1/10
offtopic
Citromtorta 2010 okt. 05. - 04:06:34 1/10
(515/595)
Mitchell Hedgest
1/10
offtopic
Citromtorta 2010 okt. 05. - 04:02:47 1/10
(514/595)
Mitchell-Hedges-féle kristálykoponya

A leghíresebb kristálykoponya az állítólag 1924-ben egy õsi maja város, Lubaantun (a mai Belize területén) feltárásakor talált darab. Ez a koponya az egyetlen, amely két darabból áll, az összes többi esetében a fogakat csupán rávésték a tömör koponyára. A kvarckristályból készült koponya tömege 5,2 kg, 12,7 cm magas, 17,8 cm hosszú és 12,7 cm széles, tökéletesen hasonlít az emberi koponyához, anatómiailag szinte tökéletes. A koponya szemüregei trapéz alakúak, a járomcsont kicsit elemelkedik az ékcsonttól, és a halántékcsontnál ér össze újra az alappal. Az egész enyhén aszimmetrikus, ebben a finom vonásban is hûen tükrözi a valódi emberi koponya jellegzetességeit. A fogakat egyenként faragták ki, mégpedig olyan alapossággal követve a modellt, hogy a kopás mértéke alapján meg is lehet mondani, milyen korú volt, mintha valódi emberi koponyát tartanánk a kezünkben.

Frederick Albert Mitchell-Hedges 1959-ben halt meg, a koponyát fogadott lánya, a tényleges megtaláló, Anna Le Guillon örökölte. Anna Kanadába költözött, ott élt egy Toronto melletti kisvárosban, Kitchenerben 1996-ig. Halála után unokaöccse örökölte a kincset, ma õ a tulajdonosa és õrizõje.

A koponyának számos természetfeletti erõt tulajdonítanak: képes a színét változtatni, illatot és hangot kibocsátani. A szemüregre koncentrálva pedig, állítólag rég élt embereket, épületeket lehet látni, a legkisebb légmozgásra is reagál.

Na hol is jönnek a képbe a földönkívüliek?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
1/10
offtopic
Citromtorta 2010 okt. 05. - 04:00:50 1/10
(513/595)
A kristálykoponyák kvarc- vagy egyéb kristályból kifaragott, emberi koponyát formázó szobrok, melyek állítólagos megtalálóik szerint a pre-kolumbán idõkbõl származnak, és közép-amerikai eredetûek. A tudományos vizsgálatok számára rendelkezésre bocsátott egyetlen példány esetében sem sikerült azonban igazolni a pre-kolumbán eredetet. A vizsgálatok eredményei alapján a vizsgált példányokat a 19. század közepe táján, vagy késõbb készítették, csaknem bizonyosan Európában.[1] A népszerû-tudományos irodalomban felsorolt állításokkal ellentétben, a titokzatos erõkkel rendelkezõ kristálykoponyák legendája nem illeszkedik bele az eredeti közép-amerikai, vagy más bennszülött amerikai népek mitológiájába vagy szellemi örökségébe. Amint azt Philip Jenkins, a Pennsylvaniai Egyetem egykori történelem és vallástudomány professzora megjegyzi: a kristálykoponyák azon nyilvánvaló példák közé tartoznak, melyek esetében a bennszülött szellemiséggel való társítás „történelmileg új” és „mesterséges” szintézis eredménye, „kreatív szellemi vállalkozók generációinak terméke”, melyek nem jellemzik egyetlen történelmi közösség gyakorlatát sem.
ibacs 2010 okt. 05. - 00:19:30
(512/595)
Igyekszem-igyekszem, de tényleg úgy érzem nem érted amit írok.Ha ez alapján sem sikerül, akkor én nem értem mit akarsz kérdezni, úgyhogy tedd fel újra ebben az esetben.

-Spoiler-

Szóval volt a 12 régi ûrlény a majáknál több ezer éve , õk meghaltak. Az egyik lény csontvázáról csórták el az egyik koponyát a templomból.Ott azért hiányzott csak egy. A másik koponya, meg napjainkban (1947) került a raktárba, hiszen az meg egy lezuhant ûrlény(akinek semmi köze nincs a másik 12-höz csak egy helyrõl jöttek de más idõben) csontvázának a koponyája volt.Ezért kavartak két koponyával.Ezt írtam le az elején is.Remélem érthetõ.
kompikotró 2010 okt. 04. - 23:40:05
(511/595)
Reméljük,hogy jó lesz! :)
Az öreg Jones elnyûhetetlen (mint ha tényleg ivott volna Krisztus kelyhébõl) és nekem a szövetség is tetszett! Igaz abban is voltak túlzások,de lassan már ezt is meg kell szokni mint a rossz idõt! :D
Viszont ha rá sikerül venni,hogy játsszon õ is azt hogy fogják ki találni? Mert ugye ebben a részben utaltak rá.....!
Nem lesz egyszerû,de filmes berkekben semmi sem lehetetlen!
8/10
Andrew8 2010 okt. 04. - 23:24:30 8/10
(510/595)
http://www.vox.hu/vox.php?page=hir&objid=hir100924-516

"Harrison Ford csábítgatja Sean Conneryt
Nagyon szeretné Harrison Ford, ha Sir Sean Connery szerepelne az Indiana Jones-sorozat ötödik epizódjában"

Voxról infó az 5. részrõl.

Voltak pletykák hogy Atlantisz vagy a Bermuda háromszög lesz a fõ rejtély vagy Krisztus keresztje. Fõgonoszok pedig a komcsi kínaiak lehetnek. :)

Meglátjuk igaz e. Marad INDY a fõszereplõ és nem a fia az csak mellékszereplõ marad. Ez biztos megerõsítették.
Ford 69-70 évesen bevállalja ssép lesz tõle habár Sean Connery utolsó nem épp legjobb filmje A Szövetség idejében 72 volt.
1/10
offtopic
Citromtorta 2010 okt. 04. - 23:18:06 1/10
(509/595)
Abban tökre igazad van, hogy bõven csinálhattak volna 1989 után és még 2000 elött filmeket, amikor még nem volt ennyire barázdált Indi arca.
offtopic
ibacs 2010 okt. 04. - 18:07:18
(508/595)
----Spoiler------------
Hát nem , az elején a 1947-ben Roswell környékén állítólagosan lezuhant idegen ûrhajónál talált test volt.
Italo Balbo 2010 okt. 04. - 17:55:01
(507/595)
Nekem elég kesze-kuszának tûnt, nem volt vmi logikus a cselekmény futása. Pl. elvileg két hiányzó koponyának kellett volna lennie, nem? Az egyiket az elején szerzik meg a ruszkik a raktárban, a másikat meg Indie találja meg a sírban.
9/10
sanothiel67 2010 okt. 04. - 17:31:28 9/10
(506/595)
El lehet várni. De számítani kell a csalódásra. Mert az esetek 99%-ában, ha egy film folytatása nagyon hosszú idõ múlva kerül a mozikba, sokan csalódnak. Miért? Mert ennyi idõ után az ember akaratlanul is a hibákat keresi (amibõl akad bõven).
9/10
Ivy66 2010 okt. 04. - 17:13:13 9/10
(505/595)
Ezer bocsánat, mert igazából a Végzet Temploma címû filmre gondoltam. De egyik Indy-film sem mentes a technikai trükköktõl - ami nem baj.
9/10
Ivy66 2010 okt. 04. - 17:11:10 9/10
(504/595)
Hát, ami azt illeti, épp múltkor, ahogy néztem az Indiana Jones és az utolsó kereszteslovagot, tûnt fel igazán, hogy azt is telirakták az általad említett trükkökkel rendesen. Csak annyi talán a különbség, hogy ott jobban látszottak.
Igazán eredeti helyszínekkel és díszletekkel nem annyira Hollywoodban dolgoznak (bár lehet, hogy van kivétel), hanem olyan rendezõk, mint pl. Werner Herzog.
8/10
ChaNel '09 2010 okt. 04. - 16:33:38 8/10
(503/595)
Jó volt a film, de nem a legjobb az IJ-filmek közül.
Az tetszett a legjobban , hogy voltak jelenetek amik visszaemlékeztettek az elõzõ részre:
pl. a motoros jelenet végén a gyerek ránevetett Jones-ra, mire az szigorúan visszanézett rá (ugyanez volt az elõzõben is) meg a végén már fiatalúrnak szólította, ahogy az apja.
Az ufós dolgot nagyon eltúlozták.
8/10
kompikotró 2010 okt. 04. - 16:20:51
(502/595)
Szeretem az Indiana Jones filmeket,de ez az új rész valamiért annyira nem fogott meg (a vége felé még bele is szundítottam párszor :D ) Kár hogy a mai filmekre ennyire rá vannak erõszakolva a mai technikák,mert még egy mátrixot,vagy egy X-ment elfogadom úgy,hogy az egészet számítógéppel rakják össze,de egy ilyen filmnek az adja az igazi ízét,hogy valódi helyszíneken,valódi trükkökkel van összerakva,vagy a stúdió jelenetek is eredeti (valódi) díszletekkel mennek, ahol még a szereplõ is jobban bele tudja élni magát egy jelenetbe,mint úgy hogy egy zöld lepedõ elõtt bohóckodnak és majd késõbb összekalapálják a hozzá tartozó helyszínt számítógépen!
Az alap ötlettel nem is volt bajom,bár ezt az ufós dolgot én sem erõltettem volna. Ford is hozta a formáját,de akkor is valahogy nekem olyan ez az egész,mint ha azt mondanám,hogy pizzát eszem,de kinézetre tökfõzelék :D
Mindkettõt szeretem,de abban a formában ahogy már megszoktam! XD
pozsizsuzsi 2010 okt. 04. - 16:17:33
(501/595)
Na jó, egyezzünk ki abban, hogy az akcióknál mûanyag szerepelt, a közelieknél meg egy jó fénytörésû üveg. :)
10/10
Roland Katarn 2010 okt. 04. - 15:28:46 10/10
(500/595)
Nagy Indiana Jones rajongó vagyok de eddig valamiért mindig elfelejtettem megnézni. Tegnap mivel adták tévében, végre megnéztem (általában nem nézek ilyen adókat hanem inkább dvd-n nézem a filmeket de hát most így jött össze :D )
Szóval kellemeset csalódtam benne. Sokkal rosszabbra számítottam. Igaz fura volt, számítógépes trükkökkel tarkított Indit nézni, de ahhoz képest, amit vártam nekem nagyon tetszett. Harrison Ford pedig örök favorit!!! :)
Szóval, ha lesz következõ film (és ugye már szinte biztos, hogy lesz, de az sajna a befejezés is) akkor nagyon várom!
10/10
Ford Mustang 2010 okt. 04. - 15:23:11 10/10
(499/595)
Szerintem mûanyag, mert ha üveg lenne akkor nem nagyon mernének vele szaladgálni mert ugrabugrálni, mivel akkor sokat kellene csinálni belõle, így viszont jobban megéri hogy mûanyag mert ha le is ejtik nem olyan nagy a valószínûsége hogy széttörik.
Arról, hogy az 5. rész témája mi lesz nem tudom, majd reméljük kiderül:)
offtopic
ibacs 2010 okt. 04. - 15:18:13
(498/595)
Tudom, hogy arra gondolsz mert én is láttam, hogy ezt írta valaki, de technikailag mit nem tartasz okésnak benne?
1/10
Citromtorta 2010 okt. 04. - 15:11:51 1/10
(497/595)
Már többen is említették, hogy pl."az õserdei üldözés,és a zuhatagos rész".
offtopic
ibacs 2010 okt. 04. - 15:05:24
(496/595)
konkrétan milyen technikai dologra gondolsz ami ma elhibázott volt