Téma: Hold

7/10
meleron 2010 máj. 14. - 22:23:46 7/10
(84/244)
Neten böngészve írták, hogy nagyon jó film, ezért megnéztem én is, hát... nem volt rossz de elég unalmas. Egyszer jó volt többször nem nézem meg.
6/10
Rahar 2010 máj. 14. - 20:23:46 6/10 Előzmény mclane
(83/244)
Nekem is hasonló a véleményem, egyszer talán jó volt megtekinteni, de ennyi számomra bõven elég is. A színészi játék és képi megvalósítás nagyon jó, még az alaptörténet is, de a cselekményvezetés nem. Egyszerûen unalmas és vontatott a film, legalábbis a számomra. Sok helyen kiszámítható, néhol a szereplõk viselkedése irreális, logikátlan. Nekem ez a véleményem, természetesen elfogadom, hogy másoknak akár élete legjobb filmje, de nekem egyáltalán nem. 10 pontból 6 pontra értékeltem. Aki inkább a mozgalmasabb filmeket szereti az szerintem ne nézze meg.
10/10
finbar 2010 máj. 13. - 20:17:27 10/10 Előzmény bfgace
(82/244)
Csak kíváncsiságból kérdezem, melyik sci-fik tetszenek neked (ha ûrrajongó vagy)?
6/10
mclane 2010 máj. 12. - 12:37:10 6/10
(81/244)
Sikerült megnéznem a filmet hát mit mondjak mindenki mondta hogy ilyen jó meg olyan jó hát nem tudom max egyszer nézõs nekem nem tetszett unalmasnak találtam 6 pont sajna másra számítottam.
5/10
athletic 2010 máj. 09. - 10:08:28 5/10
(80/244)
Most végeztem a filmel!Az elõzõ hozzászólásokat olvasva én nem gondolnám annyira rossznak a filmet!Egyszer meglehet nézni de nekem sem lesz a kedvenc filmem!
3/10
bfgace 2010 máj. 08. - 12:41:02 3/10 Előzmény ezso1
(79/244)
Igen!
Eddig filmen nem nagyon aludtam el és eddig nem nagyon volt olyan film ami annyira unalmas lenne na de ez minden határt megdönt. Komolyan mondom, hogy úgy lefárasztott, hogy szerintem estig aludni fogok a szemem szétrobban meg beteg is vagyok de a film is bele segített mert érthetetlen unalmas... Ez nem ér 8-as értékelést -.-
Számomra kb 3,5 És nagy ûr rajongó vagyok de ez mérhetetlenül pocsék volt.
ibacs 2010 máj. 07. - 09:56:17
(78/244)
Minden filmes történetet el tudok mondani három tõmondatban.De akkor lehet én leszek egysíkú...
4/10
ezso1 2010 máj. 07. - 02:38:14 4/10 Előzmény skillet
(77/244)
Szerintem egysíkú, unalmas és az egész történet 3 tõmondatban elmondtható.
Max. 1x nézhetõ kategória.
10/10
skillet 2010 máj. 04. - 11:28:16 10/10
(76/244)
nagyon tetszett. a legjobb amit mostanában láttam. meg úgy eleve...
teljesen rendben volt minden. a történet, a kivitelezés, rendezés, a színészi játék.
emberünk kénytelen volt ugye egyedül vinni a vállán a filmet :D
***spoiler***
az egyedül itt relatív :) ha a klónokra gondolunk.
igazából talán ez az egyedüli probléma a filmben amit nem értek.
szerintem a várhatónál jóval kevésbé lepõdtek meg azon, hogy
hirtelen egy légtérben vannak a kiköpött másukkal. ennél jóval szélsõségesebb viselkedést vártam volna. lehet, hogy maga a klónozás nem lepte meg õket? arról már tudtak, hogy létezik, ezért a mérsékelt fogadtatás? :)
na, megfejtettem... ;)
nem egyszerûen alakította a különbözõ karaktereket is.
***spoiler***
és jól sikerült neki. igazán jól.
nagyon tetszett az ûrállomás, ahogy a hold megjelenítése is.
a robot és egyéb technikák szintén. minden a helyén volt.
nem is tudom mit írhatnék még?! nézze meg aki még nem látta volna!
10pont.
10/10
finbar 2010 ápr. 17. - 13:48:35 10/10 Előzmény greeen
(75/244)
Fura, hogy így látod, én pont azt gondolom, hogy erõltetett és szájbarágós lett volna, ha elhangzanak ilyen "alibi" mondatok, mint mondjuk "Gerty, kapcsold be a gravitációs mezõt" vagy hasonlók. Mint ahogy ugye víz se nagyon van a Holdon, mégsincs külön megmagyarázva, hogy miért nem hal szomjan Sam, hogyan jut vízhez. Valami kajálás van az elején emlékeim szerint, ez igaz, de ez inkább szerintem azért került bele, hogy érzékeltessék, mennyire gépiesített az élete ott, mûkaját melegít neki a robot, meg szalad a futógépen, stb.
greeen 2010 ápr. 07. - 21:42:36 Előzmény finbar
(74/244)
Ez nyilvánvaló és én is vágom, hogy valószínûleg technikai korlátok közé szorította a látványvilágot a csökkentett büdzsé.Igen sok filmben valóban nincs ûrhajóban lebegés de más egy olyan scifi ami nem Tudományos-fantasztikus hanem pl 50 ezerben játszódik. Mert ott fel sem merül egy ilyen kérdés ,egyértelmû olyan a technika.De ez egy nagyon erõs technokrata feelinget szinte majdhogynem a mai tudományos világot tükrözõ megvalósíthatósági határt súroló Scifi (na persze túlzással de nincs térgörbítés,csillagkapu vagy 10 szeres fénysebesség).Mint Anno Az ûrodüsszeia. És ilyen esetekben arra figyelnek, hogy kimondják max. Gravitációs mezõ bekapcs vagy hasonló.Ettõl függetlenül nyílván hozzá kell képzelnem így van,bár additívebb dolog ez ha csak pár szóban elhangzik benne...De amúgy az szerintem is ésszerû megállapítás,hogy a droid mozgás az állomáson belül csak a történetrõl vonta volna el a figyelmet...
10/10
Bence87 2010 ápr. 06. - 15:18:07 10/10
(73/244)
Nagyon jó film. Remek színészi teljesítmény, még a robotot is megdicsérném mert õ is ügyesen játszott. :D
A filmzenét meg egybõl letöltöttem, eléggé ott van a toppon.
Nézzétek, szeressétek! Sztem úgyis fogjátok...:)
10/10
finbar 2010 márc. 27. - 09:49:42 10/10 Előzmény finifene
(72/244)
én is hasonlót éreztem, napokig a hatása alatt voltam (vagyok). Nálam egyszerre megdöbbentõen szomorú és nyomasztó, ugyanakkor mégis valahol nagyon felemelõ (a vége).
10/10
finbar 2010 márc. 27. - 09:45:29 10/10 Előzmény greeen
(71/244)
A csökkent gravitáció hiányáról az imdb fórumán is folyik vita, ott olvastam valakitõl (és abszolút egyetértek), hogy valszeg egyrészt a low budget miatt nem erõltették, másrészt feleslegesen vonta volna el a figyelmet a lényegrõl az, ha lassan ugrálgatnak. De tkp. minden ûrhajón is lebegniük kellene az ûrhajósoknak, nem? Ehhez képest hány olyan sci-fit láttunk, amiben az ûrhajóban télleg lebegnek? Nem ez a lényeg, a történet adta kereten belül elképzelhetõ, hogy mondjuk a bázison mesterséges gravitáció van, vagy ilyesmi.
Pera007 2010 márc. 16. - 18:43:50
(70/244)
Nah végre megnézhettem.....A trailer nagyon váróssá tette a filmet és nem is csalódtam...max egy kicsit. A filmrõl tudni kell, hogy ez egy fügetlen film, mely annyit tesz, hogy egy nevesebb kiadó sem adot rá pénzt....Tehát nem ment semmi a minõségi mozi hatására....Azt rögtön dicsérendõ, hogy alacsony költségvetésbõl zseniális látványt hoztak össze, a CGI tökéletes, az ûrállomás pedig tökéletes és tejesen felhasználó barát...semmi cicoma. A történet nagyszerû is lehetne, ha nem kezelné enyire felszínesen a dolgokat, és nem akarna ennyire logikus lenni. Zavart az, hogy a film próbálta elrejteni a végkifejletett de nem tudta, tehát már annyira tudható volt mi lesz a végén. De ezen kívûl maga történet tipikus morális alapokon nyugszik, ami nálam bejövõs így nem is akarom lehúznia emiat. De a film a fõszereplõ Sam Rockwell miat kapja meg a 8 pontott. Zsenilisan alakított. Amikor egyszerre látjuk a gyenge tapasztalt Samet a fit és erõs ám még ügyetlen Sammel, az valami hihetetlen. Technikailag is nagyon rendben van a film, gyönyörû képeket látunk a holdrol és a bázsról...A zene pedig nem is lehetne tökéletesebb, nem hiába Clint Mansell...Így a végére csak azt tudom mondani, hogy ez a film nagyon jó....Lehetett volna jobb is, fõleg a forgatókönyvön lehetett volna még javítani, de egy ilyen fügeten filmtõ ez megbocsátható. Engem elvarázsolt a film minden aspektusa....a smiley-s robot, az ûrbázis, Sam karaktere....Tõlem:10/8,5
Petrisz 2010 márc. 12. - 02:42:03
(69/244)
A vége se rossz, de igazán addig tetszik a film, amíg **SPOILER**ki nem mennek a rádióadást zavaró tornyokig**SPOILER** Addig sokkal meghatározóbb volt a karakter(ek) alakulása és reagálása a helyzetre, az alapkérdés filozófikusabb oldala. Késõbb még vannak jó pontok, de a film a kérdésfelvetéshez képest alacsonyabb síkon oldja meg, oldja fel a problémát.
Petrisz 2010 márc. 12. - 02:32:09
(68/244)
Ha a Solaris 10/10, akkor ez kb. 8,6/10 nálam
Petrisz 2010 márc. 12. - 02:28:59
(67/244)
Bazijó film, ritkán látni ilyet. A felvetett kérdések elég érdekesek. A film kicsit mélyebbre is áshatna ezekben, de így is jó. A sztori olyan, mint egy Lem novella: veretes tradícionális sci-fi, de a futurisztikus díszletek között örökérvényû kérdések boncolgatása zajlik. A fõszereplõ nagyot alakít. A 2001 Ûrodüsszeia és a Solaris vonalára tudnám valahová helyezni, még ha ezekhez a klasszikusokhoz nem is ér fel. Nem sci-fi rajongóknak is bátran ajánlom.
franszoá81 2010 márc. 08. - 18:39:09
(66/244)
túl sok mindent nem lehet elmondani a filmrõl... elsõ rendezésnek elmegy. ami különösen tetszett az a mindenhol jelenlévõ "minimal" design... 10/7
greeen 2010 márc. 06. - 02:23:47
(65/244)
De ha már itt tartunk,nekem egyetlen hiba az ami igazán szembetûnõ.És ez nem Spoiler azért is írom le,mert kiderül az elsõ másodpercekben.
Szóval érdekes a holdon mikor kinnt van átjön a csökkent Holdgravitáció (asszem kb hatoda a földinek,tehát ha a csávó 70 kiló,akkor alig több mint 10 kiló lenne,na jó ruhában 15 kiló is akár)De ahogy beül egy kocsiba,vagy bemegy a kéglibe,minden mintha a földön lenne.A mászkálás,mozgás,ping pongozás stb....nem jön át az hogy kicsit megmozdul és 8 métert ugrik...