10/10
offtopic
Ford Mustang 2012 jan. 16. - 00:20:54 10/10
(130/190)
No milyen volt? :)
offtopic
gabriella_ 2012 jan. 15. - 23:19:57
(129/190)
Még nem láttam, elkezdtem nézi - azt hiszem, hogy igazad lesz... :)
10/10
Ford Mustang 2012 jan. 15. - 22:52:30 10/10
(128/190)
Bizony ez egy jó western, jó színészekkel és alakításokkal. Hossza 153'
offtopic
Bob19 2012 jan. 15. - 21:18:58
(127/190)
SPOILER:

Ez nem az a film, amelynek a végén valami kunyhót is felgyújtanak meg lövöldöznek rá, és azt hiszem Jesse James-t is lelövik (vagy párszor xD) a végén. Mert ha igen akkor már láttam és inkább más filmet veszek fel helyette.:D
4/10
offtopic
Rahar 2012 jan. 15. - 20:56:55 4/10 Előzmény GeeTheKing
(126/190)
Mivel az eredeti hozzáírásomnál található válasz opciót használtad, ezért tudom, hogy nekem szól, szükségtelen külön kiírni, hogy RAHARnak.

Tökéletesen jól látod mirõl szól a film, de a következtetésed hibás.
Szerény. Már miért lenne hibás, azért mert te nem értesz egyet vele?

"Attól, hogy egy film a vadnyugaton játszódik, még nem lesz "western" és erre a cím igen korrekt módon felhívja a figyelmet - tehát nem western-rajongóknak szól."
Ha megnézed a film adatlapját, akkor a western kategóriába van sorolva. Tehát nem engem kellene kioktatni, hanem a port.hu szerkesztõit, gondolom nekik nem írtál. Attól, hogy szerinted nem az adott kategóriába tartozik, még sok más embernek más lehet a véleménye, szerintem ez a film igen is ebbe a kategóriába tartozik, én legalábbis oda sorolom. Ha te nem akkor számodra nem, nekem nem probléma, de ezt miért kellett nekem leírni? Kit érdekel?

"A mûvészeteknek alapvetõen nem a szórakoztatás a céljuk, inkább a gondolatok érzelmi síkon való közvetítése és azok a kérdések, amelyeket ez a film boncolgat, súlyos és fontos kérdések - ebbõl a tekintetbõl pedig a személyek és a helyszín másodlagos."
Én nem tartom eme alkotást mûvészfilmnek, tehát szerintem eme általánosan megfogalmazott, tipikusan tananyagnak tûnõ megfogalmazás egyszerûen haszontalan.

"Az meg, hogy téged vagy engem érdekel-e végképp lényegtelen, kritikai szempontból csak az számít, hogy az alkotók vélhetõ céljukat miképpen tudták megvalósítani - abban pedig jelen esetben egyetértünk: jól.
Eme fórumban mindenkinek joga van leírni a véleményét, én eddig itt nem írogattam másnak mert tiszteletben tartom mások véleményt, mert például õ úgy gondolja én meg máshogy vagy éppen egyezik. Nekem még mindig az a véleményem, amit leírtam, ezért nekem nem tetszik a film cselekményvezetése. Erre te válaszként leírod, hogy kritikai szempontból lényegtelen és írogatsz a film készítõinek feltételezett céljairól. Egyrészt engem nem érdekel, hogy mik voltak eme célok, csak az, hogy láttam egy nekem nem tetszõ filmet, nem érdekel a kritikai szempontod. Valamint ezek a személyek nem több száz éve meghalt írók, költõk. Ha téged valóban ennyire érdekel ez a téma, hogy az én véleményemre képes voltál számomra mindennemû hasznos információt nélkülözõ választ írni, akkor nézz utána, hogy a forgatókönyvírónak, a rendezõnek és talán a fõszereplõnek milyen céljaik voltak eme alkotás elkészítésével, de nem kell megosztani velem, engem nem érdekel.
Egyébként nem csak nekem ez a véleményem, mivel úgy tûnik, hogy a Segítõ Béka nevû fórumozónak is hasonló véleménye van, csak õ még részletesebben kifejtette. Egyébként mi volt a célod, mi motivált, mi indított arra, hogy nekem egyáltalán írjál? Nem probléma, csak nem értem, nem tudom, feltételezéseim viszont vannak.
offtopic
zottyo534 2012 jan. 15. - 19:42:45
(125/190)
Átlagos betyárkodós sztori fantasztikusan kivitelezve. Gondolom az feltûnt, hogy az említett cím "lelövi" a végkifejletet, de még így is sokan lehetnek, akik nem értették az egy évvel ezelõtti Maci Lacis poént, mert nem látták a filmet.

***SPOILER ON***
http://www.youtube.com/watch?v=X4-2cEt0hh8
***SPOILER OFF***
offtopic
_Freddy_ 2012 jan. 15. - 18:36:57
(124/190)
hosszú cím,hosszú film, de a film maga vajon jó lesz? ma este meglátjuk, én még nem láttam
9/10
convar 2011 dec. 09. - 18:08:05 9/10 Előzmény mr.nobody
(123/190)
Ugye ugye? :)
10/10
mr.nobody 2011 nov. 23. - 14:14:00 10/10 Előzmény convar
(122/190)
Convar kösz Bruce Springsteen linket ÓRIÁSI!!!!!!!!!! OMG!!!!!!!!!!!!!!!!!! PEACE
9/10
convar 2011 nov. 19. - 16:12:03 9/10
(121/190)
Hogy mennyire jó ez a film az attól függ, hogy minek vesszük. A port azt írja hogy western. Hát annak nem vmi jó, hiszen alig van benne fegyverropogás. Drámának viszont kiváló!!! Én pedig szeretem a drámákat.

A fényképezés külön csodálatos, a színészi játék pedig...Brad Pitt megint a maximumot nyújtja, de Casey Affleck is nagyon jó színész. Vele egy bajom volt a film közben: mivel e film elõtt már láttam tõle a The Killer Inside Me-t (ez egy 2010es filmje), kb. 1 óráig tartott mire nem a pszichopatát láttam benne :D És hihetetlen mennyire kortalan: 3x évesen játszott el egy 20 éves fiút, a filmben mégis elhiszed hogy egy fiatal kölyköt látsz.

Ínyenceknek egy kis nassolnivaló: a film végefelé, a kocsmában elõadott dalt Bruce Springsteen is feldolgozta. De még hogy! :)

http://www.youtube.com/watch?v=btcWY5SMCWw
10/10
Bountyhunter 2011 szept. 17. - 18:05:33 10/10
(120/190)
Nagyon szép film rengeteg mondanivalóval.
10/10
robinhód 2011 máj. 22. - 16:26:43 10/10
(119/190)
Valóban nagyon jó film! Ajánlom mindenkinek!
canis minor 2011 márc. 09. - 02:53:46
(118/190)
Kicsit hosszú, de nagyon jó film.
10/10
mr.nobody 2011 márc. 07. - 12:32:15 10/10
(117/190)
Ez a film egy lassú folyású western,dráma tehát akik egy pörgõs akciót vagy nem szeretik az ilyen fajta filmeket annak persze h nem biztos h tetszeni fog. A filmrõl annyit hogy Brad Pitt sztem nagyot de nagyon nagyot játszott és személy szerint oscarra jelöltem volna minimum, Casey Affleck meg parádézott a szerepében én neki adtam volna az oscart nem pedig Javier Bardemnek és a többiek(Sam Rockwell,Jeremy Renner,Sam Shepard,Garret Dellahunt)csak emelték még jobban e remekmûnek a szinvonalát!! Plusz még a zene hát az oriási az is dobott rajta rendesen!!! Nálam 10/10
Drogba56 2011 jan. 02. - 15:21:42
(116/190)
Segítõ Béka, a hozzászólásaid alapján te egy marha nagy tetû lehetsz. A tetveket meg nem komálom...
7/10
offtopic
efes 2010 okt. 17. - 18:17:59 7/10 Előzmény Segítõ Béka
(115/190)
arról beszélek, te okos, hogyha a rohadtparadicsom szakmai véleménye (ami amúgy átlag) ÉS a port.hu, imdb tetszési indexe, mint közönség hangja, egy adott film esetében megegyezik, akkor az igen nagy valószínûség szerint ÚGY VAN. Ergo, ha a film, 7-8 körüli,l akkor az jó. DE. Ettõl még te utálhatod - csak ne mondd, hogy szar film, mert nem az.
7/10
offtopic
efes 2010 okt. 17. - 18:15:06 7/10 Előzmény Segítõ Béka
(114/190)
nyilván. ám neked olvasás-szövegértés megy-e? ahogy nézem, nem nagyon.
Segítõ Béka 2010 szept. 26. - 14:35:17
(113/190)
amúgy ahogy meghal az tényleg nagyon jó, gondolom, ezért húzták el, hogy a nézõknek megkönnyebbülés legyen a nyomasztó film vége.

http://thelintinmypocket.files.wordpress.com/2010/07/wwjamesj2.jpg?w=229&h=300

ez a túljátszós mélylélektannak nem sok köze van amúgy a valósághoz, a kor embere nem volt depressziós, hát még a kor bûnözõi, akik tanulatlan bunkók voltak,na õk végképp nem voltak szenzitívek
Segítõ Béka 2010 szept. 26. - 14:15:34
(112/190)
"A hatóságok tehetetlenségét látva, a bankárok és vasúttársaságok felbérelték a Pinkerton Ügynökséget, hogy kerítse kézre Jesse James-t és embereit. A neves detektíviroda azonban északi eredete miatt nem volt túl népszerû a korábban többségében a déliekkel szimpatizáló lakosság körében, ezért nem is jártak sikerrrel a Jesse James elleni akcióik. A Pinkerton ráadásul az északi titkosszolgálatot szervezte a polgárháború alatt a déli területeken, így még a Jesse-tõl szenvedõ lakosság körében is inkább ellenségként tekintettek az ügynökökre, akik ráadásul végzetes hibát követtek el azzal, hogy megpróbálták megölni Jesse-t. Egyikük pokolgépet hajított be a James-testvérek anyjának házába, ahol viszont Jesse helyett édesanyja és kiskorú féltestvére tartózkodott. Anyjának kezét leszakította a robbanás, a kisfiú pedig életét vesztette. A tett brutalitása nem különbözött Jesse tetteitõl, így a lakosság végleg ellenük hangolódott, s egyre erõsebb volt a gyilkos bandita iránt a rokonszenv, amely az elbukott konföderáció iránti hazafiasságban is gyökerezett.

Ezzel szemben Jesse a legcsekélyebb értelemben sem volt hõs. Több embert megölt rablásai során, nemcsak rendõri személyeket, hanem civiliket is, mert szemtanúk voltak. Ismert, hogy minden bankrablásnál a pénztárosokat egyszerûen merõ szórakozásból agyonlõtte, arra hivatkozva, hogy egy gyûlölt jenki tisztre emlékezteti valamennyi."

sokkal több volt lehetett volna ebben a filmben.
célszerû lett volna legalább egy normális szereplõt beletenni, hogy ne legyen nyomasztó a film. vmi rendért, vagy nyomozót
offtopic
Segítõ Béka 2010 szept. 26. - 14:05:26 Előzmény efes
(111/190)
az imdb-n meg a porton az uwe ball filmeknél van jelentõsége a pontszámnak.

a porton meg csak akkor ha az 9-es, 8-as.
akkor tényleg jó film, de egy átlag 7. itt a puhány emberek már akkor adnak egy 6ost rá, ha nem is tetszik nekik a film