10/10
bandikaa 2011 ápr. 25. - 12:41:05 10/10 Előzmény szmarci8
(92/132)
Nekem az egyik elsõ televíziós emlékem, ez volt az egyik legelsõ olyan mûsor a tvben, ami este 11nél tovább tartott és megnézhettem :)
Ja, 7 éves voltam :)
10/10
szmarci8 2011 márc. 28. - 20:42:50 10/10
(91/132)
Én elõször a Társulat elõadásában láttam. Azt hittem elalszom. Amikor a tesóm megkapta DVD-n az eredetit és megnéztem majdnem táncra perdültem.
Fairy88 2011 márc. 10. - 09:33:06
(90/132)
Végighallgattam Szántai Lajos elõadását a rockoperáról és egészen más megvilágításba helyezte a mûve: (linket nem írhatok: dobogommtponthu és az "Óh mondd! Te kit választanál? " c. elõadás.)
Akit behatóbban érdekel a mû, "hallgassa meg" az érem másik oldalát is, azután lehet gondolkodni...
A zene persze így is úgy is kitûnõ!
tinodialfred 2010 aug. 30. - 11:41:43
(89/132)
Köszönöm ezt az észrevételt. Álmodozó sületlenségeire nem is reagálok. :-)
tinodialfred 2010 aug. 30. - 11:40:31
(88/132)
Nem értem, mit akarsz ezzel elérni, de én is szeretem a ctrl+c, ctrl+v billentyûkombinációkat.
álmodozó 2010 aug. 22. - 10:15:35
(87/132)
Csak, hogy mindenki tudjon róla amikor a film maga készült, akkor még nem volt róla szó, hogy rockopera is lesz belõle.
Végül pont, azért is lett belõle inkább CSAK rockopera, mert a film verziót a szerzõk maguk is gyengének ítélték meg!
Errõl, ha emlékezetem nem csal még régebben - min. 10-15 éve - Bródyék, és a mû írója /Boldizsár Miklós/ is nyilatkoztak.
álmodozó 2010 aug. 21. - 19:07:39
(86/132)
Aham, szerintem is mellõzük az ugatás jelentését.
Ha valóban inkább az eszedre hallgatsz, ami bölcs tett, akkor leeshetett volna, hogy nem kifejezetten rólad írtam, hanem nagy általánosságban!
Persze lehet most azzal jönni, hogy de neked válaszoltam, igen neked, de én nem vádolnék meg személy szerint senkit, hogy ki tesz így és ki nem...csupán megjegyeztem, hogy érdekes módon ezen programok megjelenése óta mindenki kiválóan tudja a nyelvtant! Remélem én is eljutok arra a szintre, mint sok bölcs fórum társaim, h megütöm a nyelvtani tudásukat!
álmodozó 2010 aug. 21. - 13:28:58
(85/132)
Lehet neked szokásod leugatni valakit, de nekem nem! Ugyanis nem vagyok kutya! Nem én voltam az, aki haza árulónak ítélte meg azt, akinek válaszoltam!
Az is meglehet, hogy a helyesírásom nem éppen tökély, sõt, biztos vagyok benne, hogy nem az, de abban is biztos vagyok, hogy itt /és máshol is/ sok fórumozónak szintén nem az, max. csak szövegszerkesztõvel leellenõrzik, hogy jól írták-e...! Marha érdekes, hogy mióta neten elterjedtek a helyesírás ellenõrzõ szoftverek, mindenki olyan ügyesen tud másokra rátámadni, hogy hibáztál az írásodban, de megnézném azoknak az embereknek a bizonyítványát, és nyelvtani tudását program nélkül! Én legalább vállalom! Amúgy nem azzal van a baj, hogy szóltál, hanem ahogy szóltál, és ahogy egyesek szólni szoktak ilyenért! Ennyit errõl!
M4RT!N! 2010 aug. 12. - 20:12:54 Előzmény álmodozó
(84/132)
Milyen mûket?XDXDXDXD!!?????Nem inkább mû(ve)ket?
álmodozó 2010 aug. 12. - 10:17:54
(83/132)
Amúgy meg szerintem te nem a mûket utálod, hanem önmagában a történelmet is, de az már a te bajod, ha nem tudod legalább tisztelni, ha már szeretni nem is...
álmodozó 2010 aug. 12. - 09:58:38
(82/132)
És csak, hogy választ lelj a kérdésedre:

1. Ha nem láttad a rockoperát nézd meg...
2. Olvasd el a mûvet, ami alapján készült... Ezredforduló címmel rátalálsz
3. Tanulj egy kis történelmet, értsd meg mi volt a 80as években, és értsd meg a mût magát is, azaz a szereplõket, mint pl. Istvánt, Koppányt stb.

Ha ezt mind megtetted, tudni fogod a válaszod, ha nem, akkor még több történelmet olvass! :)
álmodozó 2010 aug. 12. - 09:50:03
(81/132)
Hm, mitõl olyan népszerû az István, a király?
Egyáltalán van némi történelmi tudásod?
Tudod, hogy egyáltalán milyen körülmények uralkodtak kis országunkban, akkor, amikor a rockopera készült?

Valószínûsítem, hogy fingod sincs róla, különben fel sem merülne benned kérdésként, hogy mitõl is olyan népszerû ez a mû!

És még egy kérdés: Láttad egyáltalán? Ismered a színészeit?
Mert szerintem szintén nem is láttad, és nem is ismered õket!

Szerintem azzal, hogy "leszaroztad" nem csak a mût magát szaroztad le, hanem országod történelmét is - többek közt ezért is mondhatták rád, hogy hazaáruló vagy -, a mû íróját, a zeneszerzõket, és kb. az összes híres magyar színészt/énekes, mint Vikidált, Deák B. Gyulát stb. Pedig nem mondhatod, hogy nem tettek le az asztalra annyit, hogy ne szarozd le õket!

Egy utolsó kérdés: Hány éves vagy te egyáltalán?
Csak, mert nem lehetsz túl értelmes, ha saját magad sem tudod a kérdésedre a választ!

Ja és persze a rockot, rockoperát mint mûfajt én sem szeretem, sõt kirázz a hideg tõle, de azért, mert valamit nem szeretünk nem illik szarozni, vagy épp leértékelni!
tinodialfred 2010 aug. 12. - 02:06:50
(80/132)
Konkretizálhatnám jobban, hogy mire vonatkozik a kérdésem, de engem alapvetõen az érdekel, hogy az István a király, mint jelenség, miért olyan népszerû. Elmehetünk odáig, hogy "ízlések, és pofonok...", meg hogy "attól, hogy neked nem tetszik, még másnak tetszhet", de az ilyen jellegû életbölcsességek nem igazán érdekelnek. Kiindulhatnánk ugyanis abból is, hogy nekem tetszik az István, a király, és csak arra vagyok kíváncsi, hogy vajon miért áll úgy kis hazánk népe ehhez az egészhez, mintha valami megkérdõjelezhetetlen érték, valami szentség lenne. Ez nagyjából ugyanannyira furcsa nekem, mint az, hogy ha bemegyek valamilyen másodosztályú, vagy rosszabb kocsmába, ahol zenegép van, miért nem tudok eltölteni húsz percet sem anélkül, hogy ne szólalna meg valamelyik Edda-, vagy Bikini-sláger. Harminc éve ez megy. Akkor sem szerettem ezeket, de úgy gondoltam, hogy "kortárs zene", itt tart a magyar rock, meg a pop, van még hová fejlõdni. De harminc éve leragadtunk ezen a szinten, és olyan, mintha nem akarnánk továbblépni. Mintha akkor sokkal jobb lett volna, és a nosztalgikus korjelenségekbe kapaszkodva próbálnánk görcsösen ragaszkodni ahhoz a feelinghez, hogy még mindig a '80-as években élünk.
De nagyon elkalandoztam. A lényeget pedig már kifejtettem, érdekel a véleményed.
offtopic
pozsizsuzsi 2010 aug. 12. - 01:37:53
(79/132)
Ez a beszélgetés kicsit olyan, mint a kapitány és a gépház párbeszéde.

- Mennyi?
- Harminc!
- Mi harminc?
- Miért, mi mennyi?

Tudniillik a kérdésed sem tiszta még mindig, hogy mire vonatkozik pontosan. És akkor, ha tiszta lesz, tudok válaszolni, persze nem a 'mindenki' nevében.
tinodialfred 2010 aug. 12. - 01:27:58
(78/132)
Ismerem a Bánk bánt, és azt sem szeretem. Olvastam, láttam színpadon prózai, és zenés mûként is. Egyik verzióban sem tetszett. Egy mûnél nem érdekel, hogy mikor, melyik politikai hatalomnak baszott oda burkoltan. Ez érdekesség, de az István a király esetében legalább 20 éve nem aktuális.
Minden esetre köszönöm, hogy válaszoltál.
tinodialfred 2010 aug. 12. - 00:29:22 Előzmény pozsizsuzsi
(77/132)
Mindent bírálok, valószínûleg azért ekkora intenzitással, mert körülöttem mindenkinek tetszik, és ha meg merem említeni, hogy nekem nem, akkor rögtön hazaárulónak, és bunkónak tartanak.
Egyébként Szörényi Levente is fércmunkának tartja. Az más kérdés, hogy amit õ sokkal kiforrottabb, jobb munkának tart, az szerintem rosszabb, mint az István, a király. (ezek a késõbb írt rockoperái)
Összegezve mindent: én nem szeretem ezt, de nem akaro bírálni. Az elsõ hozzászólásom annyi volt, hogy "Árulja már el valaki, hogy mitõl olyan népszerû ez a szar!"
Nem kellett volna szarnak titulálnom, ez kétségtelen, de kérdésemre senki nem válaszolt. Anélkül, hogy bírálnám, még egy szer kérdezem: Mitõl ennyire népszerû az István, a király?
offtopic
pozsizsuzsi 2010 aug. 11. - 10:42:12
(76/132)
Nem tiszta nekem: most a filmrõl nyilatkozol, valamelyik elõadást bírálod vagy magát a zenei teljesítményt? Mert ha az utóbbit, akkor nincs igazán mirõl beszélgetnünk, ha azt fércmunkának találod.
tinodialfred 2010 aug. 11. - 10:26:14 Előzmény zora
(75/132)
Nem. A mûvészeti igénytelenségen, és a számomra értelmetlen pátoszon kívül semmi bajom nincs vele.
10/10
zora 2010 aug. 11. - 09:03:36 10/10
(74/132)
Lehet, hogy Tinodialfred koräbban a TTT-ben volt, és a "tiltjuk"-ra szavazott?
tinodialfred 2010 aug. 11. - 08:21:38
(73/132)
Szerintem ez egy gyenge, (helyenként közepes) színvonalú dalokból álló, viszonylag átgondolatlan rockopera-próbálkozás, aminek talán az lehet az erénye, hogy van benne pár romantikus, és idealista gondolat; van benne pár jó torkú énekes; mi magyarok is csináltunk a mûfajban valamit; politikai szempontból talán bátorság volt létrehozni.
Mindettõl függetlenül ez egy silány, meglehetõsen igénytelen , hiteltelen historikus majomkodás, amirõl ha nem tudnám, hogy komolynak szánták, azt hinném, hogy egy Monty Python-elõadás.