darcliz 2007 okt. 01. - 11:48:51
(82/662)
teccik, teccik!!!! :-)
Láttam felirattal is a filmet, és ott forditották a portugál szöveget is és Colin Firth + a portugál nõ mindig ugyanazt mondták, mint a másik, csak persze az egyik angolul a másik portugálul - pl: mikor a tóban úsztak a papirok után és Colin mondja, h nem ér ennyit, akkor a nõ is ugyanezt mondja portugálul. Ezzel is, szerintem, azt akarta mondani a film, h mennyire összeillenek, hiszen nem tudták mit mond a másik és közben pedig mindketten ugyanazt mondták, állandóan :-)
Aranyos!!!
10/10
zszoltan 2007 okt. 01. - 10:52:42 10/10
(81/662)
Szerintem is többet beszélt a fickó, mint amennyi szükséges lett volna az érzékeltetéshez. Tehát szerintem joggal lettem volna kíváncsi, hogy mit mond.

A másik szinkronizálási 'baki', amiért dühös voltam, az a táblás jelenet volt az ajtó elõtt a karácsonyi dal alatt. (Nem tudom, hol. A filmet csak a felétõl láttam, egyelõre.) Hát nem volt még egy narrátor, aki felolvasta volna a táblák feliratait?! Persze lehet, az én gyengeségem, de én nem tudok két párhuzamos feliratot egyszerre olvasni. És azt sem mondhatom, hogy a táblákat nem nézem, mert képi poénok is voltak rajtuk. :(

Igazán odafigyelhetnének, hogy talán olyan nézõ is lesz, akinek csak egy esélye lesz megérteni a szöveget, és így készíteni hozzá a szinkront.
Dorkateo 2007 okt. 01. - 09:51:59
(80/662)
Bolondság feláldozni magadat a családért.
Ha az áldozat nem õszinte, örökre bánni fogod, ha meg õszinte, nem áldozat. Egyszerûbb ráfogni a betegre, hogy miatta nem mer belemenni egy kapcsolatba. Egyszerûbb sírni otthon és sajnálni magunkat, mint kimerészkedni az életbe, ahol -igen- lehet, hogy megsérülünk, átvágnak, de legalább élünk.
Megtanulunk elveszíteni dolgokat, szeretni és csalódni, továbblépni, elfogadni magunkat és a másik döntéseit is. Néha sírva, néha nevetve.
Épp ilyesmit rejteget ez a film is a cukormáz alatt, és így legalább az is megnézi, aki fél az elvontabb alkotásoktól. Hozzájuk is szólni kell valakinek.
Dorkateo 2007 okt. 01. - 09:42:59
(79/662)
Nem értem a kritikusokat. Õk minden nap csak bélszínt esznek? Én szoktam hamburgert is, meg nyers salátát, vagy éppen valami finom krémes nyilem-nyalomot. Mikor mit kívánok.
Tegnap este kívántam egy kis habos-édes-finom-meleg desszertet. Holnap majd fõzeléket eszem.
Dorkateo 2007 okt. 01. - 09:37:32
(78/662)
Így akarta érzékeltetni, hogy milyen furcsa helyzet az, amikor kedveled a másikat, de nem érted mit mond. Dühös vagy, tehát beleéreztél.
Meadow 2007 szept. 30. - 23:44:22
(77/662)
A végén Kelly Clarkson Trouble with love c.száma csendül fel és ez bizti, mert ez az egyik kedvencem a filmbõl.
régen láttam ezt a filmet és így hogy kicsit felnõttem,kicsit más aspektusból is megértettem ezt a filmet.A zseniális Emma Thompson annyira hiteles annál a jelenetnél amikor rájön hogy nem Õ kapta a nyakláncot......szinte átéreztem ezt a kínt,ahogy elõadta.
És vajon milyen lehet a családod miatt feláldozni a szerelmet,mint Laura Linney...?

Kár hogy nem értettem a portugál részeket,de majd dvd-n megnézem
Jackie Brown 2007 szept. 30. - 22:46:05
(76/662)
Igazad van totálisan!Én nagyon szeretem ezt a filmet, így már "értettem" a potugál részeket is, de ezzel 20 %-ot biztos elvettek a film élvezhetõségi értékébõl!
Arden 2007 szept. 30. - 22:32:53
(75/662)
Nem tudom ki volt az a gyökér aki kitalálta, hogy ne feliratozzák a portugált... A poénok fele nem jött le emiatt.
Mokuska 2007 szept. 30. - 21:58:28
(74/662)
Szerintem király ez a film, még nem láttam. Nagyban különbözik a csöpögõs, szirupos, illúzionista szerelmes -amerikai filmektõl. Van mondanivalója.
És a humora is klassz. Rengeteg filmet nézek és gyûjtök, kedvencem kevés, de a forrest gump után ez a második helyezet.
Mara001 2007 szept. 30. - 14:20:19
(73/662)
Szerintem tök jó lesz ezért megnézem.Tök jó a szereposztás, meg jó szinészek játszanak benne,szóval 1000% hogy megnézem!
Obránszky Ármin 2007 szept. 29. - 23:32:36
(72/662)
Mondjuk azért kritikának nem nevezném ezt a "rövidre vágott irkafirkát", ugyanis nélkülözi annak minden ismérvét. Ki az ördög kiváncsi arra, h -ts- barátunk "perverz giccsnek" tart-e egy filmet vagy épp imádja? Az érdekel, h szerinte mi az, amitõl ez a film egy "perverz giccs". Minimális követelmény lenne, h legalább röviden vázolja azt, h miért alakult ki benne ez a vélemény. Lehet, h túl nagyok az igényeim, de én ennyit elvárnék tõle.
Egy ismeretlen ember azzal nem fog meggyõzni arról, h ne nézzek meg egy filmet, h ilyen otromba, arcoskodó módon megír egy ilyen "kritikát". Ha tényleg az a célja, h megkíméljen egy felesleges pénzkidobástól, akkor sorakoztasson fel érveket a film ellen és természetesen, ha lehetséges, akkor mellette is. Így felmerül a gyanú, h pusztán azért vetette mindezt papírra, h bemutassa, mennyire karakán gyerek és milyen jó izléssel áldotta meg a sors...
Érdemes kritikákat, igazi kritikákat olvasni, mert felhívhatják a figyelmedet értékes filmekre, amelyek fölött egyszerûen elsiklottál volna. Lehet, h még köszönõ viszonyban sem lesz a véleményed a kritkában mondottakkal, de ha már 10bõl egy remekmû, amit különben soha nem néztél volna meg, akkor bõven megérte.
kessy6 2007 szept. 29. - 21:39:11
(71/662)
Regen csinaltam ilyet...elolvastam a film "Mancs" kritikajat......
Es megallapitottam,hogy ez a pasi vagy total erzeketlen vagy total hulye...
Persze,nem mindenki szeret minden filmet,de ez.......ujabb bizonyitek szamomra,hogy ne olvassak tobbet filmrol kritikat....:(:(:(:(:(
PEva11 2007 szept. 29. - 16:46:57
(70/662)
Nekem mindíg karácsonyi hangulatot csinál. Jó kis film. Szeretem.
Obránszky Ármin 2007 szept. 29. - 15:45:45
(69/662)
Amikor megláttam a film címét, már írtam is be Utubeon a szám címét. :-)
10/10
amatõr 2007 szept. 29. - 15:37:09 10/10
(68/662)
Azért Bill betétdala itt a király. Nemtom ki látta a klipjét, de zseniális, pléjboj nyuszikkal körülvéve énekli a Kriszmöz iz ól öráund-ot....

nesztek:
http://www.youtube.com/watch?v=EWjl80WFBzY
Obránszky Ármin 2007 szept. 29. - 15:16:45
(67/662)
Már kétszer megnéztem ezt a filmet üssük-el-az-idõt-valahogy alapon és bár a minimális célkitûzést mindkétszer teljesítette nem hagyott bennem különösebben mély nyomokat. Néhány kimondottan jó jelenettével -Bill Nighy remek, ahogy Rickman és Grant is, Emma Thompsonról nem is beszélve-és angolosan kifinomult humorával ugyan némiképp túlszárnyalja az átlagos film kategóriáját, de kiemelkedõnek semmiképp nem mondanám. Annyira nem voltam elragadtatva attól a húzástól sem, h több önálló történetbõl áll össze az egész -bár így több sztárt vonultathatott fel, ami piár szempontból nem rossz-, ahhoz, h ez bejöjjön nekem minimum egy Jarmusch szükséges, talán egyet részletesebben kidolgozva jobban bejött volna az összkép. Mondjuk ettõl eltekintve a rendezõ hozta a tõle megszokott szintet, aki megnézi ezt a filmet csalódni biztos nem fog. Ha nagyon nem lesz más dolgom, akkor holnap én is belenézek megint.
10/10
ada1 2007 szept. 29. - 14:42:20 10/10
(66/662)
igy van, az eredetire ropja mr. blair
nondy 2007 szept. 29. - 14:36:32
(65/662)
Sziasztok!
A filmben nem a girls aloud - jump cimü számára táncol,mert az csak egy feldolgozás,ami a végefõcimnél szólal meg,nem a filmben!:) Szóval drága Hugh Grant-ünk az eredetire ropja a virgácsait fel s alá,jobbra és balra!:D Az eredeti pedig ha jol emléxem fejbõl akkor a Pointer sisters jump-ja!Pussz mindenkinek!Ja ,és tényleg isteni film!És best a szereplõgárda!:)
adeus 2007 szept. 28. - 16:34:34 Előzmény Meadow
(64/662)
igy igaz: Girls Aloud - Jump
http://www.youtube.com/watch?v=ltkQstPxrtY
Meadow 2007 szept. 25. - 22:22:46
(63/662)
Girls aloud-jump a szám címe ha ugyanarra gondoltunk,de sztem igen.
a tv2ön megy a bemutató és annak a második részében megy ez a szám