8/10
damienisback 2009 aug. 31. - 11:33:55 8/10
(18/38)
nem lenne rossz ez a banda, csak kellene egy normális gitáros + énekes. mondjuk Mátyás Attila mint gitáros és ha már hooligans, akkor csipa mint énekes. a film egyébként egyszer nézhetõ, amolyan "látványcucc", semmi több...
10/10
alvinke 2009 jún. 12. - 23:09:01 10/10
(17/38)
Hatalmas film.Nincs is több hozzászólni valóm.
10/10
fcb989 2009 máj. 21. - 11:39:24 10/10
(16/38)
Én nekem nagyon tetszett a film. És igenis még a népszabadságos kritikára is reagálva azt kell mondjam nagyon benne a van a rock életérzés a srácokban. Azt nagy bírom amúgy amikor valaki kijelenti hogy de ez nem nem az meg igen. Honnan tudja? Van valami univerzális definició hogy ez rock'n'roll? Mindenkinek mást jelent szerintem. És azért is tetszik a film mert a srácokból hogy attól függetlenül is hogy õk elég vadak, meg azt csinálnak amikhez kedvük van, nekik is ugyanúgy meg kell küzdeniük a hétköznapi idegtépõ hülyeségekkel, veszteségekkel. Szerintem sokan vagyunk úgy vele hogy amit õk elértek(nek) nekünk is egyszer álmunk volt hogyha csak egy kicsit is de a mindennapi mókuskeréken kívül tudunk állni. És ehhez szerintem Papp Szabi van a legközelebb. Lehet csapongtam kicsit de szerintem nagyon sok leszûrhetõ mondanivaló van a filmben, sajnálom hogy sokan lenézik ezeket ez emberek a beléjük rögzült hülye elõítéletek miatt, végül is õk tényleg élvezik minden percét a munkájuknak és nem azon filóznak hogy vajon szeretni fogják e õket ezért vagy elismerik e õket vagy milyen maradandót alkotnak hanem egyszerûen élvezik amit csinálnak. Szerintem errõl szól a rock'n'roll.
b05co 2009 ápr. 18. - 11:34:43 Előzmény Hellomoto
(15/38)
Elég szomorú, hogy érett korod ellenére még nem hallottál a Sex Actionrõl, amivel a Ganxsta Zoli elég maradandót alkoztott. Mester Tamás magáért beszél, nem kicsit nagy zenész. Papp Szabinak ott a Supernem és Roy & Ádám zenésze volt. A Hooligans pedig jóval keményebb zenét játszott a kezdetekkor, csak sajnos nem tudtak belõle megélni, így váltottak erre, ami érthetõ, hiszen enni csak kell valamit. Szóval nem kell mindent elhinni amit a TV-ben láttok, ezek az emberek igenis egytõl egyig letettek valamit az asztalra, attól függetlenül, hogy sajnálatos módon egyesek errõl mit sem tudnak. Ezzel nem sértegetni akarok, csak utána kéne járni a dolgoknak...
10/10
Ze74 2009 márc. 15. - 14:52:43 10/10
(14/38)
Szerintem jó volt,négy hatalmas arc,akik amúgy is egyéniségek,külön-külön is jók,és a zenével sem volt baj.Ha újra születek rocksztár leszek!!!
1/10
Hellomoto 2009 febr. 13. - 16:23:25 1/10
(13/38)
nem értem mi ezen a durva, megnéztem és szvsz elég f.o.s film!
mester tamás kb. mint 1 rossz b.u.z.i a béka szájával és a felemás füllbevalójával, tóth tibi meg azzal a hajjal mint 1 emós, ganxsta meg már inkább rappel.
szal ezek csak ilyen mondvacsinált rockerek, közük nem sok van hozzá, ha mégis, akkor meg egyáltalán nem tudtak értéket vagy maradandót alkotni.
atomasd 2008 nov. 15. - 15:00:58
(12/38)
Végy egy reklámozandó terméket, keress egy kommerszfilm-producert és már kezdõdhet is a spontán, ösztönös, vad Rock and Roll! Yeahaaa
10/10
scrrr 2008 nov. 15. - 01:08:14 10/10 Előzmény Robykee
(11/38)
Hellosztok!

Nekünk nagyon tetszett!! :)

Kellemesen csalódtam...
De ne várjon tõle senki semmi többet, mint ami: Egy kis bepillantás négy jó fej zenész mindennapjaiba...
10/10
Robykee 2008 nov. 14. - 13:42:08 10/10 Előzmény cherry baby
(10/38)
Hát nem jutunk közös nevezõre, ettõl függetlenül én mérhetetlenül tisztelem azt a korszakot (is) és nem csak azért, mert forradalmasították a zenét (hiszen nélkülük ma nem lenne az, ami), hanem mert volt az egésznek egy olyan varázsa, ami már nincs :( Egy másik fórumon egyébként arról szól a vita (szintén a Jack Jack kapcsán), hogy ez nem rock and roll, mert az az, amikor(idézek): "Jim Morrison azt üvöltözi a színpadon, hogy Apa, meg akarlak ölni, Anya, meg akarlak baszni", "...amikor Jimi Hendrix bealtatózva, részegen belefullad a saját hányásába", "...amikor Johny Rotten ráborítja az asztalt a BBC mûsorvezetõjére". Mondjuk szerintem legkevésbé ez az. Ez maximum rnr attitüd. Ettõl függetlenül jól mutatja, hogy valahol mindenkinek mást jelent. Az elsõ felvetéseden viszont ("amerikában mindenre rámondják") érdemes elgondolkozni. Ha Amerikában (ott, ahonnan az egész származik) mindenre rámondják, akkor lehet van abban valami! Egyébként respect! ;)
cherry baby 2008 nov. 14. - 08:05:59 Előzmény Robykee
(9/38)
Többre értékelek egy Bill Haley "klippet" mint akármilyen óriási filmet. Többre értékelek egy 57es bel airt, mint egy rolls royst. Egy wurlitzert mint egy drága hifit.
cherry baby 2008 nov. 14. - 08:03:59 Előzmény Robykee
(8/38)
"de nekem egy great balls of fire éppúgy rock and roll és szeretem, mint mondjuk egy paradise city."


na ez az amiben a véleményünk nem egyezik. Amúgy nem szeretem JLL-t.
A számait Wanda tudja elénekelni nála jobban.

Nekem ha azt mondják rnr, az 50es évek amerikája jut eszembe. mind az autók, ruhák, Alan Freed, eszembe jut a swing a 40es évek, eszembe jut a country a bluegrass a hillbilly. Minden ami ehhez a mûfajhoz jön. Ez az életem :DDDDDD mit csináljak....
10/10
Robykee 2008 nov. 13. - 16:03:48 10/10
(7/38)
Az rnr egy gyûjtõfogalom szerintem és elég sok minden belefér. A rocky vagy a rockabilly már egy szûkebb dolog, nagyon konkrét és felismerhetõ stilusjegyekkel, sõt behatárolt "mozgástérrel". Ezek egyértelmû stilusirányzatok, ebben speciel egyetértünk, de nekem egy great balls of fire éppúgy rock and roll és szeretem, mint mondjuk egy paradise city.
cherry baby 2008 nov. 13. - 13:21:46
(6/38)
a rolling stones sose játszott rnr-t, az AC/DC-nek van 1 száma, ami valóban rockabilly...
DE! igen csõlátásom és hallásom van, a rnr zenei mûfajt illetõen :) bocs...
10/10
Robykee 2008 nov. 13. - 12:12:27 10/10
(5/38)
"it's only rock 'n roll but i like it" - ha nem tudod honnan az idézet, akkor valszeg nem is tudsz sokat a rock 'n roll-ról, ha pedig tudod, nem kérdezel ilyen butaságot. Ezen felül, csak egy szó miatt nem megyünk moziba (feltételezem, hogy aki jegyet vált a filmre, az tudja ki ez a 4 ember), ha viszont már bent vagy és valóban szereted a zenét (nincs csõlátásod, csõhallásod), érdekel a zenész-élet, felfogás, arc poetica, nem jösz ki! Történetet pedig ne várjon senki, a "rockumentumfilm" (Rockumentary) mint olyan, másról szól, máshogy mûködik. Pl. Red Hot Chili Peppers - Funky Monks http://www.youtube.com/watch?v=j4OD0NY6DvU

Én nagyon élveztem, köszönöm!
cherry baby 2008 nov. 13. - 11:40:15
(4/38)
mért van, az, hogy ha amerikában mindenre rámondják, hogy rnr, itthon is ezt teszik????? semmi köze a rnr-hoz! ha nem tudnám kik ezek az emberek, csak a leírás alapján mennék el a moziba... ki is jönnék.
10/10
ultraviolator 2008 nov. 13. - 11:29:07 10/10
(3/38)
nem akarunk = nem várunk, bocs
10/10
ultraviolator 2008 nov. 13. - 11:27:05 10/10
(2/38)
Nekem tetszett.
Ha nem akarunk nagy történetet, nem érzünk ellenszenvet egyik tag iránt sem és nem zavar egy moziban a hangos rock zene, akkor nagyon jó szórakozás lehet!
blackman 2008 okt. 10. - 20:25:58
(1/38)
"2007 nyarán egy mámoros estén Ganxta Zolee (Ganxta Zolee és a Kartel) és Mester Tamás a Sziget egyik VIP sátrában azon elmélkedtek, hogy egy igazi rock&roll zenekart kellene alapítani, amely bandának dobosa és énekese adott volt személyükben. A nagy kérdés az volt számukra, hogy ki legyen a majdani zenekar basszus- és szólógitárosa.

Papp Szabinak, a Supernem zenekar énekesének és basszusgitárosának aznap volt koncertje és így botlott bele a másik két zenészbe, akik azonnal vázolták ötletüket. Így lett Szabi az alakuló zenekar bõgõse. Tóth Tibit (Hooligans) pedig a már meglévõ három tag egyöntetû szavazattal választotta be a zenekarba. A tökéletes összhangot elsõ közös zenélésükkor a Fészek Klubban próbálták ki, ahol a banda neve is eldõlt. Ekkor született meg a Jack Jack zenekar.

A négy zenészt a zenei összhangon túl a barátság is motiválta a közös muzsikálásra. Viszont ahhoz, hogy minden igényt kielégítõ zene, lemez, videoklip készüljön, olyan környezetre, atmoszférára van szüksége egy zenésznek, ahol alkotása 100%-os mértékben ki tud teljesedni. Ekkor jött a támogatás a Jack Daniel’s részérõl, amely az ehhez szükséges feltételeket megteremtette és biztosította.

Tehát adott volt a zenekar, a bázis, de az ember mindig többet akar. Szeretne olyat csinálni, ami új, ami kihívás. Így jött az ötlet Neményi Ádám producer részérõl, akinek nevéhez fûzõdik többek között az SOS Szerelem és a 9 és ½ Randi címû nagy sikerû játékfilm, hogy rockumentum mozifilm készüljön az igazi rock&roll életérzésrõl, melyet a Jack Jack zenekar minden tagja teljes mértékben vall és képvisel. A film utolsó jeleneteit a Jack Jack elsõ koncertjén forgatták le Miskolcon, a MEN keretein belül 2008. május 8-án. Itt több kamera rögzítette a zenekar teljes napját: a megérkezést, a backstage-ben történt eseményeket és a koncertet.

A több hónapos munka eredménye, vagyis a A Rockumentum (Az igazi rocksztár az elsõ próbán meghal)- címû film bemutatója 2008. november 12. Körcsarnok

Ez a Jack Jack zenekar koncertsorozatának végállomása, ahol a rockumentumfilm bemutatása után a színpad is az övéké lesz, és így válik teljessé mindenki számára a film és a zene."