Téma: I. e. 10 000

10/10
lemezek01 2008 aug. 13. - 18:05:58 10/10 Előzmény Anditos
(459/639)
A sakkozógépek sztem valahol a számológépek mintájára épülnek/elvén mûködnek. Azt tudod hogyan mûködik egy számológép,vagy épp számítógép? Tanultuk számtekon:
Állítólag egy csomó nulla,egyes,és kettes alapján dolgozik. Betõket sem ismer csupán ezen három szám alapján kalkulál,következtet, mit tudom én.........
offtopic
Anditos 2008 aug. 13. - 17:59:41
(458/639)
Végül is a sakkozó robot is valahogy így mûködhet, nem?
offtopic
Anditos 2008 aug. 13. - 17:57:43
(457/639)
Superman-nek sikerült egyszerre a kettõ. :-)
10/10
lemezek01 2008 aug. 13. - 17:10:32 10/10
(456/639)
A tigrises jelenettel valahol egyet értek, megkegyelmezett a fõhõsnek, ez olyan meseszerû volt,de amúgy nem olyan hihetetlen. Az állatok se támadnak rá mindenkire,és nem hinném hogy csak a lehetséges préda feszélyessége alapján szelektálnának. Hallottam én már olyat hogy a kutyák is megérzik ki az aki rosszindulatú. Nomeg ne feledd azt a tényt sem,hogy abban a pilanatban fõhõsünk mögött egy komplett falu állt,lándzsákkal meg mit tudom én.

A film többi része sztem korrekt volt.
Ahogy elnéztem,és amennyire értek hozz(helyel közzel talán) abszolút hitelesnek tünt. Plusz látványban sem szenvedtem hiányt mikor néztem.
izlések és pofonok, van ilyen
10/10
lemezek01 2008 aug. 13. - 17:00:14 10/10
(455/639)
Most,hogy így mondod,én se nagyon vágyom rá.
Viszont a lehetõségekre ami bennük rejlik annál inkább.
valamit valamiért. Esztétika vs Praktikum(superképességek)
10/10
lemezek01 2008 aug. 13. - 16:57:47 10/10
(454/639)
Egyes kutatók,proffok szerint elviekben lehetséges egy az embernél okosabb,önálló gondolkodásra képes gépet létrehozni. Már csak az a kérdés hogy hogyan.
Ha megvan a megoldás már csak információkkal kell teletömnünk,és az összefüggésekre majd rájön maga.
Nopersze ez nem egy kis kihívás tudom
offtopic
Anditos 2008 aug. 13. - 13:02:20
(453/639)
:-) Oké, de akkor megszünnénk embernek lenni. És nem mellesleg, iszonyú hülyén néznénk ki.:-) Én legalábbis nem szeretnék kaméleonszínekben pompázni, vagy lüktetõ kopoltyúkat a fülem alá. :-)
offtopic
Anditos 2008 aug. 13. - 13:00:04
(452/639)
Vili. :-) De szerintem ennél is ugyanaz a probléma: hogyan érjük el a gépnél, hogy olyamire is legyen képes, amire mi nem, hiba kiküszöbölése, összefüggések keresésére, stb. Ha már beleírtuk a programjába, hogy hogyan dolgozzon, mit keressen, hogyan tervezze meg a legideálissabb akármit, akkor azt már mi is meg tudnánk csinálni, nem?
Bár hibázunk, akkor is még mindig az emberi agy a legösszetettebb, legnagyobb lehetõségeket rejtõ "dolog" a Földön, szerintem soha nem lesz gép, ami többet tudna nála. :-)
10/10
offtopic
lemezek01 2008 aug. 13. - 12:52:21 10/10 Előzmény Anditos
(451/639)
A gén manipulációmeg,hát igen ezek két élû dolgok.
De sztem van neki olyan oldala is ami csodálatra méltó,no és persze nem utolsó sorban hasznos is. Gondolj bele,rendelkezhetnánk a kaméleon szinváltásával,vagy repülhetnénk mint a mdarak, ugrálhatnánk mint a kenguruk.
Ez utóbbiból,milyen jó gátfutóink lehetnének.
De vannak kevésbé durva,vagy látványos elõnyök is amikkel rendelkezhetnénk. PL: ha a tüdõnk melett kopoltyút is kapnánk. Oxigén palack nélkül úszkálhatnánk kedvünkre a víz alatt.
10/10
lemezek01 2008 aug. 13. - 12:46:08 10/10 Előzmény Anditos
(450/639)
Én is pont ezt mondom, a gép az csak abból a tudásból dolgozni aminek a birtokában vagyunk mi is, csak egy gép talán eredményesebben tudná azt felhasználni.
vili?
offtopic
Anditos 2008 aug. 13. - 11:32:36
(449/639)
Egyfolytában azt teszem, szemlesütve írom a hsz-eimet is.
offtopic
Anditos 2008 aug. 13. - 11:30:53
(448/639)
"Azért ezek a jövõbelátásaid még nem vonatkoznak a multra is,legalábbis egyenlõre :-)"
Okés, én ezt csak azért írtam, hogy vannak még fekete lyukak, pl az agy is. És ha képesek vagyunk a jövõbelátni, akkor elõbb utóbb a múltunkba is bejáratosak leszünk.:-) Addig télleg csak találgathatunk.

Belegondoltam abba, amit írtál, és hát, ez egész ijesztõ lehetõség, hallod e! :-) Hogy egy-két ember használni tudná az agya legtöbb részét. Mert tutti, hogy nem a köz javára fordítanák, rögtön hatalmat akarnának mások felett, és a képességeik miatt meg is szereznék. Azt mindenképpen nagyon jól megfontolnám, hogy kiknek az agykapacitását növelném meg, a pénz itt nem jöhet szóba. Szerintem azért is állnak ezek a dolgok egyelõre felettünk, mert a mai ember nem használná semmi jóra a megnövekedett képességeit.

Az emberi génmanipulációról meg olyan rossz a véleményem, hogy nem tûr nyomdafestéket. :-) Hamarosan egy rakás Einstein, meg Schumacher meg Mozart rohangálna a világon. Bemegyünk a klinikára, elénk raknak egy katalógust, kiválasztjuk a megfelelõ szemszínt, hajszínt és a pozitív tulajdonságokat, aztán ezeket belecsöpögtetik a kémcsõbe, majd kilenc hónap múlva megszületik egy olyan gyerek, aki cseppet sem hasonlít ránk, de még a nagyszüleire sem. :-)
Egy olyan misztikus és csodálatos dologba, mint a születés, szerintem nem szabad beleavatkozni.

Jó lenne, egy olyan gép, amirõl írsz. :-) Szerintem ez egyetlen ok miatt lehetetlen: olyan gépet nem tudunk alkotni, ami többet tud nálunk. Csak olyat, ami a jelenlegi, meglévõ tudásunkra épül. Ha csak fel nem tudnánk ruházni valami plusz intelligenciával, amivel mi nem rendelkezünk, de hát ez elég valószínûtlen.
10/10
lemezek01 2008 aug. 13. - 11:14:35 10/10
(447/639)
Szégyeld magad
offtopic
Anditos 2008 aug. 13. - 11:08:26
(446/639)
Oké, kiváncsian várjuk a véleményedet!
(Nekem is illene már megnéznem...:-((( )
10/10
lemezek01 2008 aug. 13. - 11:02:43 10/10
(445/639)
Esetleg. Azzal viszont az a gond,hogyha címzel valakinek személyesen egy ilyen üzenetet az nem fog neki megjelenni az üzenetek,profil....stb rovat alatt mint felé intézett hozzászólások.
10/10
lemezek01 2008 aug. 13. - 11:00:36 10/10
(444/639)
Azért ezek a jövõbelátásaid még nem vonatkoznak a multra is,legalábbis egyenlõre :-). Tehát sztem amihez hozzászagolni sem tudnk arról érdemesebb csupán a tudományos írásokra hagyatkozva beszélni. (sztem)
Amúgy engem az gondolkodtat még el ezen kívül,már abból kiindulva hogy agyunknak csak 12% használjuk,hogy valyon mi lenne ha az orvostudomány el tudná intézni bárkinek akinek pénze van,hogy agyának sokalta nagyobb százalákát vehesse igénybe. Mekkorát fordulna már a világ velünk!!(?)
Álítólag ez ügyben már jó nyomon vannak.
Nomeg olyanról is volt szó,hogy úgy néz ki már most nagyrészt képesek vagyunk egy olyanra,hogy születendõ gyerekek génjeit módosítanánk egy csöppet,számunkra hasznosabb dolgokkal is felvértezhetnénk kedvünk szerint. Válogathatnánk nekünk szimpatikus tulajdonságokkal rendelkezõ állatok közül,kiknek sajátosságait,a természet adta elõnyeit egy ember gén génnyeibe ültethetnénk.
Nomeg olyan is járt már a fejemben hogy mi volna ha képesek lennénk minden tudományunkat a világon egy önálóan gondolkodni tudó gépbe telepíteni. Mindössze annyi volna a dolgunk hogy felvetjük a gépnek milyen használati táûrgyra volna szügségünk,melyet ki kéne fejleszteni. A gép a bevitt tudományos adatok alapján kidobná,megtervezné nekünk. Már csak elõ kell tudni álítani. Ez azért volna elõnyös mert nincs ember a világon kinek a fejében minden hasznos tudomány egyszerre megvan,pláne hogy az kellpõképp fonódjon is benne össze egy egy eszköz tervezése közben. Az ember halandó,így hajlamos átsiklani véletlenül dolgok felett,melyekkel tisztában van uigyan,de mégis valahogy nem gondol mindenre. Egy gép sokalta kisseb arányban téved
offtopic
pacica 2008 aug. 13. - 11:00:30
(443/639)
Vagy nyomunk egy offtopic elrejtést. YEE
10/10
lemezek01 2008 aug. 13. - 10:46:22 10/10
(442/639)
Igen,egyesek baromkodnak,idétlenkednek,ezeket én sem szívlelem. A topik pedig valóban arra volna hogy kizárólag csak az adott témára korlátozódjunk benne.
Viszont ha felvetõdik valami érdekes téma,mégha nem is közvetlenül ide tartozik,sztem nem kár érte ha kibreszéljük.
Aki akarja elolvassa,akit meg nem érdekel,figyelmen kívül is hagyhatja.
offtopic
Anditos 2008 aug. 13. - 10:29:05
(441/639)
Hát igen, már a "vektortér"-nél elakadtam. :-) Pedig jó lenne, ha érteném, mert érdekel.
offtopic
Anditos 2008 aug. 13. - 10:21:52
(440/639)
Jesszus, ez kb olyan hatással volt rám, mint amikor beleolvastam az "Arab nyelvtan kezdõknek, elsõ rész" c. könyvbe. :-)