Redfield 2007 febr. 12. - 20:51:15
(18/258)
Te nem. Newcastle már megelõzött... :(
csibu 2007 febr. 12. - 20:42:45
(17/258)
Bocs, lemaradt a vége.

Folyt.: Látszott a kamerán hogy kifordítható LCD képernyõje van, akkor meg miért nem használta? ÉS miért vitte magához olyan közel? (perzse ez nagyon hatásos része volt nézõi szempontból) Az elején nekem azt mutatták meg, értik a filmezést. Viszont a végére már teljesen azt mutatta meg, hogy nem is, tök béna mindegyik, a "rendezõ"-vel együtt. :)
Volt még egy-két dolog ami fura volt nekem, de az könnyen cáfolható, inkább ezeket akartam kiemelni.

Egyébként az ötlet és a sztori tetszik, sztem irtó jó fantáziájuk volt a készítõknek. :)

A végére nektek volt valami kitalált dolgotok? Én gondolkozok rajta de sehogysem tok bármi kis megoldást mondani, ki, hogy miért és mit tett velük. De ha valakinek van ötlete, érdekelne!

MInden jót!

(Ui.: bármi cáfolhatót, rosszat mondtam, kérlek igazitsatok helyre! és ha bárkinek a filmbe vetett hitében kárt tettem volna: bocsiii)

:)
csibu 2007 febr. 12. - 20:39:07
(16/258)
Gondoltam én is írok, mert az elõttem szólók mind azt mondták: úgy ülnek le, mint akik tudták, hogy mindez egy megrendezett "áldokumentumfilm". Na én nem így ültem le, fogalmam sem volt mit nézek, csak azt, hogy egy horror. Meg persze elolvastam a dvd hátulját. Szóval tényleg elég jól megcsinálták, de a végén vhogy nem tudtam valósnak felfogni (azután sem, hogy megnéztem a dvd-n levõ ujabb "áldokumentumfilmet" a boszorkányságról meg a diákok keresésérõl, a kazik megtalálásáról). A színészet nagyon nagy benne, fõleg a csajszié, de a kövérkés fickó talán játszhatott volna kicsit jobban. A kamermozgás, a fehérfekete-színes képek váltakozása mind-mind kiváló volt. Nagyon komolyan megcsinálták.

Mégsem éreztem igaznak. Ez két fõ okra vetíthetõ le. Amikor leülök filmet nézni, alapból tudom, hogy mivel FILM (ami akár dokumentum, akár más mûfajú) nem igaz. (ahogy a filmben is mondták: ez nem a valóság) Egy fikció, szubjektív dolog az összes. Van olyan film mely sok valós eseményt tartalmaz, de sosem a teljes igazságot. Hiszen mi magunk is, ha kezünkbe veszünk egy kamerát, sosem tudjuk a teljes valóságot bemutatni. Tehát alapvetõen elvetek minden filmet (és regényt is!) igaznak titulálni.
A másik ok az az, hogy ilyenkor mindig beleképzelem magam a szereplõkbe, így jobban átélem a helyzetet (és az elõbb elmondott: alapból hitetlenséget ellensúlyzom vele és igy ugyanugy élvezem mint bárki más). Szóval most is beleképzeltem magam a helyzetbe.
Az elsõ gond az az, hogyha én (fiatal vagyok, de a filmes szakmát tanulom) egy filmet tervezek készíteni, és ennek érdekében utazok egy csomót, akkor nem azt csinálom hogy 1 nap emberekkérdezése, 1 nap meg "túra". Ennek nincs értelme. Akkor már ott töltök egy egész hetet.
A második gond, ami talán a legnagyobb: ha két kamerával filmeztek, hogyan és mivel vágták össze a képeket? Mármint mi egyszer az egyik kamerát, máskor a másikat láttuk. Normális esetben mindkettõt külön-külön kellet volna látnunk, egymás után! Náluk nem volt semmilyen szgép és más cucc amivel egy kazettára rá tudták volna vágni a két anyagot!!!!
A harmadik gond az az, hogy volt végig egy ellentmondás. ÁLlítólag ezek a diákok a filmezést tanulták fõiskolán. Az eleje errõl meg is gyõzött, elég komolyan látszott, hogy dokumentumfilm jellege van, és ugy is álltak hozzá, olyanok voltak a felvételek is. Aztán viszont ennek az ellentetje volt. A csajszi milliószor a földre tartotta a kamerát. Ha már egy-két éve filmez, tudnia kellett volna, hogy ennek nincs értelme. Ha meg már nehéz volt a kamera, miért hagyta bekapcsolva? (Persze a nézõknek ez tutihatás, hisz csak hallják a dolgokat.) A másik az az, hogy a kamerával amikor a csaj felvette magát (többször is volt erre példa) nem pontosan állította be. EZ is marhaság. Látszott a kamerán hogy kifordítható LCD képernyúje van, akkor meg miért nem használta? ÉS miért vitte magához olyan közel? (perzse ez nagyon hatásos része volt nézõi szempontból) Az elején nekem azt muta
Alternat 2007 jan. 01. - 12:27:55
(15/258)
Igen, jó volt a sztori, jók voltak a szereplõk. Na meg hogy nincs az egész filmben zene, ez szerintem sokkal nyomasztóbbá teszi, ritka az ilyen, de nagyon hatásos. Emlékezzünk csak - nem ez a kategória, de ott is ez keltett szerintem igazán hatást - a Bolygó neve halálban, amikor mennek elõre a sötétben és semmi zene nincs, csak a mozgásérzékelõ pittyeg. Az ember, már a mellette ülõnek is elrágja a körmét kínjába. Ez a zene nélküli dolog, ez nagyon bejön nekem, az ilyen jeleneteknél. Akár hogy is nézzük, szerintem ennek a filmnek nincs párja, semmilyen tekintetben. Abba viszont teljesen egyet értek, hogyha valakit, aki nem látta még, leültetnék elé és nem mondanak róla semmit, csak hogy "ezt nézd meg", akkor igen csak ijesztõ az egész film. Viszont, így hogy most nem rég mégegyszer volt alkalmam megnézni és tudtam, hogy mire megy ki az egész (nem úgy, mint amikor régen elõszõr láttam és még nem is hallottam róla), így nem volt olyan rémisztõ.
Noncsa 2006 okt. 22. - 10:01:52
(14/258)
Szerintem nagyon jó ötlet volt ez a story, plusz izgisen oldották meg ezzel a kamera mozgással, nem izgat h. igaz vagy nem, velem el tudták hitetni h. oltárira be vannak fosva és én akárhányszor megnézem ideglelést kapok!
Dorka92 2006 okt. 21. - 20:29:26
(13/258)
Lesz a Coolon vasárnap este. Adhatnák a 2.részt ez nem érdekel, nem tetszett.
8/10
Newcastle United 2006 aug. 25. - 17:44:12 8/10
(12/258)
Egyszer minden véget ér...
Redfield 2006 aug. 25. - 10:23:51
(11/258)
Csak hogy zajos gépeiddel szétrombolod rozoga téveszméimet a filmmel kapcsolatban... :( ÁLOMGYILKOS!!!! :)
8/10
Newcastle United 2006 aug. 25. - 08:24:19 8/10
(10/258)
Bocs, lehet valamit félreértettem.
Redfield 2006 aug. 24. - 16:29:41
(9/258)
Ne vedd sértésnek... de ez... ez szemét dolog volt. :(
8/10
Newcastle United 2006 aug. 24. - 13:20:57 8/10 Előzmény Redfield
(8/258)
Nem távoztak.
Heather Donahue: fõként sorozatokban játszik, de feltûnt a Pasik és csajok címû filmben is.
Josua Leonard: talán eddig õ futotta be a legnagyobb karriert, olyan filmekben szerepelt, mint a Férfibecsület vagy a Mission, az Õrültekháza címû horrorban pedfig õ játszotta a fõszerepet.
Michael C. Williams: eddig pár epizódszerep jutott neki.
Redfield 2006 aug. 24. - 09:59:02
(7/258)
Ha valóban kitaláció, (amit úgysem fogok teljesen elhinni soha sztem...) akkor három nem semmi színészi tehetség mutatkozott be, és távozott. Mert azért az ilyeneket eljátszani... nem tudom. Ahhoz már kell valami, ráadásul hogy senki még gyanút se fogjon hogy hülyeség.
8/10
Newcastle United 2006 aug. 24. - 07:55:46 8/10
(6/258)
Ez a film fikció - nem hinném, ha valós lenne, akkor ki lehetne adni, meg ugye a premier elõtt az alkotók is bejelentették, hogy csak reklámfogás volt az egész - ennek ellenére így is nagyon ijesztõ volt. Manapság annyi visongós, szaladgálós tinimocsok készül, hogy ez ahhoz képest felüdülés. Az amatõr techinka pedig nagyon bejött, olyan érzésed volt, hogy ez veled is bármikor megtürténhet. Na és ettõl jó egy horror.
Dorka92 2006 aug. 23. - 18:08:51
(5/258)
666 al értek egyet,teljesen igy vagyok ezzel. Ez a film nekem csak akkor lett volna jó,élvezhetõ,hatásos ha ott van elõttem, hogy jó lehet h s**r a kép, mert amatõr felvétel de mégis izgalmas mivel minden igaz belõle. Hát mivel tudtam h nem igaz,nekem már csak egy amatõr szerencsétlenkedés volt.Pedig én akármilyen idétlen kitalált filmtõl tudok félni.
666 2006 aug. 23. - 17:26:40
(4/258)
Minden egyes horror filmnél tudja az ember, hogy csak kitaláció, mégis van, amelyik után három napig nem tudsz nyugodtan aludni.
Ettõl a filmtõl a kritikák és az alapötlet alapján valami ilyesmit vártam, és persze csalódtam, mert nem kaptam.
Kár érte, mert tényleg remek ötlet...
Dorka92 2006 aug. 22. - 12:24:51
(3/258)
Én is tudtam volna élvezni (talán) ha elhiszem hogy igaz, mert elég élethü a kamera miatt meghogy ugyanaz a szereplõk neve, de sajnos elolvastam elõtte hogy csak kitaláció, és rendesen meggazdagodott belõle a 3 amatõr. Ha télleg egy megtalált felvétel lenne és igaz történet valószinûleg itt hüledeznék tõle, és bár tényleg nagyon eredeti ötlet, igy már engem nem fog meg, pláne hogy az amatõr kamerázás (ami ugyebár pont a lényege afilmenek) rettentõen zavart. + A film végét nem is értettem amikor meghaltak hogy s mint volt az,jó lenne ha vki elmagyarázná.....
Redfield 2006 aug. 22. - 10:50:15
(2/258)
Én azok közé a hülyék közé tartozom, akik elhiszik, és kegyetlenül lesokkolja az embert. De ha még nem is igaz, csak kitalálták, mindenképp elismerést érdemelnek, mert zseniális az ötlet és így a film is.
Dorka92 2006 aug. 22. - 10:09:41
(1/258)
A film tartalma eléggé beetetõ, én nagyon sokat vártam ettõl a filmtõl, de nekem csalódás volt.