kicsimaci 2008 márc. 23. - 20:49:03
(38/258)
Irtózatosan jó alkotás. Ezzel a dokumentumfilm stílusal meg kell mondjam, hátborzongató! Igaz ehhez kell az is, hogy az ember egy kicsit elhiggye, hogy akár igaz is lehet, mert úgy valóban idegtépõ. De sztem egy ilyen filmet (meg úgy általában minden filmet) nem úgy kell leülni megnézni, hogy "egy újabb kis költségvetésû mese, ami amúgy is csak egy stúdióban lett felvéve, és szinte látom, ahogy az egyes jelenetek között röhögcsélve kávézgat a stáb". Szerintem minden film jó lehet, ha át tudjuk engedni magunkat a történésenek, és nem csak külsõ szemlélõk maradunk, hanem a szereplõkkel együtt nevetünk, sírunk, rágjuk a körmünket... Máskülönben minek néznék filmet?!
Anyiyta 2008 márc. 23. - 18:53:27
(37/258)
mind1..nem fontos
Anyiyta 2008 márc. 23. - 18:49:42
(36/258)
oké, de akkor hol voltak a gyerek a második részbõl?
Anyiyta 2008 márc. 23. - 18:46:34
(35/258)
mert sztem ha tényleg egy szimpla film lett volna, akkor nem bénáztak volna ennyit az emberkék benne...sztem xD
Anyiyta 2008 márc. 23. - 18:44:25
(34/258)
jah meg egyet nem értek... az elsõ részben gyerekek sikolyát halották,de a boszrokányról semmit.a második részben pedig az egyik csajba "költözik bele" a boszorkány, és úgy írtja az emberkéket.nah most mivan? elvileg ez a két film egybevág..bár az elõbb mondtam hogy a második film az nem valóságos....
Anyiyta 2008 márc. 23. - 18:39:40
(33/258)
sztem a filmrendezõk azért mondták, hogy csak álldokjumentum az egész, hogy õk kaszáljanak belõle, jó lehet hogy belevágtak a filmbe, de nagyrészt látszik, hogy valós.ha tényleg szinészek lettek volna, akkor tuti nem lett volna, olyan részek benne, hogy sokszor a csaj arca látszódik, meg amikor letette a kamerát,akkor nem kapcsolta ki, meg ilyenek. Jó a második részben látszik hogy az már tényleg egy "álldokumnetum film" meghogy az egész csak egy kitalálció. de sztem a elsõ rész az igazi volt...
ennyi lett volna....ha bárkit megsértettem volna, sorry...
indijoe 2008 márc. 15. - 21:30:41
(32/258)
Nekem nagyon tetszett a film. Nem voltam berezelve a moziban, de az ötletet jónak tartottam, ugyanis ezzel a filmmel megmutatták, hogy nem kell százmillió dollárt költeni egy produkcióra ahhoz, hogy izgalmas legyen, és bõven behozza a gyártási költségeket. (Az Ideglelés behozta: harmincvalahányezer dollárból forgatták le, és csak Amerikában 145 000 000-t hozott.)
Természetesen nem volt igaz a film alapjául szolgáló történet. A valóság a következõ: valójában nem filmesek, hanem közgazdász- vagy hasonló egyetemisták készítették a filmet. Ugyanis az egyik vizsgamunka az volt, hogy egy sikeres projektet kell modellezni. Ezért leforgatták a filmet, majd elkezdték terjeszteni, hogy megtörtént eset bla-bla-bla. A vége pedig az lett, hogy bejött :-)
10/10
Johnny Depp rajongó 2008 márc. 07. - 12:12:02 10/10 Előzmény Johnny Depp rajongó
(31/258)
hééééé.álljunk meg egy pillanatra!:Omost látom a szereposztást.Nemrég ezzel kapcsolatban töltöttem le az internetrõl cikkeket,és az is volt benne,hogy Michael valami,Josh mittudoménki,meg ez Heather Donahou keltek útra a Black Hill nevezetû erdõben,és elvesztek.Na igen ém,de mit jelentsen az,hogy Heather Donahue(Heather Donahou)????
.............stb..........
meghogy megnéztem,hogy mikor milyen filmjei voltaak,és egészen 2005-ig volt filmje,nem halhatott meg 1994-ben.:O
Elnézést kérek elõre mindenkitõl,hogy ilyen hülyeséget kérdeztem,de ez egy zavaró tényezõ,úgy gondolom,amire választ szeretnék kapni.Köszönöm elõre is!(Lehet,hogy csak én vagyok hülye?):O
10/10
Johnny Depp rajongó 2007 dec. 06. - 16:36:37 10/10
(30/258)
hol lehet megvenni olcsón ezt a filmet?:D
mivelhogy sok helyen láttam,hogy 4000ért lehet kapni,de ugyanakkor azt mondják sokan,hogy rossz a film,de ha rossz akkor nem ér meg annyi pénzt...:S de én láttam,hogy lehet kapni 990ért is.(interneten)
????????????
engem érdekel,és meg szeretném nézni......
3/10
Zajac 2007 szept. 24. - 19:06:00 3/10
(29/258)
Valahogy összekeveredet:-)))
Marketing szempontból nagyon jól csinálták,hogy megtörtént esetként adagolták be a borzongásra vágyó jónépnek,céljukat elérték money a zsebben:-) Máskülönben közel ennyien nem lettek volna rá kiváncsiak.Amúgy én minden háttérinfo ill. elõzetes nélkül jutottam a filmhez.

Valahogy így nézet volna ki,bocsérte.
Sorra all.
3/10
Zajac 2007 szept. 24. - 19:01:27 3/10
(28/258)
Én magam is úgyvélem,hogy a végén a boszorka vagy vmi vudus:-) nemes egyszerûséggel kinyírta mindnyájukat.
Marketing szempontból nagyon jól csinálták,hogy megtörtént esetként adagolták be a borzongásra vágyó paráznék ha napok óta bolyonganék egy számomra ismeretlen erdõben.(Annak ellenjónépnek,céljukat elérték money a zsebben:-)
Máskülönben közel ennyien nem lettek volna rá kiváncsiak.Amúgy én minden háttérinfo ill. elõzetesként jutottam a filmhez.
Sokan sokfélét irnak,miért volt jó vagy épp nem jó hmm..
Véleményem szerint igenis félelmetes, és nyomasztó.
Paráznék ha a sátramat ráznák éjszaka és nem látnám csak hallanám,reggel pedig különféle dolgok lennének ott.
Paráznék ha a haverom eltûnne és sehol nem találnám.
Egy ház az erdõ közepén az is para.
De legjobban akor hatolna a félelem a szívembe ha éjszaka haverom iszonytató sikolyát hallanám(de honnan?)
Én nekem nagyon tetszett a film,dokumentumfilm vagy akármi.
8/10
Newcastle United 2007 szept. 24. - 17:51:23 8/10
(27/258)
A kézikamerás megoldás az amatõr jelleg miatt volt, szerintem jól mûködött, én így sokkal nyomasztóbbnak találtam. Az igaz történet dologúgy indult el, hogy a producerek a nagyobb bevétel érdekében ezt a terjesztették a felvételrõl, aztán még a preimer elõtt cáfolták, és bevallották, hogy csak kacsa volt az egész. Jó reklám volt, mert hatalmas profitot fölöztek le.
A sejtelmes végérõl annyit, hogy igen a boszorkány valószínûleg végzett mindenkivel.
MatiMar 2007 szept. 24. - 16:38:30
(26/258)
királyság van, végre rátaláltam erre a fórumra is. :D
És akkor jöhetnek a kérdéseim. Úgy indult a dolog (legalábbis számomra), hogy ez egy olyan film, amit nem rendeztek meg, hanem pár ember kézi kamerájával felvett anyaga, amihez senki nem nyúlt hozzá, szal abszolút hiteles, és ereseti a dolog. Na gondolom itt már elbuktam, hisz nem eredeti.
A másik. Most akkor a végén mi lett? Nagy kamera mozgatás, futás fel, futás le, rázzuk a kamerát továbbra is, hûû de félelmetes, meg még egy kis futás, aztán sikoly, meg lihegés, megint vonyítás, aztán hopp, hirtelen megáll a kamera, és The End. Nem vágom most megette õket a boszorkány, csúnya dolgot láttak, hirtelen világvége, vagy mi a fene történt ott???
Ideglelés - mint cím-, azt én kicsit erõsnek érzem. Szal fel voltam készülve a halálra, mármint az én halálomra :D, erre semmi. Mivel, ÁLLANDÓAN MOZGATTÁK AZT A Q*VA KAMERÁT!
Na ennyit szerettem volna. Egyszer megnézhetõ, illetve 10 évente egyszer felelevenítés céljából megnézhetõ, de aki még nem látta, nagy reményekkel ne fusson neki.
Üdv
M.Shadows 2007 aug. 26. - 21:00:15 Előzmény csibu
(25/258)
szarvolt:D
csibu 2007 jún. 05. - 14:15:16
(24/258)
Folytatva elõzõ gondolatom: Ha a két kazettát összevágták,akkor az is egy totál szubjekv dolog. honnan tudod hogy nem tettek hozzá/vettek el belõle? Ki vágta össze? Hol az eredeti? ;) :D
Minden jót! :)
csibu 2007 jún. 05. - 14:13:15
(23/258)
Hello
Ok, lehet tényleg túl szörszálhasogató vagyok, akik meg szeretik azoktól nem veszem el a kedvet! :))
Amugy el kell mondjam, nekem is tetszett a film. Nem az a lényege, hogy igaz, vagy sem, (egyértelmû hogy nem) hanem a film egyedisége a lényeg. Mert ez tényleg egy tljesen egyéni elgondolás szerint jött létre. Ha meg az a reklámszöveg, hogy EZ EGY NAGY KACSA, DE NÉZD MEG! Akkor nem tom ki nézné meg. :D

Szóval tényleg grat. a rendezõnek, szereplõknek, de én is többet vártam tõle (bár nem tudtam hogy megtörtént-e vagy se, csak mondom megnézem). Aki meg szeret filmet nézni, vagy akár csak fényképezni, nagyon jól tudja, hogy bármi ami szalagra kerül, mind szubjektiv dolog... ;)
Mazsola1 2007 máj. 07. - 20:13:44
(22/258)
Jaaj, ez a film, hát valami fantasztikus volt! :)
De most komolyan, félni kellett volna?
Az a baj hogy már akkora reklámja volt a filmnek, meg a csapból is az folyt
Hogy most aztán bepisilünk a filmtõl, hogy úgy ültem le mint akinek ez lesz
Élete legborzasztóbb élménye.
Mondjuk azt hogy igazi sose hittem el.
Aztán jött a nagy semmi.
Ok, eredeti volt a kézi kamerás ötlet, de kicsit már untam a földet
Bámulni meg a pattanásos túl közeli arcokat.
A vége, meg?? Hát, nem mozgatta meg a fantáziámat mi lett velük.
Meghaltak, kész, és csúnyát láttak, De engem pont az érdekelt volna
Hogy mit láttak?? És errõl nem tudtunk meg semmit.

Szóval, nem azt mondom hogy vér kell ahhoz hogy izguljak, egyszerûen csak
Valami jó story, de ez itt nekem elmaradt.
Egy két filmdrámán, thrillen jobban izgulok, mint ezen a filmen.

Szóval bocsánat a szörnyeteg hangvételemért,de hát a negatív kritika is kritika :)
Akinek tetszett, biztos igaza van.
Vikke 2007 máj. 07. - 19:50:08
(21/258)
Unalmas és zavaros viszont azt halottam, hogy készült elõzményként egy dokumentumfilm amit érdemes megnézni.
StJust 2007 máj. 06. - 00:44:51 Előzmény csibu
(20/258)
hmm.. Szerintem túlzottan szõrszálhasogató vagy! Arra a felvetésedre,hogy hogyan vágták össze a képeket csak annyi a rövid válasz,hogy a kazetták megtalálója "megrendezte" a filmet,hogy az bemutatható,és jobban élvezhetõ legyen,ergo megvágta az anyagot. Másik problémád a kamera hozzá nem értõ használata szerintem könnyen megmagyarázható a parával,ami ezekben az emberekben lehetett,amikor végigcaplattak azon az "elátkozott" erdõn. Kinek jut ilyenkor eszébe,hogy: Huh én most dokumentum filmet forgatok,és most rendesen kell tartanom a kamerát!
Nekem biztosan nem. A kevés interjú,és a rövid tájékozódás a terepen talán a fiatalok mohóságának,kíváncsiságának tudható be.
Ja és lenne még egy tippem a végéhez is,-egyébként ez a megoldás nekem különösen tetszett-szerintem egyszerûen olyan borzasztó dolgot láttak,hogy egyszerûen sok volt ez emberi mivoltuknak,és szörnyethaltak.
Talán kicsit elrugaszkodott az,amit a végén írtam,de nagy rajongója vagyok a filmnek,ezért remélem megbocsátható a dolog! Rám nagy hatást gyakorolt,és napokig azt hittem,hogy ez tényleg megtörtént,míg egy haverom fölvilágosított,hogy "ez csak egy film" nem kell berezelni. Igazából lehet,hogy engem könnyû lenyûgözni,és nem vagyok igényes mozifogyasztó...
"Röviden" ennyi észrevételem lenne,köszönöm a türelmet!
Amanda1987 2007 ápr. 24. - 23:31:44 Előzmény csibu
(19/258)
Gondolj bele a Heather helyzetébe.Neked a nagy ijedségben nem remegne a kezed?Olyan szinten kivoltak borulva,hogy persze,hogy rosszul állította be a kamerát a csaj,amikor magát vette fel.Meg azt is említetted,hogy a Josh és a Heather 2 kamerával dolgoztak és akkor,hogy lehet,hogy mindkét kamerának a felvételeit láthatjuk?Hát erre az a válaszom,hogy ez 1 film és hát elég hülyén nézett volna ki,hogy ha csak mondjuk a lánynak a felvételei alapján láttuk volna az egészet.Így sokkal izgalmasabb volt,hogy 2 kamera állásból láthattuk az egészet.Remélem nem bántottalak meg.:)