Csekély értelmû medvebocs 2012 nov. 22. - 08:23:31
(23/83)
Egész jó mese lett.Nekem tettszett,a Jack és Jill és az Apa ég után jó volt valami jó alkotást látni Sandlertõl.
7/10
nicole94 2012 okt. 30. - 15:14:12 7/10
(22/83)
kikapcsolódásnak megfelelõ volt:)) a denevérek halál cukik, és az a rap-es rész a végén..haha:D volt egy-két vicces jelenet de azért sajnálom már h 3D-s jegyet vettem rá, ugyanis teljesen felesleges volt..
10/7
10/10
medihatas 2012 okt. 27. - 18:46:56 10/10
(21/83)
10/10
Örülök, hogy nem hallgattam az itteni véleményekre és nem maradtam ki ebbõl a páratlan élménybõl. Egy tanulságos bájos filmet láttam, amit végignevettem. Miért hiszik azt egyesek, hogy ezek a mesék felnõtteknek készülnek? Ha valaki nem gyereket kísér egy ilyen filmre vagy átadja magát az élménynek vagy kerülje el ezt a mûfajt. Elhiszem, hogy viccesebb is lehetett volna, ha felnõtteknek szóló poénokat csempésznek bele, de könyörgöm miért szóljon minden rólunk? Így is olyan kevés valódi értékekkel, mûfajokkal teli mûsorok készülnek a jövõ generációjának, nem értem miért gondolják úgy egyesek, hogy ezt megvonhatják tõlük.
6/10
dzsimboo 2012 okt. 24. - 16:18:50 6/10
(20/83)
Egyszer nézhetõ, nem dögunalmas, de nem is kifejezetten szórakoztató alkotás. (felnõtt fejjel).
Jóval alatta marad a Szörny Rt., vagy Jégkorszak szerû "klasszikusoknak", de még nézhetõ. Az ember idegesítõ karakter volt. 6 pont
Petrapetrus 2012 okt. 24. - 08:09:00 Előzmény King Diamond
(19/83)
Persze, mert a mai gyerekek a különbözõ szörnyszülött és torz mesehõsökön szocializálódnak, meg horrorokat bámulnak. Ami szerintem egyáltalán nem kéne, hogy természetes dolog legyen...
A Frankenstein problémám nekem az volt, hogy az eredeti történetben a szörnyet/lényt megalkotó orvos neve volt Frankenstein, és nem a teremtményé. Az, hogy az összefércelt szörny lenne Frankenstein, egy hatalmas és buta blõdli, ami sajnos terjed és tévesen rögzül. És erre még rá is segítenek mindenféle filmmel meg mesével.
Az egy dolog, hogy Adam Sandler volt az eredeti hang. Azért Csõre Gábor és Adam Sandler hangja annyira nem hasonló. AS kicsit mélyebb, pasisabb hanggal vitte a karaktert, ami Csõre Gábornak már nem annyira ment... Én nem fedeztem fel túl sok tónust részérõl, nekem majdnem mindenhol tökugyanolyan volt. Nyilván mint szinkronhang, nagyon tud azonosulni a dolgokkal és ilyen szempontból nem is kritizálom, csak szerintem egyszerûen a látott kép és a hozzá csatolt hang olyan távol állt egymástól, mint Makó Jeruzsálemtõl.
A 3D viszont szerintem megint csak totálisan felesleges volt. Eddig ahány 3D-s filmre beültem, mindnél az volt. Sokkal jobb lett volna sima 2D-ben, kár, hogy az idõpontban, amikor ráértem, csak így adták le. :-/ Egyrészt brutálisan többe kerül a jegy ára, másrészt csak fejfájást okoz a sok felesleges effekt.
SárkányGyümi98 2012 okt. 23. - 10:59:39
(18/83)
Tûkön ülve vártam,hogy elmehessünk a moziba és megnézzük...Hiszen mégiscsak egy Selena Gomez és Adam Sandler rajongónak ezt kötelezõ megnézni!!! Úgy ültem le a székembe: Na most lesz egy kedvenc filmem!
Hogy én mekkorát tévedtem! :(( Az alap sztori tetszett(fõleg az eleje...eléggé kedvezõ volt.:) )
De ami azután jött...ahogy belépett az az ember onnantól már nem igazán (egyébként észrevettük a film alatt,hogy a hátizsákján egy gyönyörû magyar zászlós matrica van.:) )
A rap vagy mifene nem tetszett (a testvéreimnek sem...) Jó voltak benne poénok,de olyanok amiket vagy már 1000 éve ismerem vagy mert felnõtt poénok voltak...Komolyan voltak olyan poénok amiken csak a felnõttek nevettek a gyerekek pedig kérdõn néztek a szülõkre,hogy ebben meg mi a fene a vicces?!
Sajnos nem...nem lett a kedvenc filmem. Pedig nagyon vártam a filmet...Rajongói oldalakon úgy dicsérték a filmet,hogy azt csak na!
Amúgy Mavis(a kis vámpírcsaj) szinkronhangja nem tetszett(ugyanis fura volt nekem...mert a Shak it Up!-ból õ CeCe hangja és így furi volt) Azt hittem,hogy Csifó Dorina lesz a szinkronhangja...:/ Na meg annak a fiúnak sem igazán tetszett a szinkronhangja...De hát ez van!:( Majd ha leatták a mozikban majd megnézem újra itthon a neten...:/
*****SPOILER*****
A végére az a Ding-es dal...Vagy rap? Nem tudom de nem tetszett...:( Nem kellett volna az oda.:(
*******SPOILER VÉGE ******
Összegezve a film nekem 10/5
És nagyon sajnálom...:(
9/10
King Diamond 2012 okt. 21. - 17:40:20 9/10
(17/83)
Ritkán nézek mesét/animációs filmet, moziban meg végképp, de azért néha akad egy-két olyan, ami felkelti az érdeklõdésemet. Ez is egy ilyen volt. Nekünk nagyon bejött, remekül szórakoztunk rajta a moziban. Pedig nem vagyok már 15 éves, de még így, lassan a 30-hoz közeledve is tetszett. Az, hogy itt-ott gyerekes volt, nem baj, elvégre elsõsorban gyerekeknek készült, a közönség nagy része nálunk is kisebbekbõl és az õket kísérõ szülõkbõl tevõdött össze. Azt megfigyeltem, hogy nagy kacarászások hallatszottak jó párszor a film alatt a kicsiktõl (és nem csak tõlük!), így egyáltalán nem hinném, hogy ez olyan rémisztõ lett volna/lenne számukra. Tetszett minden, most egyenként nem részletezném, nekem szinte semmivel sem volt bajom, nagyon jók voltak a karakterek, egyáltalán nem voltak bugyuták szerintem. Az, hogy nem a szörny volt Frankenstein, nekem fel se tûnt, hogy az egy szörny lenne, olyan jókat lehetett rajta is nevetni. Nem kell ezt ilyen komolyan venni egy rajzfilmnél. A szinkronhangokkal sem volt semmi bajom, engem egyáltalán nem idegesített Csõre Gábor hangja, elvégre Adam Sandler volt az eredeti, ne adjunk már másikat a megszokott magyar hangnál akkor. Az viszont megfigyelhetõ volt, hogy itt is hányszor tudta eltorzítani a hangját, hány fajta tónusban tudott beszélni, zseniális. A 3D is jó volt benne, amennyi volt, kicsit azért lehetett volna több is.
Mindent összevetve remekül szórakoztunk, egyáltalán nem gyerekes, és többször is nézhetõ. Következõnek megnézzük a Loraxot is, mert az is érdekesnek tûnik, és a bemutatója alapján a 3D-bõl sem lesz hiány benne.
9/10
8/10
_Freddy_ 2012 okt. 14. - 18:12:53 8/10
(16/83)
Nekem tetszett. Azért kaptam kedvet hozzá, mert Tartakovsky rendezte és mondhatni az õ meséin nõttem fel. xD Remek rendezõ, nekem tetszett ez. :) Poénos volt, de nem volt az a húdejó. És Frankenstein nem a szörnyeteg. Itt pedig úgy hívják a szörnyet, tipikus hiba. xD 10/8
Petrapetrus 2012 okt. 14. - 10:57:49
(15/83)
Hát, sokkal jobbat is ki lehetett volna hozni belõle! El kellett volna dönteni, hogy kicsiknek készül, vagy felnõtteknek. Mert ez ilyen vegyesfelvágottra sikeredett. A képi világa szerintem sok esetben túlságosan ijesztõ a kisebbeknek, a poénok egy része viszont annyira "szánalmas", hogy felnõtteknek nem igazán való. Néhány igazán ütõs poén meg direkt a felnõtteknek készült, ami viszont szerintem sokkal, de sokkal ütõsebbre sikerült és tulajdonképpen nekem ezek vitték el a hátán a filmet. A magam részérõl én egy 16-os karikás történetet csináltam volna ez helyett...
Az külön pirospont a készítõknek, hogy raktak bele olyan információkat, amiket csak azok értenek igazán, akik elolvastak bizonyos könyveket. (pl. láthatatlan ember)
Továbbra is idegesített a Frankenstein-dolog. Nem bírok megbarátkozni a gondolattal, hogy ez a téves hülyeség terjed...

A szinkron: engem is idegesített Drakula papa "Adam Sandler" hangja. Én egy idõsebb hangot adtam volna a szájába, nem volt túl hiteles számomra a szinkron ezen része.

A történet: tetszett. Alapvetõen jó a sztori, bár a túlságosan gyermeteg részeket, mint ahogy már korábban mondottam volt, inkább lenyesegettem volna... Na és a filmzene... Szerintem borzalmas volt.

A film vége felé, a repülõn elcsattanó bizonyos poén hatalmas, hát azon fetrengtem rendesen...

Összességében nem rossz, bizonyos idõközönként akár többször is nézhetõ, viszont sok hiányosság és kérdõjel jellemzi a filmet, ami miatt - legalábbis számomra - nem "tökéletes". :(
7/10
Voldemort 2012 okt. 13. - 10:21:15 7/10
(14/83)
10/7, jó lett a mese, de átütõ mégsem volt. Drakula nem volt olyan, mint amilyennek az elõzetesekben láttuk.
8/10
betty_b_mail 2012 okt. 12. - 22:43:24 8/10
(13/83)
Nekem összességében tetszett, bár jobban tettük volna, ha eredeti nyelven nézzük, mert valahogy a két vámpír szinkron hangját nem éreztem odavalónak/irritált, de a vérfarkasok és a többi szörnyek, fõleg a csontvázak nálam mindent vittek. :)
6/10
beo71 2012 okt. 09. - 21:46:51 6/10
(12/83)
A Shrek és az Elvitte a víz annyira elkényeztetett, hogy mindig nagy várakozással viszem a gyerkõcömet a moziba(igen, miattuk ki kell perkálnom ezt a heroin-áras mozijegy-szemüveg-zabálnivaló fizetésroppantó Bermuda háromszöget)és néha nagyon jól szórakozom(FEL, Wall-E), de az utóbbi idõben már sokszor unatkozom és a kijáratot lesem.
Ez nekem túl gyerekes.6/10.Nézhetõ.
Mennyi fergeteges poént lehetett volna gyártani egy felnõtteknek szóló horror-mesében?Így maradt a szirupos mondanivaló, az óvodás megközelítés, béna karakterek.
Ja, a lányomnak tetszett, én meg örüljek, hogy legalább Õ jól szórakozott.
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 okt. 09. - 15:13:06 8/10
(11/83)
akkor erre se adok 10 pontot, de azért megnézem majd
Petrapetrus 2012 okt. 09. - 10:22:54 Előzmény _Freddy_
(10/83)
Komoly hát. Sajnos sokan tévedésben élnek ezzel kapcsolatban. Ahogyan írták, a szörnynek nem volt neve, az õt megalkotó doki neve volt Frankenstein. Valamiért ez a tévedés elterjedt és nem nagyon fárasztják magukat az emberek, hogy tegyenek ennek javítása érdekében bármit is. -.-"
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 okt. 07. - 12:40:51 8/10 Előzmény Petrapetrus
(9/83)
most ez komoly? de miért? sztem direkt...nem hiszem, hogy ez a neves rendezõ Tartakovsky ekkorát hibázna...
9/10
arati 2012 okt. 07. - 09:39:12 9/10
(8/83)
A kisfiam végig nevette, így nekünk tetszett. Vicces, aranyos, szerintem jó volt.
9/10
Bogoj 2012 okt. 02. - 14:03:34 9/10
(7/83)
bizony. a szörnyet alkotó doktor volt victor frankenstein, a könyvben csak egyszerûen szörnyként emlegetett lénynek nem volt neve.
Petrapetrus 2012 okt. 02. - 13:20:27
(6/83)
Újabb alkotás, amiben Frankenstein ismételten TÉVESEN a szörny és nem az õt megalkotó orvos, aki egyébként..? :-/
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 szept. 30. - 07:41:31 8/10 Előzmény Rajzfilmcsászár
(5/83)
jól tette,hogy ezt megcsinálta és félbehagyta többi munkásságát, így csak erre tudott koncentrálni és tuti jóra csinálta, én már nagyon várom :D
Rajzfilmcsászár 2012 szept. 23. - 10:20:11
(4/83)
Egyik szemem sír, a másik nevet. Tuti király lesz, hiszen tudjuk ki rendezi! :) Nagyon várom már. Másfelõl tudni, hogy Genndy Tartakovsky félbe hagyta a Szimbionikus Titánt ezért. És mért nem találtak ki neki magyar címet??? Legyünk már büszkék rá, hogy Nagy-Magyarországon játszódik! Lehetett volna Erdélyszálló a címe.