Cressida Beau Pre 2009 aug. 11. - 00:26:59
(131/331)
Én is azon gondolkodtam, hogy ez a jelenet talán hiányzott a filmbõl. Lestat karaktere így pusztán "gonosz" és õrült lett.
***SPOILER***

Az pedig, hogy a könyvben tulajdonképpen miatta hal meg Claudia, rámutat arra, hogy végsõ soron õ is érzõ lény (ahogy írtad), és neki is társra van szüksége az örökléthez. Ez a társ pedig Louis.
10/10
Fannie 2009 aug. 10. - 22:15:19 10/10
(130/331)
elolvastam a napokban a könyvet és én úgy gondolom h ahhoz képest h ez 1 könyvbõl készült film ahhoz képest nagyon jó és nekem nagyon tetszett mint mondtam már legfõképp ♥Lestat♥ karakter fogott meg amit én úgy gondolom h Tom Cruise nélkül biztos h nem törént volna meg és én biztos h beleraktam volna a filmbe azt a jelenetet amikor ♥Lestat♥ elmegy Pátizsba h bosszút álljon Claudián és sírt meg minden...és h ez azért szerintem megmutatta volna h õ sincs fából...(bocsánat azoktól akik még nem olvasták a könyvet)
Lestat:
http://ayandromeda.gportal.hu/gindex.php?pg=5384692

(1éb ként vannak ezen az oldalon képek meg ilyenek az ♥Interjú a vámpirralból♥)
Cressida Beau Pre 2009 aug. 10. - 20:28:34
(129/331)
Egyébként Lestat karaktere számomra így is szerethetõ volt. Sõt. Persze mindebben (tehát az elõzõ hozzászólásomat is beleértve) valószínûleg csupán azért tér el a véleményünk, mert más az ízlésünk. :)
Cressida Beau Pre 2009 aug. 10. - 20:13:10
(128/331)
Amit kritizáltál, pont a könyvben is így történik. Louis nem nyámnyila, csupán belefáradt az öröklét értelmetlenségébe, hogy Lestat nem árul el neki semmit, és hogy egy ugyanolyan tudatlan vámpír a mestere, mint amilyen õ maga is. Vámpír, de érzésekkel. Ahogyan az összes többi is, csak õ nem leplezi annyira. Ezért csábító a többi vámpír szemében. Képviseli a saját korszakát. És pont. Fel kell fogni a filmet - bár talán a mondanivalója nem annyira jön át, mint a könyvbõl.
És miért csúfították el õket? Brad Pitt arcát eleve nem tudom elviselni egyes vonásai miatt, itt mégis tûrhetõvé vált számomra. Tom Cruise - aki általában csak azért nem vállal el egy szerepet, mert elcsúfítják a "gyönyörû kis pofikáját", lásd: Ollókezû Edward - pedig kifejezetten gyönyörû vámpír volt. Antonio Banderas pedig mindent vitt a külsejével. :) Nem külsõ alakján szoktam értékelni a színészeket és a filmeket, de itt erre most szükség volt. Egy vámpírnak így kell kinéznie, ez adja meg a szépségét.
9/10
beryll 2009 aug. 10. - 19:07:10 9/10
(127/331)
Nem volt nehéz "remekül adnia a firkászt", ugyanis azt a 2 percet akárki el tudta volna játszani.
Cherry-Melon 2009 aug. 07. - 23:57:09
(126/331)
Szerintem nagyon jó film. Tom Cruise a kedvenc Lestatom. Antonio Banderas elbûvölõ Armand. Brad Pitt is jó Louisnak. Én 5 évesen láttam elõször. Talán 6 már voltam. A mamám nézte én meg a úgy tettem, mint aki alszik. Nem féltem, persze a tüzes résznél nem néztem oda. Amúgy akora élmény volt, hogy még most is emlékszem. És így idén végre megszereztem könyvben és DVD-n is. Én is 1990-ft ért vettem. Megvettem könyvben a Lestat a vámpírt is. Azt hiszem, akik olyen kérdéseket tesznek fel, hogy Lestatot miért nem lehet megölni stb...azok olvassák el a Lestat, a vámpírt. Azt hiszem fény derül a titokra:D Szóval most 17 éves vagyok és még mindig nagyon szeretem. Hálás vagyok a mamámnak, amiért akkor este megnézte. Megvettem a Kárhozottak királynõjét is DVD-n. Hát 3x kellett megnéznem, mire megtetszett.A zenék nagyon jók benne, de Tomot hiányoltam és maga a történet is más, a karakterek se az igaziak(szõke haj/barna haj stb...). Igaz sajnos azt még nem olvastam, mert sehol sem találom. Antikváriumban is kerestem már:( Kirsten Dunstról annyit, hogy olyan kis göndör fürtökre vágytam mindig, mint neki van a filmben.
pacica 2009 júl. 29. - 06:39:17
(125/331)
brad pitt meg el sem ment a forgatásra mégis szerepelt a filmben
10/10
Fannie 2009 júl. 29. - 01:52:44 10/10
(124/331)
nekem nagyon tetszett a film♥♥♥a kedvenceim közé tartozik különösen Lestátot kedvelem szerintem hülyeség volt megölni(2szer is:D)"Luji,Luji Luji szörnyû ez az állandó nyafogás évszázadokik hallgattam ezt"meg"Ez a hölgy dúzzad az élettõl"boccs ha nem pontos volt az idézetxD meg nagy pojén volt még amikor azt mondta hogy:"legalább tegyünk úgy mint ha innánk"erre megfog 1 patkányt és kitölti 1 pohárba:D:D:D
slacio 2009 júl. 03. - 21:48:04 Előzmény wim
(123/331)
Igen! A vámpírokhoz valahogy hozzátartozik az irónia, olyan sokat éltek már, olyan sokat láttak, tapasztaltak.

wiliwonka! Lehetséges, hogy a buzis viselkedés is ilyen tulajdonság, a vámpíroknak van idejük mindent kipróbálni, talán a buziskodást is. :)
wim 2009 jún. 21. - 13:40:21
(122/331)
Ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy nemcsak, sõt nem kifejezetten borongós, drámai, van benne egy jó adag irónia is - fõleg ezért szeretem.
rockpanorama 2009 jún. 21. - 12:56:48
(121/331)
Íme egy kis vélemény a filmrõl: http://www.rockpanorama.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=1042&Itemid=34 Bár hozzáteszem, nem kevés spoilert tartalmaz.
wiliwonka 2009 máj. 26. - 21:15:31
(120/331)
Tiszta buzisan tudtak néha viselkedni. Ez nem jött be, de ettõl a kivételtõl eltekintve ez egy nagyon jó film.
slacio 2009 máj. 24. - 23:12:44
(119/331)
a vámpíros filmek legjobbika!
10/10
Acsa23 2009 máj. 10. - 12:08:49 10/10
(118/331)
Nekem nagyon tetszett ez a film. Mondjuk én elõbb olvastam a könyvet, mint ahogy láttam a filmet, de szerintem minden benne van, ami kell, kerek egész.
Cruise szerintem is jobban játszik, mint Pitt, nekem már a könyvben is Lestat karaktere volt a szimpatikusabb.
Ez a film tényleg kultfilm.
*mya szösz* 2009 márc. 11. - 21:59:09 Előzmény Zempy
(117/331)
"egészen újfajta szemszögbõl mutatja be a vámpírokat és az õ problémáikat." XDD
"Azt sajnálom, hogy Pitt nem lett benne szerelmes," Pitt nagyon ritkán játszik szerelmes karaktert (a filmvásznon).
10/10
Neyah 2009 márc. 11. - 21:40:01 10/10
(116/331)
A film és a könyvek kamaszkorom legmeghatározóbb élményei, úgyhogy és tuti nem mondanék rosszat. Bár én annyira nem találtam méltónak a folytatást, ismerek olyat, aki az Interjút sem találta jónak, mert elõbb olvasta a könyvet, szóval ez nézõpont kérdése. A könyvek olvasói mást várnak vissza, ez már csak így van. Bár szerintem a könyv sem annyira jó, mint a folytatásai:D

Ez a film viszont szerintem kultusz, és az is marad, és ez független attól, hogy valaki szereti-e Cruise-t, vagy Pittet, vagy hogy Banderasnak jó-e a parókája, vagy sem.:)
wim 2009 márc. 11. - 18:52:21
(115/331)
Igen, inkább fiatalabbaknak, de attól még vannak egyéb értékei is. Az operatõri munka például elsõrangú (azt hiszem, díjazták is annak idején). A Rolling-Stones-t a végén telitalálatnak érzem. Nem egyszerûen a címe miatt. Lehet, hogy nem szándékosan, de értelmezi is a jelenetet: akkor hangzik fel, amikor a megerõsödött vámpír nekivág új életének, immár egy új, modern korban (igaz, ez nem a hatvanas évek) A dzseki alól kivillanó csipkés kézelõrõl pedig beugrott Jaggerék - és kortársaik -hasonló stílusú õrült öltözéke...
Zempy 2009 febr. 14. - 18:31:53
(114/331)
Most vettem meg akciós áron, mert élt bennem a sok évvel ezelõtti filmélményem.
Háát, talán amiatt, hogy idõsebb lettem, már nem volt akkora élmény, sajnos kevésbé voltam oda tõle. De attól még egy nagyon jó film, egészen újfajta szemszögbõl mutatja be a vámpírokat és az õ problémáikat. Azt sajnálom, hogy Pitt nem lett benne szerelmes, sztem izgalmas ötlet lett volna, ha beleszeret egy nõbe, de közben meg is marná :)
Kirsten Dunstot nagyon szántam, õ sosem lehetett igazi nõ, és sosem jöhetett el számára az igaz szerelem.
A látvány szuper, hála a zseniális Dante Ferretti-nek.
Jó film, inkább fiatalabbaknak, és fõleg elsõ megnézésre hatásos.
10/10
zora 2009 jan. 03. - 16:50:27 10/10
(113/331)
Bennem nagyon mély nyomot hagyott a film! Utána kezdtem félni. Azóta is tart, úgyhogy még nem tudtam magam rászánni, hogy még egyszer megnézzem. Hátborzongató!
( Amúgy szeretem a rémisztõs filmeket...)
Sophie27 2008 okt. 07. - 11:11:05
(112/331)
Imádom ezt a filmet és a könyvet is.Bár elég sok eltérés van köztük,de azért a lényeg megvan.
Bár léteznének ilyen vámpírok...:)