Téma: Hold

9/10
Zsücc 2010 jan. 12. - 20:18:57 9/10
(44/244)
Engem nem igazán izgat, hogy van, akinek ez nem tetszett, mert túl ilyen, túl olyan... Szerintem nagyon jó volt úgy, ahogy volt.
*Spoiler*
Még mindig nem értem, hogy akarhat valaki magának klónt. Annál nagyobb szemétség a világon nincs. Remélem sosem fognak embert klónozni, még azért sem, hogy betegségeket gyógyítsanak, vagy mit tudom én. Pedig én is elég súlyos beteg vagyok, de ha most elém állnának, hogy hé, van egy klón, ráadásul emlékekkel satöbbi, kivesszük neked az egyik szervét, hogy te élhess, akkor azt hiszem szembeköpném, aki ezt kitalálta. Remélem már nem fogom megérni ezt a rendszert. Itt ráadásul egy egyszerû munka miatt volt az egész, és egy kicsit túlzásnak találtam, de ettõl függetlenül jó a film.
*Spoiler vége*
Nekem tetszett. Pláne, hogy nem jöttek páncélos gollamok vagy csápos nyálkás szörnyek... Jó film.
Valezius 2010 jan. 10. - 13:41:54
(43/244)
Nekem is az volt a bajom ezzel a filmmel, hogy a két Sam elsõ találkozásánál teljesen más reakciókra számítottam. Ami nem lenne baj, ha ezek a reakciók hihetõek lettek volna.

Spoiler

Aki hazament az is tudta, hogy mi van. A másik Sam telefonbeszélgetése rögzítve lett, és azt megtalálta, megnézte.
10/10
Lúúúúú 2010 jan. 10. - 13:33:29 10/10
(42/244)
SPOILER

Elképzelhetõ, hogy men tek már haza klónok. Én abban nem vagyok biztos, hogy a Sam aki hazament, tudta-e, hogy a csaj halott és hogy van már belõle egy a Földön. Úgy emléksze, csak a haldokló Sam tudta meg.
eagleburger 2010 jan. 10. - 11:15:03
(41/244)
Szerintem semmi baj nem volt ezzel a filmmel. Amiket a kritikusok leírtak, az általában igaz, de nekem ezzel együtt tetszett. Egy jó kis "old school" sci-fi, olyan, aminek a novelláját az 50-es években írták volna (a sci-fi irdalom hõskorában).

Volna egy kérdésem a nálam okosabbakhoz:

SPOILER - SPOILER - SPOILER

A film végén a második Sam kilõ a Holdról a Föld felé, miközben az elsõ Sam haldoklik. Ugyanez a képsor valamikor a film elején is látható, csak nem emlékszem, pontosan mikor. Szóval lehet, hogy egy klón már elõbb hazament?
zee944 2010 jan. 09. - 19:08:51
(40/244)
Kritizálni fogok. Megint. Mert már megint egy felkapott kis költségvetésû sci-fi, amit a 2001: Ürodüsszeiához hasonlítgatnak, holott annak a cipõfûzõjét sem kötheti meg. Sehogy, soha, semmilyen összehasonlítás szerint. Ezt már a Napfény címû filmnél is eljátszották két évvel ezelõtt, de annak legalább az elsõ kétharmada olyan volt, hogy az ember azt gondolta, akár nagyon jó is lehet.

Enyhe SPOILERek lehetnek.

A szokásos "mindent uraló mesterséges intelligencia"-téma (egyértelmû visszanyúlás a 2001 HALjához) elég rosszul sikerült, nagyon idióta a szmájlis megoldás, egyáltalán nincs összhangban sem a számítógép hangjával, sem a mondandójával. Ugye, semleges hangon semleges információkat közöl, de közben a képernyõjén egyfolytában vigyorog, mint a fatök. Azonkívül sosem hozzák olyan helyzetbe, ahol érzelmeket láthatnánk bele a viselkedésébe, pedig ugye, pont ez lenne a lényeg, és ezt még a film is tudja. Emiatt az egész számítógép-téma nulla feszültséget generál, ami a filmnek valószínûleg a legnagyobb - és nem szándékos - baklövése.

Idegesítõek azok a jelenetek, ahol a fõhõs és klónja együtt szerepel. Egyáltalán nem hihetõ az, ahogy reagálnak egymásra, és olyan hülye jelenetek születtek (pl. amikor az egyik zenére rázza magát, a másik meg folyton kikapcsolja), mintha az alkotók büszkék lettek volna arra, hogy meg tudják oldani, hogy egyszerre két Sam Rockwellt látunk a vásznon, hú. A hihetõség hiányában ezek a jelenetek sem generálnak feszültséget, és hopp, ezzel véget is ért az egész. Enélkül ugyanis hiába jó a sztori, hiába jók a színészek (nem mintha Sam Rockwell jó lenne, sem itt, sem másban), hiába jó bármi más, egy rejtélyt boncolgató filmnél az unalom ott lesz a levegõben.

Két logikai hiba:
1. Miért akarja Rockwell olyan nagyon megnézni a sérült kombájnt? Mert anélkül nem lenne film? Fogalma sem lehet arról, hogy ott bármi érdekeset talál majd (az, hogy a számítógépet rajtakapja, amint beszélget a fõnökeivel, nem elég, azt a logikai ugrást nem tudom követni, hogy ettõl miért kell megnéznie a kombájnt), annyira dolgozni akar, ahelyett, hogy pihenésképpen a miniatûrjét építené, hogy képes kárt tenni a hajóban, hogy lekösse a számítógép figyelmét, és kimehessen. Sejtetniük kellett volna a forgatókönyvíróknak Rockwellel, hogy valami van odakint, és látnunk, hogy gyanút fog, de ilyen jelenet nincs a filmben.
2. A számítógépet ilyen simán meg lehet gyõzni, hogy "de hadd menjek ki mégis, csak a héjat ellenõrzöm"? Nem kellett volna valami új információt közölnie, hogy a dolog logikája változzon? Miféle számítógép ez?
+1. Az egész hajón nincsenek kamerák? Csak azon múlik minden a lebukás, hogy az hülye számítógép éppen merre járkál?

A ritmusváltások, fokozások, feszültség teljes hiánya mögött viszonylag jó (bár kitalálható) sztori rejtõzik. Elsõ (második) rendezésnek/írásnak bizonyára szenzációs. Filmnek kevésbé.

6 / 10
10/10
Lúúúúú 2010 jan. 09. - 17:41:07 10/10
(39/244)
Szerintem tökéletes. Maga a történet, a kivitelezés, Sam Rockwell, a zene. Nagyon jó a hangulat, amit megteremt és tényleg elgondolkodtat a klónozás kérdésérõl. Jó ahogy van. Nekem nagyon tetszett. Filmet így még nem izgultam végig és örültem, hogy nem tudtam az elsõ fél óra után a végét.
9/10
Sugar!! 2010 jan. 07. - 14:10:00 9/10
(38/244)
Sziasztok
Nekem nagyon tetszett a film, és igen, valóban vannak benne érzelmek, de ettõl még nem romantikus film. Izgalmas, és még ha azt is mondjátok, hogy nem pörgõs, nem is unalmas.
Engem nagyon megfogott, beütött :)
vladx 2010 jan. 04. - 13:34:44
(37/244)
Hiába a nagy beharangozás és a kritikusok dícsérete ez a film legfeljebb kettes alá. Sokszor nem tudtam eldönteni, hogy David Bowie fia vajon a Solaris-t, a 2001 Ûrodesszeiát vagy a Mélység titkát akarja-e másolni. A film végére sem jöttem rá, hogy mi volt a mondanivaló azon kívül, hogy szar dolog ha a csúnya rossz korporációk kihasználják az embert a profit érdekében.

A HAL-t imitáló smile képernyõs síneken csúszkáló robot meg egy totális vicc mind technikai mind dramaturgiai értelemben... tényleg csak kínosan vigyorogni lehet rajta...

Egyszóval David Bowie fia nem támasztott fel semmit, egyszerûen csak csinált egy viszonylag unalmas sztoriból egy viszonylag unalmas és értelmetlen történetet.

Talán egyetlen pozítivum fedezhetõ fel a filmben, ez pedig Sam Rockwell játéka. Nem ismertem még eddig, de azt hiszem nagyon jó színész lehet ha ki tudott emelkedni ebbõl a semmilyen történetbõl :)
superstupid 2010 jan. 03. - 20:45:15
(36/244)
Szerintem magába tud szippantani és megüt, késöbb is beugranak majd jelenetek innen...én így mérek filmeket.

Azt hogy a sci-fik sorába hol a helye, meg h láttunk már ilyet, meg h logikai bukfencek vannak(e)benne....

Én végig a születésre gondoltam,az ember reprodukciós képességérõl filóztam,az utódok védelmérõl,személyi és szólásszabadságáról,az információhoz való jogról..és mindez tükörben.
Sam pedig igenis sokat tett a hatás érdekében,és a zene is ott volt bezony.

Megvoltak a katartikus pontok, mi kell még.
Nézd meg!
10/10
adamk19 2010 jan. 03. - 20:04:24 10/10
(35/244)
várni* bocs.
10/10
adamk19 2010 jan. 03. - 20:03:21 10/10 Előzmény sansz
(34/244)
Á-á. "Ámerikábé nem kéll ám gondólkóóóódni". Szerintem nem feltétlenül egy ilyen filmtõl kéne a sci-fi mûfaj világrengetését. :) Persze igaz, nem csinálnak ilyen jellegû filmeket 100-val, én legalább is nem tudok róluk.
4/10
sansz 2010 jan. 03. - 17:50:51 4/10
(33/244)
Nem volt olyan rossz film, de nem kell túlmisztifikálni. Igyekszem nem lelõni a fordulatokat, úgyhogy nem kell aggódni. :)

Szóval, egyrészrõl ez egy scifi, kár vitatni. Pont az Alien a kevésbé scifi, mert annak a horrorvonala sokkal erõsebb volt, mint a scifi.
Tudom, hogy sokaknak nem tiszta a scifi jelentése és értéke, mert az iskolában nem kötelezõ olvasmány -pedig a scifi könyvben erõsebb- és nem is annyira táptalaja a sötét átlagamerikaiaknak gyártott filmiparnak.

Nem lett volna annyira rossz film, és erõs földhözcsapós-belegondolós érzelmi és gondolatisága LENNE, ha a sztori nem annyira lenne csak bonyolult, mint amit egy teljesen amatõr scifi írótól elvárunk. Nem fejtem ki inkább, de maga a konfliktushelyzet az, amit már egymillió könyvben, filmben és mindenhonnan lehetett látni. Nagyon hamar eldõlt, hogy mi lesz a vége is..
És még valami. Ez a film egyszerû, tiszta és valóságos akart lenni. Pont ezért fõbenjáró bûn volt elkövetni olyan amatõr hibákat, hogy tojnak a fizika törvényeire(pedig egy scifitõl el lehetne várni, hogy nemhogy nem tartalmaz marhaságokat, de még esetleg tudományosabb is helyenként). Lelki, emberi síkon ugyanígy, túl sok benne a "tudtam, hogy így fog reagálni a filmben, de a valóságban biztosan nem így történt volna". Hangsúlyozom: valóságos, tiszta filmnek szánták.
Mit mondjak.. Meg lehetett nézni, nem is beszélnék le senkit, de számomra fájdalmas, hogy a filmipar ennyire elbutult, hogy már nem csak azért nem csinálnak igényes, valóságosnak tetszõ, de azért igazi merész scifit, mert nem akarnak, hanem azért, mert NEM TUDNAK!.
10/10
agregator 2010 jan. 03. - 17:03:00 10/10
(32/244)
Nagyon tetszett a film. Nem a ma jellemzõ tipikus akciódús sci-fi-k egyike, inkább "old school". Ezért is tetszik fõleg. Nagyon hangulatos a zongorás zenei aláfestésekkel.
10/10
offtopic
leroi159 2010 jan. 02. - 21:35:52 10/10
(31/244)
Én elõször megnézem a filmet, s utána sasolok be a fórumra, mert sok köcsög telenyomja spoilerrel a topicot sajnos.
Nem kötelezõ csak jókat írni a filmrõl (ízlések és pofonok...) de lehet, hogy mást érdekelne.
10/10
leroi159 2010 jan. 02. - 21:24:22 10/10
(30/244)
Mindenkinek ajánlom, aki ez a mûfajt kedveli.
Nagy Alien rajongó vagyok, de azóta semmi ütõset nem
tudott felmutatni a filmipar.
A hold, egy egyszer nézhetõ szuper kis történet, nekem
10/10
keril 2010 jan. 02. - 21:23:24
(29/244)
Elõször is NE SPOILEREZ!!! mert van aki szeretné élvezni.

Nem akciófilm, inkább psziho és karakter dráma, és abban nagyon jó, ráadásul nagyon jól használja fel ehhez a scifi elemeket. A karakter játékon kívül pedig igen is nagyon jó kis fordulatos történés volt még ha nem is olyan pörgõs.

Meg azt sem értem hogy valaki írta nincs lezárva a film, meg félbeszakad? Melyik filmet néztétek meg? Minden egyértelmûen kiderült és szépen le is záródott, csak figyelni kellet volna.
.béel. 2010 jan. 02. - 20:24:26
(28/244)
Sziasztok!

Tegnap este néztem meg a filmet. Nagy "elvárásaim" voltak, mivel sokan a District 9-hoz hasonlítják (viszonlag kis költségvetés, ötletes, eredeti, sci-fi-mûfaj satöbbi), ami nekem nagyon tetszet-szóval minden megvolt ahhoz, hogy jól "szórakozzam"; de sajnos nem így alkult.
Elõszõr is: ez nem egy sci-fi, hanem egy langymeleg "romantikus" pocsolya. Attól még hogy az ûrben játszódik valami, nem lesz sci-fi. Az Alien-filmek- na az sci-fi.(imádom is) A fõszereplõ férfi szenved egy sort, hogy a felesége és a gyereke meg hogy klón és mi lesz juj,de azt nem értem , hogy miért kellett sci-finek álcázni- "romantikus-dráma" annak épp jó-híg, langyos.
(Jobb lett volna ha futni megyek e helyett. Te is inkább tedd ezt.)
9/10
Ngelina 2010 jan. 02. - 19:04:27 9/10 Előzmény keril
(27/244)
Inkább Solaris...de azért Hal is megvan :))))

tetszett, ez tényleg az a fajta sci-fi, amely akár Arthur C. Clarke is írhatott volna fiatalkorában...
10/10
adamk19 2010 jan. 02. - 10:20:50 10/10
(26/244)
Én 2 hónappal ezelõtt láttam a filmet. Angolul. Nem tudtam elõre kitalálni a film végét - ez jó. A képi megjelenítés is tetszett. Tökéletesen átadta - számomra - azt az ürességet, amit az ûrben lehet érezni, és a film után én is kábé olyan üres lettem mint az ûr :D Szóval nálam telitalálat volt, ilyen érzelmek kiváltására nem sok film volt képes. Sam Rockwellt meg amúgyis bírtam a régebbi alakításai miatt (Joshua, Fulladás meg jópár film).
Ajánlom azoknak, akik szeretik a picit lassabb scifiket, idegenek nélkül, és engedik, hogy egy film magukba szippantsa õket. 10/10
9/10
Random_ 2010 jan. 02. - 09:24:55 9/10 Előzmény Hörcsögg
(25/244)
Pesten is csak egy mozi adja szóval nem hiszem, hogy nagyon sok kópia érkezett. Lehet késõbb eljut több városba is akkor se a nagy mozik fogják adni szerintem. Anno a Star Trek is ilyen volt, hogy nem adták nagy mozik.

A film nekem nagyon tetszik végre nem egy pörgõs látványelemekkel kápráztató történet ahol a nagy pusztítással és/vagy szép csajokkal próbálják eladni a filmet.

Van akinek a pörgõs akciók tetszenek van akinek nem ezt tiszteletben kell tartani mindenkinek más jön be.