yoyo444 2008 máj. 18. - 21:02:55
(102/662)
Szerintem meg nagyon klassz film, amikor az esküvõs videót nézik mindig elsírom magam (pedig már vagy 6-szor láttam) :)
eugénia22 2008 máj. 12. - 22:35:09
(101/662)
Nõ vagyok,meg ilyenek,de ez a film nagyon nyálas.Kicsit olyan, minha valami dokumentumfilm lenne arról,hogy hány féle szerelm létezik a világon... A reménytelen,a most házassodtunk,a pincérnõbõl miniszterné lesz szerelem stb...
A színészek játékától se voltam elájulva.Van benne három jó poén.Meg egy,nagyon jó,közben vígjáték is.Szerintem összerakva sincs túl jól,meg az elején,végén a nagy ölelkezés,kicsit már,nagyon sok a jóból...
És még, az S.O.S. szerelemre mondani,hogy nyálas,giccses,és nem érezni benne a szép jeleneteket...
Ebben szép jelenet,nincs is,inkább végig rózsaszín nyáladzás...
sipka 2008 febr. 06. - 10:16:58
(100/662)
Egyáltalán nem a filmek alapján gondolom el az életet.. :)
Mivel ha ezt tenném, akkor arra a következtetésre jutnék, hogy a mi világunk csak egy mesterkélt számítógépes program, amelybõl csak egy afroamerikai manus tud kiutat mutatni, a hülye színezetû bogyóival :DD Majd miután már a "valódi" világba kerültem, belémszeretne egy Sharon nevezetû hölgyemény, akivel esténként nagyokat hancurozunk, miközben az egyik kacsójával állandóan végig karmolja a hátam, a másikkal pedig egy jégvágót szorongat :DD S mindeközben a 2x2 méteres fürdõszobámban két férfi harcol az életéért, akik oda vannak láncolva egy-egy vascsõhöz, és sajnálatos módon csak egy fûrész áll a rendelkezésükre, mint egyfajta lehetõség a problémájuk megoldására :DD
Szóval egyáltalán nem így képzelem el az életet :) (Remélhetõleg kirajzolodott elõtted, mely alkotásokat hoztam szóba az elöbb... Na jó, segítek: Mátrix, Elemi ösztön, Fûrész :)
Amúgy biztosra veszem, hogy mindenki megprobálja a leghozzáillõbb párt megkeresni, és megszeretni :) Csak néha nem találjuk a legmegfelelõbbet....
Na az nagyon gáz tud lenni :DDD
sipka 2008 jan. 20. - 21:18:35
(99/662)
Óhhh a szerelem... Mily fenséges és nagyszerû mozzanata az életnek, amikor egy férfi elsõ látásra beleszeret egy tüneményes angyalba, akivel leakarja élni a hátralévõ életszakaszát. Azaz elsõ pillantás, amelytõl a férfi pupillái kitágulnak mint egy vallagnyílás a prosztata vizsgálatnál, s az arca is olyan színárnyalatot vesz fel, mint az MSZP gyûléseken látható háttér díszletek, (amelyekrõl mint tudjuk: pirosak) na és a szíve csak úgy dobban, mint egy zakatoló vonat, amely épp késésben van a gyõri vasútállomásról :) Leírhatalan azaz érzés, amelyet a férfiak egy nõszemély megpillantásakor éreznek. Bennünk ekkor mindig megmozdul valami :)) Khm-khm (köhög)
(Hol is tartottam?! Ja igen!!:)

Óhhh a szerelem.... Amikor már miénk a nõ, s izgulunk nehogy a féltékenység urrá legyen rajtunk, amivel igencsak felbosszanthatjuk életünk párjának hangulati kritériumait. S az elsõ veszekedések, amelyek miatt elmérgesedik a kapcsolat, ezzel is bizonytalanná téve az 50. házassági évforduló valamikori eljövetelét. Óhhh azok az elsõ pofonok!!! Amikor a nõstényt úgy felképeljük, hogy vér fröccsen a falra, mint ahogy a vörös bor szokott kifröccseni az abroszra, amelyet már semmilyen "Ariel"-lel nem lehet eltávolitani. S azok a harapás nyomok, amelyeket életünk szerelme okoz alkarunkon, és amelybõl csak úgy ömlenek a vérplazmák a tiszta és kellemes tapintású perzsa szõnyegre, amelyet még Indiában vásároltunk a nászútunk során. Szóval tényleg csak csodálatot érdemel, eme két emlõs párviadala (az élet eme konfliktusokkal teli szakaszában).

Óhhh a szerelem..... Amikor már 60 felett járunk és már annyit sem mondunk egymásnak, hogy: "Dögölj meg!!". S már meg sem fogjuk egymás kezét, felidézve a régi szép idõket, amikor még egy ágyban aludtuk...összeölelkezve...várva az esti "Híradó" eljövetelét. Csak ülünk egymás mellett és azt bámuljuk, hogyan párolgott el szerelmünk patakja, a nyáriasan napsütötte melegben...

ÓHHH IGEN!!!! EZ AZ IGAZI SZÍNTISZTA SZERELEM!!!!! :DDDD

Nekem is tetszett ez a film :) Csak gondoltam, hogy röviden felvázolom azoknak a szerelmeseknek az életvitelét, akiknek nem sikerült összecsiszolodniuk, illetve akik már nem szeretik egymást...

Így ténylegesen át kell gondolni, hogy kit választunk párunknak,..........nehogy késõbb megbánjuk :)
9/10
barbika:) 2007 okt. 29. - 21:20:47 9/10
(98/662)
Ez egy remek angol vígjáték, akárhányszor megnézem mindig újra tudok nevetni a poénokon!
Bill Nighy, mint exdrogos, nem semmi!
Viszont a sok történet egy kicsit elnyújtja a filmet, én a az író és a portugál lány történetét hanyagoltam volna (attól függetlenül, hogy Colin Firth az egyik kedvenc színészem, de ebben a filmben nem jött be a karaktere.)
Hugh Grant viszont tök jó, fõleg a tánc, meg amikor mindenhová bekopog az utcában, és énekel a gyerkõcöknek!
Ja és a film betétdalai igazán jók!
Összeségében nálam 9 pontot ér a film.
10/10
zszoltan 2007 okt. 13. - 17:27:27 10/10
(97/662)
Roppant szórakoztató film, ha az ember megfelelõ hangulatban ül le elé. Azon kevés filmek egyike, amelyik második megnézésre jobban tetszett, mint elsõre. A jó poénokhoz remekül választották meg a színészeket, igazi élvezet volt nézni az aranyos alakításukat.
Kizárólag az zavarta némileg a felhõtlen szórakozásomat, hogy a portugál szöveghez semmiféle fordítást nem adott a TV2.
Mindenkinek tudom ajánlani, nem csak karácsonykor.

Forma:5 + Tartalom:1
10/10
cila79 2007 okt. 09. - 11:04:13
(96/662)
Lehet, hogy nyálas vagyok, de minden karácson elõtt megnézzük dvd-n a párommal. Többször nem, mert akkor már sok lenne belõle 1 évre. :-)Szerintem nagyon kedves film. Az egyik kedvencem.
csigusz92 2007 okt. 06. - 00:06:18
(95/662)
aranyos film, rendkivûl hangulatos és szórakoztató
örültem hogy láttam
Dorkateo 2007 okt. 03. - 11:26:45
(94/662)
Hát ezért megérte megnézni ezt a filmet. Teljesen a hatása alá kerültünk. Hihetetlen jól szórakozom itt a fórumon. Szerintem találkozzunk a legközelebbi francia vígjáték (valaki írta, igen találóan) után is, további csevelyre.
Arden 2007 okt. 03. - 11:24:17
(93/662)
Mind1. Sztem kellett volna felirat, mert nagyon a poénokra volt kihegyezve az a rész.
10/10
zszoltan 2007 okt. 02. - 21:21:47 10/10
(92/662)
:D :D :D
Kösz. Igen, TV2. :D
Hány bakit lehet egyetlen hsz-ban összeszedni? :)
Arden 2007 okt. 02. - 20:11:29
(91/662)
A moziban volt felirat és a DVDn is van. Az RTL klubon meg valszeg azért nem volt, mert a TV2 adta le a filmet...:D
10/10
zszoltan 2007 okt. 02. - 17:07:26 10/10
(90/662)
Ja, bocs. Azt én is elfelejtettem említeni, hogy az RTLKlub-on láttam. Az én TV-mben nem volt felirat a portugál(?) szöveghez. Legalábbis a végén nem, de gyanítom, az elején sem.
10/10
zszoltan 2007 okt. 02. - 17:01:06 10/10
(89/662)
Szerintem meg te érted félre a vita témáját. Nem arról elmélkedtünk, hogy a szereplõknek rossz-e a társalgásuk, hanem hogy a nézõknek rossz, hogy felirat hiányában gõzük sincs, mit mondanak a szereplõk.
Dorkateo 2007 okt. 01. - 22:56:54
(88/662)
Az abszurditások a film vége felé szerintem teljesen szándékosak.
Hahó, nézõ, lassan ideje felébredni, ebbõl a habos-édes álomból, térj magadhoz, indul az élet, ami ugye azért ennyire nem cukros. De boldog sóhajjal mehetünk tovább, egy kis finom emlékízzel a szánkban.
Dorkateo 2007 okt. 01. - 22:47:22
(87/662)
Bocsi, valószínüleg igazad lehet, mert én tudok olaszul és nagyjából értettem, amit mondtak. Így nyilván nem tûnt fel, hogy túl sok a portugál.
musicmantotya 2007 okt. 01. - 21:54:33
(86/662)
Szerintem ennek a filmnek egyedülálló hangulata van, épp ezért az egyik kedvencem.
A Mark-ot játszó színész (Andrew Lincoln) személyisége például kifejezetten tetszik, elég közel áll hozzám. Hugh Grant is (annak ellenére, hogy nem sorolnám a kedvenceim közé), el kell ismerni, igen jót alakít a filmben.
Liam Neeson (A Star Wars Qui-Gon-Jinn-je) az egyik kedvenc színészem, ebben a filmben is remek teljesítményt nyújt.
Sorolhatnám a színészeket tovább (Rowan Atkinson a mellékszerepben, Alan Rickman, Emma Thompson, stb.), de felesleges lenne, mert ebben a filmben a legjobb brit színészek szerepelnek.
Ja, és kedves bayswater!:
Keira Knightley-ról annyit, hogy elõször is nem Kiera, hanem Keira, másodszor a fogai teljesen szabályosak, harmadszor pedig már régóta jóval az "átlagcsaj-szint" fölött van, és igen magasra tette a mércét, mivel elég szép.
kessy6 2007 okt. 01. - 20:34:58
(85/662)
Szamomra ez az a film,ami tipikus peldaja annak,hogy mennyivel jobb tud lenni egy film eredeti nyelven.
Mikor eloszor kezdtem el nezni,felaltam a 20 perc utan.
De miota angolul lattam a kedvencem.......:D:D:D:D (egyebkent naon durva forditasi bakik vannak benne....a legdurvabb,mikor Mr. Blair a Vaslady keppel beszelget)
Hogy a portugal reszt a parbeszednel nem feliratoztak,az meg nem is annyira gaz.....de a vegen,mikor megkeri a kezet.....ott komoly poenokat felejtettek ki.....:(
All in all, a film giccses,habos,mezes-mazos,karacsonyi......de imadnivalo,mert annyira emberekrol szol.....ertsd a min.elnok is lehet szerelmes,mint ahogy a dublor is(nekem egyebkent ez a kedvenc szalam),es mindegyiknek megvannak a maga nehezsegei es buktatoi,de a film lenyege,hogy bar nem mindig konnyu es egyszeru,de szeretni jo.......:)
bayswater 2007 okt. 01. - 13:13:35
(84/662)
Sziasztok!
Sajnos nem láttam tegnap az egész filmet, csak kb a 20. perctõl. Õszintén szólva így nem fogott meg annyira, bár tény, hogy amit láttam, az nézhetõ volt.
Nekem az nem tetszett, hogy rengeteg abszurditás halmozódott fel benne, ami miatt kicsit elhúztam a szám lépten-nyomon, pl.: kissrác nem hinném, hogy végig tudna száguldani a heathrow-n egészen a gépig anélkül, hogy elkapnák. Utána kiscsaj visszajön?? Nemááá.. Aztán a végén: Vaskoska a min.elnök nyakába ugrik a reptéren. Nagyon életszerû.:-DDD
Túl sok info, történés, emberi sors besûrítve egy filmbe. Nem is sikerült a kidolgozás. Ûrt hagyott maga után Rickman és Thompson, és még az újságírólány története is. Ami tökéletesre sikeredett és ezáltal a kedvenc vonulatom a filmben: Colin Firth és a portugál csajszi esete.
Azt hiszem meg kell néznem még egyszer, hátha kerekebbnek látom a sztorit.
Ja, és imádtam, hogy Trelawney és Snape egy pár!!! :-DDDDD
Kiera viszont számomra egy vicsorgó, teleaszájaszabálytalanfogakkal c. átlagcsaj.
DVD-n lehet kapni itthon a filmet? Karácsonyig jó lenne beszerezni, biztos vagyok benne hogy akkortájt nézve egész más hangulatba kerül az ember utána.
Arden 2007 okt. 01. - 13:11:27
(83/662)
Ne hari, de ha az eredetiben ott van az angol felirat, akkor ide is kitehették volna. Ez a poénokról szólt, nem arról, hogy dühös legyen a nézõ,mert nem értik egymást. Az csak a poén része volt. Pl mikor a csaj azt mondta h nem kéne több croissant ennie, mert napról napra kövérebb - erre Colin meg azt mondja, hogy "Szerencsés alkat vagyok, mert nem hízom el, bármennyit eszem". (Vagy vmi ilyesmi.) Szalll sztem halál nyilvánvaló, hogy a film ezen szála nem arra volt kihegyezve, hogy jajj milyen rossz szegényeknek h nem értik egymást...