Edmond Dantes 2017 jan. 17. - 09:07:47
(34/54)
"Sortüzet adtam volna, akkor megállnak, az tuti....Ha Te lennél menekült, biztosan nem viselkednél állat módjára."

Aha. Ha te lennél menekült, akkor is ezt javasolnád? Aztán nagyot néznél, ha eltalálnának...pl. a hasadon egy jól irányzott rúgással.
Biztosan megköszönnéd, mert jól nevelt vagy és szépen fogod a kést-villát is.
Edmond Dantes 2017 jan. 17. - 09:01:25 Előzmény vino-et-veritas
(33/54)
Már kapott kitüntetést: http://index.hu/kultur/media/2016/10/17/laszlo_petra_lakiteleki_filmszemle_dij/
Következhet a népszerû lovag(ina)rend, és ahogy a dolgok alakulnak odaát, az általad említett Pulitzer-díj is kinéz a full-contact bajnoknõnek..

Egyébként
1) még a saját tévéje is kirúgta...biztosan azért, mert õket is megfélemlítették vagy megfenyegették a migráncsok.
2) másodfokon jó eséllyel felmentik és máris lehet pezsgõt bontani és koccintani...a migráncsokkal. Vigyázat: csak kölyökpezsgõvel, mert a migráncsok vallása tiltja az alkoholt.
vino-et-veritas 2017 jan. 17. - 08:07:25
(32/54)
OFF

Jó, hogy a világ egyelõre - vajon meddig - színes és nem csak fekete és fehér, ahogyan sokan láttatni szeretnék...
offtopic
csengõzolivagyok:) 2017 jan. 16. - 21:55:48
(31/54)
Te drogozol?
idõjós1010 2017 jan. 16. - 20:14:15
(30/54)
Õ így reagálta le. nem nagyon fûznék többet hozzá, hisz már kétszer megtettem. Nem ismétlem többet önmagam. Én alapvetõen másképp látom az esetet. Ennyi. A másik dolog pedig, az egyoldalú bírálat, ami nálam szót érdemelt még, mert bosszant.
idõjós1010 2017 jan. 16. - 20:10:53
(29/54)
A példát te írtad korábbi hozzászólásodban. rendezettnek a dolgokat pedig szerintem egyik fél sem látja.
vino-et-veritas 2017 jan. 16. - 19:50:23
(28/54)
OFF

Sanszos, hogy "egymásra találnak".
Na, nekünk az régen rossz lesz...
vino-et-veritas 2017 jan. 16. - 18:50:29
(27/54)
OFF

Jók ezek a "koanok".
Egymással "beszélgetnek"...
vino-et-veritas 2017 jan. 16. - 14:45:23
(26/54)
OFF

A migráció káros. Nem ez a gond.

Itt a probléma az, hogy erre hogyan reagál valaki.
Õ, mint sajtómunkás, a "pálya" része. Nem feladata azzal foglalkozni, hogy ki és hogyan érekezik. Az a "rendfenntartók" dolga... lett volna.
Õ ebben a helyzetben aktívan beavatkozozott. Ezért nem kell bíróságra menni, de szó nélkül sem kellene elmenni mellette, nemhogy hõsnek kikiáltani.
Ha "idegállapotban" van ugyanezt megtenné egy másfajta tömegrendezvényen is, ha nem tetszik neki valaki?
Persze nem tudható, de érezhetõ a mozdulatain a személyes indulat. És ez a fõ baj...
vino-et-veritas 2017 jan. 16. - 07:10:21
(25/54)
OFF
Ugyanakkor az is benne van, hogy szó sincs "védekezésrõl". A mozdulat oka lehet "düh" vagy más, eltalál-e valakit vagy sem, így is etikátlan (a videók alapján a sajtómunkások közül csak õ viselkedett így, többször is).
A többit már írtam (nem értek egyet az eljárással sem).
Ennyi.
idõjós1010 2017 jan. 16. - 00:12:12 Előzmény vino-et-veritas
(24/54)
Én erre már egyszer reagáltam. Szerintem mindenki úgy védekezik, a feléje rohanó tömeg ellen, ahogyan tud. Mivel filmezett, nyilván nem akart elrohanni. Tartani akarta a pozíciót, és nem felbukni. Hirtelen így reagálta le. Nyilvánvalóan harcias a nõ, és igen, biztosan van benne masszív ellenszenv a migránsok ellen, ami hozzátett ehhez, de szankció nélkül hagyni, minden törvénysértõ migráns tettet, ezzel szemben megbüntetni egy meglepõdött operatõrt, hirtelen tett mozdulatai után, csúnyán egyoldalú dolog.
idõjós1010 2017 jan. 16. - 00:05:14 Előzmény vino-et-veritas
(23/54)
Kitette, a lábát, hogy felbukjanak ? Oké, de könyörgöm, felmentették. Be lett bizonyítva, hogy nem így történt. a kisgyermekkel felbukó öreg sem az operatõrrel veszekszik a földrõl. Szerintem ez sem véletlen. ....de itt egy másik videó az esetrõl, szerintem ezen már másképp néz ki a dolog.: https://www.youtube.com/watch?v=gTwLiGVY0Qc
idõjós1010 2017 jan. 15. - 23:58:19
(22/54)
Neki ott voltak visszatartóerõként a szülei. magad írtad, hogy el sem merte neki mondani. A migránsok viszont kinek, vagy ki elõtt nem mernének mondani, vagy tenni dolgokat ? Velük ki érkezett, aki megfékezi õket ? A rend õreinek kéne, de impotensek hozzá.
idõjós1010 2017 jan. 15. - 23:54:14
(21/54)
Jó a hasonlat, de ennél azért durvább dolgok történnek. Rendõröket dobálni kövekkel, nem puszta illetlenség. Nem puszta megbotránkozásról van szó, és nem is tudatlanságról. Azt mûvelik itt, amit a saját országukban az Isis ellen nem mernek.
csengõzolivagyok:) 2017 jan. 15. - 12:51:25
(20/54)
Te ezt a sok irgalmatlan nagy baromságot könyvbõl olvasod?
Mikor jártál utoljára konditeremben? :)
vino-et-veritas 2017 jan. 14. - 14:18:32
(19/54)
"Hívatlan vendégnek ajtó mögött a helye."

OFF
"A vendég nem azt eszi, amit szeret, hanem azt, ami jut neki."
Amúgy szerencsétlenek honnan tudták volna, hogy mi "illik" - fõleg az "uraságoknál"...
csengõzolivagyok:) 2017 jan. 14. - 09:54:08
(18/54)
NEm lehet úgy beszélni mindenrõl,hogy "a migráns helyzet", mivel ez egy sokrétû dolog.
Velük szemben sem szabad kegyetlenségeket elkövetni.
Igazságosztó barátod a te túlburjánzott változatod és rajta jól láthatod hová vezetne,ha csepeli kocsmatöltelék prolik irányítanák az országot.
Õk a leghangosabbak és mindig igazuk van, õk az igazság bajnokai...
vino-et-veritas 2017 jan. 14. - 09:44:09
(17/54)
Hát, a videók nem egészen ezt mutatják.
Nem a gyerekkel "rátámadó" migránst "hárította el", hanem egyszerûen kitette a lábát, hogy felbukjanak, illetve késõbb több-kevesebb sikerrel igyekezett belerúgni a menekülõkbe...
A többi sajtós/operatõr miért nem így viselkedett?
A rend fenntartása vagy visszaállítása eleve nem operatõrök feladata.
De ismétlem, az ellene való eljárással (+az itt leírt pro és kontra érvekkel) sem értek egyet.
Ettõl még ilyen "aktív" részvétele sajtósként az eseményekben etikátlan. Bár ilyesmirõl mostanában a sajtómunkások körében nemigen lehet beszélni.
offtopic
idõjós1010 2017 jan. 13. - 22:57:02
(16/54)
Tudják, és értik õk mi folyik körülöttük. Nem hü.ly.ék amúgy, csak erre hivatkozva menti fel õket a politikai felsõ hatalom minden sz.a.rság alól. valóban úgy viselkednek mint az állatok, de jóval tudatosabban náluk.
offtopic
idõjós1010 2017 jan. 13. - 22:54:22
(15/54)
Ez nagyjából így van.