûleg sírást vált ki.
"-Connor: Duncan! Egyikünknek meg kell halnia barátom!
-Duncan:Nem!
-Connor: Te is tudod.
-Duncan: Nem.
-Connor: Ég veled, Duncan! Igaz testvérem.
-Duncan: Szeretlek Connor."
Aki még nem látta és szereti az akciódús, de egyben drámai filmeket annak csak ajánlani tudom.
Bigpapa 2010 jan. 19. - 17:27:11 Előzmény Bigpapa
(9/53)
aszt=azt :)))
Bigpapa 2010 jan. 18. - 13:14:02
(8/53)
Az elsõ rész etalon! Szerintem azt legalább 100x megnéztem már. Úgy jó,ahogy van.
A második résszel voltak fenntartásaim,de Michael Ironside miatt még az is jó lett. Viszont a többi egy fos!Ugrálnak az idõben,azt sem tudják,mikor végzõdött az elsõ rész,aztán jön a második rész,ahol jóval 2000 után vagyunk,majd a harmadik,ahol aszt hiszem 1997 van.Agyrém!
Ez pedig úgy rossz,ahogy van.Sajna moziban láttam,de azóta sem vagyok hajlandó megnézni.
6/10
KlarkKent 2008 dec. 02. - 17:29:04 6/10
(7/53)
Jobb mint az ötödik rész. De az elsõ háromnál nem jobb. Az a keserédes Lambert hangulat borzalmas. De mindenki más nagyon jól játszik ebben a részben. Nekem a harmadik rész tetszik a legjobban mint folytatás.
8/10
Kendy 2008 nov. 01. - 01:03:44 8/10
(6/53)
Nekem ez a rész is tetszett anno amikor moziban volt!
Bár én elfogult vagyok mert IMÁDOM a sorozatot és a tv-széria is nagyon tetszett!
Igen abban totálisan egy a véleményem veled,hogy az 5 az rém gyenge lett mint önálló film.
Talán a tv-sorozat 1 részének elment volna simán.
Bár nekem az is egyszer nézhetõ volt és unalomûzõnek volt jó.
10/10
jakovlev 2008 nov. 01. - 00:05:39 10/10
(5/53)
Ez a leghangulatosabb film mind közül. Az alakítások nem csillagos ötösök, a kardpárbajok szintén nem Star Wars szintûek, de a zene és a film közbeni visszaemlékezések mindenért kárpótolnak. Jó a szinkron is, 15x minimum láttam az utóbbi 2 évben...
Az 5-et direkt nem nézem meg, Lambert nélkül semmit sem ér...
Methos82 2008 ápr. 23. - 21:51:12 Előzmény Szöllösi Istvánné
(4/53)
Egyet értek!!
Swa 2008 márc. 22. - 22:33:13 Előzmény Monalizi
(3/53)
Az idõrendrõl annyit, hogyha az lehetséges, hogy örökéletû valaki, hacsak a fejét le nem vágják - akkor egy kis idõugráson kár lovagolni...
(hihi)
Szöllösi Istvánné 2007 dec. 17. - 02:42:54
(2/53)
Nagyon jo film igaz egy picit sok benne a vér.de élég jo
Monalizi 2007 jún. 16. - 18:55:03
(1/53)
Az egyik legjobb a Hegylakó ,, sorozat " között.
Bár annyi észrevételem lenne, hogy idõrendileg nem o.k-é.
Itt van a 2. és 3. rész.
A Renegált 2024- ben játszódik a Mágus pedig 1994-ben.
Szerelmei jönnek- mennek.
Most meg a Végsõ játszma.
Na akkor most, hogy van ez?