Téma: Igazgyöngy

malvinkicska 2014 szept. 18. - 18:36:07
(2334/2414)
Már elnézést , de erre reagálnom kell végig néztem, alig tudok megszólalni, az a pár perc amennyit láttam teljesen a hatása alatt vagyok ezek színészek és játszanak, érzelmet teljesen átadják ami ritka számba megy. Egyszóval nem tudom úgy megfogalmazni ahogy illene, tehát ez a csúcs. Tudtam mind két színészrõl, hogy jók de ennyire azért nem gondoltam, kár hogy nem veszik meg a párbeszéd az fontos. A szemét domb helyet ezt kellett volna, nem azt asok átírt vackokat adják, szinte ugyan azzal a színészekkel.
10/10
syuzi 2014 szept. 18. - 14:23:20 10/10
(2333/2414)
Nagyon szép lett a vége végre mindenki boldog :)
Behrk és Didemnek is lett 2 kisgyereke
Pinar és Ohnurnak is lett még Doruk és Depfnén kivül 2 kisfia
Depne nagyon szép lány lett:)
kis Mehmet és kis Gyöngy is össze jöttek így olyan mintha a törtnénet folytatodna
Bahar végre kibékült az ihazi apjával
Angyal is felnõtt és lesz újra gyereke Gyöngynek és Mehmetnek
Seref anyó is jóságos lett és párra is lelt
Dilruba örökké szeretni fogja Mehmet fikrit
Bilur és Kenan sajna nem békültek ki de Bilur is sikerees üzlet aszony lett
Ennél joban nem is fejezõdhetet be csak Mehmet Fikri a nagyapó meghalt az kicsit szomorúvá tette az egészet
Örök kedvenc fog maradni:)
9/10
napraforgó 2014 szept. 18. - 06:45:15 9/10 Előzmény ildimix
(2332/2414)
Ez a sorozat már így is majdnem 10 éves. 2005-ben kezdték el sugározni. Újabb 5 év múlva már nem ugyanazok a társadalmi viszonyok, meglehet már nem lesz az probléma, hogy taníttassák-e a lányokat. Lehet, hogy a nõk akkor már nem fognak abortuszra rohangálni és magától értetõdõ lesz a szûrõvizsgálatokra járás. Ki tudja? De lehet, hogy épp visszafordulnak az iszlám vallás felé és a nõk újra kendõt hordanak és nem fognak egyetemre járni tömegesen...
A Seherezádéban pl. mélyen elitélték az idõsebbek, hogy a fõszereplõ özvegyasszonyt akar elveni. Özvegy nem jó, elvált = erkölcstelen. Színésznõ, táncosnõ, modell = eleve erkölcstelen nõ a közvélekedés szerint. Közben meg volt olyan férfi, aki mástól terhes nõt, vagy épp leányanyát vett el feleségül. Azt nem tudom, mit szólt ehhez a családja...)

Egy kosztümös sorozatban nincs ilyen probláma. Persze ott is lehet a történelmet különbözõképp értelmezni.
9/10
gabus53 2014 szept. 17. - 22:21:58 9/10
(2331/2414)
Csak a lényeget felejtettem el: http://www.hoxa.hu/?p1=forum_tema&p2=92235
9/10
gabus53 2014 szept. 17. - 22:19:06 9/10
(2330/2414)
Szia Érsekvári!

A Hoxa portálon van egy fórum, ami a Seherezádé sorozattal indult, de gyakorlatilag ma már leginkább a Karadayi sorozattal és a sztár színészekkel foglalkozik, tehát teljesen vegyes fórummá alakult.
Néha bele szoktam olvasgatni, és úgy látom, hogy itt is van egy jótevõ, aki a Karadayi részek tartalmát leírja.

... Úgy látom kergetjük egymást! Mielõtt elküldtem volna, már látom, hogy írtál Nekem. OK! Holnap majd folytatjuk...

Szép estét :-)
9/10
Érsekvári 2014 szept. 17. - 22:10:22 9/10
(2329/2414)
Kedves Gabus !
Ez a telepátia egyszerre írtunk a Seherezádéról és arról , hogy itt szerelmesedtek egymásba igaziból .
Ma muszály egyszerüen témázni itt a fórumon , hátha más is kedvet kap a sorozat nézéséhez .
Holnap írok Neked levelet !
9/10
Érsekvári 2014 szept. 17. - 22:01:49 9/10
(2328/2414)
Tudtam , hogy nem hagyom ma ki a választ ,de muszáj írnom a Seherezádéról .
Ebben a sorozatban szerettek egymásba igazából 2006-2009 ig forgatták és 2009 ben esküdtek meg . Berg nagyon fiatal és szép ( nem mintha most nem az lenne), Halit is szimpi nagyon , bár a szerepe eleinte kicsit ellenszenves , de szerethetõ lesz.
Ezzel a sorozattal tört be magyaro-ra a török sor iránti rajongás . 2011 áprilisában vetítette a tv2 .
Nemrég az utolsó 15 részt újra néztem , mert nem emlékeztem a végére és ez is szinkronos szerencsére .
A Karadayinál megõrülök , hogy nem értem a Kenan - Berg dialógust fõleg , de jó lenne szinkronnal .
Hát valamit valamiért , ez van . Akkor is nagyon jó.
Nem hiszem , hogy ezt megvenné magyaro , bár ne legyen igazam .
Az Ezel ehez képest mese volt , abban Kenanon kívül sok jó színész játszott, nagyon sikeres a mai napig .
Az Aci ask -ról csak hallottam , érdekes lesz Songült látni más szerepben . Felkerül a listámra .
9/10
gabus53 2014 szept. 17. - 21:44:24 9/10
(2327/2414)
Kedves mankos és Érsekvári!

Nem tudom, hogy olvastatok-e arról, hogy Berguzar és Halit a Seherezádé (magyar)39. részében talált egymásra, amikor is volt az a csók jelenet a tengerparton a leánykérés után.
Akkor mindketten még házasok voltak.
Egyébként a Halit ebben a sorozatban nagyon jól nézett ki, ezért nem is szabad összehasonlítani a mostani Szulejmán szerepével, hiszen azért itt eléggé meg kellett öregednie, és hát valahol évekig vállalta a saját szakállát. De most már ismét a régi, levágatta a szakállát, úgyhogy jól néz ki.

Mint ahogy Érsekvári javasolta, meg kell nézned ezt a sorozatot is. Annak idején, amikor elkezdtem nézni, már lement pár rész a TV-ben, tehát utólag bepótoltam az elejétõl kezdve, és igazából ezzel a sorozattal figyeltem fel a török "filmmûvészetre". Azóta már én is megnéztem 1-2-öt, igaz, hogy törökül, ami nem nyújtja a teljes élményt, de a történetet nagyon meg lehet érteni. Mint ahogy az Igazgyöngyöt is elõször törökül láttam.

És továbbra is úgy gondolom, hogy ezek a török sorozatok sokkal értékesebbek, mint az a rengeteg mexikói, brazil, stb. szappanoperák, amelyeket nem nézek. Illetve csak egy sorozatot néztem az utóbbi években, ez pedig a Dél királynõje volt, de kivételesen izgalmas sorozat volt.

Remélem találkozunk valamelyik másik fórumon is (gondolom elõbb-utóbb lesz fórum a Kurt Seyit... sorozattal kapcsolatban is).

Szép estét mindenkinek. :-)
9/10
Érsekvári 2014 szept. 17. - 20:36:30 9/10
(2326/2414)
Biztos leszünk többen akik még sokáig témázunk itt a fórumon ,vagy esetleg új török sorozatokról adnak hírt .
Te is a Kenan / Uzun Hikaye , Ejder Kapani-val / újdonságot írtál , mert ezeket nem láttam . Megfogom nézni , már egy listát kell vezetni a megnézendõkrõl .
Így ilyen formában csak így tudunk egymásnak ajánlani , mert a török sorozatoknak nincs külön fóruma .
Ha lenne tudomásod még valami új vagy régebbi , jó nézhetõ film , sorozatról örülnék és mások is , ha megírnád .
Nem sürgõs , ahogy majd idõd engedi . Elõre is köszi szépen !!
A Seherezádé is emlékezetes Berg-Halit egyszerüen imádnivaló benne , a zenéje is szeretni való azzal együtt, hogy nem Toygar szerezte. Kine hagyd ezt a sorozatot , mert még nem láttad azt írtad , ha jól emlékszem .
Neked is lesznek néznivalók nem fogsz unatkozni , az már bizonyos.
Nem is köszöngetek nagyon el , szerintem még írogatunk úgyis .
khajni87 2014 szept. 17. - 19:47:26
(2325/2414)
Megint az lesz hogy kilógok a sorból és különcködök de ma elölrõl kezdtem nézni a sorozat magyar változatát egészen az elsõ résztõl megnézem az utolsóig, nekem véggi nagyon tetszett, voltak hibák tucatjával, de még igy is jobb mint bármi az elmúlt évekbõl....
9/10
Érsekvári 2014 szept. 17. - 18:35:23 9/10
(2324/2414)
Szia !
Remélem megnézed még a fórumot .
Csak annyit fûznék még a tegnapi témához ( Aci Hayat), hogy természetesen a pénzen a jó öltönyökön autókon kívül másról is szól a sorozat , van egy jó története és van mondanivalója .
Hiszen ismerjük a török sorozatokat.
Szerelmi dráma vonala is van , nem is akármilyen , de ennél többet nem árulok el .
Reklámot csináltam hozzá rendesen , de ezt elkellett mondanom .
A Kurt seyit-et törökül nem kezdtem el nézni , mert sokan megírták nálunk is adják majd .
Ennek reményében várakozom .
Gabus megírta nekünk , hogy az új 2. évad indul , de majd az 1.évad után folytatom /max kiváncsiságból belelesek /.
Jó sorozat nézést és remélem összejövünk még más fórumon !
offtopic
ildimix 2014 szept. 17. - 18:31:04
(2323/2414)
Szerintem a csatorna jól döntött, hogy nem kezdi el rögtön ismételni a sorozatot. Ha mondjuk 5 év múlva ismétli biztos vagyok benne lesznek új nézõk akik elolvasva a fórumot szinte mindent megtudhatnak a sorozatról és eldönthetik megnézik az ismétlést vagy nem.

Furcsa nekem is, hogy ma már nem volt a sorozat.

Nagyon várom már mikor lesz új török sorozat szinkronosan.

Lehet elkezdem nézni az 1 ellopott élet címû sorozatot annak idején kihagytam amikor olyan késõi órában volt a vetítése.
9/10
offtopic
napraforgó 2014 szept. 17. - 14:48:43 9/10
(2322/2414)
Amúgy meg én ügyelek rá, hogy mindenkivel udvarias és tisztelettudó legyek, különösen az idõsebbekkel, hiszen az én édesanyám is 87 éves.
Sõt, inkább segíteni szoktam másoknak, ha tehetem, ponz ezért - többek kérésére - közvetítettem is élõben a sorozat epizódjait.

Te nem voltál tagja ennek a fórumnak, idejössz, kérdezel valamit, és amikor kapsz egy udvarias választ, rátámadsz az illetõre. Hát tudod, ez eléggé különös.
9/10
offtopic
napraforgó 2014 szept. 17. - 14:20:37 9/10
(2321/2414)
Már megbocsáss, de nem hiszem, hogy udvariatlan lettem volna.
De ha egyszer valaminek vége van, akkor vége van, akkor is, ha egyesek várnának még további részeket.
Rendben van, hogy te nem nézted, ezért nem vagy képben, de a nagyikád nézte !!!, ezért neki ez nem lehet olyan nagy újdonság.
Én valóban jóindulattal mondtam, hogy segíts neki újranézni a neten, vagy válasszon egy másik sorozatot. Mi ebben a dehonesztáló?
offtopic
ildimix 2014 szept. 17. - 10:01:09
(2320/2414)
Nekem az a véleményem, hogy jó sorozat volt más kultúrát ismerhettünk meg. A végét elnyújtották a kórházas jelenetet is soknak találtam a végén Gyöngy makacskodása sem tetszett nem gondolt az életére és persze a gyerekére ha õ meghal mi lesz a kicsivel? Neki anyára van szüksége nem 1 mártírra aki a szerelem miatt feláldozta az életét. Szerencsére ez nem következett be jól végzõdött a történet. Dilrubát a végén megsajnáltam szerintem igazán szerelmes lett Fikri úrba. A nagyapát hiányoltam a végén és Kaderrõl sem írt Gyöngy semmit a naplójába Gülszünt sem említette.

Ha a csatorna ismétli én biztos nem fogom újra nézni egyszer elég volt belõle annyira jó nem volt, hogy újra nézzem. Ha valaki hall új török sorozat indulást kérem írja meg a címemre:

ildiko.varga@t-online.hu a tárgy legyen: új török sorozat.

Jó kis fórum volt ez örömmel olvastam a hozzászólásokat mindenki nagyjából elfogadta a másik véleményét.

Remélem 1 másik topicban is találkozunk majd.

Mindenkinek kellemes napot kívánok!
9/10
napraforgó 2014 szept. 17. - 09:56:45 9/10
(2319/2414)
Ha kicsit visszaolvasol a fórumon, láthatod, hogy már hetek óta minden reggel leírtam a tartalmat, egyidõben a sugárzással.
Tettem ezt azért, mert sokaknak nincs Viasat3 csatornájuk és csak napokkal késõbb láthatták az aktuális epizódot a neten.
Tegnap, 05.59-kor keltezett hozzászólásomat úgy kezdtem, hogy ez az utolsó rész. Ez egyébként már az elõzõekbõl is látszott...

Nyilván nem várjuk egy 80 éven felüli idõs hölgytõl, hogy a neten nézze a sorozatot, habár többen vagyunk itt 60-on felül... és tudjuk használni. Én is inkább terád gondoltam, hogy majd segítesz a nagyidnak... Jó, nem ismerjük a körülményeket, hogy ez lehetséges-e, vagy sem, vagy miért is nem...

Azt nagyon sajnálom, hogy pont egy ilyen jó, élvezhetõ sorozatot nem ismételnek meg. Pedig szép nagy fórumja volt, ami elég széles nézõközönségre utal.

Remélem találtok egy olyan új sorozatot a nagyidnak, ami hasonlóan érdekes és leköti.
9/10
offtopic
gabus53 2014 szept. 17. - 09:56:13 9/10
(2318/2414)
Kedves Fórumozók!

Akit érdekel Kivanc Tatlitug sorozata, a Kurt Seyit ve Sura, a Star TV szerint jövõ héten kedden (23-án) 20:30-kor (magyar idõ szerint 19:30-kor) indul a 2. évad.

Szép napot mindenkinek.
beakiddo 2014 szept. 17. - 09:22:08
(2317/2414)
Neked nagyon köszönöm a kedves segítséget, de mint írtam Mamika 84 éves, ergo net kizárva. :)

Drága napraforgó! Nem tudom mi ez a stílus, de talán egy öreg embernek nem volt egyértelmû, hogy az ott a sorozat lezárása volt. Nem tud utána nézni neten, én pedig nem nézek ilyesmiket, csak így tudtam Neki segíteni, hogy azok segítségét kérem, akik nézik, azaz nézték...
De majd szólok Neki, hogy felszólításodra vegye tudomásul. Agyam dobom el...
9/10
napraforgó 2014 szept. 17. - 09:02:30 9/10
(2316/2414)
Off
A kedves nagymamának tudomásul kell venni, hogy ennek a sorozatnak egyszer s mindenkorra vége van. Az utolsó részbõl lehetett látni, hogy az egyes szereplõknek hogy alakult az élete sok-sok év múlva. Innentõl már nem várható, hogy bármit is folytassanak.
A legtöbb sorozat még ilyen jövõbe történõ kitekintést sem mutat!
Tehát tessék megelégedni azzal, ami eddig volt és esetleg választani egy másik, nézhetõ sorozatot...
Vagy újra lehet nézni a neten a különbözõ online oldalakon. Ebben a kedves unoka segíthet a nagyinak.
malvinkicska 2014 szept. 17. - 08:53:34
(2315/2414)
A sorozatnak vége amely 168 epizód volt a neten nagyon sok helyen fent van, Sorozat barát online sorozatok a kedves mama már csak ott tudja nézni.