Bepillantó 2010 jan. 21. - 00:08:46
(33/53)
- Igen, én is elgondolkodtam a "földbõl elõpattogó" újabb és újabb halhatatlanokról!
Soha nem derült fény arra, hogy a régi idõkben miért (és fõként hogyan) keletkeztek mindig új halhatatlanok? Mikortól és mitõl nem produkálódnak többé annak okáért, hogy valóra válhasson a "Csak egy maradhat" címû utolsó felvonás?
- Ebben a 4-ik részben pedig egyszerûen nem értem, hogy mi a fenének lett felvonultatva Methosz, az állítólag legöregebb halhatatlan? Aztán pedig hová lett? Merthogy ugye a végén az utolsó kettõ vívta csatáját. Methosz közben felszívódott?
Esetleg lemaradtam a kivégzésérõl? - Bevallom idõnként kiszaladgáltam ide-oda a TV elõl. Lehet, hogy ezért nem sikerült tetten érnem a pillanatot, amikor Methosz "sorsa is megpecsételõdött"?!
Bigpapa 2010 jan. 20. - 23:31:42
(32/53)
:))) Hát erre mondtam, hogy úgy a pofánkba Cartak ezekkel,ahogy csak lehet:))
Amikor Duncan kiesik az ablakon és bele a vasbetonba,honnan tudták,hogy kell motoros flex? :)
A végén a kardozós jelenet tökre Birodalom Visszavág volt.A korlát, a vas rácsos padló :)) Azt vártam,mikor mondja Jacob Kell,hogy:
- Duncan! Connor nem mondott el neked mindent az apádról!
- De igen!Hogy Te ölted meg!
- Nem....Duncan!ÉN VAGYOK AZ APÁD! :)))))
- Neeeeeee

És Duncan leveti magát a mélybe :) Aztán jönnek a figyelõk (Lando és Chewabcca- Ezeréves Sólyom) és elviszik regenerálódni :))))))))
4/10
Ezekiel 2010 jan. 20. - 23:23:08 4/10
(31/53)
No igen, vannak érdekes eltérések .:)
Littlebear 2010 jan. 20. - 23:21:18
(30/53)
Ja volt net, kávé... elszaladt az idõ istenem.. :D
tetováltkopaszbunkó 2010 jan. 20. - 23:12:12
(29/53)
Jól beszélsz.

Az elsõ rész jó volt, legalábbis a kor színvonalán. '80-as évekbeli kutfilm is lett belõle. Manapság visszanézve persze már nem annyira izgi, hiszen a filmek azóta pörgõsebbek látványosabbak lettek. A 2-3. részek viszont már eleve B-kategóriásnak készültek és a bemutatásuk idején is enyhén gagyik voltak, és ez az érzés az idõvel csak erõsödödik.

A sorozat viszont jó, vagy legalábbis én szivesen néztem a '90-es években.
Littlebear 2010 jan. 20. - 23:11:52
(28/53)
hát ezektõl a dumáktól én is lezsibbadtam... Vége Dánken, a sorosod megpecsételõdött... uhh... de fárasztó volt. a végén meg mint valami pókerparti konferansziéja: NINCS MÉG VÉGE!! Anyád! :D
twillight 2010 jan. 20. - 23:10:18
(27/53)
De. Fõleg ez a vége-harc. Mi volt ez, Monkey Island? Az nyer, aki jobban szövegel??
4/10
Ezekiel 2010 jan. 20. - 23:09:43 4/10
(26/53)
No ez a cellulózszemét az eddigi filmek teljes megcsúfolása...Az eddigi részeket, még ha nehezen is de valahogy meg lehetett magyarázni (pl. hogy a második részben azért kapa vissza az erejét, mert nem evilági halhatatlanokat ölt meg, illetve hogy a harmadik részben azért "nem számított" addig a fõellenség , mert le volt fagyasztva...), de ezt már semmiképpen nem lehet beilleszteni a Hegylakó univerzumba...
Littlebear 2010 jan. 20. - 23:00:57
(25/53)
meg itt van Csárlsz Rén is, aki "nát inszén!" :D
Littlebear 2010 jan. 20. - 22:59:45
(24/53)
köcsög filmesek.. ez olyan mintha valaki meghúzná még vagy 479-szer a valamikori szerelmét mert az olyan de olyan jó volt... Pedig a nõ már nem is él 70 éve... vagy nem teljesen ilyen? :D
twillight 2010 jan. 20. - 22:49:48
(23/53)
Azért a 3. rész is nagyon ott van.

Ebben meg a "Menedék" ötlete nagyon jó. Csak hogy tudja megszegni a "szent hely-szabályt" a csóka? (kezdetnek. Az idõközben feltámadt szereplõkrõl, miegyébrõl most ne essék szó.)
A legrosszabb hogy nem történik semmi. Hosszú üresjáratok némi hong-kongi Bruce Lee-betétekkel fûszerezve.

Egyébként megnéznék egy részt, amiben egy halhatatlan csóka csillagháborús mûholdakkal porlasztgatja ellenfeleit...
Sárkányölõ 2010 jan. 20. - 21:53:38
(22/53)
Hát ez B kategória idáig. Tényleg igazából csak az elsõ részt érdemes megnézni.
twillight 2010 jan. 20. - 21:34:01
(21/53)
Urgh. 1 perc telt el, de már feladtam. Ez az 1. film története UTÁN játszódik. De akkor honnan pattogott elõ a földbõl egymilliárd újabb halhatatlan???
twillight 2010 jan. 20. - 21:30:22
(20/53)
No azért a sorozatban is volt Connor-Danken crossower.

Viszont kíváncsi leszek, mégis mi van ebben. És remélem az 5. részt is leadják elõbb-utóbb :))
2/10
mokusho 2010 jan. 20. - 21:15:23 2/10
(19/53)
Az elsõ alapvetõ hiba, hogy egy egy részes, befejezett, lezárt filmet folytattak (a váratlan siker miatt)
A második, még nagyobb hiba, hogy a filmet (és folytatásait) össze akarták fésülni az eredeti alapján készült (egyébként egész jó) sorozattal. Mivel mindkettõ alapkoncepciója, hogy csak 1 maradhat (ami az eredetiben már megtörtént) sikerült létrehozniuk 1 feloldhatatlan ellentmomdást, a sok egyéb ellentmondás mellé. Nem kellett volna folytatni a filmet, és semmiképpen nem lett volna szabad összekeverni a belõle készült sorozattal. Igy mindenki rosszul járt: a film rajongói, és a sorozat rajongói, és az átlag nézõ is, mert egy követhetelen zavaros katyvasz jött létre. Anyagilag biztos jól jártak, mert mindkét rajongó táborra számithattak. Azért adtam 2 pontot, mert fent kell tartani valamit a rengeteg minõsithetetlen marhaságra, amivel elárasztanak.
Dantes 2010 jan. 20. - 20:42:51
(18/53)
Nem. A jutalomhoz az is hozzá tartozott, hogy segíthetett az embereknek. A Jutalom miatt tudja megcsinálni azt a piros mû- ózon-pajzsot a második részben.
offtopic
Bigpapa 2010 jan. 20. - 20:23:08
(17/53)
Hehe,jókat derültem ezeken :)))

Viszont az is baromság, hogy egy sorozat,vagy folytatás,bármennyire is jó vagy rossz, de pofánszarja a FÕ filmet(Hegylakó),amirõl mindenki - még azok is,akik nem csípik magát a sztorit - elismerik, hogy szenzációs film.
Mert annak a végén Kurgan lefejezésével valóban elnyerte a halandóságot - amit megint nem értek,mert ugye azért kardoznak, hogy ne vágják le a fejét és ne fújja el a gyertyát - erre mi a jutalom? Hogy öregen,esetleg tolókocsiban,maga alá hugyozva meghal :))))))))) Milyen jutalom ez? Inkább kapna egy Ferrarit,vagy egy kontinenst :))))))
Na mindegy,ennek ellenére,jó film. Aztán a második részben már öreg apóka.Mivel jutalomként ugye öregszik. Majd lecsapja a két bérgyilkos fejét és újra fiatal lesz.
Erre kijön a többi rész,ahol közlik velünk,hogy amit eddig láttunk,és nagyjából értettünk,az nem úgy van. :)))
1/10
Judgement 2010 jan. 20. - 19:37:49 1/10
(16/53)
Olvastam itt véleményeket kritikákat errõl az epizódról, de talán naivitásomnak ksözönhetem hogy meglepett amit tapasztaltam. Komolyan van akinek ez tetszett?? oO
Minden esetre ez a film vitán felül hulladék, ZS kategória, egy rosszul sikerült sorozatbéli epizód szintjét ha eléri.
Christopher Lambertet karaktere egy etalon filmben érthetõ módon megismertette és megkedveltette a világgal, de lássuk be nem akkora színész óriás, nem véletlen szerepel másodrangú filmekben, viszont pláne nem halhatatlan. Ezzel arra akarok célozni hogy mikor kilenc éve megnéztem ezt a filmet még gyermeki lélekkel ültem le a nagy kedvenc folytatása elé, de már akkor is fintorogtam hogy ez mégis mi. És ha egy gyerek nem akkor ki akad fenn azon hogy bizony a halhatatlan fószer lassan bottal jár. 14 év barátok között is 14év. De legyen ez a leg kisebb gondunk! Ugyanis ha egy olyan elhibázott döntést, mint hogy a filmbeli karaktert bedobták a sorozat világába azzal tetézni hogy leforgatják ezt a borzadájt, bizony - elmondom én is - merénylet a Hegylakó világ kedvelõi ellen. De azok ellen is akik az igényesebb produkcióakt kedvelik. Sajnos a filmkedvelõk nagy része beéri a kétes minõségû, alacsony költségvetésû tucat filmekkel, sõt pénzt is adnak érte...
A rendezõ a forgatókönyv, a párbeszédek istenem...izzadtságszagú vacak az egész. Karatézó kaszkadõrök és hasonló érdektelen marhaságok egy halálos kommandóbázis 8 jellegû filmben érthetõek, de ez a film a neve miatt többet érdemelne. Nem semmi hogy aanno a mozik is adták, ma ennél milliószor nagyobb szabású darabok se jutnak a vetítõgépnek még csak a közelébe sem, esetleg megjelennek DVD-n, de mostanság már ez sem garantált.
Summa summarum, akinek erre van igénye vagy csak el akarja venni a saját kedvét és meggyalázni a szép emlékeit a 80-as évek alap mozijáról annak jó szórakozást! :)
2/10
wilike 2010 jan. 20. - 19:32:32 2/10
(15/53)
Csak annyit pontosításul, hogy a csillagok nem a hozzászólót értékelik, hanem azt mutatják, hogy õ mennyit adott a filmre. Ha igazam van, akkor az én nevemnél is lesz két csillag. Azért annyi, mert másfél csillagot nem lehet adni.. :D Sajnos szerintem is ez a filmet már vétség volt leforgatni, csak hogy még egy bõr le legyen nyúzva a témáról. :(
mackosajt19 2010 jan. 20. - 17:29:41
(14/53)
Várjuk csak ki, amíg a rajzfilm sorozat Hegylakót is belekeverik a dologba! Akkor aztán tényleg foghatjuk a fejünket.
De a Star Wars hasonlat, meg az alternatív folytatás elsõ osztályú :) Gratulálok az elmének, aki megszülte ezt az ötletet! Izgalmasan alakult volna az biztos :)