tonkini 2016 dec. 31. - 21:03:08
(255/295)
Visszatérve a kicsivel alább leírtakhoz (proklima), a környezetváltozàs tényleg megoldás sok esetben, de tüneti kezelés, nem oki. Akinek nincs ereje belül változtatni, ha nem mûködik vmi, az elrohan, megváltozik a világ körülötte, az visszahat belülre valamelyest. Igen, kell erõ, elszántság a sablonok, szokások változtatásához, a nem mûködõ kapcsolatok felszámolásához, vagy még több erõ ezek átalakításához ( a környezet ellenáll legtöbbször). A bátorság errõl szól, tudsz-- e a világodon változtatni magad is, vagy csak a világ változásai nyomán változol. Utóbbi is több persze a semminél.
tonkini 2016 dec. 31. - 20:43:23
(254/295)
Javier Bardem az egyetlen figyelemre méltó a filmben.:-)
tonkini 2016 dec. 31. - 20:08:41
(253/295)
Kevés. Amirõl szólni akar, arról nem tud. Nem hiteles. Felszínes amerikai problémacsinálás és annak felszínes megoldáskísérletei.
A felelõsség saját életünkért nem hinném, hogy a mindent felrúgásról szól és a körül nem írt célként megnevezett boldogságkeresésbõl, hanem a felelõs döntéshozatalból életünk egyes pontjain. Aztán a felnõtt lét azzal jár, hogy ennek következményeit is viseljük, gyerekeket, társakat, helyzeteket. Lehet mindent felrúgni, Indiáig rohanni, meg ideoda menekülni önmagunk elõl ( a film szerint önmagunkért, de ez nekem nem jött át), de legegyszerûbb egy helyben rendbetenni ami emészt belül.
2/10
TitusLivius 2016 ápr. 18. - 13:25:50 2/10
(252/295)
Pocsék.
Három órán keresztül, átlag ötpercenként kapod a tûpontos válaszokat az élet nagy kérdéseihez, halálosan triviális monológokba vagy éppen nyúlós-mázas párbeszédekbe belenyomorítva. A filmben érintett minden egyes nemzetre ráhúzott összes ismert sémát igyekeznek kvark-gluon plazma töménységben az agyunkba tuszkolni, az eredmény nem is lehet más, mint émelygésbe és megcsömörlésbe torkolló giccses közhelyfolyam. Álmodozásra kárhoztatott, fejõséván edzõdött, az élet célját bolygó hollandiként keresgélõ kozmopolita nõk nélkülözhetetlen útikalauza ez a mozi. A célirány lelked legmélyebb verme: a papagájoktól hemzsegõ érintetlen trópusi sziget, egy brazil hõsszerelmes oldalán, szigorúan naplementébe hajózva.
felicia68 2015 aug. 23. - 18:25:29
(251/295)
Én elõször olvastam. Nagyon tetszett. Megfilmesíteni, kár volt.Nem azt adja vissza! Aki azt kérdezi, honnét volt pénze?? /mikor nem is politikus. /Nem itt él.. El tud utazni! Tenném én is..
proklima 2015 máj. 02. - 08:32:58
(250/295)
Hát... elolvastam jó pár filmkritikus véleményét, miután megnéztem a filmet.
Szerintem nem is értették, mirõl szól ez a film.
S uyanez vonatkozik a hozzászólók többségére is.
Még a felszínt sem karcolták meg.
Hogy jön ide a tömegturizmus?
Meg hogy Javier Bardem lófejû-e vagy nem?
És Julia Robertsnek mekkora a szája?
Meg, hogy mibõl utazgatott (a könyvben le van írva)?

Pedig nem bonyolult a dolog.

A környezetváltozás szerepe:
Szerintem nem nagyon van olyan ember, aki nem hallott volna a környezetvátozás lehetséges jótékony hatásáról.
S most nem az elégedetlen, szûkagyú semmittevõk ezreire gondolok, akik megtöltik meg a világ legszebb helyeit, "s annyi kontaktusuk van a környezettel, mint a romjaikban is lenyûgözõ antik templomok kövein sütkérezõ gyíkoknak azzal eszmével, amely e templomokat emelte". (Szepes Mária)
Intelligens, tehetséges, intuícióval bíró ember tartalmat tudni adni az inspirációknak.

Krónikus, depressziós állapotoknál, kóros ingerültség vagy ideges túlfokozottság esetén az orvosok régebben szinte közhelyszerûen ajánlották a környezetváltoztatást.
A "kilépést a régibõl, megszokottból az irritálóan beidegzettbõl".
Ennek a gyógymódnak kétségtelenül sok száz éves kedvezõ statisztikája van.
Szimbolikus cselekvés a környezetváltoztatás.
Mert az eredeti környezetben megpróbáltatás vagy sokk ért bennünket.
Szimbolikus, mert nem csak a szó szoros értelmében vett "utazásról" lehet szó (mint jelen esetben), hanem imagináció (képzelet) által történõ környezetváltoztatás jelképes cselekvéssorozatáról is.
Ilyen értelmezésben más jelentõséget kap (legalábbis számomra) ez a film.
Aki már találkozott hasonló dologgal életében, gondolom empatikusabban közelíti meg a témát.

Szerintem Julia Roberts és Javier Bardem jók voltak a szerepben.
Nekem tetszett a film.
A 10-es skálán 9 pont (ts:9).
4/10
vemoncsi 2015 máj. 02. - 01:33:39 4/10
(249/295)
Julia Roberts too much, szinte nézhetetlenül mûmájer. Azon túl, hogy magában vigyorog, meg próbál filozofikusan nézni, nem sokat nyújt. A film sem.
napraforgó 2015 márc. 15. - 15:26:02 Előzmény melody03
(248/295)
Ügyetlen voltam, neked szólt volna a hsz-m.
napraforgó 2015 márc. 15. - 15:24:12
(247/295)
Nagyon jól összefoglaltad az egészet, én is pont így gondoltam.
10/10
taki 2015 márc. 15. - 12:32:26 10/10
(246/295)
http://gloria.tv/media/5FKUEoVa5Ry
Ízek, imák, szerelmek 1. - gloria.tv
3/10
melody03 2015 jan. 29. - 11:29:49 3/10
(245/295)
Összegezve: adva van egy nõ, teljesen mindegy, hogy milyen nemzetiségû és miféle- milyen súlyos problémákkal küzd, látszólag semmi sem elég jó neki, sehol sem találja a helyét - s útra kel, hogy megvalósítsa és megtalálja önmagát.

Ám ami nekem ebbõl az egész unalmas és vontatott katyvaszból lejön, hogy mindegy ki vagy, mindegy hol vagy, miben hiszel és mit eszel a belsõ békédet magadban kell keresni. Persze úgy könnyebb, ha a világ másik végére megy érte az ember -ha megteheti, de szerintem az a nagy dolog, amikor a "rossz" környezetben áll talpra valaki, súgy gondolom ehhez semmiféle guru vagy istenség nem szükségeltetik, csak a család és a barátok. Szóval hagyjuk is ezt a mézes-mázos dolgot a mindenféle vallásokról, meg a sokszínû világról, meg a magány magasztos békéjérõl. A lelki béke a megváltozott hozzáállásból származik, nem pedig a megváltozott körülményekbõl.

Julia Roberts alakítása és fizimiskája egyszerûen fájdalmas, viszont a film egyébként önmagában szép, a tájak gyönyörûek (bár Indiától nekem feláll a szõr a hátamon).
3/10
napraforgó 2015 jan. 13. - 06:03:56
(244/295)
:) Javier Bardem meg lófejû. Az biztos, hogy a lófejû pasik egy fokkal helyesebbek a madárfejûeknél.
Cordelia 2015 jan. 12. - 21:32:34 Előzmény napraforgó
(243/295)
mifelénk a kisfejû fiúkat madárfejûnek nevezik, akkor inkább Javier Bardem feje
a méret nem számít?
Cordelia 2015 jan. 12. - 21:31:22
(242/295)
ha igaz, hogy a filmek a kultúrát tükrözik, akkor korrekt film
ha igaz, hogy az életet, akkor mégsem
Cordelia 2015 jan. 12. - 21:29:36
(241/295)
fene tudja, lehet, hogy ezt ma önismeretnek hívják, amik írsz ...
napraforgó 2014 dec. 29. - 11:42:10
(240/295)
Javier Bardem nem oly nagy szám... Baromi nagy a feje... Julia Robertsnek meg a szája. Hát... ki mit szeret...
Nekem úgy egyik sem tetszik olyan nagyon...

Álítólag ez egy baromi jó könyv, meg egy baromi jó film. szerintem meg nem....
No de hát ízlések.....
Úgyhogy hagyjuk....
Cordelia 2014 dec. 28. - 22:06:51
(239/295)
nem tetszik a regény, itt van a polcon, eredeti nyelven és nem megy, unalmas. A film azért sokkal jobb, hangulata van, na és Javier Bardem. Majd megnézem elejétõl-végéig és nem írok hülyeséget.
Kell a környezet változás, hogy eltávolodjunk a problémáktól vagy másképpen lássuk õket. De attól még ott vannak. A hátunkon. Csak ezek nem igazi problémák (a filmbeli karakter problémái). Az igazi probléma a háború meg a rák.
Cordelia 2014 dec. 27. - 20:52:58
(238/295)
olyan érzése van az embernek, hogy nem tudják magukat egyáltalán elfoglalni (az amerikai nõk), mert a normális, de egyszerû dolgok nem okoznak örömet. Ha az embernek problémái vannak ugyanúgy cipeli maga után Olaszországba, vagy akárhová. A könyv is vontatott, az olasz rész után szinte olvashatatlan, bár van, akinek tetszik.
napraforgó 2014 dec. 27. - 16:50:38
(237/295)
Túl lassú, túl vontatott. Kétszer is nekiugrottam, de mindkétszer elkalandozott a figyelmem. Szóval annyira nem volt jó. Meg az sem nagyon érdekel, hogy az amerikai nõknek, akiknek tönkrement a házasságuk és unalmukban utazgatnak, miért jó, vagy miért nem. Ezen még az isteni olasz tésztakaják sem változtattak. És a hindu bölcseséégek sem voltak annyira jók. Na de mindegy...
3/10
kritiza 2014 dec. 27. - 16:26:49 3/10
(236/295)
A kritikák, pontozások, szereposztás, leírás, mûfaj és egyebek alapján semmi jóra nem számítottam, ehhez képest voltak benne hangulatos képek és nyálcsorgató kaják Olaszországból. Ezért, és nem másért adtam neki 3 pontot a tízbõl. Különben nagyon pongyola az egész nekem.