1/10
gimbiikeeh 2010 febr. 12. - 15:01:11 1/10 Előzmény tombenko
(138/258)
Háát ... nem indult rosszul ...
Deh aztán az egész film arrol szolt h. eltévedtek és nem találtak ki ... megh. este hangokat hallottak...
Nagyon unalmas...
A végének sincs értelme...
És elvileg ez horror, pedig egyátalán semmi félelmetes nem volt benn...
Errõl ennyit... :(
0/10
tombenko 2010 febr. 11. - 20:19:00
(137/258)
Kicsit kifejthetnéd, ha szabad kérnem...
1/10
gimbiikeeh 2010 febr. 11. - 20:14:00 1/10
(136/258)
Jajj nagyon rossz film. :(
Pedig mennyien ajánlották...
Ennyit errõl...
1/10 (ha tehetném 0 lenne)
Ferrer 2010 febr. 08. - 22:42:39
(135/258)
Én most néztem meg - szerintem elég durva volt. Szinte lesokkolt, és most félek. Elõször is tetszett, hogy végre nem vérengzõs, effektezett sz*rt nézek, hanem valami eredetit. És azok a 16mm-es fekete-fehér filmek bizony ott voltak a szeren, fõleg, amikor a voodoo-babákat filmezték. Tényleg, nem tudja vki, miért kellett nekik a 16mm-es filmfelvevõ? Mert megrendezett amatõr filmnél még oké, de dokumentumfilmnél minek? Én sokakkal ellentétben inkább a második részen aludtam be majdnem :)

Biztos azért tetszett annyira ez az áldokumentarista jelleg, mert a Youtube-on láttam már hasonlókat, amirõl nem tudni, igazak-e vagy sem. Az oklahomai ördögimádó "lila templomról" már hallottatok?
http://www.youtube.com/watch?v=7dDBkVEIprc

Na most kívánhat nekem mindenki jó éjszakát! *g*
1/10
ceia 2010 jan. 12. - 01:37:07 1/10
(134/258)
Ez az egyik legócskább film-ötlet, amit valaha láttam. Erdõben játszódó horrornak százszor jobb az "Erdõ szelleme".
Talán az elsõ horror film volt, amit megnéztem.
8/10
Sauza 2010 jan. 06. - 14:59:50 8/10 Előzmény tombenko
(133/258)
Pontosan, régen ez nagyon nagyot ütött, mert nem horror filmként nézte az ember, hanem mint dok.filmet. Szerintem nem sok benne a sírás, nekem már anno is a légzés tette hitelessé, (volt már részem pánikszerû levegõkapkodásban) amit nagyon jól megcsináltak. Az egész persze ott dõlt meg mikor kihozták az Ideglelés 2-õt, addig számomra teljesen hiteles volt.
De innentõl kezdve az ilyen kategóriás filmeket, mint pl. a Paranormal Activity-t is más szemmel nézi az ember, de ugyan azt a hatást tudja elérni félelem terén, ha az ember hisz az ilyen dolgokban. Attól mert egy megrendezett filmet néz az ember, az életben simán valakivel megtörténhetett.
tombenko 2010 jan. 06. - 01:02:04
(132/258)
Az a baj, hogy már mindenki úgy nézi, mint horrorfilmet, így eléggé kiszámíthatóvá válik, és tényleg unalmas. Eredetileg azonban nagyon igyekeztek dokumentumfilmként feltüntetni, ezért igencsak meg tudta csapni az embert. Egyébként ugyanez a helyzet a Paranormal Activityvel is: miután ismertté lesz, elmúlik a hatása.
7/10
888 2010 jan. 05. - 23:46:48 7/10
(131/258)
Nagyon ötletes film. Habár a vége felé, a csaj túl sokat sikítozik.
Gyerek korom óta félek a boszorkányoktól :D úgyhogy számomra félelmetes volt a film.
A fenti kritikával nagyon egyet tudok érteni:
"a nézõ kitapasztalhatja magán, hogyan mûködik a fantázia gerjesztette félelem."
SlyCool 2010 jan. 05. - 21:58:21
(130/258)
Abszolut egyetertek: az emberek nem fogjak fel, mekkorat utott ez a film evekkel ezelott, amikor még nem volt megszokott huzas a filmgyartasban egy ál-horrorfilm keszitese es hogy milyen elmeny volt moziban nezni, stablista meg minden nelkul.
Megnezik SZINKRONIZALTAN (anyam borogass, ez mekkora idiota otlet?!) ugy, hogy tudjak, hogy "jaaa, remlik, hogy ez az az a regi horror szar" es varjak a veres hollywood-i vegkifejletet. Barmok.
Lili02 2010 jan. 05. - 21:38:06
(129/258)
nekem is csalódás volt...úgy beharangozták annó hogy fúú ilyen para meg olya durva..végig vártam hogy lesz valami végkifejlet vagy valami a végén ami miatt izgulni lehet de nagyobb volt a füstje mint a lángja...télleg csak nyavalyognak és káromkodnak
bürgönye 2009 dec. 24. - 01:36:15
(128/258)
Hm. Nem lehetett ez rossz film annak idején. Sajnálom persze, hogy nem akkor láttam, amikor bemutatták, ti. kiskamaszként tényleg félig-meddig bevettem a "dokumentumfilm"-dolgot. Egyébként el kell ismernem, szerintem nagyon jól megcsinálták. Természetesen vannak benne hibák és logikátlanságok, de kétségkívül hatásos, és ennek része az is, hogy vontatottan indul (a.k.a. unalmas). Sõt, az eleje, amikor még csak a jeleket találják meg, nekem még jobban is tetszett, mint a legvége. Ott még akár dokumentumfilmnek is elmegy, és (tekintve, hogy stílusosan sötétben, egyedül szoktam horrorfilmet nézni) néha erõszakkal kellett emlékeztetnem magam, hogy ezt csak kitalálták.
Azt nem mondom, hogy az évszázad filmje, de egyszer érdemes megnézni.
tomi°° 2009 dec. 19. - 13:10:55
(127/258)
én is láttam a paranormális tevékenység c. filmet, és ma délelõtt ezt a szörnyû ideglelés c. filmet
de azért biztos, ami biztos megnézem a 2-t is, hátha az még rosszabb lesz ennél is :D

mindenesetre a horror imádok körében valószínûleg alapfilmnek számít ez az erdõs bohóckodás.
1/10
Tablettás Sör 2009 nov. 09. - 13:03:16 1/10
(126/258)
Csalódás volt, sokkal, de sokkal jobbra számítottam. Az teljesen hidegen hagyott, hogy áldokumentumfil, vagy miatúró, mindegy, milyen, azt valahogy nem tolerálom, amikor másfélórás tömény üvöltözés-sikoltozás-nyavalygás az egész.
RobertDowneyJr 2009 szept. 10. - 14:26:11
(125/258)
Õszintén ez katasztrófa.Jól átveri az embereket, közbe az egész kamu. Ez igen le a kalappal!
Amúgy a film unalmas számomra, de azért egy 5/10!
8/10
adribaby7 2009 szept. 03. - 22:26:47 8/10
(124/258)
MA végre meg tudom nézni az Ideglelés 2-t is. Nem várom tõle, hogy jobb legyen, vagy félelmetesebb, vagy bármi. Biztos teljesen másabb mindenben. De azért kíváncsi vagyok rá!
fordjee 2009 aug. 29. - 13:40:24 Előzmény Mumminka
(123/258)
Igazad van, én is nagyon sokféle embert ismerek, az egyik nem néz feliratosat soha, a másik szinkronosat, a harmadik csak mesét, a negyedik utálja a horrorokat, az ötödik akkor sem ül be egy Transformers-re, ha az élete múlna rajta, inkább meghalna, csak én vagyok normális, hogy minden szart megnézek:) És ami jó az tetszik is:) Mint Pl. ez a film...
Nickelodeon00 2009 aug. 27. - 13:42:26
(122/258)
Mai fiatalok..:)
Mumminka 2009 aug. 27. - 11:42:08
(121/258)
bocs.
nem lehet hogy már elég szenilis vagy ahhoz(98évesen) hogy elfelejtsd min féltél anno? :)(ja és bcs, hogy minõsítelek)
Hátralévõ életedben biztos sokféle emberrel fogsz még találkozni ne lepõdj meg. Van aki pl. nem hajlandó egyátalán horrorfilmet nézni mert az összeset badarságnak tartja, vki meg vígjátékot és más efféléket mert példának okáért az ideglelést jó történetnek (és szerintem ez kevés jelzõ)találja és az ezzel kapott árnyékvilágából még tud töltekezni. Nem azt mondom, hogy én utána nem mertem wc- re menni, mert persze tudtam, hogy a boszit nem találom a csészén ülve, de aki fél egy horrorfilmtõl az tudja, hogy a borzongás egyrészt jó érzés, másrészt azért megdolgozandó is a lelki vonatkozást illetõen. Mindenki máshol tart ebben, nézd el ezt a fiataloknak. :)
Redfield 2009 aug. 27. - 05:18:33 Előzmény Mumminka
(120/258)
Szerintem ez egy remek film, és kiemelkedõ darabja a horror mûfajnak. Természetesen 99 %-ig meg tudom érteni, ha valaki pont az ellenkezõjét gondolja, ez a film megosztja a közönséget, az fix. De miért is tartom ilyen nagyra? Ha megnézzük a mai átlaghorrorfilmeket, láthatjuk, hogy nem hagynak maradandó nyomot az emberben, a hatást látvánnyal, klisékkel, fiatal, minden színészi játékot mellõzõ szereplõkkel és 2-3 percenként ijesztgetéssel próbálják megteremteni. + Ha nagyon ráérnek, bedobnak pár poént is. Ezek az igénytelen horrorfilmek. Egy igényes horrorfilm képes erõs feszültséget kiváltani a nézõbõl
1. amatõr technikai megvalósítással
2. patakvér és belek mellõzésével
3. pár szereplõvel is
És ez pont ezt csinálja. Az ereje nem abban van, hogy elhiszed e, hogy ez tényleg megtörtént (egyébként segít, ha nem folyton az jár a fejedben, hogy át akarnak vágni téged), hanem a kiváló, hiteles, meggyõzõ színészi játékokban, és abban, amit nem látsz. Mert ha valamit meg akarnak mutatni, azt csak egyféleképp tudják megmutatni, de ha láttatni akarják, azt mindenki magának képzeli el, és ezzel lehet szaratni.

A 2. rész egyébként szintén egy egész tûrhetõ horror lenne, mert vannak benne fordulatok, hiteles alakítások és a légkör is jól meg lett teremtve benne, csak ott toszták el, hogy egy ilyen filmnek csinálták meg folytatásként, és nem valami különállót készítettek, ami teljesen független ettõl. Mert így érthetõ, hogy senki nem komálja.
Nickelodeon00 2009 aug. 27. - 02:45:55 Előzmény Mumminka
(119/258)
Te beteg vagy:)
8 évesen nem féltem egy szar filmtõl. Ne bohóckodj már..