seemur 2012 dec. 13. - 09:58:52
(150/190)
Ha ûrhajóban játszódna, akkor meg sci-fi-nek mondanád? Ha sötétben, akkor meg horrornak?:)
seemur 2012 dec. 13. - 09:56:43
(149/190)
Most alapból miért is lenne ez western film? Ki mondta, hogy az? Abban a korban játszódik, amikor Jesse James élt, ebbõl következik az a környezet. Az emberek így öltöztek, ilyen helyen éltek stb. Lincoln (2012) cimû film akkor megint csak western akkor? Vagy minden ami abban a korban játszódik?
1/10
danton--b 2012 dec. 12. - 23:02:45 1/10
(148/190)
Én nem azt mondtam hogy kár hogy nem agyatlan akciófilm volt,hanem azt hogy bizonyos eszközökkel mûvészi látszatot akart kelteni ,ami ezen keretek közt nem volt harmoniában önmagával.
Klasszikus westernfilm rengeteg van általában pl John Wainel és tarsaival a fõszerepben,ami nem akar másnak látszani ,mint ami.Ezt sokan szeretik és sokan nem annyira.A mûfaj önmagában semmire nem garancia ,mert szerintem pl a Hét mesterlövész is klasszikus western és kiváló.De ebnyhén szólva megmosolyogtataó ahogy pl a narráció elemezgeti hogy milyen lelki problémái voltak Fordnak.És egyetértek hogy túl hosszú volt a film,nemigazán volt jó drámának sem ,mert nem volt hiteles.Jassie James aki amolyan Rózsa Sándoros hõs lett az amerikai emberek szemében,valójában mindkettõ elég piti gyilkosként tevékenykedett ennek ellenére ,de és akkor mi van?
Ez egy érdekes probléma ,de nem egy vérbõ dráma,és nem ér meg ennyi idõt rászánni a nézésére.
Nem kell sznob módra hasraesni ilyen álcázott sok szempontból hatásvadász ,ámde elég vérszegény filmecskéknek. Mint mondám korábban,pl attól még hogy sci fi köntösben adnak elõ egy vacak krimit, attól nem lesz fogyaszthatóbb..
arobesz 2012 dec. 12. - 15:34:37 Előzmény danton--b
(147/190)
Nem értem, valaki azt valahol mondta, hogy ez klasszikus western? Egyáltalán: mi az, hogy klasszikus western? Miért ne lehetne egy western film egyben dráma vagy vígjáték is? Ilyen alapon a Terence Hill filmeket is le kéne fikázni, mert nem "klasszikusak".

Igen, hosszú volt, néha vontatottnak ható, de aki lövöldözést akar, az nézzen agyatlan akciófilmeket. Vagy hogy másként fogalmazzak: kell egy fajta intellektualitás ahhoz, hogy egy ilyen típusú filmet fel tudjon dolgozni a nézõ. Tudom, nem egyszerû...
1/10
danton--b 2012 dec. 12. - 00:07:30 1/10
(146/190)
nekem zavaró a mûfaji keveredés,ugyanis a klasszikus western az nem ilyen,abban van a jó meg arossz és lõnek dosztig,anézõ meg izgul.Amikor aztán western címén elkezdenek drámázni ,és olyan gondolatokat adnak egy pitiáner kisstílû gyilkos fejébe ,mint Bob Ford,ami egy egyetemi tanárnak is becsületére válna,ráadásul hosszú órákig nem történik semmi,akkor olyan érzésem van mint mikor pl sci fi nek próbálják eladni különbözõ vérszegény filmeket.
palinkas 2012 dec. 11. - 23:42:34
(145/190)
héló, ebben a filmben mindenki isten, a rendezõtõl a színészeken át a zeneszerzõig. még a sminknek is max riszpekt.
Fülöp86 2012 dec. 11. - 23:36:58
(144/190)
Gyerekek!

Most komolyan itt leálltok vitatkozni?
Ez a film az egyik valaha készült legjobb "westernfilm".

Persze szorosan fej-fej mellett a Nincs bocsánat, a Proposition és a Farkasokkal táncoló mellett.

Ennyi.
1/10
danton--b 2012 dec. 11. - 22:46:02 1/10
(143/190)
A múltkor láttam egy sztorit az egyik ismeretterjesztõ csatornán ,amelyik híres bûnügyeket mutat be.ott egy tagot Jesse Jamesnak hívtak ,aki egy elvetemült gyilkos volt,és akit úgy konferáltak fel hogy méltó volt egykori névadójához.Akkor ki is sajnálja ezt a rablógyilkost,mégha Brad Pitt is domborítja?Nagyon helyes hogy Ford lepuffantotta,
8/10
viskia01 2012 dec. 11. - 15:25:33 8/10
(142/190)
ez a remekmû, még mindig kevesebb pontszámnál tart, mint héttel ezelõtt a Transformers. Ebbõl is látszik, nagy az isten állatkertje...
10/10
daverking 2012 szept. 03. - 18:55:07 10/10 Előzmény Bountyhunter
(141/190)
Valahogy pontosan ugyanez az én véleményem is. A legvégén kirázott a hideg, annyira mély, szívbemarkoló dráma volt. 10/10
10/10
Bountyhunter 2012 jún. 04. - 13:25:23 10/10
(140/190)
Kit érdekel hogy a cím elárulja a végkifejletet?
Egyáltalán nem számít, mert nem az a lényeg, hanem, hogy hogyan jutnak el odáig a szereplõk.

Nem kell a westernt beskatulyáuzni a pisztolybárbajba. Eze gy dráma volt, ízig-vérig lenyûgözõen tálalva.
A szereplõk nem kedvelhetõk?
Hát, szerintem egy ilyen filmnél megérteni kell õket, nem kedvelni.
Zseniális volt a színészi játék, régebbi stílusú, lassabb történetmesélésû film volt.
Szerintem lehengerlõ, megérintõ és szép film volt.
Na és a gyilkosság jelenet, hûû..... Afleck-nek járt volna érte az oscar.

Tehát itt a történet és a kapcsolatok alakulása és a karkaterkeben lezajlódó folyamatok volt a lényeg.
Ez eg ilyen film. És nagyon jó szerintem.

Ui: A "Gyorsabb a halálnál" is 7,8 ezen a fránya honlapon, meg ez is. Ugyan már, az sok jó színésszel, de egy nevetséges, totál komoyltalan film volt például. (párbaj bajnokság... jesszus, ekkora ökörséget.)
6/10
judephil 2012 febr. 23. - 10:49:37 6/10
(139/190)
Naggyon nehezen indul, és csak nagyon lassan, jóval a fele után kezd el élvezhetõvé vállni...A színészek jók, a jellemábrázolás is jól sikerült. A legvégén a hatás nem marad el, bemutatja, hogy a múlt idõvel valóban megszépül, vagyis a kezdetben egyáltalán nem szimpatikus karakter elvesztését a film végére sajnálni tudtam. Számomra hitelesen mutatta be hogyan válik egy közönséges bûnözõ halála után kultikus figurává. Az elgondolás jó volt, de sajnos annyira vontatott, és lassú a kivitelezés, hogy azt az utólsó húsz perc történései és a végén elért hatás sem tudja feledtetni.Nekem 6/10(kizárólag az ígényes és aprólékos jellemábrázolás miatt).
7/10
hepinyo 2012 jan. 25. - 09:56:21 7/10
(138/190)
Hát nem egy tipikus western, az biztos. Persze ettõl még lehetett volna jó is, de nem lett. A karakterek közül tulajdonképpen egyik sem szimpatikus és ez ilyen hosszú filmnél nagy baj. A vége felé van néhány kimondottan hatásos drámai jelenet, de azokhoz végig kell nézni elõtte 120 percet, ami nem biztos, hogy megéri. A zenéje amúgy tetszett.
miénkittatér 2012 jan. 20. - 09:27:11
(137/190)
Az nyilvánvaló, hogy az amerikaiak számára egyértelmû , hogy Ford ölte meg Jesse Jamest, így nekik biztos nem okoz meglepetést a cím.De az alkotóknak kifejezetten az volt a koncepciója , hogy az elejétõl ismert legyen a leendõ gyilkos kiléte.Ezért ragaszkodtak ehhez a címhez,hogy azok is tisztában legyenek vele akik nem járatosak annyira ebben a történetben.
dantonb 2012 jan. 20. - 02:12:37
(136/190)
persze nem az abaj hogy megtudjuk ki atettes(Ld Columbo),hanem a szószátyárság ,mert lehetettvolna még fokozni,hogy pl A tettes agyáva Robert Ford,aki fütyül a sötétben és nem szereti a káposztás cvekedlit.
dantonb 2012 jan. 20. - 01:55:38
(135/190)
Már a cím is elég idióta ,mert jó hogy nem mondják el benne a film egész tartalmát.
10/10
ehajno 2012 jan. 20. - 00:10:27 10/10
(134/190)
Nekem nagyon tetszett. 10/10
1/10
bxp 2012 jan. 18. - 20:57:05 1/10
(133/190)
eszméletlenül unalmas és vontatott film... senkinek sem ajánlom. A technikai megoldások jók, de halálosan unalmas és idõrabló egy film. Nem értem, hogy miért kapott 7.8-at. Lehet, hogy mûvészfilm akart lenni a film, de akkor ne WESTERNNEK legyen meghirdetve, kérem szépen!!!!
drProktor 2012 jan. 16. - 02:33:08
(132/190)
Ez valóban remekmû.
Ha van psychothriller, akkor ez psychowestern. Én élveztem.
aggodalmas 2012 jan. 16. - 00:30:38
(131/190)
Legalább olyan hosszú, mint a címe...

...látványos, de vontatott, kifejezetten lassú-folyású
western-dráma a címszereplõ (és kültagjai ;-) végnapjairól...

Valahogy végig az volt az érzésem, hogy egy tehetséges (!) vágó
csodákat tudott volna mûvelni a filmmel úgy másfél-két órában. ;-)))