Téma: Igazgyöngy

9/10
Érsekvári 2014 szept. 11. - 13:01:26 9/10
(2274/2414)
Most kezdtem el nézni a viasatplay-en a mai részt , azaz kezdtem volna ....
Nézhetelen a szinkronnal megint valami gubanc van , ugyanis csúszik vagy késik a hang és nincs egálba a látottakkal. Jól elszúrtak megint valamit .
Le is álltam vele .
Kiváncsi vagyok más is tapasztalta ? Írjátok meg légyszi !
Úgylátszik összecsapják a végére , gondolják ez van ezt nézzétek .
Este a dailymotion-on próbálom majd újra , talán ott élvezhetõ lesz .
9/10
napraforgó 2014 szept. 11. - 12:28:52 9/10
(2273/2414)
Mit mondjak? egy idõs színésznél sohasem lehet tudni, meddig tudja vállalni a szereplést... Hiába van meg a szándék, ha nem képes...
Ez török sorozat nekem is sokkal jobban tetszett, mint akármelyik latin-amerikai...
Na fõleg a mexikóiak. Hát azok mostanában elég gyengék. Minél hosszabbak, annál gyengusabbak.
Én már nem is igen nézek ilyesmit, iletve már csak csak azokat, amelyekbe belefogtam, de lassan végetérnek. De nagyon meggondolom, mibe kezdek bele újra... És az valószínûleg nem mexikói lesz...

Na most ettõl függetlenül nem köteleztem el magam egyetlen nép sorozatai iránt sem!....
kisbalaton 2014 szept. 11. - 11:51:09
(2272/2414)
Kedves Fórumtársak!
Úgy látom,elégedetlenül morfondíroztok azon,hogy a sorozat így a vége felé kissé ellaposodott,és sok benne az elvarratlan szál.
Így vélekedtem eddig én is,de aztán elkezdtem nézni egy Latin-amerikai sorozatot.A történet még jó is lenne,de bizonyos helyzetek és párbeszédek primitívsége miatt végleg abbahagytam.Na és a szereplõ gárda! A törökök klasszisokkal ,sõt,összehasonlíthatatlanul jobbak!Kivanc Tatlitug.Végig figyeltem ennek a jóképû - modell -fiatalembernek a játékát.Az arca nemcsak az olyan "nagy"érzelmeket tükrözi,mint a szerelem és a gyûlölet,hanem ott van a szemében a fájdalom,kiábrándultság,remény,reménytelenség,káröröm stb.Vagy ott van Dilruba és Kenan.Szerintem Oscar díjas alakítások.
Ezekután elégedetten és némi várakozással tekintek a még hátralevõ 3 rész elébe,a továbbiakban pedig maradok a kanadai,olasz és török sorozatoknál.(Várom a Kurt Seyt ve Surát!)
Szép napot,sõt napokat! mindenkinek !Remélem,még olvashatom hozzászólásaitokat!
Üdv mindenkinek: Lujzimama
malvinkicska 2014 szept. 11. - 11:07:49
(2271/2414)
A dolgokat szépen sorba vetted, de továbbra is gondolkodom Fikri volt a sorozat fõ váza, övé volt a cég, meg minden, az egész családnak osztotta az eszet, ha kellett, háborgott, vagy dicsért, mindig észnél volt. D-vel összekerültek, mint akinek elment az esze is, utána jöttek a gondok, hol S vagy Berk mindig talált hibát M és Gy szétmenése. Lett egy olyan gondolata megváltoztatja végrendeletet, attól kezdve míg színen volt teljesen más lett, nem tudom ebbõl mit akart kihozni aki írta, mert így semmi nem lett belõle.
9/10
napraforgó 2014 szept. 11. - 09:17:02 9/10
(2270/2414)
Teljesen igazad van abban, hogy az öreget szerepeltetni kellett volna, legalább 1-2 telefon erejéig. Még ha a színész beteg is lett, akkor is pár mondatot azért elmondhatott volna egy telefonhívásnál.
És a történetet is igazíthatták volna úgy, hogy az öreg még mindig gondolkozik, emészti magát, azért nem akar visszajönni. Vagy akár meg is betegedhetett volna a távolban, bár ebben az esetben hozzá is elrohantak volna a családtagok...
Talán, ha olyan baja lett volna, ami miatt csak Dilruba megy el hozzá... mit tudom én, fáj a lába, vagy a dereka, szóval, ami nem életveszélyes....

Valahol látszik, hogy itt hamar kellett kellett zárni a sorozatot...

És igen, maradnak nyitott kérdések. Bilúr elköltözött a gyerekeivel, Ok. de mi lesz Didemmel? És Rukiye rendbejön teljesen? Mi lesz Bahar apjával?
Dilruba is külön szám. Õ eljátsza, hogy nem megy el innen, amíg Fikri el nem küldi. És mivel Fikri nem kerül elõ, Dilruba marad, az idõk végezetéig. És bizony van egy érvényes végrendelet a javára....

13 év múlva Fikri már nyilván nem él, vajon hogy rendezték le a dolgot?

És akkor még mindig ott van a bebörtönzött kenan, aki megfenygette berket. Bemártja, ha nem gondoskodik a családjáról!
Szóval berknek kötelezettségei vannak, ha akarja, ha nem...
malvinkicska 2014 szept. 11. - 08:51:46
(2269/2414)
Nem lehet tudni B esetében mi jár a fejébe, lehet azt akarja elmondani , hogy D nagyravágyása is benne van ebben a dologban , mindig lovalta, hogy kiakarják semmizni, annyira kevés van már belõle szerintem nem fogunk mindenre választ kapni, amit mi szeretnénk lehet tévedek. Az azért nem jól van az öreget így kiiktatni, sem telefon semmi, nem ismételem már magam kissé elszúrták így a végén.
9/10
napraforgó 2014 szept. 11. - 08:00:18 9/10
(2268/2414)
Most azon gondolkodtam, hogy Berk vajon miért is keresgélte este Dídemet? És a nõ miért nem fogadta a hívásait? És másnapra mitõl gondolta mneg magát? Õ is telefonálgatott, de addigra Berk telefonja már a tenger fenekén... Na és akkor mit is akart volna másnap a kórház bejáratánál? Beszélt-e Berkkel? És ha igen mirõl, és milyen eredménnyel?
Mert ugye mi csak azt láttuk, hogy Berk a következõ képben újra mehmet betegágyánál volt és épp bûnbánatot gyakorolt. Mehmet meg megbocsátott neki. na persze ez is Gyöngynek köszönhetõ! Aki a család mindennél fontosabb voltára figyelmeztett Mehmetet És Mehmet már mindig azt csinálja, amit Gyöngy akar....
Na ja, lassú víz, partot mos...
Úgy látom, innentõl gyöngy a fõnök, a falkavezér, mehmet már a tenyerébõl eszik, azt csinálja, amit a nõ akar....
malvinkicska 2014 szept. 11. - 07:47:13
(2267/2414)
Én veled ellentétben az elejét elaludtam, az elsõ reklám után kapcsolódtam be de hála Napraforgó szorgalmának képben vagyunk, Számomra már fárasztó ez a sok kórház jelenet nekem volt részem belõle a férjem miatt, és az nem mondva csinált ha nem valós élet volt, túl kellett lépnem , tovább élni az életet, hiába nyavalyogtam, volna, mint S attól nem változtak volna a dolgok. Az egész nagyon tragikusan van szemléltetve, egyik percen kóma másik pillanatban megszólal, Gy most igazi mártír. Berk szánja bánja bûnét, õ egy fiatal meg gondolatlan valaki nem az esze vezérli, most láthatja a kapzsiság hova vezet. Reméljük a holnapi részben oldódnak a feszültség alól, mivel túl vannak a vese mûtéten is. Neked meg kívánok jó utat érezzétek jól magatokat.
9/10
napraforgó 2014 szept. 11. - 07:43:26 9/10
(2266/2414)
Ha elgondolom, hogy már csak 3 magyar rész, és ebben még benne van a 13 év múlva is...
9/10
napraforgó 2014 szept. 11. - 07:41:53 9/10
(2265/2414)
Nem, ez volt az a férfi, aki állandóan keresgélte Bahart, de sohasem fogadta. Aztán egy reggel egy kávézóban mégis, Gökhánt is odahívta. De amikor a férfi elmondta, hogy õ az apja, akkor Bahar azt mondta, az én apám meghalt, és elszaladt. Gökhán meg jobbnak látta utánanézni.
10/10
édesmaya 2014 szept. 11. - 07:38:01 10/10
(2264/2414)
Köszönöm a gyors válaszodat, hogy is felejthettem el, hogy ki ez az ember?! Én inkább azt gondoltam, hogy a merénylettel kapcsolatos valaki.
Üdv neked, és a többieknek, sûrû napom lesz, már készülõdünk a nagy útra.
9/10
napraforgó 2014 szept. 11. - 07:33:11 9/10
(2263/2414)
Nem tudom, hogy a fölfelé mutató hüvelykujjat hogy lehetne mutatni itt a kommenteknél... De tetszik, amit írtál.

Foat Szangili(?) azért kereste meg Bahart, mert õ az édesapja. Állítólag egy ideje már nyomon követi az életét, pályafutását a távolból és most úgy érezte elõlép a homályból. Gökhán pont ezért nyomoztatja le az elõéletét, mindent meg akar tudni a pasiról.
Én komolyan gondolom, hogy nem lehetett az erõszak Bahar anyjával, csak a nõ máshoz ment feleségül, talán még meg is kérte a pasit, hogy ne akaszkodjon közbe. Ez a férfi nagyon nem úgy néz ki, mint egy erõszaktevõ. Szerintem a nõ csak kitalálta ezt, hogy mentse magát a férje elõtt. De hiába, mert Ali anno így is lelõtte, aztán meg magát is. Gondolom, most majd kiderül az igazság, és baaharnak lesz egy édesapja.
10/10
édesmaya 2014 szept. 11. - 07:10:56 10/10
(2262/2414)
Sziasztok, hát én ma reggel már 4 órakor nem tudtam aludni, úgy izgultam, mi lesz Mehmettel! Az elõzõ részeket délutánonként láttam, de most itt izgultam kora reggel a tv elõtt. Napraforgó, nem rémlik nekem, ki az a Foat Szangili, aki után Gökhan nyomoztat?

- De jó, hogy végre már fordulat állt be Mehmetnél! Hát a jósága meg egyszerûen lenyûgözött! Ahogy beszélt Berkkel!
Kövezzetek meg, de én sajnáltam Berket,õ tényleg nem így akarta! Hiába, ez van, amikor valakinek van egy bujtogatója. Amikor Berk bedobta a tengerbe a mobilját, és elindult a víz felé, rémület lett rajtam úrra, azt hittem, öngyilkos lesz! De hála égnek, nem! Remélhetõleg tanult ebbõl a dologból, és örök életre elfelejti az ilyen baromságokat! Kenannak sem kellene segítenie, a rohadéknak! Ezt is elmondhatná Mehmetnek.
- Gyöngy csak egy kicsit ijesztget bennünket remélem! Ébredjen fel minél elõbb, azt kívánom!
Seref asszony is eszére térhetne már, kicsit fárasztó szegény. Na a mai részbõl kimaradtak a jómadarak, Dilruba és kislánykája! Velük is mi lesz, mikor tûnnek már el végre a jófenébe?!
- A jövõ héten lesz a 2 utolsó része a sorinak? Hát azt sajna csak egy hét múlva látom, most megyünk nyaralni 1 hétre G.Országba. De van egy kis reményem,hogy a võm tabletjén bele tudok nézni a portba, és Napraforgó leírását legalább olvashatom.
9/10
napraforgó 2014 szept. 11. - 06:23:52 9/10
(2261/2414)
Berk elmegy, a család hagyja. gy visszamegy M-hez, aki mérges B-re. gy csitítja, õ nem hibás, ha tudta volna, nem tesz ilyet. A család mindennékl fontosabb, erre te tanítottál. berket sem hagyhatják magára.
Berk elmegy, dídem a kórház kapujában elkapja. Gy kimegy, szól Onurnak, hozd vissza berket, mehmet ezt akarja!
Berk vissza is jön, elmondja m-nek, ha tehetné, visszafordítaná az idõ kerekét! M a gyerekkorukat idézgeti, õ mindig a bátyjaként viselkedett. Berk sír, õ ezt nem érdemli meg!% m megbocsát nei, és azt mondja, továbbra is bízik benne. Majd azt kérdi, te is tudsz-e úgy viselkedni, mint egy igazi testvér?
Gy-t és m-t a mûtõbe viszik. elõtte még szerelmet vallanak egymásnak a tolószékben.
Az egész család odakinn várakozik. seref imádkozik, jótékony cselekedetet ajánl föl Allahnak, csak segítsen. nagyon aggódnak, már 5 órája benn vannak! Kijön az orvos, türelemre inti õket, még tart a mûtét. megint várakoznak.
mehmet cirkuszolós jeleneteibõl látunk kis összefoglalót. aztán meg a szerelmes képekbõl.
Végre vége a mûtétnek, már csak a betegek felébredésére várnak (ugye az sem biztos..)
M és gy kórházi ágyon, mûszerek, csövek... Seref odakinn türelmetlenkedik a családtagok is várakoznak.
M magához tér, gyöngyöt szólongatja. De gy még nem tért magához. Most õérte izgulnak. M utána érdeklõdik. a nõvér nyugtatgatja, õ is jól lesz. Végre gy is ébredezik, õ is M-t kérdi elõször. Jól van?
9/10
napraforgó 2014 szept. 11. - 06:06:27 9/10
(2260/2414)
A lányok megint együtt vannak, beszélgetnek. Onur jelentkezik, mehmet rosszul van, a lányok rögtön indulnak. Hívják srerfet is, de õ letargikusan csak annyit mond, a fia meghalt. Gy nekiesik, hogy mondhatsz ilyet? Nem temetheted a fiad, aki él! És élni is fog!
Bahar g-t hívja, menjen azonnal a kórházba. G épp infot kapott Foatról a mobiljára.
Berk az esti tengerparton meditál, majd felhívja dídemet. többször próbálkozik, de a nõ nem veszi fel a telefonját. erre B bedobja a tengerbe a sajátját.
Seref valahol imádkozik. gy m. betegágyánál. A nõvér jön, azt mondja, akit itt ilyen szerelem vár, az elõbb-után visszatér. M megint megmozdította a kezét! a nõvér orvost hív. a család örül. csoda történt! Mindenki bizakodó. berk telefonál, m felõl érdeklõdik.
Most Didem próbálja felhívni berket, de nem tudja megkapni, erre Onurt hívja,, aki röviden tájékoztatja, majd leteszi.
Mehmet valóban magához tért! gy-t kérdezgeti, meddig aludtam? Pinár beviszi Serefet is a kórterembe, hogy a saját szemével lássa, m nem halt meg. berk is bemegy m-hez, gy átadja a helyét mellette. Odakinn a család nekiesik gy-nek, hogy hagyhattad kettesben õket!
Berk meg akar halni, azt mondja õ a felelõs, az önzése, az irígysége. nem tudta megállítani kenánt! K rászedte, nem tudta, hogy ez lesz belõle, K meg akarta öletni. M. megdöbben. Én akartam a helyedben lenni, mondja berk. Szánalmas vagyok. Ezt nem vártam tõled-így mehmet, én mindig az öcsámbek tekintettelek. Berk: nincs helyem ebben a családban, elmegyek, tekintsetek halottnak!
9/10
napraforgó 2014 szept. 11. - 05:49:17 9/10
(2259/2414)
Onurnak jelenti a rendõrség, hogy Kenan tervelte ki a merényletet. Onur nehezen hiszi, hogy nincs más mögötte. de a rendõrség a vallomása alapján lezárta az ügyet.
A lányok a gyerekeikrõl beszélgetnek. Seref jön feketében, õ már értesítette az újságokat is a fia haláláról... A nõk megdöbbennek, Seref megkattant! Aysa beviszi a kicsit a kórházba gy-höz, szoptatásra. pinár kéri az anyját, vegye le a fekete ruhát, de az csak döbbenten néz, de hát mit viseljek? Intézkednem kell a temetés miatt is...
Pinár a férjét kérdi telefonon, mit tegyen? Az anyja megzavarodott.
Gökhán egy kollégáját kéri, nyomozzon Foat Szangili után, ez egy csalkádi ügy, mondja.
Gy beviszi Angyalt a férjéhez, aki változatlanul kómában van.
Pimár defnét biztatja, egyen, de a kislány nem éhes. A gyerek nem akar addig enni, míg m és gy haza nem jön. seref lehangolóan beszél.
Berk megjön, Onur csúnyán beszél vele, erre berk el is megy az asztaltól.
Múlik az idõ, minden változatlan. Gyöngy a kertben meglátja az ajtó elé kitett cipõt (ez a törököknél valami jelzés, hogy halott van a háznál).
Berk is bemegy mehmethez, beszél hozzá. ha magához tér, õ eltûnik. M mûszerei sípolni kezdenek, berk kétségbeesetten hívja az orvosokat. Orvosok szaladgálnak, intézkednek. Sikerült visszahozni!
9/10
napraforgó 2014 szept. 10. - 18:26:16 9/10
(2258/2414)
Sajnos a sorozat kb. utolsó negyede már valami propaganda-mûsorfolyam.
Kampányoltak itt mindenre: abortusz ellen, a szoptatás mellett, a mellrák elleni szûrõvizsgálatok érdekében, a depresszió komolyan vétele miatt, a szervdonáció mellett, hogy csak azokat említsem, ami így hirtelen az eszembe jutott. Az erõs népnevelõ szándék mindenesetre nagyon érzõdik.

Vagy nem volt már ötletük az alkotóknak, vagy olyan helyrõl kaptak anyagi támogatást, hogy ezeket be kellett építeni a történetbe.

Mexikói szapanoperákban meg az étolajat a paradicsompürét, tejet, mûzlit, meg a bánat tudja még milyen kajákat promótálnak, mert ezeknek a gyártói finanszírozták a forgatást.
malvinkicska 2014 szept. 10. - 14:42:13
(2257/2414)
Egyszerûen ilyen szerepet kell nekik játszani, mert amúgy nagyon sok arcát ismerhettük meg eddig fõleg, Serefnek, tiszta fázis kiesésesek, már nem csak R lett depis a végére minden szereplõ. Szóval számomra csalódás, sok török sorozatot láttam, de ez most nem az amit szerettem volna.
malvinkicska 2014 szept. 10. - 12:58:26
(2256/2414)
A sorozatokban a mondva csinált betegségeken már nem, tudok meglepõdni, ezek mind mû balhék, írni kell valamit, hogy tovább folytassák a történetet, de ezt most szerintem nagyon elbaltázták. Lehetett volna más szálon is folytatni, de így gondolták, igaz nem a legsikeresebb választás, evvel kell beérnünk, a hátralevõ 4 részt már megnézem, lesz török kórház ismeretem.
9/10
napraforgó 2014 szept. 10. - 09:54:21 9/10
(2255/2414)
Szerintem egy fertõzést tudnak kezelni, még egy súlyos betegen is, de ha a veséje nem mûködik... hát nincs tovább. Egy ideig persze lehet dialízissel kezelni a beteget, de ha nincs jó állapotban, a szervezete ezt se tûri sokáig. Szóval a fertõzés a kisebb kockázat. Amúgy meg ezen nem izgatnám magam, az orvos Gyöngy nélkül is megtudta, mi újság. Már akkor gyanakodott, amikor rákérdezett, miért maga hozta a leletet és nem a nõvér?
--------
A kiírt szereplõk nehéz ügy, nem került elõ Fikri, Ahmet, Gülszün... Más családokban ezek a családtagok vagy jönnek azonnal, de ha valami miatt nem tudnak, hát naponta telefonálnak. (nem tudjuk, mi okból írták ki õket, nem vállalták tovább a szereplést, vagy az öreg esetében a betegség.

Annyit azért megtehettek volna a történetben, hogy a maradék szereplõk idõnként tudóssítják a többieket, pl. hogy Ahmet újra telefonált, hogy van a fia, vagy Gülszün jelentkezett, minden jót kívánt, stb.
Látjuk ugye, hogy Nihán és Kismehmet is eltünt újra a ködben, talán õk is érdeklõdhetnének. Vagy Onur, Pinár értesíthette volna õket is, hogy tudják, mi van Mehmettel. Ha Mehmet meghal, a kisfiú az örököse lenne.