Téma: Jack Reacher

10/10
aldomf 2013 márc. 02. - 19:58:19 10/10
(67/187)
Keresem DVD-n , tud valaki segíteni ?
7/10
beo71 2013 febr. 10. - 09:56:40 7/10 Előzmény Segítõ Béka
(66/187)
Rosamund Pike.Azt hittem csípem a csajt.Egy fenét.Kiderült, csak összekeverem másik két angolhonból származó hölgyikével : Gemma Arterton ( fincsi ) és Rose Byrne.
Ez a Pike hölgyike még egyszer sem jött be, nagyon gyengus.
8/10
gyapif 2013 febr. 10. - 09:34:03 8/10
(65/187)
Nekem tetszett a film,izgalmas és fordulatos volt.10/8
1/10
Segítõ Béka 2013 febr. 09. - 17:03:00 1/10 Előzmény beo71
(64/187)
"zavart a tudat, hogy Cruise 1,20 magas, mint a kutya ülve"

:D

engem is irritált rosa pike, nagyon nem való a filmbe, de szerintem senki se való ebbe a filmbe, egy sablongyûjtemény :)
1/10
Segítõ Béka 2013 febr. 09. - 16:40:57 1/10
(63/187)
ÉS ELDOBJA A FEGYVERT, ÉS ELDOBJA A FEGYVERT! :D
10/10
Kendy 2013 febr. 08. - 23:00:15 10/10
(62/187)
Nekem tetszett!
:)
Egész jó kis akciófilm.
Szórakozásnak és esti kikapcsolódásnak tökéletes.

Számomra és ez egyéni vélemény.
Tom Cruisenak talán az elmúlt 15 évben ez a legjobb filmje.
Nekem a Mission Impossible filmnek nem tetszettek különösebben.
7/10
beo71 2013 febr. 07. - 12:51:35 7/10 Előzmény BlinkD3
(61/187)
Érdekesnek találom a meglátásodat.
Engem az döbbent meg, hogy mennyire másképpen látjuk.
A két sniper verekedése pontosan amiatt tetszett nekem, hogy életszagú lett.Nem megbántva, de voltál már rendesen gyomorszájba vágva ? Sokszor még el is hányja magát az ember és nem repked a levegõben, mint a legtöbb akció marhaságban. ( Néha jól sül el a dolog, ha az egész film lazán van kezelve, lásd Jackie Chan, vagy szenzációs a környezet, ld. : Mátrix ).
Én két dolgot utálok : az egyik, ha fél órán át ütik egymást, a másik pedig a fõhõs agyon verése után egyetlen ütéssel leoltja az ellent.Itt azonnal feltûnt a két katona összecsapása nem hollywoodi seggre pacsi.Furcsának találom, hogy neked pont ez nem tetszett.
Szalagszakadással ülök itthon két hete (napi 4 filmet fogyasztok )de ki vagyok borulva, hogy a wc, tusolás nyalánkságok alatt beszarok, úgy fáj, ezek meg nyílt töréssel szaladgálnak.Én is olyanokat akarok enni, mint õk.
7/10
beo71 2013 febr. 07. - 12:40:19 7/10
(60/187)
Vegyes érzéseim vannak.
Érdekesen indult, a nyitójelenet igen erõsre sikeredett, ezután sajnos leül a film.Nem olvastam a könyvet, de így is zavart a tudat, hogy Cruise 1,20 magas, mint a kutya ülve.Nem vagyok Tom Cruise gyûlölõ, sõt, sok kedvencem van vele, de amíg egy sci-fiben ( Különvélemény )nem zavar a mérete, egy akciófilmben elõnytelen.A Mission sorozatban inkább okos, ügyes, ott sem zavar (fõképp a magas színvonal miatt : 2, 3, 4.).Rosamund Pike nagyon gyenge, a közös jeleneteik röhejesek, amikor sokadszor szemeznek 2 centirõl, inkább rossz érzéseim támadtak, mint, hogy egy csókot várnék.
Volt egy-két nem tetszõ dolog, néhol untatott, de a vége megint tetszett.Az utolsó félóra nagyon rendben van, Robert Duwall más kategória, mint Pike asszonyság. A végén nem azon tanakodtam, hogy egy faék egyszerû sztorit akarnak agyon magyarázni, hanem szimplán elkezdtem élvezni a dolgot.Szerintem ez lenne egy akciófilm lényege.7/10.
Akinek szintén maradt hiányérzete, nagyon ajánlom az új Dredd filmet, kiváló és a fõhõs is férfiasabb alkat.
sdt 2013 febr. 05. - 22:31:55
(59/187)
Sajnos olvastam könyvet. A szokásos: remek irodalmi alapanyagból zanzásított valamit készítenek, igyekeznek az ötszáz oldalt 2 órában elmesélni.
De ha nem olvastam volna, akkor is összehasonlítva többi (ámérikai) krimivel, amelyek szenzációsak (is) tudnak lenni, és negyven percben több feszültséget halmoznak össze, mint ez, szóval hogy kikeveredjek a mondatból igen gyenge volt. De csak a sztori és a színészi játék.
Én is kedvelem T.C-t tudomásul veszem, hogy magára osztotta a szerepet akkor is ha Lee Child közel sem ilyen stílust álmodott meg. De egy öregedõ sztárra akciószerepet bízni, ez jön ki belõle: néhány ügyesen fotografált jelenet, ahol nem látni, mit csinál ,csak mindenki romokban hever, továbbá mindenki lõ, és lám, csak a jó talál. Nem kéne. Ennél lényegesen jobb színész. Duvall egyszerûen pénzt keres, szerintem a felvétel után egy óráig mossa kezeit.
Kiefer Sutherland gyere vissza! (24 óra, stb.)
Tudom, nem kell a könyvvel összehasonlítani. De már láttam sikerült adaptációkat. Ami ezt illeti: Lee Child összes regénye elsõrangú akciókrimi. Erõsen ajánlom.
offtopic
zottyo534 2013 febr. 01. - 19:00:24 Előzmény SaZso
(58/187)
***SPOILER ON***
A film arról szólt, hogy Rosamund Pike kétpercenként belenéz a kamerákba úgy, mint aki éppen összefosta magát és meg akar bizonyosodni róla, hogy senki nem vette észre.
***SPOILER OFF***
Ha a könyv is ilyesmirõl szól és tetszett, akkor mindenképp érdemes megnézni.
9/10
vedder 2013 jan. 31. - 10:05:09 9/10 Előzmény Talavera
(57/187)
A helyzet az, hogy aki olvasni akar az olvasson, aki meg filmet szeretne NÉZNI(!!!) az nézzen filmet, aki mindkettõt az próbálja szétválasztani mert ez két külön mûfaj. Aki állandóan azon nyafog, hogy ez se így volt a könyvben meg azt se így képzeltem a könyv alapján annak nem szabad moziba járni. Egy kicsit nyitottnak kell lenni. A könyvbõl forgatókönyv készül, a producer meg a rendezõ hozzáteszi meg elveszi amitõl úgy gondolja, hogy jobb lesz a film. Senki ne mondja, hogy Dolph Lundgren jobb választás lett volna. Egyébként meg TC nemcsak fõszereplõ hanem producer (és ez fontos), valószínûleg õ akarta az egészet és nagy része volt abban, hogy a film ilyen lett amilyen (mondhatnám ilyen jó). Dolphival valszeg B kategóriba csúszott volna az egész, a magyar mozik meg se vették volna.
kybuck 2013 jan. 25. - 00:19:47 Előzmény filmkritikusné
(56/187)
Üdvözlet a Tom Cruise Fan Klubnak!
9/10
SaZso 2013 jan. 20. - 11:04:28 9/10
(55/187)
Olvastam a könyvet. Megnézzem?
filmkritikusné 2013 jan. 19. - 15:30:00
(54/187)
Elõre bocsájtom, hogy nem láttam a filmet. De a tények makacs dolgok. Tény, hogy TC egy nagyszerû színész. Mondhatnám azt is hogy nagyon nagyszerû színész. De maradjunk a nagyszerûnél. Tény, hogy ez a film jó. Ha akarom (nem a karom), nagyon jó. De maradjunjk a jónál.
Összegezve nekem ez a film inkább 8 pont mint 3.
9/10
BlinkD3 2013 jan. 18. - 10:42:27 9/10
(53/187)
Én nagyon jól szórakoztam rajta, bár sosem voltam véresszájú filmkritikus. A pozitívumok nagy részét megírtátok lentebb, abból van több, én csak annyit tennék hozzá, és itt jön egy kis
*** SPOILER ***
ennyire király lövészpárbajt én még sosem láttam, mint ami a bányairodánál zajlott. Nem volt az az örült nagy lövöldözés, ahol azt sem tudni, ki-kire lõ, hanem feszült, koncentrált, fordulatos összecsapás 3 profi lövész + 2 béndzsó samesz között kis HUMORral fûszerezve. Rohadt jó!
Negatívumként említeném a kézitusát Reacher és a profi sniper között. Ez elég bénára sikerült (adtak egymásnak 1-1 pofont, aztán már mindkettõ dülöngélt - itt egy pillanatra kiábrándultam).

Szintén negatívum (mert nem kaptam rá magyarázatot a filmben) volt egy jelenet a lõtéren, amikor hõsünk kimegy a célhoz. Ott gondolom mindenkiben megmoccant az érzés (Reacherben is), hogy mi van, ha most valaki becélozza és leszedi. És itt volt egy snitt, amikor az öreg veterán fickó, akié a lõtér, rá is pillantot a puskára, ettõl olyan érzésünk lett, hogy na majd õ veszi fel a fegyvert, de persze nem így lett. Szóval erre nem tudom, miért volt szükség, mi volt a célja a jelenetnek. Azt sem vágom, hogy ugyanebben a részben, mi volt az, hogy a fekve lövõ Reacher mögött láttunk egy közeledõ alakot (aki aztán nem volt ott - mint egy szellem). Ugyanígy szerintem nem magyarázták meg, hogy aztán az öreg, miért száll be a végsõ harcba, mert ugye õ el akarta kerülni az összetûzést a hatóságokkal (mert ezért vette le Barr céljait a büszkeségfalról), ehelyett országos cimboraként az ÉLETÉT kockáztatva elment puskázni egy bányába.
A végsõ igazságszolgáltatást is túl egyszerûen oldotta meg a hõs, itt egy kicsit több kifutást, kidolgozást vártam, hiszen a fõgonosznak kell legjobban megbûnhõdni. Ez a könyvben lehet, hogy jobb, nem olvastam.
*** SPOILER vége ***
Összességében nagyon-nagyon szórakoztató, nekem eszembe sem jutott elaludni rajta :P
Bed-T 2013 jan. 17. - 17:52:10
(52/187)
Egész jó kis akció film, egyszer érdemes megnézni.
Nem lehet róla sokat beszélni, de kis kikapcsolódásnak jó.
Pikacsu 2013 jan. 17. - 16:05:26
(51/187)
TC nekem azért nem vonzó, mert állandóan teli van feszültséggel, talán pont ezért lett sztár. De egy idõ után visszataszító, ha nem látsz valaki arcán mosolyt vagy örömet. Én legalább is nem emlékszem egyetlen szimpatikus jelenetére sem, és ennyi.
Talavera 2013 jan. 17. - 12:54:14 Előzmény vedder
(50/187)
Szerintem akik berzenkednek a fõszereplõ miatt nem utálják Tom Cruise-t, én sem, sõt egyetértek a filmjeit illetõen. Csupán a Reacher-könyvek rajongói vártak az író által részletes külsõségek alapján megjelenített karaktert a filmvásznon is. Itt igenis van jelentõsége! Mintha mondjuk egy állatos filmben német dog helyett egy csivava játszaná az igazságosztót:)) Azok jártak jól akik nem olvasták a könyvet mert láttak egy, a maga nemében jó filmet, meg is kell becsülni a mai ínséges idõkben:DD
SpencerBarnes 2013 jan. 16. - 18:19:47
(49/187)
Az utóbbi idõk legjobbja ha kimondottan akciókrimirõl van szó
Bátran ajánlom
10/10
Alkaline 2013 jan. 16. - 17:35:47 10/10
(48/187)
Hatalmas film. Az utóbbi évek talán legjobb akciófilmje. Nem a szokásos sablon szerint.