Téma: Isten városa

6/10
JasonStatham 2014 máj. 16. - 20:54:17 6/10
(86/106)
Telefonon véletlen 6-osra mentem. Ki lehet javítani?
6/10
JasonStatham 2014 máj. 16. - 20:52:59 6/10
(85/106)
Egyedül egy-két magyarhangal volt bajom vagy nem tetszett a szereplõhöz de ezt a magyarok b@szták el úgyhogy marad a 10/10
10/10
Gina424 2014 ápr. 07. - 15:51:18 10/10
(84/106)
Szuper film, nagyon tetszett!
offtopic
Hungariancorazon 2013 dec. 25. - 20:53:39 Előzmény fordjee
(83/106)
Úgy tudom, hogy 7 milliárdan élünk a földön.
A 160000 hány százaléka annak?
Ez alapján nem gondolom, hogy az izlésével van baj.
Miért kell, hogy mindenkinek tetszen???
9/10
Viktor6665 2013 máj. 02. - 01:52:21 9/10
(82/106)
Jó film, érdemes megnézni.
10/10
SandroVM 2013 márc. 08. - 06:54:34 10/10
(81/106)
Még azt találtam elmondani - így olvasgatva a hozzászólásokat - hogy nyilván a gonosz megérdemli a méltó büntetését, DE igazából az egészben nem az a szomorú, hogy gonoszak, hanem az, hogy abba beleszületnek. Mivel kis pöttöm fiúként az ember nem érezheti, hogy a tettei milyen súlyosak, vagy hogy felelnie kell értük, ezért nem csak kifejezetten az egyén hibáztatható a tetteiért. Legalább annyira hibás a környezete, amely a gyerek szocializációját megteremti, ezúttal iszonyatosan negatív módon. Szegény kölykök, némelyik szó szerint azt se tudja mit csinál, olyan kicsi még. Aki szerint ez a film semmit mondó, az nagyon nem lát a dolgok mélyére. Errõl a filmrõl regényeket lehetne írni, hogy mirõl szól...
10/10
SandroVM 2013 márc. 08. - 06:34:06 10/10
(80/106)
"ezen se fog"
10/10
SandroVM 2013 márc. 08. - 06:33:32 10/10
(79/106)
Úgy látszik ezen fog az idõ, harmadik megnézésre is kiváló szórakozás és mûvészi élmény volt. A történet az brutális és hogy mindez igaz történet alapján, az csak hab a tortán. A legbrutálisabb filmek egyike, ha valaki megkérdezné, hogy melyik filmben gyilkolnak a leghidegvérûbben, kapásból ez jutna az eszembe. Emellett számomra ez az egyik - de lehet, hogy a legjobb film, amiben ennyire realisztikusan és hitelesen van ábrázolva a gyilkolás. Ez pedig a zseniális filmkészítõknek köszönhetõ. Biztosan érdemes lenne több filmjüket is megnézni...
user11 2012 aug. 04. - 00:24:07
(78/106)
Nagyon jó film, nincs üresjárat, meghökkentõ képi megoldások vannak, persze kemény történet, térdig járunk a hullákban( gyerekhullákban is), de az operatõr mégis diszkrét, nem hatásvadász beállításokkal dolgozik, és nagyon jók a színészek és a gyerekek. Jó és fontos film.
AldersbacherFilmYeah 2012 júl. 24. - 14:03:41 Előzmény severian
(77/106)
Végig kéne nézni ember!
Úristen...
AldersbacherFilmYeah 2012 júl. 24. - 14:02:46
(76/106)
Nagyon kegyetlen film.
Egy percet se unatkoztam.
Ajánlom mindenkinek.
6/10
King Diamond 2011 dec. 07. - 00:46:25 6/10
(75/106)
Igazából már tegnap szerettem volna megnézni ezt a filmet, csak túl késõ volt már hozzá. Hát nem tudom..írtam az Elit halálosztóknál, hogy hamarosan megnézem az Isten városát is, mert abban a topikban is csak dicsérték, hát, ez majdnem két éve történt, nem kapkodtam el. Igazándiból úgy hiszem, hogy az Isten városát kellett volna elõbb látnom, és csak utána az Elit halálosztókat, és nem fordítva. A Gettó milliomost én nem keverném ide, nekem egybõl az Elit halálosztók ugrott be, és ahhoz hasonlítanám ezt, ha kéne. És sajnos attól eléggé elmarad (úgy gondolom, más lenne valamivel a véleményem, ha elõbb látom ezt annál). Nekem az sokkal jobban tetszett, brutálisabb volt (jobban komolyan lehet venni, mint ezeket a gyerekeket). Azt el kell ismerni, hogy a képi megvalósítás lenyûgözõ, meg a film hangulata is. Nyilván, voltak benne persze durva, akár sokkolónak is nevezhetõ jelenetek, de kevésbé volt számomra az, mint az Elit halálosztókban a hasonló jellegû jelenetek. A szereplõk elmentek, szinkronnal néztem, engem nem zavart a folyamatos káromkodás.
Szembetûnõ, hogy milyen jó értékeléseket kapott mindkét oldalon (IMDb: 8,8; Port: 9,3). Sõt, az IMDb-n a 18. legjobb film a szavazatok alapján a Top 250-bõl, ami nem kis teljesítmény. Én nem érzem ilyen jónak. Fõleg, hogy az Elit halálosztókra is 'csak' 9-est adtam akkoriban, mikor megnéztem. Gyakorlatilag negatív vélemény, vagy kritika (ha jól számoltam, mindössze 1 ilyen van eddig) nincs is írva a fórumra a filmhez, ami megint csak szép. Azért számomra nem volt olyan rossz, mint az õ számára (aki 60 perc után kikapcsolta, mert semmitmondó volt), de nem is érzem tökéletes, zseniális alkotásnak, vagy alapmûnek/alapfilmnek. Legalábbis nekem ez nem az.
6/10
9/10
Flamenco693 2011 nov. 17. - 11:11:21 9/10
(74/106)
Bene tiszta LMFAO :D ;jó film mindenkinek ajánlom figyelmébe 10/9
8/10
Bellavita 2011 nov. 01. - 22:28:06 8/10
(73/106)
A filmben borzasztó sok az erõszak, a kegyetlenség, csak kapkodja az ember a fejét. Nem szeretem az erõszakos filmeket, de ez más volt. Mintha egy videojátékot játszottunk volna, ahol folyamatosan lõnek és gyilkolnak-de a halálnak nincsen súlya. Mert az Isten városában nincsen az életnek súlya, sem a halálnak. Mert az itt felnövõ gyerekek képtelenek felfogni a gyilkolás súlyát, és a túlélésért folytatott harcban be kell állniuk a sorba, különben õket lövik le, vagy ha nem állnak be a sorba, éheznek. Áldozatok õk vagy kegyetlen gyilkosok? Ezt mindenki maga döntse el.
A képi megjelenítés, a gyorsan pergõ kockák, a puffogások és lövések már-már egy akciófilmhez hasonlítanak, de ez nem akciófilm. Ez a való élet. A szereplõk jönnek-mennek, a hatalom kézrõl-kézre száll, s csak az elszánt vezér, KisZé állandó- mert tõle mindenki retteg. Õ bármire képes a hatalomért, a pénzért.
A film Rakéta szemén keresztül mutatja be a kegyetlen világ mindennapjait a favellákban. Egy olyan srác õ,akinek sikerült kitörnie, s aki úgy lesz híres, hogy megörökíti a maffia arcait s címlapra kerül.
Realista, kegyetlen, a története nem egy szépen felépített, jellemrajzokkal tarkított, elmélyült darab- hanem egy realista történet dokumentarista jelleggel.
8/10
10/10
Mike088 2011 okt. 15. - 03:35:26 10/10
(72/106)
A több mint 2 órás film alatt egyetlen percet sem unatkoztam. A helyszínábrázolás pazar, a színészek hitelesek és a történet pereg mint a homokóra. Az elején még nem tudjuk ki kicsoda de a szerepek hamar tisztázódnak így az egyetlen pozitív karakter hamar kitûnik a képbõl. Persze koránt sincsenek olyan karakterfejlõdések mint más filmekben hiszen a történetet jó pár szereplõn keresztül mutatják be. Többen írták, hogy igen szomorú film - Szerintem valóban megdöbbentõ és érdekes a történet de egyáltalán nem depreszív, hiszen nincs igazán kit sajnálni. Ráadásul a befejezés sem adhat okot a csalódásra
10/10
10/10
zerrik08 2011 aug. 03. - 15:59:15 10/10
(71/106)
Nekem az jött le a filmrõl, hogy az élet igazságtalan. :D
10/10
balays000 2011 jan. 25. - 01:43:05 10/10
(70/106)
én egy 10 perce hagytam abba, még mindig a hatása alatt vagyok. Én aztmondom kellenek ilyen filmek is az amerikaiak mellé:) 10/10
nokeka 2011 jan. 23. - 06:23:28
(69/106)
Elõször is szögezzük le, a film remekmû. Másodsorban nekem tetszett is meg nem is.

Ez egy dokumentalista dráma. Az elsõ rész tökéletesen teljesül benne, a második kimerül a szomorú és realista gyilkolásban és a fegyvert forgató gyerekek megjelenítésében. Pont.

SPOILER

Sokan írják, hogy mennyire meghatotta õket, napokra sokkot kaptak, hogy 30-szor látták, stb. Viszont a pörgõ stílus, a pelyvaként hulló embertömeg, az újabb és újabb meghatározó szereplõk felbukkanása, majd elhullása, a filmben remekül bemutatott gonoszság, és az amúgy kiváló zene, ami sajnos nem drámai, hanem végig bulihangulatot idéz, lehetetlenné teszi, hogy közel kerüljön az emberhez a történet. Az elején a kis srác még nagyon gonosz, a közepétõl Ze Pequeno viszont már természetesen az, nem démoni, nem ijesztõ. Egy ponton gondoltam, hogy ennek ütnie kell, amikor gyereket kényszerítenek, hogy lelõjön egy másik gyereket. De az sem ütött, mert addigra végleg kiégett bennem a szánalom. Ha az volt a cél, hogy eltávolítsa a nézõt a film, hogy ne ránduljak össze a röpködõ golyók és az elhulló emberek látványára, akkor az remekül sikerült.

Nincs ebben a filmben semmi szerethetõ, egyetlen szereplõ sem képvisel pozitívumot. Persze, lehet mondani, hogy a fotós srác, hisz sikerül neki kitörnie a nyomorból, de a lényegi pontokon õ is elbukik. Hisz mikor volna esélye arra, hogy megbosszulja a bátyját, akkor nem teszi meg, sõt a fényképezõgépét és a fotós állását is a gyilkosnak köszönheti. Aztán simán hagyja, hogy lenyúlják a csaját. A végén meg nem buktatja le a korrupt rendõröket. És mindezt miért? Félelembõl. Ilyen lenne egy pozitív szereplõ?
Vagy mondhatnátok, hogy ott van Galinha, hisz õ hõssé válik, mert családja lemészárlása után keresztesháborúba kezd, ami során viszont ugyanazokat az eszközöket használja, és ártatlanokat (habár elõször nem akarta) is gyilkol. A végén el is nyeri az õt megilletõ büntetést.
Vagy ott van Bene. A legjóindulatúbb gengszter. Aha... :) Kiváló karakter. A film felénél azt hittem, hogy "meleget" csinálnak belõle. Aztán más fordulatot vett a film. Már majdnem megismerhettük az új brazil Amerikai szépséget; bûnözõként egy csajjal az oldalán a remény egyetlen birtokosaként leléphetne a filmbõl. De a film erénye, hogy ezt nem hagyja, mert innen nincs menekvés... Kár, hogy a halálát, a villogó stroboszkóppal elszúrták, inkább halt volna meg jó seggrázós szambára...
Ja, mondtam, hogy Alice Bragat..., mint a lopott biciklit... :)

Na, de nem károgok tovább: a képek, a fényképezés, a vágás, a zene, a színészi játék mind szép és kiváló ebben a filmben.

És, hogy miért nem kap nagy elismerést az ilyen film? Az igaz, szókimondó filmeket nem szabad díjazni, mert azzal elismernék és a középpontba helyeznék a film problémafelvetését. Az pedig kinek célja? Ennyi.

Egyébként nincs 1 órája, hogy megnéztem. Egynek jó volt. De most megyek, és iszom egy sört.
littlanita 2011 jan. 14. - 18:47:48
(68/106)
Én eredeti nyelven néztem, angol felirattal, de már akkor is tetszett. Kár, hogy csak most került hazánkba.
Nekem tetszett. :)
10/10
tyrichie 2010 dec. 24. - 03:30:57 10/10
(67/106)
Nagyon komoly film.