Jill 2008 jan. 20. - 14:01:40 Előzmény efes
(10/190)
Nekem is a Marat/Sade jutott eszembe a címrõl. :)
Azért magyarul jobb lenne valami olyasmi, hogy: "Hogyan ölte meg Jesse Jamest a gyáva Robert Ford", vagy egyenesen rájátszani a Marat/Sade párhuzamra:
"Jesse James üldöztetése és meggyilkolása, ahogy [rendezõ neve] elképzelte, és Brad Pitt meg Casey Affleck elõadják" :DDD

Én is nagyon várom. A gépemen itt van ugyan, de ha bemutatják, megvárom inkább.

Sokan mondják és már a trailerbõl is gyanítható, hogy amolyan melankolikus-balladisztikus típusú film, mint a - mellesleg igen hasonló témájú - Pat Garrett és Billy, a Kölyök. Az meg egyik kedvenc westernem, szóval ha hasonlít rá, jó eséllyel indul.
Egyébként az új amerikai westernnek nehéz a dolga. Az olaszokat nem utánozzák, vagy ha igen, csak külsõségekben. (Sok nagyközeli, érdektelen amerikai fejekrõl.) Peckinpah-t se merik, mert félnek az R besorolástól... semmi lassított vérfröcsögés, az marad a szandálos-gyakós filmekben, lásd 300.
Ergo marad a szép, tiszta, tüchtig dizájn, a frissen vasalt, pormentes fekete ruhák, a jólnevelt, nemdohányzó hõsök...
Netán néhány gondosan felrakott koszfolt.
És a legfõbb problémám: nincsenek karakteres ARCOK. Olyan színészek, akik férfias, markáns, érdekes jelenségek, akiknek hatalmas kisugárzásuk van, és akik igazi vadnyugati keményfiúknak néznek ki. Hol vannak ma a Charles Bronsonok, Lee Van Cleefek, Gary Cooperek, Jack Palance-ok?
(Istenkém, micsoda atmoszférát teremtett, amikor Pat Garrett szerepében James Coburn ott ült egy lepusztult kocsmában, vedelte a brandyt, szivarozott, kócos volt és szétesett, de még akkor is úgy nézett ki, mint egy inkognitóban vándorló vadnyugati isten...)

A másik szenzációt, a 3:10 remake-et már láttam - hát, nem bûvölt el. Tisztességes munka, de reménytelenül giccses és a befejezést elk*rták. (A halál csöndjét próbálják utánozni, de közelébe se jön.)

Brad Pittet kedvelem mint színészt, ha normális szerepet kap, ahol nem csak a mosolyára van szükség, hanem játszani is lehet, jó tud lenni. (Tiszta románc, betépett szobatárs - máig emlékszem rá, milyen remek volt.)
Hesztia 2008 jan. 18. - 01:07:59
(9/190)
Igen, ez sokkal jobb lenne.
Hesztia 2008 jan. 18. - 01:06:41 Előzmény sipka
(8/190)
Mivel by the coward Robert Ford, ezért nincs harmadik személy.:)
A címet látva szerintem egyértelmû, hogy itt nem azon van a hangsúly, hogy Ford megöli James-t, hanem hogy hogyan jut el odáig. Ezért mellékes, hogy ezáltal egyesek számára kiderül a finis.
sipka 2008 jan. 17. - 20:23:00
(7/190)
Hmmm... Tényleg furcsa ez a cím választás :)
Engem csak 2 dolog zavar eme ügy kapcsán:

1. Már a címében benne van az egész film története :) Meg sem kell néznem ezt a "movie", mivel már tudatában vagyok annak, hogy Jesse James-t megfogja ölni egy Robert Ford nevezetû pasas, aki mellesleg.... gyáva :DD Oké, oké.. Tudom, hogy ez az alkotás nem csak errõl fog szólni, hanem emberi sorsokról, meg Jesse James legendás karakterérõl, meg úgy az egész akkori társadalomról és azok életkörülményeirõl. Tehát nem is akarok itt kötekedni, csak megjegyeztem... Meg ez nem is számít akkora titoknak, mivel aki sokat olvas történelmi témájú könyveket, azok már biztosan tisztában vannak vele, hogy kiölte meg ezt a Jesse James nevezetû bandavezért...

2. A címet másféleképpen is lehet értelmezni. Például: "Jesse James meggyilkolása: a tettes, a gyáva, Robert Ford". Szóval ha így olvassuk, akkor ez egy olyan benyomást kelt, mintha ez az alkotás egy kamara darab lenne, amiben csak 3 szereplõ játszik: a tettes, a gyáva, és Robert Ford.
De akár egy Guy Ritchie filmre is gondolhatnánk, mivel az õ filmjeinek is hasonló címet szoktak adni: "A Ravasz az Agy és két füstölgõ puskacsõ"... Na mindegy.


A cím választás ellenére már nagyon kíváncsi vagyok erre a western-drámára :)
7/10
efes 2008 jan. 17. - 19:25:50 7/10
(6/190)
hehe, azért címben peter weiss-t nehéz lesz bárinek is überelni: "jean-paul marat üldöztetése és meggyilkolása, ahogy a charentoni elmegyógyintézet színjátszói elõadják de sade úr betanításában", a legendás marat/sade, ugye...
10/10
norton15 2008 jan. 17. - 18:47:13 10/10
(5/190)
Én szinte biztos, hogy megnézem, de ez a cím... Mi magyarok olyan szépen tudunk fordítani, hogy csak na. Ja, és tényleg hiányzik egy vesszõ. Kár, hogy ennyire késõn mutatják be, február 28.-án.:(
Hesztia 2008 jan. 17. - 17:16:33
(4/190)
A meggyilkolása után van egy vesszõ. Bár ettõl még idétlen.:)
A bemutató febr. 28-án lesz.
Peter005 2008 jan. 17. - 16:36:19
(3/190)
Ez a cím...
11messi87 2007 nov. 01. - 13:12:13
(2/190)
Épp most nézem a 3:10 Yuma-t,feliratosan. Ezek a mozikban?Hát amikor majd meguntuk a Pókember 18-at meg a többi sok értelmetlen sz.r filmet...
Jill 2007 okt. 30. - 21:30:26
(1/190)
Mégis, mikor kegyeskednek a magyar mozik ezt vetíteni?! Ideje lenne. A 3:10 to Yumáról nem is szólva.