Téma: Hold

Meklód fia 2013 okt. 04. - 09:39:28 Előzmény Rossi65
(184/244)
"teljes nyugotsággal fogadja a klónját szinte meg sem hökken pedig 1bõl leeshet neki hogy valami gáz van"

én már felkészültem arra az esetre ha a közeljövõben találkoznék a klónommal. Nem lepõdnék meg annyira, mert ebben a rohamosan fejlõdõ technikában már ez is lehetséges lesz. Valószínûleg elmennénk sörözni vagy kurvázni. Na de szerintem a filmben is ez van, hogy azért nem lepõdik meg, mert számít rá. Azt nem tudni a film mikor játszódik, szóval simán benne volt a pakliban hogy összefut a klónjával.

Amúgy a film jó lett volna, de vártam, hogy majd lesz valami a végén, de semmi. 10/6.5
jooasszony 2013 szept. 21. - 10:36:37
(183/244)
Nagyon jó film, sok-sok csavarral és fejtöréssel. Nekem a film után nem egyszerre esett le minden , helyre kellette raknom..

..de a kép, amit a film felvázolt olyan valóságosnak tûnõ és kétségbeejtõ. A gép "humánusabb", mint az ember...!!!
Csonger 2013 szept. 10. - 10:00:40 Előzmény Aki bújt, aki nem
(182/244)
Ja, már vágom. Csak ugye én ennél némileg többet írtam, ezért nem volt világos, melyik részére válaszoltál.
Aki bújt, aki nem 2013 szept. 05. - 23:31:57
(181/244)
várj, segítek

te: Nagyon tetszenek a díszletek, túlzás nélküliek, és hihetõek.

én: Biztos, mert a Holdon forgatták, mint a Holdraszállás realytit.
Aki bújt, aki nem 2013 szept. 05. - 23:30:32 Előzmény Csonger
(180/244)
"Nagyon tetszenek a díszletek, túlzás nélküliek, és hihetõek."

erre
Csonger 2013 szept. 05. - 00:20:16 Előzmény Aki bújt, aki nem
(179/244)
Ez mire válasz? Nem értelek.
Aki bújt, aki nem 2013 szept. 03. - 22:14:06 Előzmény Csonger
(178/244)
Biztos, mert a Holdon forgatták, mint a Holdraszállás realytit.
Aki bújt, aki nem 2013 szept. 03. - 22:11:27
(177/244)
***SPOILER***

Én csak azt nem vágom, mitõl lett olyan beteg a filmben szereplõ elsõ klón.
murati 2013 aug. 05. - 15:51:08
(176/244)
Nekem tetszett de valaszokat vartam volna a kerdesekre, amelyek mindenkiben felmerulnek. A vege nehany mondattal el lett intezve. Ennyi. Kar erte. 6,5/10
10/10
JaniRazor 2013 aug. 01. - 02:26:45 10/10 Előzmény Dudvarek
(175/244)
Ez így nem igaz. A "második klón" azért tudta, hol történt a baleset, mivel annak következtében akadt el az egyik bányagép és õ azt ment megnézni. Csak ha már ott volt bekukkantott abba a holdjáróba is, amiben megtalálta az elõzõ klónt.
5/10
Bob19 2013 júl. 21. - 10:52:30 5/10
(174/244)
Láttam már sokkal jobbat is. Számomra egyszer nézõs feledhetõ alkotás. Magyarul gyenge film.
5/10
9/10
Dudvarek 2013 júl. 13. - 23:20:38 9/10
(173/244)
Nagyon jó film. Kár, hogy elõtte láttam a Feledést. Ami jól esett, hogy nem volt ez sokkal gyengébb film nála, sõt, több volt benne a drámai elem.

Tetszik, hogy a színész(ek) keveset beszélnek, mégis értik egymást, csillagos ötös a díszlet, a technika.
A Forráskód is jó film a rendezõtõl, nálam õ is bekerült a nagyok közé. 10/9

Spoiler: egy filmben van bukfenc; minden klón egy baleset emlékével ébred fel, viszont csak az egyikkel történt valójában baleset. Mégis megvan a második klón emlékében, hogy hol történt a baleset. Ezt úgyhagyták, elég zavaró hiba volt.
kaptany20 2013 máj. 28. - 18:39:08
(172/244)
Köszönöm a lenti hozzászoloknak, hogy néhány kérdésre megtalálhattam a válaszokat mielõtt a filmet megnéztem volna .Egyetlen bugyuta mínusz a filmrõl :a robot képernyõjén továbbra sem tetszett a hangulatjelzést kifejezõ figurák.Komolytalanná tették.Lehet a film végén megtaláltam a lényeget vagy egy fontos mondanivalót : úgy nagyon a vége fele:


"Remélem az élet a földön ugyanolyan lesz mint az emlékeimben........amikor elmész az újjal folytatjuk a programozást......Kösz Gréty figyelj, minket nem programoznak, mi emberek vagyunk!"( és itt a lényeg klón segít klónnak és mégis emberi és szép bár kezdetben nem ilyen volt a kapcsolat köztük )De nem csak ez a film erénye sok minden más.Mindenkinek ajánlom megnézni ,akik látták az Ûrodüsszea 2001 vagy hasonló filmeket!
10/10
havajj 2013 máj. 01. - 19:01:26 10/10 Előzmény vacak91
(171/244)
mellesleg rosszul tudod, eredeti nyelven is külön szinkronja van a klónnak :P
10/10
havajj 2013 máj. 01. - 18:58:36 10/10
(170/244)
nem lesz klasszikus, de azért nagyon jó kis ûrscifi ez, a felvetett problémákon szerintem simán át lehet siklani, pedig engem a legtöbb filmben nagyon szoktak bosszantani.
az elején azt hittem hogy egy újabb ürodüsszeia klónt fogok látni, megbolondult robottal, ilyen filmek készülnek mostanában "tucatszámra", de szerencsére nem, a hangulat is teljesen egyedi, az empatikus robottal, meg a drámai pillanatokkal
9/10 lenne ha nem nyomtam volna félre :-)
vacak91 2013 ápr. 19. - 23:41:14
(169/244)
nagyon jó film :)


Spoiler!!!!

- szerintem a valódi Samet nem láttuk, csak a klónokat ahogy befekszenek abba a hibernációs eszközbe. Szerintem mentálisan egy ember 3 év után már hasznavehetetlen munka szempontjából ha egyedül van, emiatt tervezték így h mindig három évetne legyen frissítés és emiatt úgy lettek megalkotva a klónok h három évig éljenek.

Szerintem az eredeti Sam vissza ment a Földre a szerzõdés lejártával, és boldogan élet a családjával csak hagyta magát klónoztatni, vagy nem tudott róla h klónozva lett.

Eredeti nyelven nem más a két Sam hangja:D nem szabad szinkronosan filmet nézni...:P
Damill 2013 ápr. 01. - 05:30:50 Előzmény Rossi65
(168/244)
***SPOILER***
Én ha jól emlékszem, rákérdez a klónjára, csak nem olyan egyértelmû módon, hogy "dikk, kiez, némmá!". A betegség pedig nem betegség, hanem a klónok gyengesége, mivel csak másolatok, így nem "tökéletesek". Hullik a haja, foga, stb., gondolom, hamarabb is halnak meg jóval. Ezért gyógyítani sem lehet, mert alapvetõen a minõségük rossz. Szóval ezek szerintem kiderülnek a filmbõl.
Rossi65 2013 márc. 23. - 19:55:04
(167/244)
Nem volr rosz fil de pár dolog egészen érthetelen benne miért igy történik


***Spoiler***

Amikor megjelenik Sam klónja és megmenti õt Sam egy kicsit zavart hogy mit keres egy ugyan olyan férfi mint õ az épületben de nem tesz fel alapvetõ kérdéseket sem magának sem a robotnak:
MIÉRT KLÓNOZTAK LE?
MI A LÓFASZT KERES ITT A KLÓNOM?
DE MOST TÉNYLEG MIÉRT KLÓNOZTAK LE?
teljes nyugotsággal fogadja a klónját szinte meg sem hökken pedig 1bõl leeshet neki hogy valami gáz van
további kérdések amiket nem tesz fel:
MI BAJOM VAN, MIÉRT VAGYOK ILYEN BETEG?
A TÖBBI KLÓNNAK MI BAJA LETT?
akár külön a robotot is megkérdezhette volna :
Nem tudsz meggyógyitani haversrác?
De õ csak huzza a lábát vért hány és semmivel nem probálkozik csak alszik nem az lenne az elsõ hogy megkérd a robotot gyógyitson már meg.
Eszméletlen nagy hülyeségek voltak ebben a filmben de amúgy az alap történet jó lett volna :/
ercko 2013 febr. 09. - 19:38:58
(166/244)
Ma megnéztem ezt a filmet és 1-2 dolgot nem értek. Van valaki nálam okosabb és tudna válaszolni :)

SPOILER!!!!!!


1)Látszik a felvételen, hogy a valódi Sam is beteg (köhög), lehet, hogy már így klónozták és ezért beteg az egyik klón? Ezek szerint 3 év múlva mindegyikre ez a betegség/halál vár?
2) Fura, hogy Gerty segít, értem én, hogy az a feladata, hogy megvédje, de mégsem ezt várná az ember, errõl mit gondoltok?
3) A felvételen az "eredeti" Samrõl azt láthatjuk amint megölik/megsemmisítik abban a fehér "gépben"???
3)Amikor haza telefonál , akkor a lánya szól az apjának, hogy valaki az anyjáról kérdezi. Én arra gondoltam, hogy mivel még kicsi volt lány, esetleg a felesége összejött mással és a lány mást hisz apjának... valaki másra jutott?

SPOILER VÉGE!!!!!


Alapjában véve nem rossz film, de 1-2 dolog nekem kidolgozatlan volt...
Phoenixy 2013 febr. 01. - 20:48:20
(165/244)
Nagyon jó volt a film, csak valamit nem értek.

!!!SPOILER!!!

Ugyebár õk már legalább a 3.-4. klónok és minden klón a 3 év letelte elõtt halálos beteg lett (volt egy rész amikor belenézett a korábbi felvételekbe). Akkor viszont, elvileg õ is meghal a Földön 3 év múlva?
...és vajon a lány apja ki volt? Az eredeti Sam, vagy valaki teljesen más?

!!SPOILER!!!