efes 2007 aug. 21. - 17:55:10
(12/132)
Koltay Gábort nem nevezném azért a magyar kultúra megmentõjének, sem ápolójának, nem nevezném még alkotónak sem. Mûvészileg dilettáns érvényesülési szakember õ, mutatja ezt életpályája is, amely szép ívet húz a Kádár-érától egészen mostanáig, és még nincs is vége!

Ha már itt tartunk, Szörényi és Bródy már inkább megfelelnek e fenti jelzõknek, bár ezen is vitatkoznak sokan... Koltay nagyszabásúnak szánt, de bombasztikus és üres színpadi "remekléseivel" semmiképpen nem ez.

Milyen jelzõket használnál Bartókra, Moholy-Nagyra, Szabóra, Jancsóra, Tarr-ra, Kertész Imrére, Makovecz-re? Hosszú és vegyes a sor hál'Istennek, de ebbe Koltay még messzirõl se tartozik bele.
dragon 2007 aug. 21. - 09:37:58
(11/132)
Még 1 pont az Népstadionos változatnak - én azáltal ismertem meg a képanyagot, az Agfa 90-es audió kazetta után. Azt szivesen felvenném divx -be, ha valahol adnák. Nekem VHS-en van meg, de hát azt már rongyá néztem. Amúgy, hogy kicsit haza is beszéljek, érzelmileg a Csíksomlyói az igazi, azon ott kellett (volna - sajnos) lenni minden erdélyinek. Az DivX -ben van meg, az élõ közvetítés hû másolata. Láttam a királydombit is, de annyira nem tetszett, bár nekem "István a király" jöhet minden mennyiségben és formában, legfennebb rangsorolom :-) .
Pünkösdi Kató 2007 aug. 20. - 23:23:09
(10/132)
Nekem is a Csíksomlyói elõadás tetszett a legjobban, jobban szeretem,mint a filmet. :( A filmben Sarolta, Koppány, Laborc éneke, énekmódja tetszik a legjobban. Olyan erõteljesen énekelnek, hogy beleborzong a nézõ. István...
Lisa111 2007 aug. 20. - 22:27:51
(9/132)
Személy szerint nekem az 1990es Népstadioni elõadás a kedvencem, ahol Varga Miklós és Sebestyén Márta játszanak is, nemcsak a hangjukat adják. És a többi szereplõ is nagyrészt az eredeti (Vikidál, Deák Bill) . Koppány feleségei közül kitûnik Keresztes Ildikó és Ábrahám Edit. Miért nem ezt ismétlik inkább??
csi 2007 aug. 20. - 22:06:31
(8/132)
kedves Perry, egyetértek veled: annak idején sem voltam oda Koltaiért, nagyon is a hatalom kegyeltjének tûnt, de most ahogy nézem ezt a filmet, hát a rendezés és a világítás vérciki. A késõbb zseniális trükkössé lett Tímár Péter kísérletezései engem inkább zavarnak, mint fokoznák a katarzist :-)
és igen: Deák Bill Gyula!!
lacy 2007 aug. 20. - 21:14:32
(7/132)
Csíksomlói??? uhhhh.... Novák Péter fúúúj

A magyar DVD kiadás szégyene, hogy az eredetit még nem nyomták lemezre.
Kicsit félek is, hogy ha jövõre talán a 25-ik évforduló miatt ki is adják, akkor az a magyar DVD-khez "méltóan" szar képpel, és mikrofoniás és rettentõ halk hanggal fog a lemezre kerülni.
Semmi kép és hang felujítás, csak jó gyorsan összelapátoljuk és hadd vegye a sok hülye.
Ilyen DVD-kbõl tucatjával említhetnék... nem is veszek emiatt magyar kiadású DVD-ket.
És hol van még itt a HD???
Boldogság 2007 aug. 20. - 18:15:40
(6/132)
Imádom az István, a király rockoperát!
Mivel én 1982-ben születtem,nem emlékszem a pontos helyszínre,de nekem az az elõadás tetszett a TV.ben amelyikben Varga Miklós játszotta Istvánt. Remélem egyszer azt az elõadást is leadják újra.
miki03 2007 aug. 20. - 17:52:57
(5/132)
Szerintem legjobb a Királydombi volt. Ha valahol meg lenne DVD-n, szivesen megvenném.
perry 2007 aug. 17. - 18:22:07
(4/132)
Szerintem Koltai nem a legjobb rendezõk sorából való.Az viszont bizonyos, hogy a mû korszakos jelentõségü a magyar
zenés játékok történetében.
peppe 2007 aug. 17. - 11:18:40
(3/132)
Ez a MÛ a mai napig érvényes a hazai politikai életre.
Tényleg meg kéne említeni a szereplõk közt Torda megtestesítõjét, Deák Bill Gyulát, de szerintem a Regõst is, Bródy Jánost is.
És a képek miért fekete-fehérek? Annyira nem régi a felvétel.
És akármilyen szép és jó elõadás a Királydombi, szerintem a Csíksomlói simán felveszi vele a versenyt.
graniti 2006 dec. 20. - 18:58:30
(2/132)
Deák Bill Gyula Deák Bill Gyula Deák Bill Gyula Deák Bill Gyula
graniti 2006 dec. 17. - 21:31:43
(1/132)
Deák Bill Gyula Torda szerepében. Tisztelt port.hu, szerintem nem jelentéktelen szereplõje eme mûnek, ezért õt is meg kellene említeni a fõbb szereplõk között.