Dancsi18 2007 ápr. 29. - 14:54:42 Előzmény eIemes
(28/348)
Nos akkor írok, mivel hogy ma sikerült megnéznem a filmet. :) Szerintem csodálatos. :)) Nekem eddig az összes könyvnél úgy volt, hogy a film mindig csalódást okozott. Máshogy képzeltem el a szereplöket, a rendezö nem úgy látta a történet mondanivalóját mint én, kihagytak jeleneteket, stb. De ez a film... Nagyon nagyon szép volt és minden részletre odafigyeltek a könyvböl! Semmit nem hagytam ki. A rajzkészlettöl a kutyán keresztül a tanárnöig... csodás. :) A könyv tökéletes életre keltése volt ez a film, semmit nem változtattak meg benne, még a szereplket is pont így képzeltem el. :) Sajnos már nem emlékszem hogy a könyvben hogy hívták a másik világot...
Azoknak az embereknek akik ilyen profin tudják fikázni a filmet pedig csak azt üzenem, hogy ök nem olvasták a könyvet, nem ismerik az egész történet lényegét és mondanivalóját... egy gyürük urához hasonló sci-fire számítva ültek be megnézni és nekik úgy tünik nem mond semmit, mert szokványos, uncsi amcsi filmnek tartják... No comment. Valójában ez a film túl jó hozzájuk (és ezek szerint a könyv is) Menjenek és nézzék meg majd a Pókember 3-at inkább, azt biztosan értékelni tudják majd...
Egyébként a film szerintem is inkább felnötteknek készült, és ezért kicsit megtévesztö is a gyerekek számára. De ez a könyvvel is így van.
Ajánlom mindenkinek de elöször a könyvet, mert az írónak köszönhetjük ezt a csidálatos történetet és filmet is. Nem szabad öt elfelejteni.
Híd a túlvilágra
Pusza!
dzsánni 2007 ápr. 22. - 19:07:08
(27/348)
Bon giorno

a rendezõ nyilatkozatát egyik nap láttam valahol. szerinte két gyerekrõl szól, akik bebarangolják az általuk kitalált fantázia birodalmat ahol mesés lények meg miegymások rohangálnak(na nem egészen így mondta persze :) ), majd jött egy csomó bevágás a fantasy betétekbõl.
Na az egész filmõl kb. 5 perc volt a szörnyes-harcolós(?)-menekülõs rész, a többi az elemi suliban nyüglõdõ gyerekek mindennapjairól szólt.

aztat nem értem, mi a fenéért harangozzák be fantasynek, amikor ez aztán végképp nem az. ha meg fantasyt szeretne a rendezõ csinálni miért nem csinál fantasyt?

a fene vigye el a gyûrûk ura sikerét, hogy mostanában mindent megpróbálnak fantasyköntösbe burkolni ;)

egyébként meg jól összerakott film volt, csak éppen nem arról szólt amire az ember várt.

ja, a troll arca az fájt...
Lasagne 2007 ápr. 03. - 18:08:09
(26/348)
nekem tetszett, gyerekkor feeling megvolt:)
micsodaferfi 2007 márc. 30. - 23:50:44
(25/348)
1977-ben írodott a köny azonos címmel ami sok díjat nyert. én 23 éves leszek lassan és emlékszem hogy valamikor nagyon régen láttam ezt a filmet, a narniával voltam igy és kis kutatás után rájöttem hogy a cimbora címü ifjusági mûsörban leadták már valoszínüleg ezt is ,mivel van egy 1985-ös változata a filmnek ha esteleg tévednék sorry, de ha valki emlékszik rá akkor írja már ide.
Vica 2007 márc. 26. - 19:06:15 Előzmény kobax
(24/348)
Hol is kezdjem?
A kislány nem volt gonosz, tehát nem tudom, hogy hogy nézted a filmet.
Aztért, mert nem 90 percnyi "izgalmas, akciódús", stb marhaság volt, igenis aranyos, nézhetõ film lett. Mellesleg miért baj az, ha egy film nincs teletömve vizuális effektekkel? Ettõl már nem is jó? Ezek szerint...
kiskorodban biztos te is álmodtál egy olyan helyrõl, ahová csak úgy elmehetsz, és itt Leslie, meg Jesse ezt megteremtik.
Ráadásul egy kis fantáziával izgalmas kalandokat élhetnek át. Legalább nem besavanyodott kis majmok, hanem van eszük, és fantáziájuk.
A Terabithiaiak csak a fantázia szülöttei, így nem "menekülhetnek meg", és nem is menekültek meg, mivel nem is voltak bajban.
Ha olyan marha "király" filmet akarsz megnézni, akkor ülj be valamelyik akcióra, vagy nem tudom. De attól, hogy ezt nem szted, nem kell "fikázni".
(Elnézést a kifejezésért a TÖBBI fórumozótól!)
Az mondjuk nem volt jó, hogy Leslie meghal, de te nem vetted a film fõ lényegét. Na mindegy, ezt nem én fogom elmagyarázni. Na pá!
eIemes 2007 márc. 18. - 08:52:37
(23/348)
Kedves Dancsi,

Ha jól számolom, most már 18 (majdnem 19) éves vagy. Nézd meg, és írd meg, hogy tetszett -- engem elvarázsolt...

(elemes of torzsasztal pont hu)
eIemes 2007 márc. 18. - 08:47:36
(22/348)
A könyvet nem olvastam, de tegnap megnéztük a filmet, és most már biztosan el fogom olvasni. A film sok-sok üzenetét hallottam meg -- pedig már kétszer is betöltöttem a huszat...
toci 2007 márc. 16. - 09:44:48
(21/348)
Ez érdekes...engem sem számolna senki gyereknek már...(sajna nemrég betöltöttem a 20-at) és nagyon megérintett a film...
Amúgy a netes kritikák is azt mondják, hogy inkább az "idõsebbeket" fogja meg a film. Elvégre nekünk lehetnek emlékképeink...mi visszatudunk gondolni, h milyen is volt az amikor kergettük a fákat és bokrokkal hadakoztunk :D
(kis kitérõ: nekem kiskoromban a Diána és a nagy havazás volt a kedvencem..annak is ilyen szomorú a vége...)
Én is megtaláltam a könyvet egy antikváriumban, de végül a Beholder kiadó új megjelentetését vettem meg...
Szerintem adaptációnak tökéletes. Szinte a könyv minden mondata megjelenik a könyvben, sõõõt! A harcok a lényekkel nincsenek részletesen leírva, nagyon kellemes plusszok a filmben, a helyükön vannak, hiszen minden lényrõl tudjuk, h mire vezethetjük vissza...
Dancsi18 2007 márc. 16. - 00:40:01
(20/348)
Sziasztok!
Nos én még nem láttam a filmet, de amikor megláttam a bemutatóját azt hittem rosszúl látok/hallok, ugyanis a 13-14 évesen olvasott kedvenc regényembõl készült a film! :) Híd a túlvilágra. Úgy rémlik hogy a piknik könyvek egyik kis kiadása volt, egy tök jelentéktelen kis könyv, csak azért olvastam ki elõszõr, mert anyukám azt vette ki a könyvtárból. :) De annyira imádtam hogy kész... :) Azt hittem a kutya sem ismeri rajtam kívül, erre meg filmet készítettek belõle. :D Javaslom olvassátok el, mert tényleg oltári, és ezek szerint mások szerint is lehet benne valami ha megfilmesítették. Remélem nem rontja le nagyon a film a könyv és a történet színvonalát és mondanivalóját.... Mostmár 18 vagyok, normális esetben nem érdekelne egy ilyen film... de ez az ÉN filmem :P Miszáj megnéznem. Ja és ha valaki nem hiszi annak néhány link:
<a target="_blank" href="http://209.85.135.104/search?q=cache:z9LOol46fiEJ:www.origo.hu/filmklub/blog/interju/exkluziv/20070221csupo.html+H%C3%ADd+a+t%C3%BAlvil%C3%A1gra&amp;hl=hu&amp;ct=clnk&amp;cd=2&amp;gl=hu" title="http://209.85.135.104/search?q=cache:z9LOol46fiEJ:www.origo.hu/filmklub/blog/interju/exkluziv/20070221csupo.html+H%C3%ADd+a+t%C3%BAlvil%C3%A1gra&amp;hl=hu&amp;ct=clnk&amp;cd=2&amp;gl=hu">209.85.135.104</a>

<a target="_blank" href="http://209.85.135.104/search?q=cache:QafKcBnGeKMJ:www.mozinet.hu/index.nof%3Fo%3D0%26nyelvid%3D1%26k1%3D7%26k2%3D27%26temaid%3D34+H%C3%ADd+a+t%C3%BAlvil%C3%A1gra&amp;hl=hu&amp;ct=clnk&amp;cd=3&amp;gl=hu" title="http://209.85.135.104/search?q=cache:QafKcBnGeKMJ:www.mozinet.hu/index.nof%3Fo%3D0%26nyelvid%3D1%26k1%3D7%26k2%3D27%26temaid%3D34+H%C3%ADd+a+t%C3%BAlvil%C3%A1gra&amp;hl=hu&amp;ct=clnk&amp;cd=3&amp;gl=hu">209.85.135.104</a>

és hogy tényleg a kedvencem volt...:)
<a target="_blank" href="http://209.85.135.104/search?q=cache:dMKsFeNqBz8J:www.sulinet.hu/tart/fcikk/Kgf/0/11164/1+H%C3%ADd+a+t%C3%BAlvil%C3%A1gra&amp;hl=hu&amp;ct=clnk&amp;cd=4&amp;gl=hu" title="http://209.85.135.104/search?q=cache:dMKsFeNqBz8J:www.sulinet.hu/tart/fcikk/Kgf/0/11164/1+H%C3%ADd+a+t%C3%BAlvil%C3%A1gra&amp;hl=hu&amp;ct=clnk&amp;cd=4&amp;gl=hu">209.85.135.104</a>

Pusszantás! Olvassátok el minél többen a könyvet! :)
Patterson, Katherine Híd a túlvilágra
gregorio k. 2007 márc. 15. - 08:58:00 Előzmény Huko
(19/348)
egyetértek, több, mint félrevezetés a reklámmal az élen
Rosej 2007 márc. 12. - 14:22:41
(18/348)
Én is többet vártam a filmtõl, minden tekintetben egyet értek az elõttem szólókkal a reklám miatt, a történet hiányossága miatt, viszont a dráma hogy úgy mondjam "nagyon átjött" :D
a szereplõk (fõleg a kislány) nagyon szimpatikus és szerethetõ, így még jobban átélhetõ.
viszont a sztori maga, hogy a fantázia a lényeg, inkább gyerekeknek való, ellenben a másik fõ tényezõvel, a tragédiával, ami viszont nem igazán való nekik. így a kettõ együtt nem igazán jó párosítás.
szerintem.
Huko 2007 márc. 08. - 17:18:23
(17/348)
valóban lehet,hogy a reklámoknak köszönhetõ, hogy egy kis gyûrûk urát vártam/ vártunk..és ahhoz képest ez sehol nincsen.

engem nem igazán fogott meg a film, valószínû, hogy a másfajta elvárások miatt...de amúgy is sokminden hiányzott szerintem belõle. több kis történetbe is belekezdtek, és a közepén mindegyik abbamaradt.
toci 2007 márc. 06. - 15:30:12
(16/348)
nem tudom....én egyáltalán nem találtam hepiend-nek a végét...
szerintem a film reklámja lett nagyon nagyon elrontva...nem a megfelelõ dolgokat emelték ki, így hibás elvárásokkal ültünk be a moziba....

engem nagyon megfogott a film...
Tamy. 2007 márc. 04. - 18:08:49
(15/348)
Egyet kell értsek az elõttem nyilatkozó emberekkel.Én ma néztem meg a filmet, és jobbra számítottam....A két gyerek fantasztikusan játszott, de a film nem fogott meg, nem volt eseménydús, és figyelemfelkeltõ sem..a Bemutatót izgalmasra csinálták...De amúgy semmi extra..A Kissrác pedig nagyon helyespofa volt...
Tibor tbr 2007 márc. 03. - 13:53:48
(14/348)
Hát basszus... ez a film 1 naggyon r'tyira sikeredett történettelen happy end-telen. Jovvan megértem a drámát, hogy a film rendezõje szeretett volna valami szomoruu történetet... de akkor rakja má hozzá azt a 16-os feliratot... mee meg nézi ezt valami érzékenyebb kis gyerek akit muterja bevisz azt szegény gyerek napokig bömbölni fog... szooval sztem a film nem volt joo...
Ati77 2007 márc. 01. - 11:47:05
(13/348)
Épp most láttam a Fix tv-ben a Csupóval egy beszélgetést.
A film 4 milliárdból készült szemben a Narnia 36 milliárdjával, így kevesebb trükk fért bele, de a rendezõ örült is neki, mert a drámára akart nagyobb hangsúlyt fektetni.

Ezt a Wikipédián olvastam:
Egy 1977-es könyvbõl készült, &amp;#8217;85-ben már volt egy tv-s változata is. A film egyik producere pedig az írónõ fia, az õ barátnõjének (Lisa Hillnek) tragikus története adta az inspirációt a könyvhöz. 1974-ben egy villámcsapás érte a parton, és meghalt, 8 évet élt.

Bõvebben:
<a target="_blank" href="http://en.wikipedia.org/wiki/Bridge_to_Terabithia_%282007_film%29" title="http://en.wikipedia.org/wiki/Bridge_to_Terabithia_%282007_film%29">en.wikipedia.org</a>
<a target="_blank" href="http://en.wikipedia.org/wiki/Terabithia#Terebithia_.2F_Terebinthia" title="http://en.wikipedia.org/wiki/Terabithia#Terebithia_.2F_Terebinthia">en.wikipedia.org</a>
kobax 2007 febr. 28. - 07:22:21 Előzmény CyberCat
(12/348)
Még néhány apróság:
Történetet hiába is keresünk ebben a filmben, mert nincs. Csak történet-foszlányok, amik között ide-oda kapkod a film (egy 13-14 éves, "gonosz" kislány lelkivilága, a fõhõs családi háttere, apuci kulcscsomója - amihez mellesleg a film gyakorlatilag egyetlen, fantasy-ba illõ jelenetsora tartozik /4 percnyi fantasy 90 perc unalomért/, és a fõhõsnõ halála), mined valahogy egyetlen fura, követhetetlen és érthetetlen történet-masszába gyúrva.
Belekezd egy sztoriba, majd azt megunva másikra vált és így tovább. Nem értem pl., hogy a Terabithiaiak hogy szabadultak ki? Attól netán, hogy a két fõhõs visszaszerezte apuci kulcsait??? Vagy attól, hogy a fõgonosz 13-14 éves kislány megjavult a végére???
A legnagyobb átverés azonban továbbra is a fantasy-maszlag; a film 94 percébõl összesen jó, ha 4-5 perc az, ami vizuális effekteket igényelt, a többi csak egy sima "film", csapnivaló történettel.
Számomra nagy csalódás volt. Az a fajta film (mint pl. a Men in Black is), ahova úgy ül be az ember, hogy várja, hogy mikor történik már valami lényeges, és csak vár és vár és vár. És amikor már eleget várt, akkor még várni kell egy kicsit, és ezek után nem valami lényeges jön, hanem a "VÉGE" fõcím...
kobax 2007 febr. 28. - 06:44:23 Előzmény CyberCat
(11/348)
Dögunalom!
Azt hiszem, leginkább az jellemzi ezt a filmet.
Fantasy-nek beharangozott "B" kategóriás amerikai családi dráma, ezerszer látott történettel. Attól nem lesz érdekes egy film, hogy az egyik fõhõs meghal. Van ilyen más filmekben is...
És még van képük azzal beharagozni, hogy "ugyanazok csinálták a vizuális effekteket, akik a Gyûrûk urában és a Narnia Krónikáiban" (ez utóbbi szerintem szintén eléggé gagyi, de még mindigg jobb, mint ez...)
Nem tudom, ki találta ki, hogy Fantasy-nek legyen eladva, mert egész egyszerûen nem az!
Szerintem pénzkidobás moziban megnézni, de még tékából kivenni is.
Az a típusú film, amit úgyis lead valamelyik kereskedelmi csatorna elõbb-utóbb, reklámokkal szétszaggatva, mindenki ráér akkor megnézni! Legalább csak az idejét dobja ki az ablakon, de a pénzét nem!
CyberCat 2007 febr. 25. - 19:20:43
(10/348)
Nekem csalódást okozott a film, mert fantasy-nek lett beharangozva, ehelyett viszont egy tragédiába fulladó családi drámát kaptam. (Annak viszont jó volt.)
A plakátok, a filmelõzetes teljesen más történetet sugallnak, és sok kisgyereket visznek el a szülei erre a nem mesefilmre.
kovi04 2007 febr. 25. - 18:53:49
(9/348)
Nekem nagyon tetszett a film. Minden meg volt benne, amivel egy kiválló filmhez kell. Mindenkinek ajánlom.

Értékelés: 8/10