Roberto DiCapribogyó 2023 júl. 04. - 16:12:44
(20/80)
Nagyon felemás érzésekkel, bosszúsan álltam fel a film után. Az első ~20 perc fasza, az utolsó harmada nagyjából fasza, a kettő közt meg lagymatag... egy nagy elszalasztott lehetőség.

Egyébként talán most már kijelenthető az öt filmen végignézve - bármennyire is furcsán hangzik -, hogy egy Indy film élvezhetősége egyenes arányosságban áll a benne felbukkanó nácik számával :-)). /Az első és harmadik részben ugye voltak bőséggel. Tudom sokan nagyon szeretik a második részt is, de szerintem ha arról leszedjük a nosztalgia okozta delíriumot, akkor azért nem olyan nagy szám film. Ennek a filmnek is az első ~20 perce remek volt./


Alapvetően szerintem három dolgot szúrtak el már a koncepció szintjén:

- Indynek nem áll jól a nagyvárosi környezet, nagyon nem (idáig nem is erőltették ezt). Ahogy terepre került, egyből jobb lett a film is.

-H. Ford EHHEZ a szerephez már egyszerűn öreg. Amikor akciózni kellett, a mozgása elég öreges volt.
(Nem az ő hibája, ő csak élt a lehetőséggel amit felkínáltak neki, nyilván én is elvállaltam volna ennyi idősen, ennyi pénzért, "A" kategóriás kollégákkal dolgozva.)

-A legfontosabb: szerintem bénán írták meg ezt a szerepet most neki. Sokszor egy kétségbeesett, megszomorodott bácsit láttam a vásznon, aki azért akciózni próbál olykor ; nem a vagány Indiana Jones-t. Teljesen mássá gyúrták át ezt a karaktert... (Félreértések elkerülése végett jól állhat ez a szerep Fordnak, csak nem ebben a filmben, hanem pl. egy szociodrámában.)
Azért mert idős, még a karakter jellemének alapjegyeit megtarthatták volna (pimaszság, tökösség, stb.), az akciókat meg inkább egyfajta mentor pózból a leleményességével, segédeszközökkel, elegánsan oldhatta volna meg - valahogy úgy ahogy a 3. részben az apja karaktere (Connery). A durvább akció meg maradt volna egy férfi/nő társnak.

Összességében nagyon fasza filmet ki lehetett volna hozni ebből, ha a forgatókönyvírók jobban megizzasztják magukat, mert azért voltak benne nagyon jó elemek: a tárcsa és amit tud, a csajszi meglepően jó volt a szerepében, a gyerek is, a -végre egy nem tolakodó- ZENE szerintem parádés lett (igen rád nézek Hans Zimmer), a fiatal Indy teljesen rendben volt (már csak a hajon kéne dolgozni), és persze újból voltak nácik :-).

SPOILER:
Ami a leginkább fáj, hogy nem lépték meg azt, ami pedig nagyon adta magát és parádés jelenetek sorát eredményezhette volna: jóval hamarabb megtalálják a tárcsát, és tényleg 1944-be utaznak vissza, ahol találkozik a fiatal és idős Indy és kvázi apa-fiú hangulatú felállásban szivatja egymást halálra a fiatal arrogáns és az idős mogorva Indy - persze náciírtás közben (ahogy kb. a Ford-Connery duó tette). Na az parádés lett volna!
10/10
János Magyar Jr. 2023 júl. 03. - 21:01:45 10/10
(19/80)
Nekem nagyon tetszett, főleg a második fele. 🙂
10/10
nokedli80 2023 júl. 02. - 21:14:01 10/10
(18/80)
Méltó befejezés volt nekem többször nézős az tuti ++++++++++10/10
6/10
pikigeri 2023 júl. 02. - 15:48:18 6/10
(17/80)
A leggyengébb Indiana Jones film. Unalmas és érdektelen. Kár volt leforgatni. Még nagyobb kár volt a mozijegyért kiadott pénz.
8/10
Gabó28 2023 júl. 02. - 08:42:25 8/10
(16/80)
Rég volt ennyire tele a mozi!:) Ez mindent elmond!
janderka 2023 júl. 01. - 23:04:40
(15/80)
Kérdés, hogy

végülis mikorra jönnek vissza a tárcsával? Mert az szép, hogy Indi keresztlánya odaszervezte a volt feleseget (a főhős és a rajongók nagy örömére), de mi lett a film eleji egyetemi mészárlással, és Indi körözésével? Vagy az kitörlődött azzal, hogy a nácik a múltba vesztek? Mert akkor azzal minden egyéb Vollerhez köthető dolog is el kellett volna tűnjön. Pl. a neki is köszönhető holdraszállás...


janderka 2023 júl. 01. - 21:38:23
(14/80)
Kérdés hogy
7/10
kareshu@citromail.hu 2023 júl. 01. - 21:29:04 7/10 Előzmény kareshu@citromail.hu
(13/80)
Oké, hozzá kell tegyem, hogy a film második fele viszont jó volt, és meglepis fordulat jött benne
7/10
kareshu@citromail.hu 2023 júl. 01. - 20:04:47 7/10
(12/80)
A SW óta tudjuk, hogy a Disney egy istencsapása. A Marveles hulladékokat most hagyjuk is.. Nos, az Indy film is egy tucatmű lett, feleslegesen készült. A film felénél írom ezt, elfáradva a zajos és unalmas nonstop üldözési jelenetektől. Az hagyján, hogy nem Spielberg csavarta-rendezte, de az átlagos akció movie-knál sem több. Semmi varázsa, "csak" egy film a megosztókon a többi között...
6/10
Dormas 2023 júl. 01. - 17:16:36 6/10
(11/80)
Tényleg jobb, mint a negyedik rész. De azért az első három epizódhoz nem lehet mérni. Azok nálam etalonnak számítanak. Sajnos a sztori itt sincs annyira kidolgozva. Inkább olyan, mint a legtöbb mostani akciófilm. Az én ízlésemnek már túl sok a CGI, valamint a csitt-csatt, a dirr-durr és a bumm-bumm. Illetve kicsit olyan, mint a késői Bud Spencer filmek. Egy elég idős emberről nehezen hiszed el, hogy ezeket tényleg meg tudja így csinálni... És helyenként nagyon hosszúnak is éreztem. Van azért néhány elég jó jelenet. Illetve nekem nagyon tetszett a vége is. Nálam az első 3 rész 10/9 pontos körül van. A negyedik 4-5 pontos csupán. Szóval ez olyan 6, max. 6,5.
8/10
Gábor Miklós Kovács 2023 júl. 01. - 17:07:07 8/10 Előzmény mcm000
(10/80)
Ha para számodra a kígyók látványa, egy újabb fóbiára tehetsz szert a víz alatti jelenetben...
mcm000 2023 júl. 01. - 15:00:10
(9/80)
Akik már látták, azokhoz lenne egy kérdésem: ebben a részben is van(nak) kígyó(k)? :-S Ugyanis eddig mindegyik részben volt, az elsőben és a másodikban elég durván is (főleg az elsőben...), és én r*hadtul irtózok a kígyóktól... :-S Ha van(nak) benne kígyó(k), kb. mikor lehet rájuk számítani, és mennyi ideig láthatóak? Most nem azt kérem, hogy mondjátok el mp-re pontosan, hogy mikortól meddig vannak benne (ha vannak), csak úgy kb... Mivel én IMAX moziban nézem majd meg, és ez az első olyan film, amit IMAX-ben látok...
janderka 2023 júl. 01. - 00:36:39
(8/80)
Hozta a kötelezőt. És azt jól hozta. Aki anno gyerekként látta az első részeket, annak ez a mostani búcsúepizód annyi sok év után egy igszán kedves kis nosztalgia-ajándék.
Aki meg nem ezen nőtt fel? Nos az nézzen nyugodtan Marvelt.
8/10
Ahoj poplacsek 2023 jún. 29. - 22:10:54 8/10 Előzmény Balu64
(7/80)
köszi, már várom, én is moziban nézem meg
Balu64 2023 jún. 29. - 22:07:31 Előzmény Ahoj poplacsek
(6/80)
Pont azt kaptam amit vártam, se többet, se kevesebbet! Magamfajta vén csókáknak, aki már '85-ben látta az első részt a magyar mozikban... egyszerűen kötelező! :)) A teljes titokban tartott rész a végén szerintem ütősre sikeredett!
korpetike 2023 jún. 29. - 22:01:34
(5/80)
De kár, hogy ezt a zseniális sorozatot elrontották ezzel az ötödik résszel. Ez sajnos rossz és unalmas. Ha a nyomorult Disney bele teszi valamibe a kezét, az rossz lesz.
SpencerBarnes_NEW 2023 jún. 29. - 19:48:01
(4/80)
Mindenképpen jobb mint a 4.ik rész, de nem hozza számomra az első hármat sajnos. Voltak benne nagyon ötletes részek, viszont az én ízlésemnek nagyon túl lett tolva a CGI. Van az a mondás hogy a kevesebb néha több, ha azt veszem akkor itt voltak olyan részek, amikor minden másodpercre jutott egy halálos jelenet ( amit persze túlélnek ) ellenben mondjuk a Frigyládával, ami jobb volt kevesebb életveszélyes helyzettel is. Mikkelsen jól hozza a gonoszt, kár hogy Thomas Kretschmann kedvenc németem keveset szerepel, de az elején hozza azért a figurát :) mindenképpen ajánlott a film. Mondjuk mi 4DX néztük, kicsit erősek benne az effektek
8/10
Ahoj poplacsek 2023 jún. 29. - 18:35:31 8/10 Előzmény Balu64
(3/80)
majd mesélj, hogy tetszett
7/10
fferlen73 2023 jún. 29. - 17:52:31 7/10
(2/80)
Hozta az Indiana Jones-os filmekben megszokott feeling-et, de számomra a vége olyan volt, na jó, most már elég sokáig ment ez az egész, legyen vége ... és vége is lett. Ezen kívül voltak még, "hogy is van ez című részek", de ennek ellenére nézhető és élvezhető egy film. Egy erős 7-est nálam megér.
Balu64 2023 jún. 28. - 13:31:10
(1/80)
Nekem már ma estére zsebben a jegy, a legjobb helyre! :))