Téma: Hírek

olahmiki1959 2012 nov. 30. - 01:46:59
(98/138)
Én Hajdúról már írtam néhányszor, - a mûsorával, a Frizbivel kapcsolatban, - és a véleményem nem változott meg róla, sajnos.
Azt gondolom, hogy õ valamiféle lelkiismeret megnyugtatásának, kompenzálásnak szánja a mûsorainak általában az elsõ harmadában szerepeltetett, "beteg gyerek-szegénycsalád-sérült ember" féle blokkot, talán azt gondolja, hogy ezzel ki tudja egyensúlyozni, jóvá tudja tenni azt a sok alpáriságot, médialegelja-viselkedést, ami a mûsorait általában jellemzi.
Elég, ha a legutóbbi adásáról írt hsz-emet elolvasod, - ezt most ne öntömjénezésnek vedd, nem annak szánom, leírtam a véleményemet arról a gyalázatról, ami abban a mûsorban történt, - úgyhogy én nem esek hasra Hajdúnak az idõnkénti emberi megnyilvánulásaitól.
Természetes, hogy vannak ilyenek, el is szoktam ismerni ha csinál valami jót, csak éppen az arány 80 a 20-hoz, a rossz javára, és akkor még engedékeny is voltam.
Jótékony célra való gyûjtést bárki tud szervezni, akinek ott a médialehetõség a kezében, az ilyen dolog akkor ér valamit a szememben, ha valaki a saját, privát pénzébõl is felajánl egy akármilyen csekély összeget a jó cél érdekében.
Ha Hajdú ezt bármikor megtette, le a kalappal elõtte.
danton--b 2012 nov. 30. - 00:23:36
(97/138)
Azt senki nem állíthatja hogy demagógiában és hazudozásban nem jobbak még a komcsiknál is.Ez az egy terület,amit jól csinálnak.
Joccakát.
danton--b 2012 nov. 30. - 00:08:44
(96/138)
nem tudsz olyan elemet mondania a reformoknak mondott romboló újításaik közül ,ami ne lenne demagóg és hátsó szándékú.említhetném a regisztrációtól kezdve az egykulcsos adóig,az állam által ellenõrzött szegényektõl elzárt oktatástól a választási szoftvert megbízhatóan üzemeltetõ cég hirtelen államosításáig stb stb.
danton--b 2012 nov. 30. - 00:03:05
(95/138)
Megoldódik ez aprobléma is nemsokára ,mert esedékes a kilépésünk az Únióból,az európai normáktól már úgyis messze járunk, és akkor nem lesz akadálya a halálbüntetés visszaállításának ,és akkor merjenek ugrálni a politikai másként gondolkodók is,és majd itten is kuss lesz,de nemcsak amiatt hogy az összes politikai topicot lezárják,hanem le is lesz számolva a reakciós elemekkel.
danton--b 2012 nov. 29. - 23:58:35
(94/138)
Kálomista az köztudottan irgalmas szamaritánius ,míg a Frizbi az ráugrós gyomorforgató ,pedig hát többször szervezett gyûjtést emberek megsegítésére mint az említett Házon kívül vagy Napló pl.Mán ezt is politikai szimpátia alapján megítélni ,khmm nem éppen objektív hozzáállás.
danton--b 2012 nov. 29. - 23:52:20
(93/138)
vagy említhetted volna 3 dobás idióta elvét,ami után életfogyt jár mégha mindegyik bolti lopás akkor is.Hatásvadászat felsõ fokon ,dehogy mi vezet idáig egy embert ,arra szarnak.
olahmiki1959 2012 nov. 29. - 23:50:21
(92/138)
Szabó Bence halálával kapcsolatban nekem sokkal inkább a Hajdú-féle Frizbi volt gyomorforgató, aki valóban - úgy nézett ki, hogy - ráugrott a témára, a gyereke halála illetve megtalálása másnapján. Na, az tényleg gyomorforgató volt.
Nekem a Kálomista-féle filmterv kapcsán nem jutott eszembe a pénz, mint ahogy a Cosma-féle gyilkosság megfilmesítésével kapcsolatosan sem merült fel az anyagi haszonszerzés célja, a film bevétele talán nem is volt akkora, hogy erre lehessen gondolni.
Azt sem nagyon értem, hogy mi azzal a probléma, hogy egy gyerek halálával akarják felrázni a közvéleményt.
Ha így vesszük, akkor az összes olyan mûsort, amely beteg, sérült, gyógyíthatatlan, nehéz sorsú emberek bemutatásával foglalkozik, - Házon kívül, Napló, és mások, - felfoghatjuk úgy, hogy pénzt akar csinálni mások nyomorából.
Szerintem ez nem jó hozzáállás.

Szerencse, hogy túl sok gyerekgyilkosság nincs, - hála istennek, - talán pontosan ezért is keltett ez az eset ekkora felháborodást.
Engem sokkal jobban érdekel, hogy egy látszólag hétköznapi nõ, - azt hiszem, talán pont te linkelted be a képét, és nem látszott egy emberi mivoltából kivetkõzött vadállatnak, - hogyan tudott odáig eljutni, hogy megölesse a párjának a nevelt gyermekét, milyen megoldást remélt ettõl az iszonyattól.
Az is meglepett, hogy az összes média, kezdve Hajdúnak a mûsorával, de a híradók, a magazin mûsorok, amelyek foglalkoztak az esettel, a nevelõapát, és a nõvért kérdezték meg és hívták be a tv stúdiókba, a vér szerinti anyát nem nagyon keresték és kérdezték meg.
Ha elkészülne a Kálomista-féle film, engem nagyon érdekelne a tettesek motivációja, és fõleg, a személyisége.
Hogyan képes valaki agyonverni, megkínozni, sõt, ahogy mondják, élve eltemetni egy gyereket? Milyen emberek ezek?
Az elsõ ütés után, hogy nem ébred fel valakiben a lelkiismeret, amikor látja a földön fekvõ, nyöszörgõ, az életéért könyörgõ gyereket, és hogyan nem mondja azt magának, és a többieknek, hogy "úristen, mit csinálunk? Hagyjuk abba, ezt nem szabad, nem csinálom, kiszállok, vége!"
Ebben az egész dologban ez az, ami igazán ijesztõ, és félelmetes.
Hogy pénzért képesek voltak gyereket ölni.
Ugyanis, még a legkeményebb bérgyilkosok között is van egy hallgatólagos megegyezés, egy aranyszabály, hogy gyereket nem! Még a "Volt egyszer egy Vadnyugatban" is elmondja a Cheyenne nevû, rokonszenves, de kõkemény bandita, hogy "mindent megölök, de gyereket soha!".
Nagyon szívesen - ha ez a kifejezés egyáltalán helyén való, - az arcába néznék egy olyan, embernek nemigen nevezhetõ illetõ arcába, aki képes volt ilyet csinálni, még ha csak a képernyõn keresztül is.
Az eset kapcsán - ahogyan a hasonló eseteknél szinte mindig - felmerült a halálbüntetés visszaállításának a kérdése.
Az köztudott, hogy a börtönökben uralkodó hierarchia legalján foglalnak helyet a gyerekbántalmazók, gyerekgyilkosok. Ezek a tettesek ezerszer el fogják átkozni a napot, amikor elkövették ezt a borzalmat, ami ugyanis odabent várni fog rájuk, az minden képzeletet felülmúl.
A büntetésük minden pillanatában kínzások, verések, megalázások fogják megkeseríteni az életüket.
Most, hogy idáig eljutottam, már kifejezetten várom, és kíváncsi vagyok Kálomista filmjére, aztán persze lehet, hogy az egészbõl nem lesz semmi...
danton--b 2012 nov. 29. - 23:30:01
(91/138)
Muhahaha az Orbán fogorvosa veszi meg a csõdbe jutott Malév Rt-t,teccenek tudni ,aki tavaly 1 azaz egy milliárdkát kapott az államtól a mi adónkból a fogturizmus fejlesztésére:) És ezek merték korrupcióval rágalmazni a szocikat muhahahaha.
danton--b 2012 nov. 29. - 23:27:16
(90/138)
teljesen igazad van ,már várom mikor csinál egy tocsogós riportot az aktív meg a fókusz mint a dögkeselyük.Vagy már lehet meg is történt ,mert én nem szoktam nézni ezeket a szennyeket.
-csengõzoli-- 2012 nov. 29. - 23:16:51
(89/138)
Naidetessékfigyelni!
Mi az,hogy nekem ennyi sem jött le a klipbõl?
Beírtál ide egy jó nagy marh.. csacskaságot,hogy a klip egy részét magyar tájakon vették fel.
Megnéztem,láttam,hogy egy amcsi klip,csupa amcsi helyszínnel és rákérdeztem,hogy szerinted melyik a magyar táj :D
Én vagyok a hibás,mert azt hitted szõlõ csak nálunk terem? :D
Naneeeee
_goldie_ 2012 nov. 29. - 23:13:05
(88/138)
ezt pont te mondod? neked még ennyi sem jött le a klipbõl :D
-csengõzoli-- 2012 nov. 29. - 23:10:23
(87/138)
Ja,ez volt neked a magyar táj.... :D
_goldie_ 2012 nov. 29. - 23:02:02 Előzmény olahmiki1959
(86/138)
mindenbõl pénzt csinálnak.....

mert az erõszak megfékezéséhez..az elrettentésre
nem biztos h pont egy kisfiú halálát kellene célpontba helyezni
vagyis nem lenne szabad a sok erõszakos példa közül kiragadni pont õt..

lehetne úgy is filmet készíteni a témáról h több esetet dolgoznak fel
és azokon keresztül mutatják be a mai magyar valóságot

egy gyerek halála mindenki érzékenyen érint..nem csak a szülõket
és pont ezzel élnek vissza..és ez undorító..
Fõnix_császárnõ 2012 nov. 29. - 20:47:10
(84/138)
Meg még azt akartam írni,

az is elég furcsa hogy külföldinek éjjel nappal megy a sex tv,

hazánkba még ez is korlátozva van.

Komolyan mondom szégyen ami itt Magyarországon folyik, de legalább a mûsorokkal ne szarakodnának.

Meséket betiltanak stb. szemétségek.

Minden mesébe van erõszak, azoktól az ÚN. saját gyártású mûsoraiktól meg felfordul a gyomrom.

No én mentem , további szép estét!
Fõnix_császárnõ 2012 nov. 29. - 20:41:03 Előzmény olahmiki1959
(83/138)
Kozma meggyilkolása után is egybõl filmet készítettek.

Siralmas hogy nincs ötletük s szegény nyomorultakat teszik közröhej tárgyává.
olahmiki1959 2012 nov. 29. - 17:16:54
(82/138)
"mégis gyomorforgató h ebbõl is pénzt csinálnak"

Ezzel most nagyon nem értek egyet.
A két dolognak mi köze van egymáshoz?
Miért gondolod, hogy a film elkészítésének a pénzszerzés lenne az elsõszámú célja?...
_goldie_ 2012 nov. 29. - 15:04:33
(81/138)
filmet készítenek Bence megölésérõl
"nem oknyomozó filmet terveznek, pusztán a tényeket akarják bemutatni, és azt, hogy a bírósági ítéletek Magyarországon nem elrettentõk"
http://hvg.hu/itthon.bunugy/20121129_Kalomista_filmet_keszitene_Szita_Bence_me

iszonyatos ez a rengeteg erõszak ami ma Mo.on terjed
és nagyon is szükség lenne az elrettentésre
mégis gyomorforgató h ebbõl is pénzt csinálnak
Fõnix_császárnõ 2012 nov. 29. - 13:36:17
(80/138)
Hóembert mikor építettél utoljára?

Ez 2011 február végén készült.
danton--b 2012 nov. 29. - 10:56:43
(79/138)
Sõt én még arra is emlékszem ,hogy gyereknapkor ingyen kaptam az iskolába bérletet a Vidám Parkba amivel meghatározott számú játékra lehetett felülni,a hullámvasútra csak egyszer ültem fel ,mert tériszonyos voltam,ugyanezért nem szerettem az óriáskereket sem.
Nem minden volt azért fekete abban a csúnya Kádár rendszerben.Most várhatjuk hogy mikor szüntetik meg az úttörõ vasutat,már Csillebérc sem létezik ,bár ott leginkább csak a protis gyerekek nyaralhattak.
Éshát az is igaz hogy a rendszerváltás után sok minden elenyészett és lerohadt,de az utóbbi két évben ez különösen felgyorsult, elég ha pl a kultúrális intézmények,szinházak ,mozik állapotát megnézed.Hallom már a Mûcsarnok igazgatója is bedobta a gyeplõt.
Úgyhogy marad a nosztalgia egy letünt világ fogyatkozó tanúinak,néha meg kell nézni a Szerelmes biciklisták c. filmet és pl az olcsó és romlatlan Balatont is fel lehet idézni.dehát az nem volt jó nekünk ,mert fogyasztói társadalmat akartunk hajléktalanokkal tömött aluljárókkal.A pénz mint tudjuk nem boldogít,pláne ha egyre kevesebbeknek van belõle és még a törvényeket is ezek hozzák a saját zsebük szerint.Empátiájuk pedig nincs(kormányonként nem egyformán) ,amíg a nyakukra nem lépnek,mert hülye a nép de nem a végtelenségig.