Téma: Hold

10/10
Hel Moor 2012 jan. 26. - 17:22:44 10/10
(144/244)
Tényleg nagyon jó film, nálam 10/10 pontos
9/10
greghouse 2012 jan. 26. - 14:12:17 9/10
(143/244)
Sajnálatos módon alig látható remek film. Persze, talán mert nem a "nagy" stúdiókból került ki, mert angol, és mert Amerikában is a Redford-féle Sundance független filmesek csinálták részben. Szándékos utalások sorozata a 2001 Ürodüsszeia klasszikusra, a robot hanghordozása, a képek, a téma. Nagyon profi munka, kár, hogy nem lehet többször látni. A "hard" science fiction (tehát amely szigorúan ragaszkodik tudományos tényekhez) egyik legkiválóbbja. (Oké, van benne egy elég nagy csillagászati baki, de ezt most nem is említem meg, mert a lényegen ez sem változtat, a történetet nem befolyásolja, és nem akarok ünneprontó lenni.) Bár csak több ilyen filmet adnának, szuper.
9/10
tszd 2011 dec. 03. - 12:29:24 9/10
(142/244)
Egyszerûen jó volt! Nem kell a hibákat keresni benne, mert ritka a tökéletes film.
Engem végig lekötött. Bércsak több hasonló színvonalú alkotással találkozna az ember...
Ford Mustang 2011 nov. 18. - 17:58:34 Előzmény Krájcsek
(141/244)
És mellé Rajkai hangja egyszerûen páratlan, telitalálat neki.
port_man 2011 nov. 15. - 16:56:56
(140/244)
Ez egész jó volt. :P
eful11 2011 nov. 15. - 15:41:09
(139/244)
Jó kis cucc. Valamelyik hozzászólásban olvastam, hogy klasszikus. 2009-es hogy lehet klasszikus? Pedig de. Nem kicsit 2001, ami idáig talán a földön készült legtökéletesebb sci-fi. Nem kicsit Solaris. Az oroszra gondolok. David Bowie vére jó kis filmet hozott össze.
Krájcsek 2011 nov. 15. - 13:52:55
(138/244)
Nagyon jó film,Sam Rockwell telitalálat erre a szerepre.
A zenéje remekül megadja a hangulatot.
Io 2011 okt. 04. - 20:11:57 Előzmény Charles Foster Kane
(137/244)
SPOILER is:

Úgy látom, nem igazán értetted meg a filmet.
Gazdasági szempontból hosszú távon jobban megéri egy robotot és több tucat klónt tartani a Holdon, mint hogy akár Évente küldjenek fel embert. Sõt, pszichológiai szempontból is elõnyösebb. Azért egy embernek tök egyedül egy holdbázison 3 évig....aztán fizethetik a kezelését. Így legalább nem kell senkit sem feláldozni. Ott vannak a klónok, õket lehet használni. Ott bukik el az egész logika, hogy a klónt nem tekintik egyen értékû embernek.
A mentõcsapat nem azért megy, hogy embert mentsen, hanem csak azért, hogy a gépeket megjavítsa.
Sam B. mondata, miszerint az embereket nem programozzák, nagyon jól eltalált. Hiszen õ maga is csak egy programozott gép. Igaz, hogy élõ ember, de jogfosztott. 3 évre teremtették csak azért, hogy szolgálja az emberiséget, aminek soha nem lehet a tagja.

A klónozás egy nagyon fontos kérdés. Akár a munka, akár a szervek miatt teremtik õket.
Volt már jó pár hasonló témájú film, de ez mégis kicsit más. A helyszín nagyon különlegesség teszi, valamint az, hogy csak ezt a pár klónt láthatjuk az egész filmben. Maguk jönnek rá a szomorú igazságra.
Az, ha az ember találkozik saját klónjával, valóban sokkoló. De nem hiszem, hogy ez azt jelentené, hogy fejvesztve és ordibálva kéne fel-le rohangálni a bázison, hogy - te jó ég, mi történik velem? A színészi játékkal meg voltam elégedve.

Egyedül a számítógép viselkedését nem értettem teljesen. Védenie kell a klónt, oké. De megdöbbentõ lazasággal árult el fontos információkat. A maga ura.

Végeredményben tetszett, izgalmas volt.
mdzsonsz 2011 okt. 03. - 10:41:22
(136/244)
Végre megnéztem a filmet, és hát eléggé lenyûgözött. A rendezés, a színészi játék, a látvány, a zene, a történet, és az, hogy mindezt milyen kis költségvetésbõl hozták ki.
Végig a 2001 Ûrodüsszeiára emlékeztetett, gondolom a rendezõ is sokat merített abból a klasszikusból. Az üzenete, miszerint az ember mára teljes mértékben a termelõ, fogyasztó, és energiafelhasználó nagy masszává alakult civilizációnk egyszer használatos alkatrészévé vált, nem új, de még mindig megrendítõ így szembesülni vele, pláne úgy, hogy minden alkalommal, ha dolgozni megyek, vagy ha csak kimegyek az utcára, az e felé tendáló világgal találkozom. Sõt, már ebben a világban élünk. Azokat az egyéneket, akik erre ráébrednek, és felemelik a hangjukat, az elcseszett társadalom rákos sejteknek bélyegzi az "egymillió légy nem tévedhet" elve alapján, holott valójában õk az utolsó egészséges sejtek a beteg daganatban.
Bocsánat, ha túlfilozofáltan fogalmaztam.
9/10
MiaLarge 2011 szept. 06. - 20:24:04 9/10
(135/244)
Jó film és imádom a zenéjét.
10/10
fenrir 2011 szept. 06. - 20:21:19 10/10 Előzmény DoctorMorreau
(134/244)
"az emberek nem munkagépek, nem lehet õket odaállítani a gyárszalag mellé, hogy csak termeljenek"
Dehogynem! Bosch! ;)
9/10
DoctorMorreau 2011 szept. 04. - 15:41:31 9/10 Előzmény zee944
(133/244)
Nagyon rossz a kritikád, a film pont nem a mesterséges intelligenciáról szól.


Szerintem a film részben pont azt akarja megragadni, hogy az ember élni akarása, az élethez való ragaszkodás valahogyan mindig próbál utat törni magának.

(SPOILER:)

A végén elhangzik egy mondat Sam Belltõl a robot, Gerty felé: "Az embereket nem programozzák." - mondja Bell. Pontosan arra utalt ezzel a film, hogy az emberek nem munkagépek, nem lehet õket odaállítani a gyárszalag mellé, hogy csak termeljenek. Az élethez való ragaszkodás, a vágy a valós emberi kapcsolatok felé, az élet szeretete végül utat tör magának. Sam Bell halucinációi is emiatt voltak . valahogy ez a klóni is megtudta ragadni intuitíve a Földön történteket, megérezte azt, hogy van egy lánya, aki felnött, aki igazán neki az életet jelenti.
9/10
DoctorMorreau 2011 szept. 04. - 15:13:00 9/10
(132/244)
Nagyon tetszett a film, örülök, hogy láttam!

Azoknak való, akiket a történet érdekel igazán, s nem a különbözõ effektek, számítógépes trükkök. Reálisan értékelve egy 10-es listán 8-as, a port.hu értékelési listája alapján én egy 9-est nyomok rá mindeképpen. (A port.hu-n egy 8-as film már nem számít olyan jónak.)


Pozitívum: a zene kiváló volt, a történet érdekes, volt benne csavar is, s elgondolkodtató az egész. Nagyon jónak találtam azt, hogy bemutatták: hiába klónokról van szó, azok ugyanúgy külön személyiségek, külön erkölcsi döntések, önálló élet. Ugyanolyan test, de más "szív". A végére kíváncsi lennék még, hogyan is volt értelmezhetõ pontosan. (Melyik Sam Bell-t gyilkolták meg?)

Negatívum: egyes részleteket sokkal jobban is kidolgozhattak volna, én még egy plusz 30 percet el tudtam volna képzelni.


Azt gondolom, pont ez az a film, aminek érdemes lenne megcsinálni a "nulladik" részét is, vagyis a kezdeteket: hogyan történt az egész, miért halt meg a nõ, miért csak a klónjai dolgoztak már Sam Bell-nek, õ maga hova lett? Õt gyilkolták meg? Ha igen, ki és miért?
Egy folytatást is el tudnék képzelni!

Nagyon jó volt a film, tetszett.
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 13. - 19:27:45 Előzmény fenrir
(131/244)
Meg én azt nem értem hogy a fenébe nem volt ez az HBO-n elõbb...
7/10
od.gszal 2011 aug. 13. - 19:20:11 7/10
(130/244)
Nem mondom, hogy egy mindent elsöprõ gyöngyszem, de nem volt rossz. Kellenek ezek a lassú, klasszikus sci-fi-k is.
Spoiler
A keréknyomok szerintem is lebuktatták volna õket a valóságban, ugyanis a betakarítógép, ha mûködik, folyamatosan halad elõre, bejárja az egész szektort, a feldolgozott port pedig kidobja. A nyomokat valahogy el lehetett volna tüntetni, ez kimaradt.
Azért amikor valaki találkozik önmagával, azért az nagyobb sokkot kellett volna okozni mindkettõjüknek, igaz, az elsõ klón már beteg volt, ezért is ütközött össze a betakarítógéppel.
9/10
febkaa 2011 júl. 28. - 12:55:46 9/10 Előzmény fenrir
(129/244)
Egyetértek... :) Egyébként jól megcsinálták ezt a filmet.
10/10
fenrir 2011 júl. 22. - 22:43:36 10/10
(128/244)
film+2 -n ez a film?? a retek rtl-en meg vasárnap este a csonthülye és társai megy? mi a fasz van itt kérem? :D
_nezo01_ 2011 júl. 22. - 16:06:24
(127/244)
No, azt nem mondom, hogy az évszázad legjobb alkotása, de magasan veri a szokásos film+os színvonalat. Nekem kifejezetten tetszett, bár tény, hogy kicsit összecsapottnak tûnik a forgatókönyv. Egyszer mindenképpen érdemes megnézni, én lehet megteszem most másodszorra is.
10/10
JohnnyBGood 2011 jún. 30. - 19:58:09 10/10
(126/244)
Szerintem ez a film zseniális!
Egyszerûen az a nyugodt, kiszámított türelmes hangulat, minimal-sci-fi elemekkel, pont annyival amennyire szükség van és azt profin..
És egy ember játssza.. Nagyon jól ráadásul! Aki igényes science finction-t szeret nézni, annak ez a film Nagyon be fog jönni! Kizátólag full HD-ben ajánlom, leesik az ember álla.
És a zene... nem lehet betelni vele! Annyira el van találva, éppúgy mint az érzések, a magány, a kilátástalanság, a megoldás reménye, a gondoskodás, az öszinteség..
És ahogy a robot érzelmi jelei (smile-k) és gondolkodása-cselekvése ki van súlyozva.. Tökéletes! Az hogy minden logika ellenére a gép az emberért van, nagyon nagyon átélhetõ! Gratulálok!
Charles Foster Kane 2011 jún. 30. - 06:26:44 Előzmény Pera007
(125/244)
Mar hogy a francba lehetne egy fuggetlen filmen a szar forgatokonyvet megbocsatani? Az az egyetlen dolog, amihez nem kellenek milliok, hogy javitsanak.

Szamomra az az elkepeszto, hogy Dunken Jones meg eleteben nem gondolta vegig, amit leirt, es a legdurvabb, hogy ugyanezt eleri a nezovel. A nezok tapsikol, es benyeli a story-t, aminek aztan tenyleg semmi ertelme nincsen.

Oszinten, mi ertelme van ennek a klonozgatasnak? Semmi. Nonsense az egesz. Mar csak az is, hogy egy ember dolgozik a bazison...


A vege a filmnek megint... Mi ez? Arra van eroforrasuk, hogy odaerjenek egy hajoval par oran belul? De arra mar nincs, hogy felkuldjenek egy masik muksot mondjuk havonta egyszer. Logikus.

En vegig azt vartam, hogy kiderul, a mento akcio sosem erkezik meg, ez csak megint egy elore programozott dolog, amit beetetnek a klonnal. Sztem a vege akkor utott volna, ha kiderul, hogy ez a dolog mar evszazadok ota megy, mar nem hogy a lanya nincsen, de a fold lakossaga is reg elpusztult, es kvazi o az egyetlen ember, a holdon, es senki nem jon erte. En vegig erre vartam, hogy ez lesz a vegkifejlet, de aztan ez a gagyi semmi sikerult csak.

Gyonyoru fenykepezes, jo atmoszfera, nehany remek jelenet, jo zene, jo szinesz - na ezt utottek agyon egy atgondolatlan, igazi Dunken Jones-szos agymenessel. Mondjuk ez a Forraskodban sikerult meg tovabb vinnie, az az ev baromsaga lett.