Zsófica 2010 aug. 10. - 21:37:33
(72/132)
Én imádom. Egyszer láttam színházban, még régebben, azóta szerelmes vagyk belé. Most itt szól a hátam mögött :)
Gabi'91 2010 aug. 10. - 20:41:46
(71/132)
Fel nem foghatom, hogy írhatsz ilyet. Láttad már egyáltalán? Tudod, hogy mirõl szól? Jobb lett volna, ha meg sem nyomod a Hozzászólás gombot...
tinodialfred 2010 aug. 10. - 19:50:41
(70/132)
Árulja már el valaki, hogy mitõl olyan népszerû ez a szar!
víziócso 2010 aug. 10. - 17:51:09
(69/132)
Megvan a ma esti program!
Naphinel 2009 okt. 13. - 20:54:24 Előzmény Roti1
(68/132)
Ezt úgy írtad, mintha most láttad volna eõször, és annyira megtetszett volna :)
Aranyos.
10/10
Von Schwartz 2009 okt. 13. - 19:56:00 10/10
(67/132)
Az 1983-as Király-dombi elõadást 3X játszották el, nem sok ember elõtt, alig 120.000-en látták.
Az akkori rendszer szigorú bíráinak (TTT) is elnyerte tetszését és a sikerre mai napig töretlen.
Az akkor játszott színészek egy árva buznyákot nem láttak belõle!

jm: 3T TÜRJÜK; TILTJUK; TÁMOGATJUK
10/10
Soós Adrienne 2009 febr. 12. - 22:41:14 10/10
(66/132)
Igenis, az eredeti az István a király a legjobb. A Királydombi, aztán a Népstadion beli, Myargitszigeti /bár ott már Sasi (Sasvári Sándor) játszotta Koppány szerepét, mert a Vikidál Gyuszi akkor adta vissza ezt szerepet/ és a Csíksomlyói. Nem kell külön-külön nézni a szereplõket, hanem egybe az egész darabot. Akkor is István lett a fejedelem, mert az ország és a Jóisten így akarta. Éljen István, fejedelem. Hallottam, hogy a Társulat elõadásában olyan részek is voltak, ami az eredeti István a királyban nem is szerepeltek. Lehet, hogy jóhangúak, de meg se közelíthetik se Varga Mikit, se a Vikidál Gyuszit! Azért nem lehetett Varga Miklós az István a Királydombon, mert még nagyon fiatal volt hozzá, így csak a hangját adhadta. De nagyon jól játszotta a Pelsõczy László. Felháborító, hogy most az eredeti szereplõk sehol nem énekelhetnek belõle részletet, amíg le nem telik a Társulat szerzõdése. Milyen jogon nem énekelhetik, amikor az eredeti szereplõk indították útjára az István a királyt. 1-2 év múlva ki tudja hol lesznek a Társulat tagjai. Én is megvettem a dupla cd-s jubileumi kiadást (na nem a Társulatost, azt meg sem néztem a TV-ben, mert aznap hála DUNA TV-nek, õk az eredetit adták. Éljenek az eredeti szereplõk és az eredeti István a király! Köszönjük Koltay Gábornak, Koltay Gergelynek,Szörényi Leventének, Bródy Jánosnak és az összes szereplõnek, aki részt vett benne, legyenek fõszereplõk vagy statiszták.
angellany 2008 dec. 12. - 19:26:35
(65/132)
Imádom!!!ÉLjen Koppány!Mindig is õt bírtam!Vikidál meg a legjobb a Koppányok közöt,meghamisíthatatlan!De úgyanúgy Deák Bill,Nagy Feró..)))Nekem a régebbi a 25éves dupla dvds változat van meg a 1983-as!Még jan-ba vettem meg!
10/10
Roti1 2008 szept. 26. - 17:01:51 10/10
(64/132)
Kurva nagy!!! Koppány! Koppámy!!

Véres kardot hoztam,
Õseink véres kardját,
Sorsdöntõ harcra kész a nép.

Megvédjük szabadságunk,
Istvánnak ellenállunk,
Nem kell a sápadt istenség.

Árpád szabad népe,
Honfoglalóknak vére,
Nem tûr meg idegen zabolát.

Álmunk valóra válik,
Vagy elveszünk egy szálig,
De inkább halál, mint szolgaság.

Koppány, Koppány!
Koppány, Koppány!

Koppány, ha Istvánt legyõzöd,
Nem pusztulnak a hõsök,
Hatalmas nagy lesz itt a nép.

Rómától Görög-Bizáncig,
Rajnától Levédiáig,
Félik majd utódaid nevét.

Mohácsnál gyõzni fogunk,
Dózsa lesz György királyunk,
Nagyhatalom századokon át.

Rákóczi világot hódít,
Kossuth-tal valóra válik
A Duna-menti Köztársaság.

Koppány! Koppány!
Koppány! Koppány!
farzso 2008 aug. 31. - 20:44:17
(63/132)
Nagyon szeretem ezt a darabot! Színházban még nem láttam, de a filmjét többször is megnéztem. A zenei anyaga is megvan.
Szerintem nagyon jó filmet készített Koltay Gábor, bár meg kell mondanom, eddig azt hittem, hogy ez egy rendes film, és csak nemrég jöttem rá, hogy mindez csupán koncertfelvétel. Amúgy ez meg is látszik az egész filmen (szabadtéri típúsú díszletek, a statiszták mai ruhákat viselnek stb.)
Nem mondom, hogy nem jó, de szerintem jobb lenne, ha filmmusical készülne a darabból. Mármint, rendes film, rendes díszeletekkel és jelmezekben, csak épp közben énekelnének.
De gondolom nem kell magyaráznom ezt, hiszen már sok ilyen film készült (Jézus Krisztus szupersztár, Hair, Evita, Abba, Az operaház fantomja, Mary Poppins, A muzsika hangja stb.) Szerintem az István, a királyt is feldolgozhatnák egy ilyen filmben, bár lehet, hogy így megcsinálni sokkal több pénzbe kerülne, mint több év alatt az összes magyar film költségvetése együttvéve:-)
AvatáR Gil Maerth 2008 aug. 23. - 17:46:42
(62/132)
Elnézést, amire én gonmdoltam azt Turda énekli, és a cime: Áldozatunk fogadjátok :(

de akkor is nagyon nagy ! :))))
10/10
feeco 2008 aug. 21. - 10:49:17 10/10 Előzmény Moncsa29
(61/132)
Ha nem fontos az eredeti DVD (bár az az igazi), én felvettem mindkét változatot..
Semprini 2008 aug. 21. - 10:00:35
(60/132)
És nem találod? Pedig még januárban kijött egy duplalemezes juibileumi DVD-kiadás, extrákkal, azt nagyon tudom ajánlani!
Moncsa29 2008 aug. 21. - 09:08:26
(59/132)
Sziasztok!

Felvette valaki? Már régóta keresem az eredetit.
AvatáR Gil Maerth 2008 aug. 21. - 07:20:28
(58/132)
Az igazat megvallva ebben csak Koppány hard-rockos/metálos beütésû belépõje az IGAZÁN ÜTÖS.
Az a hátán viszi az egészet.
Nem értem miért nem lehetett gótikus metálra aláfesteni Istvánt, vagy legalább gregorián chant-ra :)
10/10
Tenebra Mors 2008 aug. 21. - 00:06:43 10/10
(57/132)
Én 2001-ben láttam elõször (bezzeg, ha legalább 10 évvel korábban születek, az biztos, hogy én is ott vagyok élõben LOL), letaglózott. Azóta számtalanszor láttam már, de most is nagy hatással volt rám. Szerintem az újrafeldolgozások elbújhatnak. Hiába a modernebb kosztümök, meg a "friss" sztárok, cicoma, az eredeti, 1983-as verhetetlen! Nemcsak az akkori ismert színészek, sztárok jelenléte, a kiváló zene, ének, Bródy és Szörényi, de maga az eszme, ami az egész produkciót áthatotta! Az volt az igazi, szerintem. Sajnos nem élhettem meg, nem élhettem a '80-as években (sokat), de ezt a filmet megnézve átjön az egész korszellem, az idea, amiért akkoriban küzdöttek sokan, fiatalok fõleg. Olvashatok én akármennyi történelemkönyvet, vagy megnézhetek csillió korabeli filmíradót, felvételt stb., nem tudok meg semmit. Megnézem, hallgatom az István, a királyt, és a korszellem, a küzdelem úgy rajzolódik ki elõttem, mint valami térkép.
A film maga néhol kicsit "kilógós" (nekem kicsit sok a lassítás, meg kimerevítés), de úgy gondolom, nem is ez a lényeg itt, hanem az, hogy ezt az eseményt ilyen formában örökítették meg olyan szerencsétlenek számára, mint én, akik nem lehettek ott a bemutatón személyesen.
A mai feldolgozások meg szerintem akkor lehetnének sikeresek igazán, ha nem csupán "elõadnák" a darabot a kották, meg szövegkönyvek alapján, hanem õk is valamilyen eszmét testesítenének meg. Kár, hogy ma ilyen egységes nemzeti akaratot nem igazán lehet már megragadni.

10/10
kisGabi 2008 aug. 20. - 21:59:59
(56/132)
Úgy láttam rajtuk, hogy csak arra koncentráltak-erõlködtek, hogy (jól) énekeljenek, de a történethez közük nincs. Pedig csak úgy lehetne hiteles az elõadás, ha némileg tájékozódnának, ha már az iskolában nem ragadt rájuk.
10/10
G.Mester 2008 aug. 20. - 21:57:34 10/10
(55/132)
Naja! Úgy könnyû! ;)))
Persze akkor még volt Filmgyár, meg filmgyártás kis hazánkban. :(((

Ottilia? Kár, hogy nem lett komoly színésznõ, sztem az adottságai megvoltak hozzá.
Közbe (sajnos) vége lett.
Kár.
Szép volt, jó volt.
Nosztalgiát hozott.
'84-ben épp feleannyi idõs voltam, mint most.
Boga 2008 aug. 20. - 21:49:27
(54/132)
még szép. ráadásul hivatalból. merthogy akkoriban a filmgyárban dolgoztam.

az az elõadás nagyon magasra tette a mércét.
Semprini 2008 aug. 20. - 21:48:31
(53/132)
Nameg az a táncos(?) csaj akit beleraktak a filmbe (Kovács Ottília), hogy rátátogjon, õ se volt piskóta...