jani-wan 2015 nov. 02. - 18:56:35
(56/136)
+1

Viszont azzal kiegészíteném, hogy ugyan nem szükséges az hogy hogy valaki meg tudja csinálni ezeket a dolgokat, de valamilyen szinten kell hogy foglalkozzon a dologgal hosszabb ideig, hogy valaki ezt megállapíthassa.
Például ha valaki tud semmit a szobrászatról, nem fogja tudni megállapítani, hogy Michelangelo Dávid szobra mitõl különb "Simon bácsi" kõfaragó mester temetkezésekre készülõ mûveinél. Fõleg ha mondjuk felcserélik az árcédulákat :)
Azt meg pláne nem mondja meg egy "civil", hogy Slash a jobb gitáros vagy Curt Cobain. Vagy hogy ki a jobb táncos, Nurejev vagy Barisnyikov?
Tehát valamilyen szinten érteni kell hozzá, különben a messzirõl jött ember azt mond amit akar tipikus esete áll fenn.
Az is tény, hogy a hitelt érdemlõ véleményhez nem szükséges, hogy a véleménynyilvánító képes legyen adott területen bármire is. Például láttam a CNN-en amerikai foci edzõt aki a rúgásokra specializálódott, de az életben nem rúgott labdába. És ez biztos mert születésétõl fogva nyomorék, és tolószékben éli egész életét.

Ezekbõl az következik hogy amennyiben te az elõadómûvészet területén forogsz, akkor nyilván láttál már sok táncost dolgozni, beszélgettél is sokkal, és valószínûleg már el tudod dönteni, hogy minõségben hová sorolhatóak akikrõl szó van.
olahmiki1959 2015 nov. 02. - 18:14:59
(55/136)
Köszönöm szépen, hogy lehazugoztál, ez egy új dimenzió ebben a mi netes kapcsolatunkban... Ezt eddig én még nem engedtem meg magamnak, de hát az ember a mai kemény világban ne lepõdjön meg semmin...
A dolog lényege, hogy nem tudok zongorázni, de meg tudom állapítani, hogy Cziffra György minden idõk egyik legvirtuózabb zongoramûvésze volt, szaxofonozni sem tudok, de attól még biztos, hogy Charlie Parker a dzsessz történetének legzseniálisabb szaxofonosa volt, és - sajnos - festeni sem tudok, azt azonban felelõsségem teljes tudatában kijelenthetem, hogy Leonardo Da Vinci mûvészete megkerülhetetlen a festészet történetében.
Nem vagyok néptánc szakértõ - amint írtam is - de Michael Flatley zseniális tánctudása az én véleményemtõl függetlenül megállapítható. Amint a három feketeruhás srác virtuozitása is.
Az ugyanis nem egyenlõ a néptánc motívumainak ismeretével, "mindössze" látó szem szükséges hozzá, meg némi ritmusérzék.
Az meg - talán - van... (Ezt már félénken írom le, nehogy újból a hazugság vádját szakítsam a fejemre...:)
3/10
Semprini 2015 nov. 02. - 16:42:57 3/10
(54/136)
"bizonyos mûfajokban ugyanis nem túl nehéz világszínvonalon teljesíteni. (A popszakmára gondolok)."
Na igen, ha azt vesszük, hogy Britney Spears meg Justin Bieber világsztárok lettek azzal a "hanggal", ergo "elvileg" õk is a 'világszínvonalat' képviselik, nos, ilyen értelemben nekünk magyaroknak is van legalább 40-50 világszínvonalú könnyûzenei elõadónk, ha nem több. Abban az értelemben meg, ahogy én gondolom, egy vagy kettõ - maximum. De ezen nem veszünk össze, eltér a véleményünk, mint már annyiszor, s nyilván nem utoljára.
A tánchoz - mint említettem, nem értek, éppen EZÉRT nem is állítom - hiszen hazugság lenne - hogy meg tudom állapítani, mi a világszínvonalú produkció és mi nem az. Aki hozzám hasonlóan nem ért hozzá de ennek ellenére azt állítja magáról - az szerintem hazudik. :-)
olahmiki1959 2015 nov. 02. - 16:28:41
(53/136)
Te valószínûleg nem láttad a "Magyarország, szeretlek!" címû mûsor legutóbbi adását, abban szerepelt a három srác, akik elmondták, - sajnos, a nevüket nem jegyeztem meg, de miután továbbjutottak, majd lesz róluk szó, - hogy külföldön már nagyon nagy sikereket arattak, sõt, az egyiküket megválasztották a világ leggyorsabb lábú táncosának, - amely címet eddig Mike Flatley birtokolta -, amely tény szerintem "nem semmi", ahogy mondani szokták.
Nem vagyok néptáncos szakértõ, de a teljesítményt meg tudom állapítani.
Õk pedig világszínvonalon táncolnak.
A jelzõvel - világszínvonal - pedig azt hiszem, nem dobálózom könnyedén, bizonyos mûfajokban ugyanis nem túl nehéz világszínvonalon teljesíteni. (A popszakmára gondolok).
Wolf Kati, Gáspár Laci, Király Linda, Tóth Gabi, Radics Gigi, vagy a régebbi nemzedékbõl például Cserháti Zsuzsa, vagy a sokak által lenézett Zámbó Jimmy egyértelmûen világszínvonalon énekeltek, egyetlen balszerencséjük az volt, hogy hazánkban születtek, ami egybõl be is határolta a lehetõségeiket. (De ezzel nem mondtam semmi újdonságot).
3/10
Semprini 2015 nov. 02. - 13:12:35 3/10
(52/136)
"a három feketeruhás táncos srác, akik a népi tánc elemeit mai formában, modernizálva adták elõ, fantasztikusak, lélegzetelállítóak voltak. Õk egyértelmûen, túlzás nélkül világszínvonalú produkciót nyújtanak."
Oké, neked ez a véleményed, legyen. Én abszolút nem értek a (nép)tánchoz - de (ami már nagyobb baj,) a zsûritagok közül sem ért senki!- viszont érdekes lenne egy igazi néptánc-szakértõt megkérdezni, mit szól a produkcióhoz. Nem biztos hogy a "világszínvonalú" lenne az elsõ jelzõ, ami eszébe jutna. Egyébként elég könnyen dobálózol ezzel a szóval, én kétszer is meggondolom, mielõtt leírom - pláne egy tehetségkutató kapcsán(!).
De oké, neked tetszett, rendben van, tudomásul vettem. Nekem egy volt a sok közül, még a tánccsoportok közül sem feltétlenül a legjobb - de ez persze csak a szubjektív véleményem.
Edmond Dantes 2015 nov. 02. - 10:45:50
(51/136)
on
Ebbe a mûsorba egyszer (quasi véletlenül) belenéztem, borzasztónak találtam, többé nem nézem, ahogyan a többit sem. Zsûri olyan, amilyen. Szvsz ezek a mûsorok, eltérõ arányban ugyan, de a zsûrirõl csaknem annyira szólnak mint a szereplõkrõl illetve a zsûri maga is "szereplõ". Jó szerepló vagy rossz szereplõ, de szereplõ/közremûködõ. Külföldi (YT) bejátszásokban uezt látom: a TV-show és a showbiznisz része(i). Mellesleg 50 éve se faarcú ismeretlenek nyomogatták a gombokat egy faarcú (!) világban pl a Kimittudban, az õ akkori szereplésük is a mûsor/a show része volt, csak akkor még nem hívták õket celebeknek.

off
Az a helyzet h a "kertévéknek" el kell magukat tartani = nézettség--->reklámbevételek...fõleg azoknak, amiket vagy inkább amelyiket (1 db) nyomorgatnak, különadókkal sújtanak, politikai nyomás alatt vannak, olykor elsötétítenek és nem sikerül(t) a MI (tíz)milliárdjainkból kivásárolni-gleichschaltolni az(oka?)t, ahogyan az egy másik "kertévé" esetében éppen zajlik.

offoff
Itt következne a köztévérõl és évi százmilliárdhoz, a MI (!) százmilliárdunkhoz közelítõ "mecenatúrájáról", az Õ nézettségükrõl és az Õ vetélkedõikrõl meg az õ vetéledõik nézettségérõl szóló beírásom...de nem következik.
Gollam24 2015 nov. 02. - 09:45:06
(50/136)
Igen sajnos a magyar nõk nem a tárgyilagos, objektív gondolkodásukról híresek, sajnos hiába csinosak, ha egyébként aljas, patkány módon viselkednek és kettõs mércével mérnek, többek közt ezért sem vagyok elájulva tõlük.
olahmiki1959 2015 nov. 01. - 18:31:53
(49/136)
Bocsánat, az elõzõ hsz.-emet legfõképpen Semprininek szántam, õt szólítottam meg.
olahmiki1959 2015 nov. 01. - 18:31:01
(48/136)
Továbbra sem szakítanak azzal a hagyománnyal, hogy egy produkció alatt a legtöbbször, és a leghosszabb ideig A ZSÛRI ARCAIT mutatják, amint elgondolkodva nézik a színpadot, holott engem az érdekelne, ami ott történik!
Nem vagyok kíváncsi Kovács Patrícia általában butácska arckifejezésére, Horgas Eszter ájuldozására, - fiatal, izmos fiúk láttán -, vagy éppen fanyalgására, ha valami nem az õ ízlésének megfelelõen történik.
Érdekelt volna a bûvész mutatványa, aki vasrudakkal szúrta át a dobozba bújó hölgyet, de a táncos lányok "twerkelését" is szívesen elnéztem volna folyamatosabban, nem pedig csak felvillanásszerûen.
(Az RTL klub ennyire fél néhány táncoslány formás fenekétõl, hogy nem meri mutatni azokat?...:)

Az, hogy Balázs és Dombi "poénból", az aranygombot lenyomva, beszavazta a döntõbe azt a szerencsétlent, aki mint egy szabadnapos, diliházból kiengedett ápolt, úgy énekelt valami baromságot, az mindent elárult a verseny színvonaláról, és komolyságáról.
Ilyenkor merül fel az emberben a kérdés, hogy legközelebb mit fog "énekelni" az illetõ...

Abban viszont tévedsz, hogy egyetlen egy nívós produkció sem volt a mai adásban, hiszen a három feketeruhás táncos srác, akik a népi tánc elemeit mai formában, modernizálva adták elõ, fantasztikusak, lélegzetelállítóak voltak.
Õk már szerepeltek a Magyarország szeretlek címû, - egyébként meglehetõsen gagyi - szórakoztató mûsorban is, de ez semmit nem von le a teljesítményükbõl. Õk egyértelmûen, túlzás nélkül világszínvonalú produkciót nyújtanak.
A többiek valóban átlagosak - vagy átlag alattiak - voltak.
1/10
fél X 2015 nov. 01. - 18:15:47 1/10
(47/136)
a Gusztosné (sajnos nem jut eszembe a neve) meg csak hunyorog és hunyorog, színésznõ létre lehetne más eszköze is talán.
1/10
fél X 2015 nov. 01. - 18:12:31 1/10
(46/136)
A zsüritagok korlátoltságát mi sem mutatta jobban, mint amikor a transzvesztita elõadó totál tehetségtelen a magamutogatás vágya által vezérelt elõadását nem merték kritizálni. A "másság" mindenáron való tisztelete, míg Csuja végre kinyögte, "ez kevés volt kicsi rigó, a többiek is fellélegeztek, mert õk, ha Csuja nem oldja a helyzetet, megfelelési kényszerüktõl vezérelve még tovább engedték volna a "produkciót"
3/10
Semprini 2015 nov. 01. - 16:26:28 3/10
(45/136)
Amikor egy tévémûsort látva azt hisszük, hogy ennél már nincs lejjebb, mindig sikerül bebizonyítani, hogy igen is van lejjebb... és még lejjebb... és még lejjebb...
Ezt tudja a retekklub új Csillag születik-je. Tudom, most nem így hívják, a változatosság kedvéért veretes angol címet kapott (elvégre a magyar tévében vagyunk - ld. még The Voice, Rising star, stb.), de ettõl még totálisan ugyanaz a mûsor, csak a zsûrit cserélték le - bár azt is kár volt, mert ez a zsûri bizony egy szikrával sem jobb egyik korábbinál sem, néhányat pedig messze alulmúl.
A legnagyobb csalódás egyértelmûen a két hölgy, akik miután az elsõ selejtezõn nagy nyálcsorgatás közepette továbbengedték a chippendale-táncos fiúcsapatot, most pedig Horgas Eszter szólta el magát még az elején egy tánccsoport láttán (kockás a hasatok? akkor továbbmehettek!), nos ezek után mit látunk? Amikor ugyanilyen jellegû produkciókat lányok-nõk adnak elõ, a zsûri két nõi tagja azonnal elõveszi a legutálkozóbb arckifejezését, majd látva, hogy a két férfi zsûritagnak tetszik a produkció, hímsovinisztázni kezdenek és persze nemmel szavaznak - a "maguk szemében a gerendát se" tipikus esete. Undorító.
Igazán nívós produkciót most egyetlen egyet sem(!) sikerült beszuszakolni a majd másfél órás adásidõbe, viszont olyan elképesztõen amatõr vágásnak lehettünk tanúi, hogy sokszor még az sem derült ki, hogy a zsûritagok épp melyik produkcióra adták azt az igent.
Valami elképesztõen döbbenetesen amatõr módon van az egész megszerkesztve, megvágva, és a képünk elé tolva. Persze a Gyõzike-show, meg a Benkõ/Alexosz/Delhusa feleséget keres típusú mûsorok után ezen igazából már nincs mit csodálkozni.
A kertévék jelszava: "mindig van MÉG lejjebb!" - de ehhez legalább vaskövetkezetességgel tartják magukat.
Ze74 2015 nov. 01. - 13:34:39 Előzmény olahmiki1959
(44/136)
Teljesen igazad van ,csak szerintem nem az operatõr a hibás hanem a mûsor igazgató,vagyis ki ott ül a stúdióban és az élõ képet vágja egyik kameráról a másikra harmadikra így tovább.
Ze74 2015 nov. 01. - 13:28:25
(43/136)
Nagy az Isten állatkertje,de nem is ez a baj,hanem hogy alacsony a kerítés!
Azt tudom,hogy kicsiny országunkban mennyi tehetséges ember van,de hogy ennyi szánalmas kretén honnan jön elõ,az eszméletlen.
Engem a tegnapi adásban legjobban punk formáció akasztott ki.....pedig szeretem a punk zenét(ami hallgatható)és még csak nem is a lázadó része akasztott ki,hanem az egész ahogy elõadták magukat,két tehetségtelen drogos gyökér!!!
Legszívesebben felmentem volna a színpadra és rajtuk vezettem volna le minden eddigi életemben felgyülemlett agressziómat....pedig nagyon békés ember vagyok.
Aszt hiszem igazából már csak a Dombóvári beszólásai miatt és a néhány igazán kiemelkedõ eredeti tehetség miatt nézem,az legalább szórakoztat.
malvinkicska 2015 nov. 01. - 07:08:06
(42/136)
Az én igényem nem eza mûsor amennyit láttam az elsõ adásból elég volt, hogy lássam itt a zsûri és a fel lépõk, tiszta bohócot csinálnak magukból, ha ez tehetség akkor biztos nem tudják ki az igazi tehetséges ember. A tv nem érdemes bekapcsolni, mert szenny folyik belõle.
1/10
fél X 2015 okt. 31. - 23:46:17 1/10
(41/136)
a homok animációt sem tapsolták volna felállva a zsûritagok, ha nem New Yorkot formázták volna meg az ehhez illõ zene aláfestéssel
1/10
fél X 2015 okt. 31. - 23:44:53 1/10
(40/136)
a fridzsireren meg mosogépen " zenélgetõ" srácokat ennyire nagyra értékelték, nem a klezmer zenekarra hajazó sipkáikon és a srác szivárvány szinú pólójának köszönhetõ?
1/10
fél X 2015 okt. 31. - 23:42:36 1/10
(39/136)
ez a "" punk "" formáció, totál be voltak lõve, ez a mõsor ennyire gáz, hogy részegen is ki lehet állni a TV mûsorban?
Ropovand 2015 okt. 31. - 21:49:16 Előzmény malvinkicska
(38/136)
Ezeknek az embereknek nincs önkritikájuk, ízlésük, ...
Viszont a zsûri egyik tagja sem tud túl sok értéket felmutatni, celeb mûsorban volt látható, ezen kívül semmit nem tudok róla, csak annyit, hogy a lábát felhúzza, még viselkedni sem tud, de kritizálni igen. (Kovács Patrícia)
Ezüstliliom 2015 okt. 25. - 12:20:19 Előzmény Semprini
(37/136)
A kaszkadõrség egy dolog. A polgárpukkasztás vagy meghökkentés is. De az, hogy a primitív embereket kiszolgáló megalázást mutatnak be a színpadon (fõleg a lába közé célzott minden ütés, illetve rugdosták, ahogy a földön feküdt), az nem való egy országos TV-be semmilyen indokkal.
Örülök, hogy Horgas Eszter nem tûrte ezt faarccal, mint mindenki más, de ettõl még lehetett ez is elõre eltervezett, úgyhogy nem vonok le belõle Eszterre vonatkozólag messzemenõ következtetéseket. A mûsor készítõire vonatkozólag viszont igen.
Ráadásul ez volt a múlt héten az utolsó produkció, ami kellemesen megalapozta a hangulatomat lefekvés elõtt. Kössz, RTL Klub!:///