melinda77 2008 ápr. 30. - 00:43:05
(19/199)
felkaptam a fejem arra, hogy "Indiában vagyunk". amit azután láttam, hát no comment:) nem emlékeztem, hogy ennyire gyenge film ez, és hogy mennyire besötétíti szegény Kálí istennõt és általában milyen torz képet fest a jámbor hindu világról és vegetáriánus kulturális szokásokról, mint pl desszert: hûtött majomagyvelõ - másnéven Hanumán isten, aki szentebb még a tehénnél is. Amrish Puri (hazájában elismert hindu színész) vajon mit szólt mindehhez? :) gondolom inkább a pénzt számolta.
taen 2008 ápr. 28. - 10:27:19
(18/199)
Igen, azt én is láttam. :)
unisol1 2008 ápr. 28. - 02:15:43
(17/199)
Jaja, én is erõsen megválogatom, ami elérhetõ máshogy, azt nem nézem ilyen adón! (Legalább az RTLK a Sziklához megjelölte <vagy csak az újság??>, hogy "vágott verzió"! Már eszembe se jut megnézni!) Utólag is köszi "darthdenes"-nek a gyors választ! Nekem is kevésbé tetszett a 2., a 3.-at meg több mint 10-éve láttam, jövõ7en frissítem!
Ezüstliliom 2008 ápr. 27. - 23:29:54
(16/199)
Ezért nem szabad ilyen klasszikusokat kereskedelmi adón nézni. Ezeknek semmi se szent.:/ Amikor legutóbb ilyen adón néztem a Frigyládát, abból is kivágtak pár klassz és fontos részt.

Nekem az eddigi három rész közül az elsõ tetszik legjobban. Kate Capshaw nem tudja betölteni a Karen Allen helyén támadt ûrt számomra:( , bármilyen izgalmas, poénokkal teli film is ez. És a harmadik rész tetszik a legkevésbé.
hmann 2008 ápr. 27. - 23:16:31
(15/199)
Éppen most irtam egy panasz levelet a tv2-nek, mert az ORTT
adatbázisában a film korhatárnélkuli, megis 12-es karikával vetitik és még meg is van vágva.
BonFire 2008 ápr. 27. - 22:44:56
(14/199)
Ja, pont most akartam kérdezni, vajh, melyik jelenetet vágták meg?!! Lehetséges, hogy ez egy Director's cut volt. Nem a tévé vagdossa. A zene és a hang átfedés tökéletes, de az egész jelenet alaposan meg lett nyiszálva. Ha jól emlékszem, ahogy leeresztik a lávába, az is hosszabb volt. Valószínûleg, a rendezõ jött rá, hogy elég gagyira sikerült ez a jelenet, ezért vágta ki. De akkor már a végén azt a 2 másodpercet is kivághatta volna, ahol a fõpap kezében lángra lobban a szív! Így tényleg nem lehet tudni, hogy vajon mi a ménkû lángol a markában.

Azt észrevette valaki, hogy mi volt a neve a sanghaji mulatónak? Csak egy fél másodpercre látszik, a világító neonfelirat: "Obi Wan" :D
darthdenes 2008 ápr. 27. - 22:02:47
(13/199)
Ja ez 1935, Frigyláda 1936, Klovag 1938.
unisol1 2008 ápr. 27. - 21:47:12
(12/199)
Hali. Az 1. rész mikor játszódik? A 2. után(1935), nem? Köszi.
10/10
zee944 2008 ápr. 27. - 21:23:02 10/10
(11/199)
Nem hiszem, hogy lenne idõm általános iskolában tanítani a munkám mellett. Hobbiból viszont néha szóvá teszem az ilyen durva hibákat, mint a "muszály" meg "külömbség", én ezt még nem sorolnám a személyeskedés kategóriába, ráadásul akár még hasznos is lehet.
BonFire 2008 ápr. 27. - 21:06:05
(10/199)
Igen, talán a Titkok könyvtára az passzol a témába. Egyébként nem a mûfajt akartam forszírozni, inkább a film hangulatára próbáltam rátapintani. Az, hogy "kalandfilm" nagyon tág határ. Akit akaratlanul is megbántottam volna, ezennel megkövetem! Inkább magukat a filmeket próbáljuk meg itt értékelni, ne egymást, vagy egymás helyesírását. Személyeskedni a kocsmában is lehet, aki meg annyira jó a helyesírásban, az menjen be egy általános iskolába, és ott ossza az észt.
10/10
zee944 2008 ápr. 27. - 19:45:12 10/10
(9/199)
Mi az a "korkülömbség"?
A korkülönbség nem igazán számít, ha mûfaji meghatározásokról beszélünk. Itt meg aztán végképp nem, annyira ordítóan Indiana Jones-utánzat a Múmia.
10/10
kanálbûvölõ 2008 ápr. 27. - 19:43:49 10/10
(8/199)
Szerintem Indy és a múmia közé befér egy film, a Vészhelyzetes Noah Wyle-lal a Titkok könyvtára. Az is inkább Indyhez közelebb...
10/10
zee944 2008 ápr. 27. - 16:52:04 10/10
(7/199)
A Múmia tökéletesen azonos mûfaj az Indiana Jones-szal, csak ócska a megvalósítás. Moziban láttam, kb. 1 jelenetre emlékszem belõle, színtelen-szagtalan gagyi, az ilyen filmek miatt született meg a "felejthetõ" kifejezés. Poor man's Indy.
10/10
era 2008 ápr. 27. - 14:34:26 10/10
(6/199)
Nagyon szeretem, nagyon várom.
10/10
Semprini 2008 ápr. 27. - 14:08:12 10/10
(5/199)
Látom, nálad egy csillagot ér a végzet temploma. Akkor ezek szerint te a Múmiát tartod jobbank? :-P
10/10
Semprini 2008 ápr. 27. - 14:01:14 10/10
(4/199)
Bocsánatot kérek, nem állt szándékomban szentségtörést elkövetni, de kérdem én, ha a Múmia 1-2 nem Indy-típusú kalandfilm, akkor vajon mi az? (A Karibot visszavonom, az tényleg más mûfaj). Ja és az utolsó mondatomban lévõ "ha ugyan készült"-megszorítás sem véletlen, a zárszavam pedig az volt, hogy "a mûfaj igazi betetõzése mégiscsak az Indiana Jones-trilógia marad" - szóval nem értem, mi volt itt szantségtörés? ;-)
BonFire 2008 ápr. 27. - 13:26:52 Előzmény Semprini
(3/199)
Valahogyan nekem is ez jött be a három rész közül a legjobban. Annak idején, amikor a Frigyláda új volt, még nem igazán értettem a világháborús helyzetet, sem a vallási dolgokat. Persze, ez mára már megváltozott. Ez a második tetszett a legjobban (talán a vuduzást ki lehetett volna hagyni egy indai történetbõl), de a harmadik sem volt rossz. Valójában az fog meg, hogy mindhárom részben van valami elképesztõen hajmeresztõ dolog, amit eddig így még sohasem láthattunk. A Frigyláda végén, amikor az arcok elolvadnak akár a viasz, ebben a szív kitépése, a Kereszteslovag végén pedig, amikor rossz kelyhet választ a fõgonosz, és néhány másodperc alatt mumifikálódik, vagy a szakadékon átvezetõ láthatatlan híd, ami igen érdekes optikai illúzió.

Viszont teljességgel szentségtörésnek tartom, ha egy ilyen filmet egy napon emlegetünk holmi Karibi kalózokkal, vagy Múmiával. Teljesen más mûfaj, és ezért nem is szabad összehasonlítani õket.
zszoltan 2007 aug. 13. - 18:42:46
(2/199)
Lehet, hogy nekem is a szertartás tette be az ajtót. Vagy az, hogy az elsõ rész olyan magasra tette neki a lécet, hogy leverte szegény. De ez a rész valahogy nem fogott meg igazán. Egyszer megnéztem, de másodjára már nem vágyom rá.
(Az itt említeni nem kívánt másik kettõt meg megnéztem ugyan egyszer, de minek. Bár a kalózok bohóckodása legalább képviselt némi szórakoztatóértéket.)
10/10
Semprini 2007 aug. 12. - 13:27:37 10/10
(1/199)
Nekem pont ez a rész tetszett a legjobban a három közül! Mindhármat moziban láttam elõször annak idején (az elsõt még 14 évesen amásodikat 16, a harmadikat 19 évesen), aztán persze rongyosra néztem az elsõ két részt videón is, a harmadik viszont valamiért sokkal kevésbé tetszett. (Talán mert SPOILER!!!
a csaj ezúttal a rossz oldalon áll, ami egy kalandfilmben elég furán veszi ki magát...)
SPOILER VÉGE
Ez a rész viszont sokáig a kedvenc filmem volt! Nem tudtam megunnni! Szerintem ez volt a 80-as évek vitán delül legjobb kalandfilmje (a Frigyládával holtversenyben persze). Egyszerûen lenyûgözött a sztori, hátborzongató az atmoszféra, lélegzetelállítóak a kalandok és Spielbergné szül. Kate Capshaw is remek alakítást nyújt (a régi szinkronban Eszenyi Enikõ emlékezetes sipítozásával kísérve - az újabb változatban már Götz Anna van...) Nem hagyhatjuk említetlenül Harrison Fordot sem, akinek Han Solo mellett alighanem ez a másik emblematikus szerepe; ha semmi mást nem forgatott volna e két kult-trilógián kívül, már akkor is beírta volna nevét a filmtörténetbe. (Õt persze az új szinkronban is Csernák János remek orgánumával hallhatjuk)
Nagyon jópofa a kínai kiskölyök is, évõdésük "Doktor Jones-szal" feldobja a filmet, és az indiai mellékszereplõgárdára sem lehet panasz.

Ez a film '84-ben azaz 23 évvel ezelõtt készült, amikor még nem volt CGI-technika. És bizony, még ma is megállja a helyét, egyáltalán nem hat idejétmúltnak, akárcsak három évvel korábbi "testvére", a 81-es "Frigyláda". Sõt, azóta sem sok kalandfilm készült, ami a nyomába érhet, - ha ugyan készült - gondolok itt a Karib 1-2-re vagy a Múmiára, de azt hiszem, a mûfaj igazi betetõzése mégiscsak az Indiana Jones-trilógia marad.

Természetesen 100% - nem lehet kérdés!