Téma: Hotel Ruanda

offtopic
perry 2008 okt. 23. - 06:44:34
(162/222)
Sajnos nem gondolhatom át még egyszer, mivel megfogadtam Ármin javaslatát. :)
offtopic
Obránszky Ármin 2008 okt. 22. - 23:20:07
(161/222)
Abszolút igazad van, de az ide nem illõ hozzászólások láthatatlanná tételére van lehetõség: 'offtopic elrejtése'.
offtopic
hecsedli 2008 okt. 22. - 22:34:21
(160/222)
én már itt teljesen elvesztettem a fonalat:
'Igazad van de ezt Hecsedli és Miki nem "tudhassa".'
talán egy kis adok-kapok, hacacáré nem árt, azért jó lenne a témával is foglalkozni...
offtopic
Obránszky Ármin 2008 okt. 22. - 22:04:57
(159/222)
Én sem tudtam ezt a megnyilvánulást hova tenni, ha Perry politikus lenne, akkor most jogosan szólhatna a "monnyonle", de mint Humpy óta tudjuk õ csak a moderálásért felelõs miniszter az oldalon (jelzem, szégyenletes, h pusztulásra kárhoztatta míves egy sorosomat, amiben a békaemberek természetét helyes megvilágításba helyeztem Miki számára)! :-)
hecsedli 2008 okt. 22. - 21:57:32 Előzmény blackman
(158/222)
Ez a film nagyon nehéz témát kínál, jó dramaturgiával és nincs híjával a legjobb filmes eszközöknek. A vérengzés mindenki számára ismert valószínûleg, de a film nagyobb részt hétköznapi eseményekkel és a ruandaiak rettegésével foglalkozik. Megrázó lehetett a forgatás a filmbeli színészeknek és a statisztáknak egyaránt.
Különösen figyelemre méltó ahogy a véres konfliktus gyökereit feltárja. Egy-két röpke párbeszéd utal a hutuk és a tuszik közti jelentéktelen különbségre ill. a belga gyarmatosítók 'oszd meg és uralkodj' jól bevált módszerére. Nagyon szeretem az ilyen indirekt figyelem felkeltést és információ átadást. (Azóta a neten szörfölök h kik is valójában a hutuk és tuszik.)

Tképpen egy késõbbi hsz-odra kívántam válaszolni de az több mással együtt eltûnt. Számítok az érdeklõdésedre és ismereteidre. :)
offtopic
Miki1900 2008 okt. 22. - 19:06:31 Előzmény Obránszky Ármin
(157/222)
cionizmus
offtopic
Miki1900 2008 okt. 22. - 19:06:00
(156/222)
nyúlnának
offtopic
Miki1900 2008 okt. 22. - 19:05:44
(155/222)
erre meg még csak annyit. Jelcin 70 000-ére.
hogy a hiv adat 1 millió.
de! kik foglalták el Ausvict? az oroszok. mit csináltak Trockijjal a képen? kivágták, retusálták =hazudtak. mit csinálnak konc. táb. számadataival, hogy a fasiztsák még gonoszabbak legyenek, õk még nagyobb hõsök és hogy lehessen azt mondani 56-ban, 08-ban, hogy rettegjetek a fasisztáktól, mert azok nagyon gonoszak! valószínûleg csorbítottak rajta. ez olyan valószínûtlen? ezért érdelmlem, hogy azt mondják nekem "dögöljek meg" "szívjak cklon--b-t"? ezt érdemlem egy olyan kristálytiszta (szerintem) logikáért, mint amit itt is írtam?
nem hiszem.
be van tiltva a holokausz kutatás, be van tiltva (úgy tudom)a 9-11 is. miért?
nem mondom hogy elhiszem, én innen ezt nem tudom megállapítani.
de! nem zárom ki a lehetõségek sorából, és eléggé plauzíbilisnek találom a számadatok szándékos elcsorbítását is a cionizmus érdekében.
fentartásokkal kezelem az ilyen oldalakat
http://www.erichufschmid.net/HoloHoax/Holocaust-Deniers-H.html

de azért kíváncsi lennék, ha a kezébe kerülne peryy, efes, pozsi, orbánszknak, a JAnus-arcú rendszerváltás c. könyv. amely tanulmányokat tartalmaz. és az mszp szdsz paktumnál lévõ részt elolvasna. hogy mit mond maga az szdsz az mszpnek a zsidókról, arra õk mit mondanának? jobboldali propaganda. nem hinnék el, mert a sznob embert nem lehet meggyõzni.
soha. õk hüjén halnak meg.

http://www.youtube.com/watch?v=B4QHhKR-WXs
offtopic
Miki1900 2008 okt. 22. - 19:05:11
(154/222)
jobb lenne, ha nem is nyúlnánk hozzá.
offtopic
Miki1900 2008 okt. 22. - 19:04:45
(153/222)
már megint! engem kitörölnek de a többi baromsághoz nem nyúlnak hozzá! bravó. ügyes. minden elismerésem.
offtopic
perry 2008 okt. 20. - 15:26:03
(152/222)
Ja, és tényleg én vagyok a "hüje" /cop. Miki/, hogy anno szóba álltam vele.
offtopic
perry 2008 okt. 20. - 15:20:37
(151/222)
Igazad van de ezt Hecsedli és Miki nem "tudhassa". :)
offtopic
Obránszky Ármin 2008 okt. 20. - 13:01:08 Előzmény perry
(150/222)
Nem tudom, miért kekeckedsz Miki barátunkkal! Lehetséges lenne, h te még nem hallottál a II. világháború alatt Duna-Fekete-tenger- Azovi-tenger-Don útvonalon 10 kilométerenkénti váltásban közlekedõ békaember elvtársak munkálkodásáról, akiket kizárólag a zsidók informáltak? A cipõket is azért hagyták a parton, mert mindig levetették, h a vízbe gázolva a sellõk nyelvén informálják a komcsikat nagy örmény vezérünk briliáns országmentõ terveirõl...
(Hagyd rá, méltatlan hozzád ez a vita!)
offtopic
hecsedli 2008 okt. 20. - 12:09:56
(149/222)
minthogy itt többen üzengetnek nekem. azt mindenki maga fejtse ki h mi neki a vérlázító.
tabu témában pedig nincs vélemény szabadság, ha jól értem. sõt, aki nem is kérdez, az a legokosabb.
aki meg más nézeten van, miért is bûnös?
vagy csak szimplán dögöljön meg? felõlem akár...
maradnék a Ruandai népirtásnál a továbbiakban, minthogy most éppen az foglalkoztat.
offtopic
pozsizsuzsi 2008 okt. 20. - 10:59:57
(148/222)
Erõsen ki lettek ám provokálva azok a hsz-ek. Az elõzmények több, mint vérlázítóak, olvass vissza.
offtopic
hecsedli 2008 okt. 20. - 01:37:35
(147/222)
az pedig h egyesek ezen a fórumon 'emberi roncs'-nak titulálnak egy hozzászólót, 'megdöglést' meg 'egy kis Ciklon-B'-t kívánva neki, hát ez minõsítse õket.
a háborús bûnösök meg ennél kevesebbel is megúszhatják...
hecsedli 2008 okt. 20. - 01:31:53
(146/222)
A film nagyon megrázó. Ugyanakkor a vérengzést és az emberiességet kellõ körültekintéssel és érzékenységgel adagolja. Kilátástalanságot, tehetetlen dühöt is ébreszt a film, de nem ezt akarja hangsúlyozni. A halottak számának gyors növekedése ellenére sem tudott sem az ENSZ, sem más katonai erõ idõben erélyesen fellépni.
Jó hogy fel tudtak mutatni egy nemes és hõsies cselekedetet az áldozatok védelmében, mert sajnos nem ez volt a jellemzõ. Kell valami felemelõ a számunkra, különben aligha szabadulnánk a mérhetetlen szégyen érzésétõl, amit a világ olykor teljes közömbösséget mutató megnyilvánulása okoz.
offtopic
efes 2008 okt. 19. - 14:33:38 Előzmény Miki1900
(145/222)
Te egy súlyosan beteg, tévképzetek között vergõdõ szánalmas emberi roncs vagy, sajnállak. De nincs mirõl beszélnünk, a szavaid mindennél többet elmondanak rólad.
offtopic
perry 2008 okt. 19. - 00:07:15
(144/222)
Talán jót tenne neked egy kis Ciklon-B
offtopic
Miki1900 2008 okt. 18. - 22:46:33 Előzmény efes
(143/222)
az igazság az igazság.
pontosan az a baj, hogy mindig ezt hozzátok fel ti farizeusok. és ez alapján szavaztok és gondolkoztok. érzelem alapján. "az én szüleimet megölték a auswicban, ezért én sose fogok a konzervatívokra szavazni, de még a magyarkodókra sem." (csak tudnám mi a magyarkodó)
egyébként Kroko mond egy hihetõ történetet a Duna-parton lelõtt zsidókról. azt hiszem, azokról, ahol a cipõk vannak.
azért õlték õket bele a Dunába, mert informálták az orosz csapatokat a magyar és német hadsereg állásáról.
ja, hogy ti még azt hiszitek, hogy az oroszok felszabadítottak minket.

egyébként az nem "árpádsávos nyilaskeresztes zászló" hanem nyilaskeresztes zászló. a nyilasban van egy zöld kereszt. a média HAZUDIK! az rtl klub pályáztatásakor pl a vezetést ugyanaz a cég nyerte meg aki kapcsolatban van a Népszabadsággal (Janus-arcú rendszerváltás, tanulmányok c. könyvben van). A parlamentben is hazudnak, Gyurcs is.
Gyurcs. egyébként leantiszemitázta a külföldi lapoknek a Fideszt. hogy miért, azt ma sem tudjuk.
lassan már az lesz a hihetõ, becsületes, tisztességes ember, akit leantiszemitáznak "komoly" források.